×
Whatsapp
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Bilen Danışmanlık
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?

Türkiye'de çocuk doktoru sayısı, özellikle kamu hastanelerinde yaşanan kadro açıkları ve zorlu çalışma koşulları nedeniyle istenilen seviyelerde değil. 2023 yılında TUS (Tıpta Uzmanlık Sınavı) sonuçlarına göre, çocuk sağlığı ve hastalıkları alanında kadroların %60'ı boş kalmıştı ve 2024'te de benzer bir durum yaşanıyor. Çocuk doktoru sayısının az olması, kamu hastanelerinde ciddi sorunlara yol açıyor ve birçok hastane yeterli çocuk doktoru bulmakta zorlanıyor​

Devamı

Angola: Çocuk Bakıcısı, Ev YardımcısıCezayir: Çocuk Bakıcısı, Ev YardımcısıBenin: Çocuk Bakıcısı, Ev YardımcısıBotsvana: Çocuk Bakıcısı, Ev YardımcısıBurkina Faso: Çocuk Bakıcısı, Ev YardımcısıBurundi: Çocuk Bakıcısı, Ev YardımcısıYeşil Burun Adaları: Çocuk Bakıcısı, Ev YardımcısıKamerun: Çocuk Bakıcısı, Ev YardımcısıOrta Afrika Cumhuriyeti: Çocuk Bakıcısı, Ev YardımcısıÇad: Çocuk Bakıcısı, Ev YardımcısıKomorlar: Çocuk Bakıcısı, Ev YardımcısıKongo Cumhuriyeti: Çocuk Bakıcısı, Ev YardımcısıKongo Demokratik Cumhuriyeti: Çocuk Bakıcısı, Ev YardımcısıFildişi Sahili: Çocuk Bakıcısı, Ev YardımcısıCibuti: Çocuk Bakıcısı, Ev YardımcısıMısır: Çocuk Bakıcısı, Ev YardımcısıEkvator Ginesi: Çocuk Bakıcısı, Ev YardımcısıEritre: Çocuk Bakıcısı, Ev YardımcısıEtiyopya: Çocuk Bakıcısı, Ev YardımcısıGabon: Çocuk Bakıcısı, Ev YardımcısıGambiya: Çocuk Bakıcısı, Ev YardımcısıGana: Çocuk Bakıcısı, Ev YardımcısıGine: Çocuk Bakıcısı, Ev YardımcısıGine-Bissau: Çocuk Bakıcısı, Ev YardımcısıKenya: Çocuk Bakıcısı,..

Devamı

Dünya Genelinde En Çok Okunan Çocuk KitaplarıHarry Potter Serisi - J.K. RowlingFantastik dünyası ve büyüleyici hikayesi ile dünya genelinde milyonlarca çocuk ve yetişkin tarafından okunmaktadır.Alice Harikalar Diyarında - Lewis CarrollAlice’in maceralarını anlatan bu klasik eser, hem çocuklar hem de yetişkinler arasında popülerdir.Charlie ve Çikolata Fabrikası - Roald DahlCharlie Bucket’ın çikolata fabrikasında yaşadığı büyülü maceralar anlatılır.Küçük Prens - Antoine de Saint-ExupéryBir pilotun çölde karşılaştığı Küçük Prens ile olan hikayesini anlatır. Hem çocuklara hem de yetişkinlere hitap eden derin temalar içerir.Dr. Seuss Kitapları - Dr. Seuss"The Cat in the Hat" ve "Green Eggs and Ham" gibi eğlenceli ve öğretici kitapları içerir.Türkiye'de En Çok Okunan Çocuk KitaplarıKeloğlan MasallarıGeleneksel Türk masalları arasında yer alan Keloğlan’ın maceraları, nesiller boyunca çocukların ilgisini çekmiştir.Sevgi Masalı - Gülten DayıoğluGülten Dayıoğlu’nun yazdığı bu eser, sevgi ve arka..

Devamı

Hürriyet: Çocuk Bakıcısı, Bebek Bakıcısı, Hasta Bakıcı HizmetiMilliyet: Çocuk Bakıcısı, Bebek Bakıcısı, Hasta Bakıcı HizmetiSabah: Çocuk Bakıcısı, Bebek Bakıcısı, Hasta Bakıcı HizmetiCumhuriyet: Çocuk Bakıcısı, Bebek Bakıcısı, Hasta Bakıcı HizmetiSözcü: Çocuk Bakıcısı, Bebek Bakıcısı, Hasta Bakıcı HizmetiAkşam: Çocuk Bakıcısı, Bebek Bakıcısı, Hasta Bakıcı HizmetiYeni Şafak: Çocuk Bakıcısı, Bebek Bakıcısı, Hasta Bakıcı HizmetiTürkiye: Çocuk Bakıcısı, Bebek Bakıcısı, Hasta Bakıcı HizmetiHabertürk: Çocuk Bakıcısı, Bebek Bakıcısı, Hasta Bakıcı HizmetiStar: Çocuk Bakıcısı, Bebek Bakıcısı, Hasta Bakıcı HizmetiPosta: Çocuk Bakıcısı, Bebek Bakıcısı, Hasta Bakıcı HizmetiVatan: Çocuk Bakıcısı, Bebek Bakıcısı, Hasta Bakıcı HizmetiTakvim: Çocuk Bakıcısı, Bebek Bakıcısı, Hasta Bakıcı HizmetiGüneş: Çocuk Bakıcısı, Bebek Bakıcısı, Hasta Bakıcı HizmetiFanatik: Çocuk Bakıcısı, Bebek Bakıcısı, Hasta Bakıcı HizmetiFotomaç: Çocuk Bakıcısı, Bebek Bakıcısı, Hasta Bakıcı HizmetiAnadolu Ajansı (AA): Çocuk Bak..

Devamı

Adana: Bebek Bakıcısı, Çocuk Bakıcısı, Hasta BakıcıAdıyaman: Bebek Bakıcısı, Çocuk Bakıcısı, Hasta BakıcıAfyonkarahisar: Bebek Bakıcısı, Çocuk Bakıcısı, Hasta BakıcıAğrı: Bebek Bakıcısı, Çocuk Bakıcısı, Hasta BakıcıAksaray: Bebek Bakıcısı, Çocuk Bakıcısı, Hasta BakıcıAmasya: Bebek Bakıcısı, Çocuk Bakıcısı, Hasta BakıcıAnkara: Bebek Bakıcısı, Çocuk Bakıcısı, Hasta BakıcıAntalya: Bebek Bakıcısı, Çocuk Bakıcısı, Hasta BakıcıArdahan: Bebek Bakıcısı, Çocuk Bakıcısı, Hasta BakıcıArtvin: Bebek Bakıcısı, Çocuk Bakıcısı, Hasta BakıcıAydın: Bebek Bakıcısı, Çocuk Bakıcısı, Hasta BakıcıBalıkesir: Bebek Bakıcısı, Çocuk Bakıcısı, Hasta BakıcıBartın: Bebek Bakıcısı, Çocuk Bakıcısı, Hasta BakıcıBatman: Bebek Bakıcısı, Çocuk Bakıcısı, Hasta BakıcıBayburt: Bebek Bakıcısı, Çocuk Bakıcısı, Hasta BakıcıBilecik: Bebek Bakıcısı, Çocuk Bakıcısı, Hasta BakıcıBingöl: Bebek Bakıcısı, Çocuk Bakıcısı, Hasta BakıcıBitlis: Bebek Bakıcısı, Çocuk Bakıcısı, Hasta BakıcıBolu: Bebek Bakıcısı, Çocuk Bakıcısı, Hasta Bakıcı..

Devamı

1. Fiziksel İhtiyaçların KarşılanmasıBeslenme: Çocukların dengeli ve sağlıklı beslenmesini sağlamak.Güvenli Barınma: Çocuklara güvenli ve temiz bir yaşam alanı sunmak.Sağlık: Düzenli sağlık kontrollerini yaptırmak, hastalık durumunda tedaviye erişim sağlamak.2. Duygusal ve Psikolojik DestekSevgi ve Şefkat: Çocuklara sevgi ve şefkat göstermek, duygusal güvenlik sağlamak.Destekleyici İletişim: Çocuklarla açık ve destekleyici iletişim kurmak, onların duygularını ifade etmelerine yardımcı olmak.Özsaygı Gelişimi: Çocukların kendine güvenini ve özsaygısını desteklemek.3. Eğitim ve GelişimEğitim: Çocukların eğitim ihtiyaçlarını karşılamak, okula gitmelerini sağlamak ve eğitimlerine destek olmak.Zihinsel Uyarı: Çocukların zihinsel gelişimini destekleyecek aktiviteler ve oyunlar sağlamak.Değerler ve Disiplin: Çocuklara ahlaki değerler ve kuralları öğretmek, tutarlı ve adil disiplin uygulamaları geliştirmek.4. Sosyal ve Kültürel GelişimSosyal Etkileşim: Çocukların sosyal becerilerini geliştirmel..

Devamı

Erken Dönem Zeka GelişimiDoğum Öncesi Dönem:Beslenme: Annenin gebelik sırasında dengeli ve sağlıklı beslenmesi, bebeğin beyin gelişimi için kritik öneme sahiptir.Stres ve Sağlık: Annenin stresten uzak, sağlıklı bir gebelik geçirmesi bebeğin zihinsel gelişimi için faydalıdır.Yeni Doğan Dönemi (0-2 Ay):Duyusal Uyarı: Bebeklerin duyularını uyaracak ortamlar sağlamak (ışık, ses, dokunma) beyin gelişimi için önemlidir.Bağlanma: Anne-bebek arasında güvenli bir bağlanma, zeka gelişimi için temel oluşturur.İlk 6 Ay:Göz Teması ve Konuşma: Bebekle sık sık göz teması kurmak ve onunla konuşmak dil ve sosyal becerilerin gelişimine katkı sağlar.Oyun ve Keşif: Bebeklerin etrafındaki nesneleri keşfetmesi ve oyunlar oynaması zihinsel gelişimlerini destekler.6-12 Ay ArasıMotor Beceriler ve Zeka:Emekleme ve Yürüme: Bebeklerin motor becerileri geliştikçe çevrelerini daha fazla keşfederler ve bu da zihinsel gelişimlerine katkı sağlar.Eşyalarla Etkileşim: Farklı dokulara sahip oyuncaklar ve objelerle etkile..

Devamı

Çocukların evde güvenlikleri için alınabilecek önlemler oldukça çeşitlidir ve evin farklı bölgelerinde uygulanabilir. İşte çocukların güvenliğini sağlamak için dikkat edilmesi gereken bazı önemli noktalar:Genel ÖnlemlerKöşe Koruyucuları ve Kapaklar:Mobilya köşelerine ve sert yüzeylere köşe koruyucuları yerleştirin.Prizlere çocuk kilidi takın.Dolap ve Çekmece Kilitleri:Tehlikeli maddelerin (temizlik malzemeleri, ilaçlar vb.) bulunduğu dolaplara ve çekmecelere çocuk kilidi takın.Merdiven Kapıları:Merdivenlerin başına ve sonuna güvenlik kapıları yerleştirin.Mutfak GüvenliğiOcak ve Fırın Koruyucuları:Ocağın düğmelerine çocuk kilidi takın ve fırın kapısı için güvenlik kilidi kullanın.Sıcak tencere ve tava saplarını arka taraflara çevirin.Kesici Aletler:Bıçak, makas gibi kesici aletleri çocukların ulaşamayacağı yerlerde saklayın.Banyo GüvenliğiSıcak Su Ayarı:Sıcak su ısıtıcısının sıcaklık ayarını maksimum 48°C (120°F) olarak ayarlayın.Banyo suyunu her zaman önce soğuk suyu açarak ayarlayın v..

Devamı

Dünyada her yıl yaklaşık olarak 134 milyon bebek doğmaktadır. Bu sayı, yıllık doğum oranlarını ve dünya nüfusunun büyüme hızını dikkate alarak hesaplanmıştır. Küresel doğum oranları, bölgeler ve yıllar arasında değişiklik gösterebilir, ancak genel eğilim her yıl dünya genelinde 130 ila 140 milyon arasında doğum gerçekleştiğini göstermektedir​ (

Devamı

ağlık Üzerindeki EtkilerHava Kirliliği: Artan sıcaklıklar ve hava kirliliği, solunum yolu hastalıklarına, astım ve alerjilere neden olabilir.Gıda Güvenliği: İklim değişikliği, gıda üretimini ve güvenliğini etkileyebilir, bu da bebeklerde beslenme yetersizliğine yol açabilir.Hastalıklar: Sıcaklık artışı, sivrisinekler gibi hastalık taşıyıcılarının yayılmasını kolaylaştırarak bebeklerin enfeksiyon riskini artırabilir.Psikososyal EtkilerStres ve Kaygı: Ailelerin iklim değişikliği nedeniyle yaşadığı ekonomik ve sosyal stresler, bebeklerin psikososyal gelişimini olumsuz etkileyebilir.Çevresel EtkilerGüvenli Su ve Sanitasyon: Artan sıcaklıklar ve su kıtlığı, bebeklerin sağlıklı suya erişimini zorlaştırabilir ve hijyen koşullarını kötüleştirebilir.Bu etkilerden korunmak için ailelerin ve toplumların iklim değişikliğiyle mücadele etmesi ve adaptasyon stratejileri geliştirmesi önemlidir.

Devamı

 Hedef BelirlemeUzun Vadeli Hedefler: Kariyerinizde ulaşmak istediğiniz uzun vadeli hedefleri belirleyin.Kısa Vadeli Hedefler: Bu hedeflere ulaşmak için kısa vadeli hedefler oluşturun.2. Eğitim ve GelişimEğitim: İlgili alanda gerekli eğitimleri ve sertifikaları tamamlayın.Sürekli Öğrenme: Alanınızdaki gelişmeleri takip ederek sürekli kendinizi geliştirin.3. Deneyim KazanmaStaj ve Gönüllü Çalışma: Kariyerinizin başlangıcında staj yaparak veya gönüllü çalışarak deneyim kazanın.Proje Yönetimi: Farklı projelerde görev alarak pratik becerilerinizi geliştirin.4. Ağ Kurma (Networking)Profesyonel Ağlar: Sektörünüzdeki profesyonel ağlara katılın ve ilişkiler kurun.Mentorluk: Deneyimli bir mentordan rehberlik alın.5. Kişisel GelişimSoft Skills: İletişim, liderlik, problem çözme gibi kişisel becerilerinizi geliştirin.Zaman Yönetimi: Zamanınızı etkili bir şekilde yöneterek verimliliğinizi artırın.6. Performans ve Geri BildirimPerformans Değerlendirmeleri: Düzenli olarak performans değerlendir..

Devamı

1. Bebek Odası ve Ortam HazırlığıBebek Odası: Bebeğin odası önceden hazırlanmış olmalıdır. Oda temiz, sakin ve güvenli olmalıdır.Yatak: Bebek yatağı temiz ve güvenli olmalı, uygun bir şekilde hazırlanmalıdır. Yatakta yastık ve battaniye gibi boğulma riski taşıyan nesneler olmamalıdır.2. Hijyen ve TemizlikEllerin Temizliği: Bebeğe dokunmadan önce eller mutlaka yıkanmalıdır.Bebek Malzemeleri: Bebek bezi, mendil, kıyafetler, biberonlar ve diğer bakım malzemeleri temiz ve düzenli bir şekilde erişilebilir olmalıdır.3. BeslenmeEmzirme: Eğer emziriyorsanız, emzirme teknikleri ve pozisyonlarına dikkat edin.Biberon: Biberonla besleme yapıyorsanız, biberon ve emziklerin steril olduğundan emin olun.4. UykuUyku Düzeni: Bebekler sık sık uyur. Uyku düzeni oluşturmak için bebek uyandığında ve uyurken gözlemleyin.Güvenli Uyku: Bebeği sırt üstü yatırarak uyutun ve beşiğin güvenli olduğundan emin olun.5. Sağlık ve TakipDoktor Randevuları: Bebeğin ilk doktor kontrolü ve aşı takvimi planlanmalı ve takip e..

Devamı

Türkiye'de bakıcı sayısı hakkında spesifik bir veri mevcut olmamakla birlikte, bakıcı talebinin sürekli artmakta olduğu bilinmektedir. Çalışan anne-babalar, yaşlı ve hasta bakımı gibi ihtiyaçlar nedeniyle bakıcılara olan talep yüksektir. Bakıcılar genellikle tam gün, yarım gün, birkaç saatlik veya yatılı olarak hizmet vermektedir. Bakıcı maaşları genellikle asgari ücret civarında olup, özel bakım ve eğitim gerektiren durumlarda daha yüksek olabilmektedir Yaklaşık olarak Türkiye'de bir milyondan fazla bakıcı çalıştığı tahmin edilmektedir.

Devamı

ş görüşmesi sırasında dikkat edilmesi gereken bazı önemli noktalar şunlardır:Hazırlık AşamasıAraştırma:Görüşme yapacağınız şirket hakkında detaylı bilgi toplayın: Misyon, vizyon, şirket kültürü, ürünler/hizmetler.Görüşme yapacağınız pozisyonun gerekliliklerini ve sorumluluklarını iyice anlayın.Özgeçmiş ve Belgeler:Güncel ve doğru bilgiler içeren bir özgeçmiş hazırlayın.Gerekli belgeleri (diploma, sertifika vb.) yanınızda bulundurun.Görüşme SırasındaGiyim ve İlk İzlenim:Şirketin kültürüne uygun ve profesyonel bir giyim tercih edin.Görüşme yerine zamanında hatta biraz erken gidin.Vücut Dili ve Davranış:Güven verici bir şekilde el sıkışın.Göz teması kurarak dikkatli ve ilgili olduğunuzu gösterin.Dik durun ve açık bir vücut dili kullanın.İletişim:Net, kısa ve anlaşılır cevaplar verin.Kendinizi ve yeteneklerinizi fazla abartmadan, doğru şekilde ifade edin.Sorulan sorulara dürüst ve açık cevaplar verin.Sorular ve Cevaplar:Görüşme sırasında gelebilecek klasik sorulara (örneğin, "Kendinizden b..

Devamı

 Bilen danışmanlık bu konuda en iyi ve en büyük bakıcı firmalarından birisi olup İstanbul'da hizmet vermektedir.. Sosyal Medya ve GruplarFacebook Grupları: "İstanbul Bakıcı Arayanlar" gibi gruplarda iş ilanlarına ulaşabilirsiniz.Instagram ve Twitter: Özellikle belirli hashtag'ler (#bakıcı #İstanbulBakıcı) ile ilanlara ulaşabilirsiniz.. İŞKUR (Türkiye İş Kurumu)İŞKUR'un web sitesi üzerinden veya İstanbul'daki İŞKUR ofislerine giderek bakıcılık ilanlarına başvurabilirsiniz.. Ebeveyn Toplulukları ve ForumlarEbeveynlerin bir araya geldiği forumlar ve topluluklar (örneğin, anneler.com) üzerinden iş ilanlarına ulaşabilirsiniz.6 Referans ve Aile TanıdıklarıTanıdıklarınız ve aileniz aracılığıyla iş bulmak da mümkündür. Güvenilir referanslar her zaman avantaj sağlar.. Anaokulları ve Kreşlerİstanbul'daki özel anaokulları ve kreşlere doğrudan başvurarak iş bulabilirsiniz.

Devamı

Banyo:İlk haftalarda göbek kordonu düşene kadar bebek silinerek temizlenir.Daha sonra haftada 2-3 kez banyo yaptırılabilir.Bez Değiştirme:Bezler düzenli olarak ve her kirlenme sonrası değiştirilmelidir.Pişik önleyici kremler kullanılabilir.Sağlık KontrolleriDoktor Ziyaretleri:Yeni doğan döneminde sık aralıklarla doktor kontrolüne gidilmelidir.Aşı takvimine uygun şekilde aşılar yapılmalıdır.Acil Durumlar:Yüksek ateş, aşırı huzursuzluk, emme güçlüğü gibi durumlarda doktora başvurulmalıdır.Gelişim ve OyunFiziksel Gelişim:Bebeklerin motor becerilerini geliştirmek için karın üstü zaman geçirmesi (tummy time) teşvik edilmelidir.Yeterli ve dengeli beslenme ile fiziksel gelişim desteklenir.Zihinsel ve Duygusal Gelişim:Bebekle bol bol konuşmak, şarkı söylemek ve ona kitap okumak zihinsel gelişimi destekler.Dokunma, kucaklama ve göz teması gibi fiziksel temaslar bebeklerin duygusal gelişimi için önemlidir.GüvenlikEv Güvenliği:Bebeklerin erişemeyeceği yerlerde küçük nesneler, kimyasal maddeler ve..

Devamı

Anne ve babalar, bakıcısı arayışına birlikte başlarlar. Anne ve babaların bu konuda hem fikir olmaları gerekmektedir. Babaya göre uygun olan bir bakıcı anneye göre uygun olmayabilir. Anneler bakıcının çalışması ,profilinden sorumlu babalar ise bakıcının güvenli referanslı olmasından sorumlu diyebiliriz. Bakıcı seçiminde anne etkisi fazla olması kaçınılmaz. Anneler güvenmediği ve içine sinmeyen kimseye bebeklerini emanet etmezler. Anne ve baba bakıcı arayışına geçmeden ortak karar almalı. Bebek bakıcının nasıl birisi olması ve detaylarını şartlarını çok iyi bir şekilde incelemeleri ve hem fikir olmaları gerekmektedir.

Devamı

Bebek bakıcısı, çocuk bakıcısı konusunda tüm Türkiye ve dünya ülkelerine hizmet veren bir firma olan bilen danışmanlık güvenilir, eğitimli , referanslı bebek bakıcıları ile çalışıyor. Çalışacağını bakıcıyı belirliyor, sizin ile görüşmesini sağlıyor. En iyi bakıcı ile çalışmanız için elimizden geleni yapıyoruz. Bebek bakıcısı seçiminde ,dürüst, çalışkan ,referanslı, eğitimli olmasına özen gösteriyor. Sizde gözünüz arkada kalmasın bebeğim emin ellerde büyüsün istiyorsanız hemen bizi arayın.

Devamı

Bebek bakıcısının asli görevlerinden birisi çalışma saatlerine büyük önem göstermesidir. Gündüzlü çalışan bakıcılar belirlenen saatlerde çalışmalı geliş ve çıkış saatlerine dikkat etmelidir. Yatılı çalışan bakıcılar ise izin günlerinde geliş ve gidiş zamanlarına önem göstermelidir. Anne ve baba olarak bebek bakıcısı, çocuk bakıcısı ile bu konular işe alım sürecinde konuşulması gerekmektedir. Çalışma saatlerine uymayan veya bu konuda düzensiz çalışan bir bakıcı anne ve babaların zorlanmasına neden olacaktır.

Devamı

 Bebek bakıcısı aramaya başlamadan önce bakıcı ile ilgili kafanızda olan profili ve görev tanımını yazılı bir duruma getirmeniz gerekmektedir. Bebek bakıcısı arayan ailelerin yapmış olduğu en büyük hatalardan birisi bebek bakıcısı ile işe başlamadan önce çalışma şekli ve ücret gibi konuları tam detaylı olarak konuşmamaları ve bunu yazılı bir duruma getirmemelerinden kaynaklı bir çok sorun ile karşı karşıya kalmaları diyebiliriz. İyi bebek bakıcısı , çocuk bakıcısı, iyi bir insan kaynakları firmasında bulanacağından mutlaka bu konuda işin uzmanı bir firmadan destek almanız gerekmektedir.

Devamı

Bebek bakıcısı ilan sitelerine ilan vermeden önce sitenin ne zaman kurulduğu ve sitenin yetki belgesi olup olmadığının tarafınızdan kontrol edilmesi gerekmektedir. Ayrıca ilan sitelerinden başvurular geldiğinde bebek bakıcısının profili ve referansları tarafınızdan çok iyi bir şekilde incelenmesi gerekiyor. Anne ve babalar çocuklarını ve bebeklerini her zaman ehil olan ellere teslim etmek ister. Bilen danışmanlık konusunda sadece referanslı bebek bakıcıları ile çalışıyor.

Devamı

 İstanbul'da bebek bakıcısı hizmeti veren bir çok firma bulunmaktadır. Bu firmalara başvuru yapmadan önce firmanın iş kur belgesi olup olmadığı, yasal bir adresi, vergi dairesi ve numarası tarafınızdan çok iyi bir şekilde incelenmesi gerekmektedir. Bilen danışmanlık hizmetleri olarak 20 yıldır İnsan kaynakları firması olarak hizmet veriyoruz. Konusunda sadece referanslı veya eğitimli bebek bakıcıları ile çalışıyoruz. 

Devamı

Bebek bakıcısının gündüzlü çalışması durumunda sabah mesaine geldiğinde yolda giymiş olduğu kıyafetlerini değiştirmeli, Ellerini yıkamalı hijyen kurallarına büyük önem göstermesi gerekmektedir. Önerimiz bebek bakıcısının yedek kıyafetleri bebek bakımı yapılacak evde olması gerekmektedir. Bakıcının hijyen kurallarına dikkat etmesi bebeğinize bulaşacak virüslerin bir nebze olsun önüne geçmesi sağlanacak olup ,bu konuda bakıcı işe başlamadan önce beklentinizi çok iyi anlatmanız gerekmektedir.

Devamı

Bebek bakıcılarının en temel isteklerinden birisi görevlerinin net olarak belirlenmesi gerekmektedir. Bebek bakıcısı bebeğinizin ile ilgili tüm konulardan sorumlu olup tüm bu konuda verilen görevleri yerine getirmek ile yükümlüdür..1- Bebeğin en iyi şekilde bakılması 2- Hijyen kurallarına uyum3- mesai saatlerine uyum.4 Maaşının zamanında ödenmesi gibi başlıca konuları sayabiliriz. Bakıcınız ile anlaşmadan önce mutlaka bu konuları görüşün ve yazılı duruma getirmenizi öneriyoruz.

Devamı

Anneler genelde bakıcılar ile yaşadıkları sorunlar, Mesai uyum , Hijyen kuralları, Görevlerini zamanında yerine getirmeme, İşveren çalışan ilişki dengesinin bozulması, işe başlamadan önce tüm şartların detaylı olarak konuşulmaması ,zamanından önce maaş ödemesinin istenmesi, yılık izin zamanında aile ile uyumsuzluk gibi nedeler sayabiliriz. Anne babalara önerilerimizden biri bakıcı konusunda Bilen Danışmanlık hizmetleri gibi uzman bir insan kaynakları firması çalışmaları. 

Devamı

Türkiye'de bakıcı ücretleri şehirlere göre değişiklik göstermektedir. Aynı zamanda bebek bakıcısı, çocuk bakıcısı ücretleri gündüzlü çalışanlarda semtlere göre değişim gösteriyor. En yüksek bakıcı maaşları analiz edildiğinde İstanbul sırası ile İzmir, Ankara , Antalya , Bursa olarak karşımıza çıkıyor. Bakıcı fiyatlarında değişimlerden en önemli olan bakıcının eğitimi, referansı ve bakıcının profili, gibi nedenleri sayabiliriz. Son yıllarda evde çocuk bakımını tercih eden bakıcı sayısı azalmasından dolayı, yurtdışından gelen bakıcılar çocuk bakıcısı, bebek bakıcısı, hasta bakıcı , ev işlerine yardımcı olarak çalışıyorlar. Kendi ülkelerinde çok düşük ücretler ile çalışan bakıcılar ülkemizde 1000-1500 dolar gibi maaşlar ile çalışıyor. Bilen Danışmanlık olarak en iyi bakıcı ile en iyi fiyat ile çalışmanızı sağlıyoruz.

Devamı

Türkiye'de çocuk bakıcısı olarak çalışmak isteyen yabancı uyruklu vatandaşlar ülkemize geldiklerinde kendi ülkelerinde bu konuda almış oldukları eğitim diploması aynı zamanda referans mektupları yanında olması gerekmektedir. Oturma izini ve çalışma izini ile ilgili güvenilir firmalara ile görüşmeleri ve yetki belgeli resmi firmalardan işe girmeleri gerekmektedir. Türkiye'nin önde gelen firması Bilen Danışmanlık hizmetleri güvenli ve seçici olarak uzun yıllardır hizmet veriyor. Bu konuda en doğru işi bulmak istiyorsanız mutlaka bizim ile görüşmenizi öneriyoruz.

Devamı

Özgüven ile yapılan çalışmalarda öz güvenin , kişinin kendi gücüne olan inancı ve güveni yatmaktadır. Kişi kendisine ne kadar güveni artar ise yapacağı işlerde veya alacağı sorumluluk da o derece başarılı olması kaçınılmaz duruma gelecektir. Çocuklarda özgüvenin oluşması için çocuklara sorumluluk verilmeli ve desteklenmesi gerekmektedir. Küçük yaşlarda öz güvenli olan kişilerin iş yaşamlarında ve sosyal yaşamlarında başarılı olmasını sağlayacaktır. Bu konuda bakıcınız ile konuşmanızı çocuğunuzu bu yönde hep desteklemesini ve motive etmesini iyi bir şekilde anlatmanız gerekmektedir.

Devamı

Çocuk bakıcısı aryan anne ve babalar ilk önce tanıdıkları kişiden veya ilanlardan çocuk bakıcısı bulmaya çalışırlar. Bu zorlu ve bakıcı seçmesi kolay olmayan bir süreç olduğundan dolayı büyük bir ihtimal ile olumsuz sonuçlar ile karşılaşırlar. Bu konuda uzman bir firmadan destek almak hem çocuğunuzun güvenli ve gözünüzün arkada kalmayacağı bir şekilde bakılmasını sağlayacaktır. Bilen danışmanlık hizmetleri olarak bu konuda tüm İstanbul içinde bulunan ailelerimize hizmet veriyoruz. Etiler ve çevresinde gündüzlü bebek bakıcısı veya yatılı bebek bakıcısı arıyorsanız hemen bize ulaşabilirsiniz.

Devamı

Bakıcı maaşının yüksek olmasının ana nedenlerinden birisi bu konuda çalışacak eleman profilinin ülkemizde az sayıda olmasından kaynaklanıyor. Ayrıca oturma izinlerinin verilmemesi veya iptal gelmesinden dolayı bakıcı maaşları çok yükselmiştir. Bir kaç yıl önce 600 dolara işe giren çocuk bakıcıları 1200 dolar gibi rakamlar istemeye başlamışlardır. Bu konuda en çok zorluğu yaşayan evde hastası olan ve baktırmak olan ailelerimizdir. Bakıcı maaşları böyle yükselmeye devam eder ise bir çok iş hayatında olan anne iş kariyerine son vermek zorunda kalacak. Bilen Danışmanlık hizmetleri olarak çalışan anneleri desteklemek adına  elimizden geleni yaptığımız bu süreçte bakıcı fiyat politikamızı ailelerimizin bütçeleri ile aynı çizgide tutmaya çalışıyoruz.

Devamı

Türkiye'de bakıcı firmaları genel olarak büyük illerde bulunmaktadır. Büyük illerde İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Adana , Antalya, gibi illerimizde bulunan çocuk bakıcısı, bebek bakıcısı firmaları yetki belgeli olanlar ve kaçak olanlar diye ikiye ayırabiliriz. Anne ve babaların önemle yetki belgeli olan bakıcı firmaları ile çalışmasını öneriyoruz. Yetki belgeli olan firmaların İş kur özel istihdam bürosu yetki belge numarası bulunuyor. Bakıcı firması ile çalışmaya başlamadan önce yetki belge numarasını İş kurun sayfasından kontrol edebilirsiniz. Bilen Danışmanlık olarak 20 yıldır hizmet verdiğimiz sektörde önemli görevlerimizden birisi bakıcı arayan ailelerimize yardımcı olmak , en uygun bakıcı ile çalışmalarını sağlamaktır..

Devamı

Çocuk bakıcısı bulmak için internet sitesi ve sosyal medya hesaplarında bir çok hizmet veren firma görebilirsiniz. Bu firmaların yetki belgeli olup olmadıklarını mutlaka araştırmanız gerekiyor. Çocuğunuzun ve hastanızınız ve sizin karşılaşacağınız olumsuz koşulların riskini elimine etmek için bunu yapmanız gerekmektedir. Bir firmanın mutlaka internet sitesi olmalı ve burada iş kur belge numarası yazması gerekmektedir. İş kur belge numarası olmayan firmalar kaçak olarak faaliyet gösteren firmalardır. İş kur belge numarası kontrol edebilmeniz için aşağıdaki internet adresini ziyaret edebilir özel istihdam belge numarası ile bilgileri karşılaştırabilirsiniz.https://www.iskur.gov.tr/ozel-istihdam-burolari/buro-liste-linki/

Devamı

Türkiye - 1600 USD- 2000 USD arası değişmektedir. Bilen DanısmanlıkAmerika Birleşik DevletleriGündüzlü: 1.200 - 1.500 USDYatılı: 2.000 - 2.500 USD ABD'de Filipinli bakıcılar genellikle daha yüksek maaşlar alırlar, çünkü yaşam maliyeti ve asgari ücret daha yüksektir.KanadaGündüzlü: 1.200 - 1.500 CADYatılı: 2.000 - 2.200 CAD Kanada'da Filipinli bakıcılar, Live-In Caregiver Program gibi programlar aracılığıyla çalışırlar ve maaşları genellikle rekabetçidir.Birleşik KrallıkGündüzlü: 1.200 - 1.400 GBPYatılı: 1.800 - 2.200 GBP Birleşik Krallık'ta da benzer şekilde, yüksek yaşam maliyetleri nedeniyle maaşlar daha yüksektir.Orta Doğu ÜlkeleriGündüzlü: 800 - 1.200 USDYatılı: 1.300 - 1.500 USD Özellikle Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri ve Katar gibi ülkelerde, Filipinli bakıcıların maaşları genellikle ortalama düzeydedir ancak çalışma koşulları değişiklik gösterebilir​ (Filipinli Bakıcı, Filipinli Dadı Temini)​​ (www.bakiciburada.com)​.Hong Kong ve SingapurGündüzlü: 600 - 800 USDY..

Devamı

Filipinli çocuk bakıcıları, dünyanın pek çok ülkesinde çalışmaktadır. İşte Filipinli bakıcıların yaygın olarak Türkiye haricinde çalıştığı bazı ülkeler:1. Amerika Birleşik DevletleriABD, Filipinli çocuk bakıcıları için popüler bir destinasyondur. Pek çok Filipinli, burada hem çocuk bakımı hem de ev hizmetleri alanında iş bulmaktadır.2. KanadaKanada'da Filipinli bakıcılar, Live-In Caregiver Program gibi programlar aracılığıyla çocuk ve yaşlı bakımı alanlarında çalışmaktadır. Filipinli bakıcılar, Kanada'da dil yetkinlikleri ve çalışma disiplinleri nedeniyle tercih edilmektedir.3. Birleşik KrallıkBirleşik Krallık, Filipinli bakıcıların yaygın olarak çalıştığı ülkelerden biridir. Hem çocuk bakımı hem de ev işlerinde Filipinli bakıcılar sıklıkla tercih edilmektedir.4. Orta Doğu ÜlkeleriÖzellikle Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Katar ve Kuveyt gibi ülkelerde Filipinli bakıcılar oldukça yaygındır. Bu ülkelerdeki aileler, Filipinli bakıcıların disiplinli ve güvenilir olmaları nede..

Devamı

Filipinli bakıcılar çocuklara İngilizce öğretmede oldukça etkilidir. İşte nasıl başarılı oldukları hakkında bazı yöntemler:1. Doğal Dil Ortamı YaratmaFilipinli bakıcılar, İngilizceyi günlük yaşamın bir parçası haline getirerek çocuklara öğretirler. Çocuklarla sürekli İngilizce konuşarak onların dili doğal olarak öğrenmelerini sağlarlar. Bu yöntem, dilin kalıcı ve etkili bir şekilde öğrenilmesine yardımcı olur.2. Oyun ve Aktivitelerİngilizce dil becerilerini geliştirmek için oyunlar, şarkılar ve aktiviteler kullanırlar. Örneğin, çocuklarla İngilizce şarkılar söylemek, İngilizce kitaplar okumak ve dil becerilerini geliştiren eğitici oyunlar oynamak, çocukların dili eğlenerek öğrenmelerini sağlar.3. Dil Daldırma YöntemiBu yöntemde bakıcılar, çocukların sadece İngilizce konuşulan bir ortamda vakit geçirmelerini sağlar. Dil daldırma yöntemi, çocukların İngilizceyi ikinci bir dil olarak hızlı ve akıcı bir şekilde öğrenmelerine yardımcı olur.4. Görsel ve İşitsel Materyallerİngilizce öğrenimin..

Devamı

İstanbul'da Filipinli bakıcı, Filipinli çocuk bakıcısı hizmeti veren firmaların başında Bilen danışmanlık hizmetleri gelmektedir. Bilen danışmanlık hizmetleri referanslı Filipinli bakıcılar ile hizmet vermektedir. Bir çok anne baba bebeklerinin, çocuklarının İngilizce öğrenmesi için Filipinli bakıcıları tercih ediyor. Güvenli, referanslı Filipinli bakıcı bulmak için hemen Bilen danışmanlık hizmetleri internet sitesine giriş yaparak aradığınız en uygun bakıcıyı bulabilirsiniz.

Devamı

Filipinli çocuk bakıcıları genellikle dünyada ve Türkiye'de aileler tarafından tercih edilmektedir. Bu bakıcıların bazı öne çıkan özellikleri şunlardır:İngilizce Yetkinliği: Filipinler'in resmi dillerinden biri İngilizce olduğu için, Filipinli bakıcılar genellikle çok iyi düzeyde İngilizce konuşurlar. Bu durum, çocuklara erken yaşta İngilizce dil eğitimi verme açısından önemli bir avantaj sağlar.Eğitimli ve Tecrübeli: Filipinli bakıcılar genellikle eğitimli olup çocuk bakımı konusunda sertifikalara ve deneyime sahiptirler. Birçoğu hemşirelik veya öğretmenlik gibi alanlarda eğitim almıştır.Sıcak ve Şefkatli: Filipin kültürü aile odaklıdır ve çocuklara karşı şefkatli, sabırlı ve sevgi dolu bir yaklaşım benimserler. Bu da çocukların duygusal gelişimine olumlu katkı sağlar.Çalışkan ve Sorumluluk Sahibi: Filipinli bakıcılar genellikle çalışkan ve sorumluluk sahibi olarak bilinirler. Ailelerin güvenini kazanarak ev işlerinde ve çocuk bakımında büyük sorumluluk alabilirler.Kültürel Uyumluluk:..

Devamı

Bakıcı fiyatların düşmesi için devletimizin bu konuda politikaların tekrar gözden geçirilmesinde büyük bir fayda olduğu gözükmektedir. Kadınların iş hayatına katılmasını desteklerken, bakıcı ücretlerinin yüksek olmasından dolayı bir çok anne işini bırakmakta veya iş hayatına devam edemiyor. Türk vatandaşlarının bu işi yapmak istemediklerinden dolayı yabancı çocuk ve bebek bakıcıları kendilerine göre devamlı ücretleri artmasını talep etmektedirler. Bilen Danışmanlık hizmetleri olarak piyasanın belirleyici insan kaynakları firmalarından birisi olarak uzun yıllardır ailelerimize bakıcı seçiminde destek veriyoruz. Çocuk bakıcılığının bir meslek haline gelmesi ve bu konuda çalışmak isteyen kişilere hızlandırılmış eğitimler verilmesi, yurtdışından gelen bakıcıların maaşlarına bir standart getirilmesi gerekmektedir. 

Devamı

 Bakıcı seçiminde en temel noktalar bakıcının armış olduğunuz özeliklere uygun olmasıdır. Aramış olduğunuz özelikleri net olarak belirlemeniz gerekmektedir. Bunlar bakıcının profili , yaşı , referansı ve tecrübesi , daha bir çok konuyu içermektedir. Ailelerimizin en büyük yaptığı yanlışlardan birisi bir tanıdık  ile bakıcı bulmak olduğunu belirtmek isteriz. Bilen Danışmanlık olarak uzun yıllardır bu konuda yaşamış olduğumuz bilgi ve tecrübeyi size aktarıyor aynı zamanda bakıcı seçiminde en doğru adaylar ile sizi karşılaştırıyoruz. Amacımız ilk seferde doğru çocuk bakıcısını , ev işlerine yardımcıyı , hasta bakıcıyı seçmenizi ve işe başlatmanızı sağlamak. Size uzman bir firma ile çalışmak isterseniz bizim ile görüşmeden karar vermeyin.

Devamı

Her İngilizce konuşanın aksanı çok iyi olması diye bir şey söz konusu olmaz. Filipinli bakıcıyı işe başlatmadan önce yapmanız gerekenler adım adım aşağıda bilgilerinize sunarız.1-  Oturma izini , Ülkeye ne zaman giriş yapmış , Pasaport giriş tarihi 2- Ülkemize hangi firma kanalı ile gelmiş. Firma referansı 3- Hangi ailede çalışmış ne işler yapmış .4- Referans görüşmesi , 5- Evrakların gerçekliğinin kontrolü, Aşağıdaki link üzerinden veya tarafımıza ulaşıp evrakların kontrolünü isteyebilirsiniz. 6- İşe başlamadan önce kısa bakıcı ile görev tanımı ve çalışma süresi ile ilgili bir yazı ve Filipinli bakıcının bunu imzalamasını sağlamanız gerekiyor  Çalışma izini ve oturma izini veya başka bir evrak kontrolü için aşağıdaki internet adresinden bilgi alabilirsiniz.https://izinsorgula.csgb.gov.tr/

Devamı

Aramış olduğunuz Filipinli bakıcı ile ilgili olarak talep oluşturabilirsiniz. Filipinli bakıcı seçimi ve Filipinli bakıcı ücretleri hakkında uzmanlarımız size en doğru bilgiyi aktarıyorlar. Filipinli bakıcı işe başlatmandan önce bakıcının oturma izini olup olmadığını kontrol etmeniz aynı zamanda referansı, ülkemize ne zaman geldiği, nerelerde çalıştığını detaylı bir şekilde araştırmanız gerekiyor. Çalışma izinleri sadece çalışılan aile için geçerlidir. Çalışma izini ile başvuruda bulunan Filipinli bakıcının bilgilerini aşağıdaki internet adresinden kontrol edebilirsiniz. Tüm detaylar ve talep için bize başvurabilirsiniz.https://izinsorgula.csgb.gov.tr/

Devamı

Çocuk bakıcısı ücretlerinin son zamanlarda yükselmesinin en temel nedenlerinden biri, TC vatandaşlarının çocuk bakıcısı olarak çalışmak istemediklerinden ve bu konuyu bir meslek olarak görmediklerinden kaynaklanıyor. Yurtdışından gelen çocuk bakıcıları bu şekilde ön plana çıkmış oluyor. Yurtdışından gelen çocuk bakıcıları Özbek, Türkmen ve  Afrikalı, Filipinli ve diğer milletlerden oluşuyor. Dünya üzerinde olduğu gibi gelir seviyesi düşük olan ülkelerdeki insanlar iyi paralar kazanacağı ülkelerde bakıcı oluyorlar. Son zamanlarda yabancı ülkelerden bakıcı olarak gelen kişilere oturum izini verilmiyor. Bakıcı maaşlarının artmasının en büyük nedenlerinden biriside bu diyebiliriz.

Devamı

Afrikalı bebek bakıcısı ve çocuk bakıcısı ücretleri 33.000 TL +izin ücretinden başlıyor referans ve profiline göre yükseliyor. Afrikalı çocuk bakıcıları son zamanlarda maaşlarını dolar olarak almak istiyorlar. Güncel dolar olarak maaş almak isteyen bakıcı ücretleri 1000-1300 dolar arasında değişkenlik göstermektedir. Afrikalı bebek bakıcısı, Çocuk bakıcısı, Ev işlerinde yardımcı konusunda destek almak isterseniz hemen bize ulaşabilirsiniz.

Devamı

Çalıştığı birime, yapacağı işe uygun olarak yönetimin belirlediği şekilde giyinir, tanıtıcı kimlik kartını takar. • Hizmet sunumu sırasında hasta ve hasta yakınlarına “sen” yerine “siz” şeklinde hitap eder. • Hastanın yatağına yatırılmasına yardımcı olur. • Hastaya yatak içi pozisyon verilmesinde ve egzersiz yaptırılmasında yardımcı olur. • Hasta bakımı, pansuman ve yatak başı girişimlerde hekim ve hemşireye yardımcı olur. • Hastaya uygulanacak işlemlerde gerekli cerrahi veya medikal malzemeleri hazır bulundurur. • Hastanın beslenme ihtiyacının karşılanmasında hemşire gözetiminde yardımcı olur. • Hastanın vücut temizliğinin yapılmasına, banyosuna yardımcı olur. • Hemşire gözetiminde hasta ihtiyacına göre tıraş yapar (saç, sakal, perine, ameliyat bölgesi vb.). • Hastanın ihtiyaçlarının giderilmesinde yardımcı olur (boşaltım gereksinimleri vb.). Hastaya ördek ve sürgü verir. Hastaya ait boşaltım materyallerini (ördek, sürgü, idrar torbası, hasta bezi vb.) hemşireye gösterdikt..

Devamı

Kimler 325 Euro’luk bakıcı desteğinden yararlanacak?Cevap: Okuyucumun sorusunun benzerini son günlerde çokça alıyorum. Konu, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan’ın, eğitimli çocuk bakıcıları ve kadın istihdamını desteklemesi projesinin ikinci fazını hayata geçirmek için SGK’nın çalışmaları tamamladığı yönünde açıklaması üzerine gündeme geldi. Avrupa Birliği tarafından finanse edilen ve SGK tarafından yürütülen proje yeni değil; 2019-2022 yılları arasında uygulandı ve 4 yılda 3.700 anneye destek verildi. Şimdi, bu projenin devamı sağlanacak. Henüz ne zaman başlayacağı, kimlerin, nasıl yararlanacağı tam olarak netlik kazanmamış olsa da bilinenleri anlatayım. Tam zamanlı olarak ve hizmet akdiyle bir işverenin yanında çalışan ve 0-36 aylık çocuğu olan ve SGK’ya en az 30 günlük prim ödemiş olan sigortalı anneler, eğitimli çocuk bakıcısını sigortalı olarak çalıştırıp bu bakıcıya çocuğunu baktırmaya başladığında mali destekten faydalanabilecek. Bu kapsamda, İstanbul, Ankara ve İzm..

Devamı

İncelemelere göre bebekler en çok klasik müzik sevdikleri ortaya çıkmaktadır. Öncelikle çocuğunuzun hangi müziğe duyarlı olduğunu anlamaya çalışmanızı öneriyoruz. Genelde her etkinlik için farklı bir müzik parçası seçmeye çalışın. Bebeğinizin etkinliklerde çalışan müziklere göre ne zaman ne yapacağını anlayabilir. Anne karnında ve doğumdan sonra bebeğe verilen müzik belirli bir düzen içinde verilmesi gerekiyor.Klasik müziğin bebeğinizi üzerinde etkilerine baktığımızda ; Kendini geliştirme , kendini ifade etme, beyin açısından motor gelişimini sağlar. ses ve dil gelişimine katkıda bulunur. Bu konuda internet üzerinde makaleleri okumanızı ve araştırma yapmanızı sonrasında bebeğinize dinleteceğiniz müziklerin bir sırlamasını yapmanız gerekiyor.

Devamı

 Bakıcı ilanı yayınlayan internet siteleri mutlaka iş kur'dan özel istihdam bürosu belgesi alması gerekmektedir. Çocuk bakıcısı, Bebek bakıcısı, Hasta bakıcı, Ev işlerine yardımcı, Ev aşçısı gibi iş ilanı yayınlamak istiyorsanız ve bu konuda bir yatırım yapmak istiyorsanız , sadece İnternet sitesi açmak ve internet sitesinin operasyon işlemlerini yürümesini sağlamak ile bitmediğini bilmeniz gerekiyor. Belgesi olmayan ve iş bulmaya aracılık yapan internet sitelerinin cezaları çok büyük olmaktadır. Özel istihdam bürosu mevzuatını okumanızı önemle tavsiye ediyoruz. Ayrıca internet sitesine başvuru yapan aile ve çalışanların verileri kanununlar gereği başka kişiler ile paylaşılması durumunda onay alınması gerekmektedir.

Devamı

Çocuk bakıcısı olarak iş ilanlarında başvuru yapmayı düşünüyorsanız bir çok internet sitesi ile karşılaşmanız mümkün. İlana  başvuru yapmış olduğunuz internet sitesinin kurumsal bir yapıda olduğunu ve bu konuda yetki belgesinin olup olmadığı mutlaka tarafınızdan kontrol edilmesi gerekmektedir. Çocuk bakıcısı iş ilanlarını sitesinde seçmiş olduğunuz ilanın sizin özelikleriniz , çalışma şartlarınız ve ücret beklentiniz ile uyuşup uyuşmadığını kontrol ediniz. İlan başvuru işlemi bitmesi akabinde gelecek olan iş tekliflerine hazır olmanız gerekmektedir. Bakıcı ilanlarından sizi bir aile aradığında ailenin ne iş yaptığını, nerede oturduğunu , bakılacak çocuk sayısı ve yaşları ve mesai saatleri , ücret , görev tanımı bunların hepsini netleşmesi gerekmektedir. Aile ile mutlaka yüz yüze bir görüşme isteyin. Anne ve baba ile  görüşme sonrası sizin açınızdan çalışma şekli uygun ise şartların yazılı hale getirilmesi akabinde işe başlayabilirsiniz...

Devamı

Eğitimli bir çocuk bakıcısı mutlaka yapay zeka sistemini kullanmak  isteyecektir. Yapay zekada çocukların beslenme alışkanlıklarını ,aynı zamanda çocuk bakımında yapılması gerekenler, çocukların bakımında bir çok istatistik bilgiye bir yerden sahip olacaktır. Bakıcılar çocuk bakımı ve çocukların yaş gruplarına göre nasıl bakılması gerektiğini ve hangi oyunlar oynamalı, bütün bilgileri anında göreceklerdir. Yapay zekanın bir faydası verilerin zaman içinde standart bir duruma gelmesidir. İnternet üzerinden çocuk bakıcısı, bakıcı konusunda bir çok veriye, bilgiye ulaşıyoruz. İnternet üzerinde doğu olan bilgi kadarı ile olmayan bilgilerde var. Yapay zeka en doğu bilgiye ulaşmamızı sağlayacak.

Devamı

Çocuklar mevsimsel veya bazı durumlarda sık hastalanabilir. Bu konuda neler yapılacağı ile ilgili  anne bir kriz planı oluşturulması gerekmedir. Minör sağlık problemlerinde anne ile devamlı iletişim halinde olunmalı ve anneden gelecek olan talimatlar uygulanması gerekmektedir. Anneye ulaşılamadığı durumunda bakıcı hemen baba ile iletişime geçmesi gerekmektedir. Majör durumlar için yapılacak plan en yakın doktor, en yakın hastane aranacak kişiler bu gibi konuların anne tarafından çocuk bakıcısına çok iyi bir şekilde anlatılması gerekmektedir. Öncesinden alacağınız her bir tedbir, ilerde yaşanacak olumsuzlukların önüne geçmiş olacaktır.

Devamı

Osmanlı'da doğan şehzadeye bir süt anne tahsis edilir. Haremin en zeki ve tecrübeli kişisi dadı olarak tayin edilirdi. Bebek 1 yaşında sütten kesildiğinde şehzade eğitmeni lala atanırdı. Burada görüleceği üzere Osmanlı'da bakıcılık konusu saraydan başlıyor. Osmanlı devleti dışında çocuk bakıcısı çalıştıran aileler daha çok zengin aileler veya paşalar olarak söyleyebiliriz. Osmanlıdan günümüze kadar gelen çocuk bakıcısı, dadılık iş kolunun halen bir meslek grubu içinde yer almamış olması anlaşılmazdır. Osmanlının geleceği olan çocuklara bakıcı konusunda nasıl hassas davrandığını ,padişahlığın geleceği olan çocukların eğitimin bir yaşında başlaması devletin yönetimin güçlü ve emin ellerde olmasının en büyük göstergelerinden olduğunu görüyoruz. Günümüzde çocuklarımızı kimlere emanet ediyoruz. Ben çocuk bakarım diyen herkes çocuk bakıcısı, bebek bakıcısı olmaması gerektiği düşün bir firma olarak bu konuda girişimlerimiz devam etmektedir...

Devamı

Filipinli bakıcı ücretleri dolar bazında olduğundan dolayı oldukça yüksektir. Yatılı çalışan Filipinli bakıcılar Türkiye'de 1500- 2000 dolar maaş ile çalışıyorlar. Yurtdışında çalışan Filipinli çocuk bakıcıları 600-1000 dolar arası çalışıyorlar. Ülkemize gelindiğinde aylık maaşlar neden incelediğimizde Filipinlilerinde ülkemizde kendilerinin bir ücret politikası uyguladığını görüyoruz. Filipinli çocuk bakıcısı işe başlatmadan önce mutlaka bakıcının bir önceki referansı ile görüşmenizi ve ne kadar ücret aldığını sorgulamanızı öneriyoruz. Yurtdışından 2 yılık kontrat ile gelen Filipinli bakıcılar 700 dolara anlaşarak geliyorlar. Sonrasında çalıştıkları yerden ayrıldıklarında yeniden iş arayışına geçtiklerinde 1500-1700 dolar gibi rakamlar istiyorlar. Bilen Danışmanlık hizmetleri olarak ailelerimizin en iyi ücretler ile en iyi bakıcılar ile çalışmasını sağlıyoruz.

Devamı

Annenler referans ister, anneler deneyim isterler, anneler çalıştıkları bakıcıya güvenmek isterler. Annelerin bakıcı seçiminde bir çok istekleri olduğu yıllardır tarafımızdan gözlenmektedir. Bizim önerimiz anneler bakıcıdan neler istediklerini önem sırasına göre sıralaması sonrasında bir liste oluşturmaları gerekmektedir.Örnek liste 1- Bakıcı - Güven %100 2- Bakıcı - Referans  %1003- Bakıcı - Elektrik  %90 4- Bakıcının eğitim durumu %80 5- Bakıcının ücret beklentisi %70 daha bir çok önemli seçenek belirleyebilirsiniz. Hedeflediğiniz yüzdesel oran, belirlen hedef ağrılık durumuna göre bakıcının size uygun olup olmadığı ortaya çıkacaktır.

Devamı

Bebek bakıcısı arayan ailelerimize öneriler, Bakıcı arayışına geçmeden önce bilmemiz gerekenlerin başında herkes bebek bakıcısı olamaz 1- Bebek bakmak eğitim ister.2- Bebek bakmak özveri ister.3- Bebek bakmak referans ister 4- Bebek bakmak eğitim ister .5- Bebek bakmak hijyen ister.6- Bebek bakmak fiziki olarak çalışmaya elverişli olmak ister.7- Bebek bakmak Psikolojik olarak iyi durumda olmak ister.8- Bebek bakmak gündüzlü çalışılacak ise bakıcının yakın oturması gerekiyor.9- Bebek bakmak anne ile bakıcının iletişimin çok iyi olmasını ister.10- Bebek bakmak özveri ve istek ister.Daha bir çok başlık oluşturabiliriz. Bebek bakıcı konusunda uzman olan firmamız , bu konuda anne ve  babalar ile birlikte bakıcı sürecinin en doğru şeklide yürütülmesini ve ilk seferde doğru bakıcı ile çalışmanızı amacı ile uzun yıllardır kendimizi geliştiriyoruz.

Devamı

Bebek bakıcısı arıyorsanız ilk önce yapmanız gereken eşiniz birlikte konuyu detaylı bir şekilde sesli olarak düşünmeniz bakıcıdan beklentilerinizi detaylı bir şekilde yazıya dökmenizi öneriyoruz. Bebek bakıcısının çalışma saatleri, beklenti, görev tanımı, çalışma saatleri, bakıcının profili, bütçeniz tüm konu hakkında öngörülerinizi belirlemeniz akabinde bir karar vermeniz gerekecek , aramış olduğunuz bebek bakıcını ya kendiniz seçeceksiniz veya bu konuda uzman ve yetki belgeli olan bir insan kaynakları firması ile çalışma kararı almanız gerekiyor. Bebek bakıcısını kendi bulmak isteyen aileler ilan yolu ile  veya yakın çevresinin önerisi ile kesinlikle devamı olmayan bakıcılar ile anlaşma yapmaktadırlar. Bu süreç çoğunlukla hüsran ile sonuçlanıyor. Bilen danışmanlık hizmetleri olarak bu konuda uzman bir insan kaynakları ekibi ile hizmet veriyoruz. ilke seferinde en doğru bebek bakıcısı ile çalışmak için sayfamızı incelmenizi ve bizim ile görüşmeden karar vermemenizi öneriyoruz...

Devamı

Genelde çalışan çocuk bakıcıları izin günlerinde yakınları aynı şehirde yaşıyor ise gündüz onalar ile çeşitli aktiviteler yaparlar. Akşam yakınlarında kalırlar. Gündüz yapılan aktiviteler genelde gezmek ve sosyalleşmek, aynı zamanda banka , ve kendi kişisel ihtiyaçları ile ilgili olarak alış veriş yaparlar. Yatılı bakıcılar mutlaka haftanın 1 günü izin kullanması gerekmektedir. Yapılan araştırmalarda izin kullanmadan yatılı çalışan bakıcıların çalışma sürelerinin çok uzun olmadığı ve ruhsal veya bedensel bir takım sağlık sorunları yaşadıkları gözükmüştür. Yeni teknoloji telefonlarda bakıcınız konumunu görmesine izin verir ise bakıcınızın izin gününde veya mesai saatlerinde hangi noktada olduğunu görebilirsiniz. Bakıcı izin günlerinde salgın hastalık gündemde bir durumda ise kalabalık ortamlara maskesiz girmemesi için uyarılmalı, izin gününde getireceği bulaşıcı bir virüs direkt çocuğunuza geçmesi kaçınılmaz olacaktır. Aklınıza gelen tüm sorular ve bakıcı konusunda ihtiyaçlarınız için h..

Devamı

Çocuk bakıcının başına buyruk çalışması, Çocuk bakıcısının annenin istekleri doğrultusunda çocuğa bakmaması. Anneye hitap biçimi, Çok sık telefon ile konuşması. Mesai geç gelmesi, erken çıkmak istemesi, Çocuk bakımı haricinde hiç bir işin ucundan tutmaması. Habersiz işe gelmesi, Çok sık izin kullanması, Zam zamanı geldiğinde yüksek zam ücreti istemesi. Aile bireyleri arasında laf götürüp getirmesi, Ailenin özeli olan konuları paylaşması, Çocuğun veya evin resimlerini sosyal medyada paylaşması, Anneye ait olan kıyafetleri denemsi veya izinsiz kullanması, bunlar koku ve güzellik malzemeleri dahil. Daha bir çok konu yazabiliriz. Uzun yılların verdiği deneyim ile en iyi bakıcı seçmenizi sağlıyoruz. Bizim ile görüşmeden karar vermeyin. 

Devamı

Türk çocuk bakıcıları ; Genelde gündüzlü ve haftanın 5 günü çalışırlar mesai saatleri saat 08:00 akşam 19:00 gibidir. Referanslı veya çocuk gelişimi eğitimi almış insanlardan oluşur. Çocuklara bakma tarzı olarak kültürümüze uygun anne babanın beklentisi doğrultusunda olmaktadır.Özbek -Türkmen Bakıcı ; Genelde yatılı çalışıyorlar. Ülkelerinden para biriktirmek için geliyorlar. İlk geldiklerinde daha düşük maaş ile işlere giriyorlar. Deneyim kazanmaları akabinde ücretleri artıyor. Haftanın 1 günü izin kullanırlar. Oturma izini veya çalışma izini ile çalışıyorlar. Bebek bakımında, Çocuk bakımında , Hasta bakımında, ev işlerinde çalışmaya devam eden bakıcılar bizim kültürümüze yakın olduklarından ülkemize hızlıca alışmışlar, anneler tarafından tercih edilen bakıcı olmuşlardır.Filipinli çocuk bakıcısı , Filipinlerden anlaşmalı olan aile ile çalışmak üzerine ülkemize gelirler. Dünyada Filipinli çocuk bakıcısı ücretleri 600 dolar gibidir. Ülkemizde 1400-1800 dolar gibi rakamlara iş bulan Fili..

Devamı

Çocuk bakıcısı ile işe başlamadan önce bu konu mutlaka görüşülmesi gerekmektedir. Aksi durumda devamlı elinde telefon ile konuşan veya sosyal medyada dolaşan bir bakıcı ile çalışmanız kaçınılmaz olacaktır. Evde veya çocuğunuzu hava aldırmaya çalışan bakıcıların devamlı telefon ile konuşması yaptıkları işe odaklanmada mutlaka sıkıntılar çıkarması söz konusu olacaktır. Anne ve babalar bu konuda mutlaka sınırlar belirlemesi gerekiyor. Örnek evde çocuk bakımı sırasında bakıcının telefonu sesiz mod durumunda belirli bir yerde kalacak, bakıcı çok önemli olmadığı sürece telefon ile görüşmeyecektir. Çocuk veya bebek ile dışarı çıkan bakıcı aynı şekilde telefon ile acil durumlar dışında görüşmesi yasaklanacaktır. Sevgili anne ve babalarımız baştan belirlemediğiniz kurallar ilerleyen günlerde size sorun olarak veya büyük tehlikeler olarak dönüş yapacak olup, konu bilginiz olması bakımından kısaca tarafımızdan kaleme alınmıştır...

Devamı

Çocuk ve bebek bakıcısı seçiminde en çok yapılan hatalardan birisi anne ve babanın , işe başlatacağı kişinin referansı ile konuşmamasıdır. Ayrıca çocuk bakıcısı hizmeti alınan firma yasal mı ? bu konu mutlaka araştırılmalı İş kur belge numarası, iş kur sayfasından kontrol edilmesi gerekmektedir. Bakıcı seçiminde bir diğer yapılan yanlışlardan birisi sizin ve ailenizin kurallarına uymayacak bir bakıcıyı seçmeniz. Referans yolu ile bulduğunuz bakıcıya çocuğunuzu emanet etmeniz. Bakıcı yabancı ise oturma izinin mutlaka sorgulanması gerekmektedir. Bakıcı seçiminde bulunduğunuz firmanın değişiklik yapmak isterseniz  işe başlamış olan adayın özeliklerinde olan adaylar ile sizi karşılaştırması olmasıdır. Örnek bir Ayşe hanım ile başladınız ve zaman içinde çeşitli nedenler ile değişiklik yapmak istediniz ? Ayşe hanımın aynı profilinden aday çıkmaz ise garanti süresi ne kadar olur ise olsun. Ödemiş olduğunuz danışmanlık hizmet bedeli yanacaktır. Piyasaya yeni giren firmalar ailelere çok uz..

Devamı

Bilen Danışmanlık hizmetleri gündüzlü veya yatılı ev işlerine yardımcı hizmeti uzun yıllardır veriyor. Ev işine yardımcı arayan ailelerimiz ile detaylı görüşüyor. Aramış oldukları ev yardımcısı ile ilgili olarak hızlıca buluyoruz. Bu konuda referanslı ve uygun olan aday profili ile çalışıyoruz. Evin büyüklüğü ve görev tanımına göre doğru bütçe ile en doğru adayı buluyoruz. Bu konuda hızlı ve güvenli hizmet için Bilen Danışmanlık hizmetleri ile hemen iletişime geçebilirsiniz.

Devamı

Bilen danışmanlık en değerli varlıklarımızdan olan yaşlılarımızın en iyi şekilde bakılması için uzun yıllardır Türkiye ve dünya ülkelerinde yaşlı bakıcı hizmeti veriyor. Yaşlanmadan dolayı kendi ihtiyaçlarını kısıtlı bir biçimde görebilen veya yatar pozisyonda hayatına geçiren yaşlılarımız için hasta bakıcı, evde yaşlı bakıcı, ev yardımcısı hizmeti veriyoruz. Bakıcılarımız referanslı veya eğitimli konularında mutlaka tecrübelilerdir. Bu konuda hızlı ve güvenli ilk seferinde doğru bakıcı ile çalışmak isteyen ailelerin güven noktası olarak hizmet veriyoruz.

Devamı

Bilen Danışmanlık , Bebek bakıcısı, Çocuk bakıcısı konusunda hizmet vermek için kurulmuş ,Türkiye ve dünyanın bir çok ülkesine bu konuda hizmet veren bir İnsan Kaynakları firmasıdır. Bakıcı seçiminde ailelerimize yardımcı olmayı hedefleyen bu konuda 20 yılık çalışma sürecinde kaliteden asla özdün vermeyen uzman bir firmadır. Konusunda sadece deneyimli ve referanslı ,eğitimli bebek ve çocuk bakıcıları ile çalışıyoruz. Hizmet almak isteyen ailelerimizin bize ulaşması durumunda en hızlı ve en kaliteli danışmanlık hizmeti sunuyor. En iyi çocuk bakıcısı, bebek bakıcısı ile çalışmalarını sağlıyoruz.

Devamı

Çocuk bakıcısı ücretleri ülkemizde 2024 yılında çok yükseldiği gözükmektedir. Bunun nedenlerinden birisi asgari ücretin yükselmesi aynı zamanda çocuk bakıcılığı yapan bakıcı profilinin azalması olarak değerlendirebiliriz. Çocuk bakıcısı ücretleri Avrupa ülkelerinde ,Amerika'da çok yüksek seviyelerde olduğu gözükmektedir. Aslında ülkelerin asgari ücret oranlarına baktığımızda bakıcı ücretleri taban ücret olarak asgari ücretin %20-30 fazlasını baz aldığını göreceğiz. Bakıcın çalışma şekline göre bu ücret yükseliyor. Bir ülkenin politikası çocuk bakıcısı, Bebek bakıcısı, Hasta bakıcı ücretlerinin belirlenmesinde temel bir yer tutuyor. Dünyamızda bir çok ülke başka ülkelerden çocuk bakıcısı transferi gerçekleştirmektedir. Yurtdışından gelen bakıcılarında bir  standart belirlenmeli gerekiyor ise çeşitli eğitimlere ve sınavlara girmeleri gerekiyor. Bakıcı ücretleri 2024 yılında gündüzlü bakıcılar 25.000 TL +yol+ sigorta - Yatılı çocuk bakıcıları TC vatandaşı 40.000 TL -70.000 TL arası -..

Devamı

 Günümüzde çocuk bakıcısı bir meslek kolu haline resmiyet olarak gelmemiştir. Yapılan araştırmalarda dünyanın bir çok ülkesinde dar gelirli insanların veya iş bulamayan ,öğrencilerin ekstra ücret karşılığında yaptığı bir iş olarak karşımıza çıkıyor. Geçmiş tarihlere baktığımızda çocuk bakıcısı devamlı olmuş. Anne yardımcısı, gibi terimler gelişmiştir. Günümüzde bir çok anne ve baba çocuk bakıcısına ihtiyaç duyuyorlar. Meslek kolu haline gelmeyen bakıcıyı referans veya ilan, danışmanlık şirketleri aracılığı ile bulmaya çalışıyorlar. İşin uzmanı olmayan bakıcılar ile karşılaşma, çalışma imkanları çok yüksek bir durum haline geliyor. Eğer bakıcılık bir meslek olarak kabul edilmiş duruma gelmiş olsaydı, Her bakıcı çeşitli eğitimlerden geçmesi gerekecek, çocuk bakımı veya bebek bakımı konusunda bir seviye oluşmuş olacak, aynı zamanda, yüksek bakıcı ücretleri  daha dengeli bir duruma gelecekti. bilen danışmanlık olarak 20 yıl önce çıkmış olduğumuz bu yolda bakıcı sektörünün bir yer..

Devamı

Türkiye'de çocuk bakıcı ücretleri her sene daha çok yukarı çıkmaktadır. Bunun başlıca nedenlerinden birisi yeni neslin çocuk bakıcısı işini meslek olarak görmemesi ve bu işi yapmak istememesinden kaynaklanıyor. Kendi ülkesinden bakıcı bulmakta zorlandığından dolayı yabancı ülkelerden gelen bakıcılar tercih edilmeye başlanmıştır. Yabancı ülkelerden gelen bakıcılar kendi kültürleri doğrultusunda anne babaların yönlendirmeleri ile geleceğimiz olan çocuklarımıza bakıyorlar. Dünya'da bir çok ülkede olduğu gibi ülkemizde bu konuda eğitim veren kurumlar açılmış, bu kurumlarda bebekleri 3 yaşından sonra kabul ediyorlar. Günümüzde lüks bir duruma gelen bakıcı çalıştırmak ,dünyada yaşanan Pandemiden sonra daha pahalı bir duruma gelmiştir. Ülkelerin artık bu konuda bir politika geliştirmeleri ve ileriye dönük planlar yapması gereklilik halini almıştır. Bir çok ülkede çalışma izini olmadan çalışan yabancı çocuk bakıcılarına yasal bir boyut kazandırılmalı ve gerekiyor ise bu bakıcılar ülkeye geldik..

Devamı

Professional Child Care ServicesBabysitting and babysitting services are frequently preferred by working mothers. Thanks to the professional caregivers within our company, both babysitting and babysitting services are provided without any problems. All our caregivers within the scope of professional caregiver services have undergone the necessary training and are experts in the field of baby and child care. Caregivers take care of all the needs of babies and children during the day. Feeding and sleeping hours are carried out as required and at the required time periods. There is no need for a diploma in babysitting. However, our caregivers take care of all children in the best way thanks to their equipment. You can safely entrust your children to our company, which works with people who are especially responsible and who love children. The people to whom babies and children are entrusted are important. For this reason, it is also important to do a detailed research before get..

Devamı

Especially Istanbul is a city where there are alternative options for babysitter fees in the city.  The fact that many different companies offer such services in the city; makes it possible to encounter different price policies in the city.  Basically baby sitter The duration of the work and the scope of the babysitting services have a direct impact on the determination of wages. However, babysitting services should always be provided by professionals. is essential. Therefore, the fact that the babysitter has a well-equipped feature directly affects the remuneration. affects. As of today, there is no comprehensive information on the fees for babysitting services in Istanbul. research is always recommended. Because in this way, a high level babysitter service It will also become possible to get it in an appropriate budget range.  Of course, price research It would be a wrong approach if the only criterion is affordable pri..

Devamı

Istanbul Babysitter A babysitter is a person who cares for babies for the agreed period of time and takes care of their needs. are the people who take responsibility for meeting the needs of the family.  Babysitters work for as long as they agree with the family. in the city of Istanbul.  The high number of working mothers in big cities like Istanbul also increases the need for caregivers.  Istanbul babysitting services at a high level those who are experts in this field are effective in offering.  Here you can find the latest babysitting services It should not be forgotten that it involves a very meticulous work. However, babysitters It should also be psychologically problem-free. It can be easily stated that the need for babysitting services in Istanbul is increasing day by day. is possible to do so.  Especially recently, the top babysitting service in Istanbul many different companies are responsible for deli..

Devamı

Istanbul Home Cook Cooking and making these dishes in line with people's wishes requires professionalism. is a job.  As a cook, there are many people who do this job in the best way.  This is what they cook at home. those who want professional chefs to do it, consultancy in this field to hire a private chef for this They can apply to companies that provide service. One of the consultancy firms providing Istanbul home cook service and you can arrange a cook for your home. The home cook is the person who prepares the meals that need to be prepared in that house during the day in the most appropriate way. Preparation of meals by paying attention to dietary and calorie characteristics, invitation for guests coming home A chef who is knowledgeable in many areas such as table preparation and who provides fast service may be desired. Cooks are also must also be able to cook delicious and practical meals. Counseling these people you c..

Devamı

In today's conditions, Istanbul is a city where there is an intense demand for patient care services. comes to the forefront. In fact, this is directly related to the population growth in Istanbul.  Of course When it comes to caregiver services, a high level of work is always on the agenda. must come.  When it comes to caregiver services, we always come across extremely a sensitive process emerges. In order to manage this process at a high level of quality, it is imperative that It is essential to get support from specialized personnel.  In Istanbul, many different companies offer services at the point of meeting the need for patient caregivers. is known.  In fact, many different companies in Istanbul offer services in this field, also brings us different quality standards.  At this point, patient caregivers in Istanbul It is recommended to take part in a comprehensive research on companies. Only in this way can the ..

Devamı

In developed countries around the world, babysitting has become a profession and babysitters are employed at very high wages. In general, women in countries with high economic status receive caregiver services mostly at home because they are in business life. In return for this service, they ensure that their children are taken care of in safe and secure hands. For example, in the USA, the monthly fees of boarding babysitters are around 3000-3500 dollars, while in Turkey, the fees of boarding babysitters seem to be around 2000 dollars max. 

Devamı

TurkmenistanUzbekistan Tajikistan kazakhstan Kyrgyzstan Tajikistan azerbaijan Georgia Bulgaria Philippineskenya uganda endenozia Nigeria Ghana Morocco African countries Citizens of this country work as babysitters, childminders, housekeepers, domestic helpers, caregivers in Turkey just like anywhere else in the world. 

Devamı

For 20 years, we have been providing services to our families living in Istanbul for baby sitter, child care, housekeeper, housework helper, patient caregiver, nurse. We serve as the first choice of mothers and fathers. Do not make a decision before meeting with us.You can make a quick request from our whatsapp lines or our website to reach us. Our human resources experts will reach you as soon as possible and provide you with a detailed interview.

Devamı

Filipino childcare professionals, who enjoy what they do, manage to gain the trust of both your child and you, dear parents, by maintaining the fine line between being disciplined and compassionate towards children. Filipino childcare professionals, who are candidates to be the right model in the socialization of the little ones in the future, in their choice of friends and jobs; In addition to having a kind, patient and respectful personality, if there is a behavior you are uncomfortable with, they will definitely avoid repeating it when you talk about it and warn you. Filipino professionals, who manage to win the admiration of families with their positive behavior;They are energetic and dynamic.They are honest and reliable.They do not like to lie.They do not have bad habits such as smoking and alcohol.They enjoy playing games with children.They perform very successfully in supporting the development of mental, physical and motor skills by doing educational and instructive activities ..

Devamı

Today, as parents have more opportunities to work, there is a growing concern about who will take care of their children. Relatives or caregivers may be needed to provide care. While it is comforting to entrust your child to a family member, if you want your child to be both educated and properly cared for, a Filipino caregiver may be the best choice. Filipino experts, who are in high demand because they are reliable, disciplined, clean and organized by their character, come to our country to work after receiving training on baby, child and elderly care in their country. Trained caregivers from the Philippines, who are preferred by most parents, attach great importance to children; they approach them with motherly affection and show them a lot of care and attention. The advantages and salaries of Filipino caregivers are one of the most curious issues; it varies according to the conditions of the parents, the working days and hours of the childcare provider.Bilen Danismanlik T

Devamı

Çocuk bakıcısı işe başlamadan önce anne mutlaka çocuk bakıcısı ile arasında davranış şekli ve iletişimin nasıl olacağı ile ilgili işe başlamadan önce görüşmesi ve bu konuyu netleştirmesi gerekmektedir. Netleşmeyen her bir nokta sonrasında annenin karşısına sorun olarak geleceğinden işe başlamadan önce bakıcı ile mutlaka detaylı görülmesi gerekir. Bakıcı kendi istediği gibi değil annenin istekleri ve talimatları doğrultusunda çocuğa bakması aynı zamanda anne ile devamlı iletişim halinde olması gerekmektedir. Genel olarak  en çok karşılaştırdığımız sorunlardan birisi bakıcının çalışmasına başlamasından bir süre geçmesinden hemen sonra bakıcı anne ilişkisinin arkadaş seviyesine gelmesi veya abla kardeş seviyesinde ilerlemesi , Evinizde çalıştıracağını bebek bakıcısı, çocuk bakıcısı ile annenin arasında çok ince bir çizgi olmalı , arkadaşlık ve abla kardeş ilişkisinde giden bir çalışma sisteminin uzun sürmeden bitmesi kaçınılmazdır. Anne ve babaların unutmamaları gereken en önemli dur..

Devamı

OUR WORKING METHOD1. Family requests are taken in detail.2. To start the candidate work; An upfront fee of 2,000.00 TL, including VAT, must be paid.3. Upon payment of the upfront fee; 3 candidates are presented to the family according to the searched criteria.4. Interviews are conducted through preferred social platforms, either via video call, voice call, or face-to-face.5. For the candidate deemed positive in the interviews, reference information and documents are shared with the family.6. A contract is prepared, and a consultancy service fee is collected from the family, equivalent to 1 month's salary + VAT, deducting the upfront fee, based on the agreed salary with the personnel.7. Upon the employee's start, a 2-month guarantee period begins as per the contract. If the family wishes to make a change within this period, they are entitled to change up to 2 more personnel. The upfront service fee is non-refundable. The family should provide feedback on the presented candidates as quic..

Devamı

 Anneler bakıcı seçimlerinde bir mühendis gibi düşünmeli mutlaka çok iyi analizler yapması gerekmektedir. Çocuk bakıcısından beklentilerini çalışma saatlerini ,bakıcının eğitim seviyesi, referansları ,oturduğu yer daha bir çok detayı analiz etmeli çalışılacak bakıcı ile ona göre karar vermesi gerekmektedir. Bakıcı konusunda uzman bir firma ile çalışmayan annelerin yaşadıkları sorunlar genelde aşağıda tarafınıza sunulur.1- Yanlış bakıcı seçimi 2- Eğitimsiz bakıcı ile çalışmak 3- Karakter olarak uyumsuz bakıcı ile çalışmak 4-  Referansı olamayan bakıcı ile çalışmak 5- Yüksek ücretler ile bakıcı çalıştırmak 6-  Ulaşım konusunda uzaklarda oturan bakıcı ile çalışmak 7- Çok iş değiştiren bakıcı ile çalışmak Daha bir çok sorun sıralama imkanımız var. Bilen danışmanlık hizmetleri ile çalışmanın en önemi burada ortaya çıkıyor. Uzun yıllarımızın verdiği tecrübe ile siz en uygun olan bakıcı adayları ile karşılaştırıyoruz. Son kararı ailemizin verm..

Devamı

Bakıcı arayan anne ve babanın yapması gerekenleri kısaca özetlemek istiyoruz.Bakıcı arayan anne ve babalar ilk önce bakıcı bulacakları firmanın seçimi ve araştırmasını yapmaları gerekmektedir. İlan sitleri üzerinden bakıcı bulmaya çalışmaları durumunda çoğunlukla ön elemesi yapılmayan adaylar ile karşılaşma durumları olacak, hem enerjileri boşuna gidecek maddi ve manevi olarak güçlükler yaşamaları kaçınılmaz duruma gelecektir. Bakıcı konusunda yetki belgeli ve sektörün en iyi bakıcı firması ile çalışan aileler kendilerine uygun , aramış olduğu niteliklerde bakıcılar ile karşılaşacaklar, en iyi bakıcı ile çalışması kaçınılmaz olacaktır. Anneler bakıcı seçiminde babalar referans ve güvenlik kontrolü anlamında iş birliği yapmaları gerekmektedir. Bakıcı seçiminde bilen danışmanlık olarak en iyi bakıcı ile çalışmanızı sağlıyoruz.

Devamı

Bakıcı ücretleri şehirin özeliklerine ve sosyal ekonomik durumuna göre değişkenlik göstermektedir. Büyük iller dışında bakıcı ücretleri daha düşük olmaktadır. Gündüzlü ve yatılı olarak bakıcı ücretlerini 2 gruba ayırdığımızda İstanbul, Ankara ,İzmir, Bursa , Antalya'da bakıcı ücretleri daha yüksek durumdadır. Yatılı ücretlerinde aslında bu durum ortadan kalktığı gözükmektedir. Büyük kentlerde bulunan bakıcı firmaları tarafından temin edilen hasta bakıcı ve yaşlı bakıcı ücretleri ,nüfus olarak küçük olan kentlerde aynı seviyelerde olduğu gözükmektedir. Bebek bakıcısı, Çocuk bakıcısı, Ev işlerine yardımcı, Hasta bakıcı, Yaşlı bakıcı ücretlerini incelediğimizde ücretin yüksek olmasının başlıca nedenlerinden birisi, TC vatandaşı olarak bu işleri yapan eleman kaynağının azalması dolayısı ile yabancı çalışanların kendi içlerinde bir maaş piyasası oluşturmasından kaynaklandığını görüyoruz...

Devamı

İstanbul'da çocuk bakıcısı sağlayan firmaların listesini bulmak kolay değildir. Bu konuda arama motorlarında ve diğer sosyal mecra alanlarında araştırma yapmanız gerekmektedir. Bakıcı seçimi önemli olduğu kadar bakıcı firmasının nasıl bir firma olduğu, yetki belgeli bir firma olduğu büyük önem göstermektedir. Anne ve babalar bizim ile çalışmasının en önemli nedenlerinden birisi güven ve dürüstlük olduğunu belirtmek isteriz. Uzun yıllar önce çıkmış olduğumuz bu yolda sektörün önde gelen bakıcı firmalarından birisi olarak amacımız en iyi çocuk bakıcısı, yardımcı, hasta bakıcı ile çalışmanızı sağlıyoruz.

Devamı

Evde yaşlı olan kişinin sağlık durumu ve yaşam şekli tarafınızdan çok iyi bir şekilde analiz edilmelidir. Bu analizin sonucunda nasıl bir yaşlı bakıcıya ihtiyacınız var bu konu üzerinde kısa bir çalışma yapmanızı öneriyoruz.Örnek bir çalışma size iletiyoruz.Evde bakılacak kişinin yaşı, sağlık durumu, kullandığı ilaçlar, günlük uyku düzeni, yürüyüş, hava alma ,doktora gitme zamanları, beslenmesi ve bir çok detayı bir araya getirmelisiniz. Aradığınız bakıcının profili yukarıda yazan konular üzerinden oluşması bakılacak kişinin konforu için çok büyük önem taşımaktadır.

Devamı

Bebek bakıcısı, Çocuk bakıcısı arayışında anneler daha ön plana çıkmaktalar. Anneler gerek bakıcı firması görüşmeleri ve çocuk bakıcısı adaylarının görüşmelerini kendileri yapıyorlar. Anlaşmadan en son babanın da onayını almak için çocuk bakıcısını evin babası ile görüşmesini sağlıyorlar. İnternet kullanımın artması ile birlikte görüntülü iletişim artık vazgeçilmez duruma gelmiştir. Bakıcı adaylarının görüşmeleri görüntülü veya karşılıklı olarak yapılıyor. Annelerin büyük bir kısmı bakıcı ile görüşmelerini görüntülü yapmak istiyorlar.

Devamı

İstanbullun en iyi bakıcı firmasını araştırma yapan anneler ve babalar arama motorlarında bir çok bakıcı firması ile karşılaşacaklar. Hedefleri ve vizyonu ,aynı zamanda geniş aday havuzu ile bir kaç firma belirleme şansınız olacak. Bilen danışmanlık hizmetleri olarak ailelerimiz ile detaylı görüşüyoruz. Aynı zamanda ilk seferde doğru hizmet vermeyi ,anne babanın referansını kazanmak için elimizden geleni yapıyoruz. Her aday ile çalışmadığımız gibi her işveren ile çalışmıyoruz. Konusunda uzman referanslı bebek bakıcısı, Çocuk bakıcısı, Ev işlerine yardımcı, Hasta bakıcı, Hemşire , Aşçılar ile çalışıyoruz. Annelerin ve babaların güven noktası olarak hizmet vermek için 20 yıldır kusursuz hizmet anlayışı ile yolumuza devam ediyoruz.

Devamı

Bakıcı ajansı seçiminde en önemli noktalardan birisi adresinin olması ve bu adresin gerçek olmasıdır. Aynı zamanda bakıcı ajansının özel istihdam bürosu yetki belgesi olması gerekmektedir. Aksi durumda hem iyi bir bakıcı bulmanız çok zor olacak ve vermiş olduğunuz bakıcı ajansına ücret boşuna gitmiş olacaktır. Bakıcı ajansı ile görüşmenizde sizin ile görüşme yapan kişilerin sizin ile hangi üslupla konuştuğu ,sizin ile yasal bir sözleşme imzalamaları çok önemlidir. 

Devamı

Anneniz için yaşlı bakıcı arıyorsanız ilk önce bu fikri anneniz veya babanıza kabul ettirmeniz gerekmektedir. Anneniz buna baştan karşı çıkabilir, Ne gerek var ben kendi işlerimi yapıyorum. Evimde yabancı birisini istemem, ben kimsenin elinden yemek yemem bu gibi çıkışlar mutlaka olacaktır. Anneniz ve babanıza bakıcı tutulmasının doktoru tarafından söylendiği ve bunun geçici bir süre olacağı anlatılmalı , bakıcı ile ilgili sıcak bir geçiş sağlanmalıdır. Bakıcının işe başlaması ile annenizde olan değişim hemen gözükmeye başlayacak, aradan bir kaç ay geçtikten sonra bakıcı olmadan yapmayacağını sizlere dile getirecektir. Önemli olan yaşlı bakıcı işe başlamadan önce o sıcak geçişin tarafınızdan iyi bir şekilde organize edilmesidir.

Devamı

Anne ve bakıcı arasında ev içinde iletişim saygı ve sevgi çerçevesinde belirli sınırlar içinde olması gerekmektedir. Anne ve babanın unutmaması gereken hususlardan birisi bebek bakıcısı, çocuk bakıcısı, bir hizmet vermek için evde sizin ile günün belirli saatlerini geçirmekte ve hayatınızın en önemli varlığına bakmaktadır. Bakıcı ile şartları baştan nasıl belirlerseniz gelecek günlerde o kadar rahat edeceksiniz. Bakıcı ile aranızda her zaman sınırlı bir ilişki olmalı. Bakıcınız size saygı duymalı ve sizin vermiş olduğunuz görevleri eksiksiz olarak yerine getirmesi gerekmektedir. En büyük yapılan yanlışlardan birisi bakıcı ile annelerin işveren ,çalışan ilişkisini doğru bir şekilde sağlayamamasından kaynaklanıyor. Bakıcı sizin arkadaşınız veya akrabanız değildir. Ayrıca bebek bakıcısı, Çocuk bakıcısı, gerekli görüldüğü zamanlarda performansına göre ekstra bir takım şeyler yapılmalı, bu devamlılık göstermelidir. Bakıcı ile aranızda hitap biçimi arkadaş şeklinde değil bir çalışan ve işver..

Devamı

Bilen Danışmanlık Hizmetleri Geleceğiniz, aileniz, en değerli varlıklarınız, emanet ettiğiniz her ne olursa olsun, 2000 yılından beri, 4800 profesyonel ekibi ile bebek bakıcısı, çocuk bakıcısı, hasta bakıcı ve ev işlerinde yardımcı personel gibi birçok konuda hizmet veren Bilen Danışmanlık, 2008 yılında kurumsal yapısına sağlamlık katarak, hizmet sektöründe danışmanlık firması olarak değer verdiklerimize hizmet sunmaktadır. Verilen profesyonel hizmetin yanı sıra temas ettikleri hayatlarda önemli referanslar kazanmış olan deneyimli, eğitimli bakıcıları ve yardımcıları ile tamamen etkin şekilde 21 yıldır hizmet vermektedir. Vermiş oldukları hizmetlerden öne çıkanları başlıklar halinde sunmak gerekir ise; Bebek Bakıcısı Bilen Danışmanlık hizmetleri arasında en fazla tercih edilen bebek bakıcısı, eğitimli ve dikkatli olmasının yanında enformatik yaklaşımlarla bebeklerle ilgilenirken, anne ile de iletişim halinde olmaktadır. Sürekli tuttuğu deftere bebek ile geçirdiği ..

Devamı

Çocuğunuzun istek ve ihtiyaçlarını tam manasıyla karşılayabildiğinize emin misiniz? Her çocuk kendince çok farklı ve özeldir. Tek yumurta ikizlerinde bile bu durum böyledir. Dolayısıyla çocuk büyütürken sevgi ve şefkat yeterli olmayacaktır. Aslına bakacak olursanız çocuk büyütmek çoğu zaman profesyonel bir yardım gerektirir. Bu yardım için başvuracağınız en uygun dadılar hiç kuşkusuz Filipinli Bakıcılar olacaktır.     Bir kadın düşünün ülkesindeki yaşam şartlarından dolayı, ekonomik sebeplerden ötürü çok fazla zorluk çekmiş ve çalışıp para kazanabilmek umuduyla ülkemize gelmiş. Üstelik aldığı eğitim bizim çoğumuzun aldığı eğitimden daha fazla yani üst düzeyde. Evet doğru tahmin ettiniz Pasifik Okyanusunun batısındaki coğrafyada konumlanan bir Güneydoğu Asya devleti olan, renkli kültürü ile herkesin aşina olduğu Filipin Cumhuriyetinden ve oradan gelen Filipinli bakıcılardan bahsediyorum.   Biyolojik çeşitlilik açısından çok zengin olan bu ülke k..

Devamı

Profesyonel Çocuk Bakıcısı Hizmetleri Son zamanlarda profesyonel çocuk bakıcısı hizmetleri hem popüler olan faaliyet alanları arasında yer almaktadır. Bu durum özellikle bakıcı hizmetlerinin geniş kapsamlı bir şekilde sunulmasını da mümkün hale getirmektedir. Tam da bu noktada profesyonel çocuk bakıcısı hizmetlerinin üst düzeyde alınmasının önemli karşımıza çıkmaktadır. Bundan dolayı profesyonel bebek bakıcısı hizmetleri kapsamlı bir hizmet almadan önce ayrıntılı bir araştırma yapmak her zaman önerilmektedir. Günümüz de ebeveynler tarafından en çok talep gören hizmetlerden birisi de profesyonel bakıcı hizmetleri olarak karşımıza çıkıyor. Ebeveynler yoğun çalışma düzeyi kapsamın da çocuklarıyla vakit geçiremedikleri için çocuk bakıcı aramaktadır. Çocuk bakıcısı alanında hizmet sunanlar işini son derece profesyonelce yapan kişilerdir. Çocuk bakıcılığı yapmak uzmanlık gerektiren bir iş sahasıdır. Çocuk bakıcısı olacak olan kişinin mutlaka çocukları sevmesi gereklidir...

Devamı

Çocuk bakıcısı işe başlamadan önce mutlaka evde kişisel telefon kullanımı ile ilgili olarak bir takım kurallar getirmeniz gerekmektedir. Bu kurallar, bakıcı işe başladığında telefonu sesiz bir duruma almalı, ev içinde üzerinde üzerinde taşımaması gerekmektedir. Devamlı olarak cep telefonu ile konuşmaması gerektiği baştan hatırlatılması , önemli durumlar dışında telefon görüşmesi yapmaması gerekmektedir. Ayrıca bakmış olduğu çocuğun ve evin resimlerini telefondan resimlerini çekmesi yasaklanmalı, sosyal medyada paylaşmaması konusunda uyarılarda bulunulmanızı öneriyoruz. Çocuk bakıcısına ve bebek bakıcısına baştan kuralları nasıl belirlerseniz ilerleyen günlerde o kadar rahat edilmesi ,bakıcı ile yaşanacak telefon yüzünden oluşabilecek gerginlikleri engellemiş olacaktır.

Devamı

Filipinli bakıcı işe başlamak için geldiğinde evinizde pozitif bir hava oluşur. Filipinli bakıcılar doğdukları ülke ve karakter özelikleri olarak pozitif insanlardır. Filipinli çocuk bakıcıları çocuğun kişisel gelişiminin yanında yabancı dil öğrenmesini kolaylıkla sağlayacaklardır. Filipinli bakıcı ayrıca evde olan aile bireylerinin de  yabancı dil konusunda kendilerini geliştirmelerini sağlarlar. Filipinliler daha çok yemek kültürleri balık çeşitleri olup sizin de deniz ürünleri konusunda farklı tatlar almanızı sağlayacaktır. Filipinli bakıcı seçiminde mutlaka bakıcının İngilizce diksiyonunu kontrol etmenizi, ülkesinde daha önce ne işler yaptığını ,iş başvuru formunu detaylı olarak incelmenizi öneriyoruz.

Devamı

Çocuk bakıcısı, bebek bakıcısı bulmak günümüz koşularında internet kullanımının artması ile beraber, çok kolay bir duruma gelmiştir. Bakıcı bulmak isteyen anne baba hemen bakıcı firmalarını araştırmaya başlar, burada yapılan en büyük yanlışlardan birisi bakıcı firmasını araştıran anne baba bakıcı firmasının yetki belgesinin olup olmadığını kontrol etmez. Bir firma çocuk bakıcısı, bebek bakıcısı, hasta bakıcı, ev işlerinde yardımcı temini yapabilmesi için mutlaka yetki belgesi olması gerekmektedir. Bakıcı bulmak için yapmanız gereken internet üzerinde firmanın internet sitesini iyi bir şekilde incelemeli, bakıcı firması ile detaylı bir şekilde konuşulmalı, çalışma şekli yazılı olarak istenmelidir.

Devamı

Yabancı çocuk bakıcısı fiyatı bakıcının referansı ve eğitimine göre değişmektedir.Türkmen çocuk bakıcısı 32.000-35.000 TL +İzin ücreti Türkmen Çocuk bakıcısı gündüzlü 25.000 TL+ YolÖzbekistanlı çocuk bakıcısı yatılı fiyatı 32.000 TL-35.000 TL +izin Afrikalı çocuk bakıcısı fiyatı 1000 dolar Filipinli Çocuk bakıcısı fiyatı 14000-1700 dolar arası değişmektedir.Bebek ve çocuk bakıcısı fiyatları doların artış oranı ile birlikte yükselmekte olup ,ülkemizde özelikle çalışan çocuk bakıcıları ve bebek bakıcıları son zamanlarda dünyada bulunan ülkelere göre yaklaşık aynı ücretler ile çalışmaya başlamışlardır. Bakıcının maaşını etkileyen en büyük etkenlerden birisi bakıcısının özeliklerinin standartların üzerinde olması olacaktır. Bakıcı seçiminde biz nelere dikkat ediyoruz. Bakıcının referansı ve eğitimine bakıcının fiziki durumuna bakıcının çalışma devamlılık süresi tarafımızdan analiz edilmekte olup en iyi bakıcı ile çalışmanız sağlanmaktadır...

Devamı

 Bakıcı seçiminde çalışılacak firmanın seçiminde yanlış karar verilmesi, bakıcı seçiminden önce bakıcının özelikleri ve çalışma saatleri ile ilgili olarak bir liste yapılmaması. Yapılan listede neler olmalı , Çocuk bakıcısı, görev tanımı , yaş aralığı, ,ücret ile ilgili bütçe, çocuk bakıcısının fiziki ve ruhsal durumu değerlendirilmeli. Referans ile konuşulmadan kesinlikle işe başlatılmaması gerekmektedir.

Devamı

Bakıcı reklamı veren internet sitesi veya firmanın ilk önce İş kur belge numarasını bakmanız gerekiyor. Daha sonrasında arma motoruna iş kur özel istihdam bürosu listesi yazmanız ve bulunduğunuz şehir seçeneğini seçerek firmanın belge numarasının doğru olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Belge olmadan işçi bulmaya aracılık etmenin büyük cezaları olup devletimiz bunu kanun ve mevzuatlar ile sınırlamıştır. Bebek bakıcısı, Çocuk bakıcısı, Hasta bakıcı, ev işlerine yardımcı konusunda hizmet veren firmaların özel istihdam belgesi alması zorunludur.Saygılarımızla,

Devamı

Instagram'dan çocuk bakıcısı bulmak için bakıcı hesabı şeklinde oluşturulan hesaplar tarafınızdan çok iyi incelenmeli. Mutlaka , Instagrgam hesabına yazılan internet sitesi kontrol edilmelidir. Günümüzde her önüne gelen Instagram da hesap açıyor. Bakıcı konusunda yaşadığımız sıkıntıların başlıca nedenlerin birisi ehil olmayan firmalardan veya merdiven altı olarak tabir etiğimiz  danışmanlık şirketlerinden bebek bakıcısı, Çocuk bakıcısı ile görüşmeler yapılarak işe başlatılmasıdır. Özel istihdam bürosu olmayan hiç bir firma ile bakıcı konusunda görüşme yapmayın. 

Devamı

Filipinli bakıcıları diğer bakıcılardan ayıran en büyük özeliklerinden birisi İngilizce biliyor olmasıdır. Resmi dillerinden bir tanesi İngilizce olduğundan dolayı dilleri ve aksanları oldukça iyidir. Aynı zamanda kültürlerinin vermiş oldukları özeliklerden dolayı gayet saygılı ve kültürü insanlardır. Filipinli bakıcılar ile çalışan aileler genelde memnun kalıyorlar. Filipinli bakıcı arayan ailelerimiz daha çok çocuklarının erken yaşlarda İngilizce öğrenmelerini istiyorlar.

Devamı

Anneler çocuklarının kendi istedikleri gibi bakılmasını isterler , Anneler çocuk bakıcısından beklentileri, güvenli bir şekilde çocuğuna bakılması, aynı zamanda hijyen kurallarına dikkat edilmesi, çocuğun sağlık beslenme ,banyo , ve tüm  diğer ihtiyaçlarının karşılanması ayrıca kendilerine gün içinde bilgi verilmesini isterler. Bir ok anne iş hayatına devam edebilmek için çocuk bakıcısı çalıştırmak zorunda, bakıcıların eğitimli ve referanslı aynı zamanda güvenilir olması bu konuda büyük önem taşıyor.

Devamı

Google bu konuda bir hizmeti yok. Ancak reklam veren firmalar veya seo yapan firmalar aranan kelimelerde ilk sayfalara geliyorlar. Bakıcı seçiminde firmaları internet üzerinden araştırabilirsiniz. Özel istihdam belgesi var mı ? İşkur sayfasından kontrol edebilirsiniz. Firma ile görüştüğünüzde mutlaka firma ile ilgili bilgiler sormanız aynı zamanda firmanın referanslarını çok iyi kontrol etmeniz gerekmektedir.

Devamı

Yapay zeka İnternet sayfaları üzerinde olan bilgileri insanlara sunmaktadır. Bilen danışmanlık hizmetleri olarak uzun yıllardır kazandığımız tecrübelerimizi ailelerimize katkısı olması adına hem internet üzerinden paylaşıyoruz. Aynı zamanda anne babalar ile bakıcı seçiminde nasıl davranmaları konusunda önerilerde bulunuyoruz. Referanslı ve eğitimli bir çocuk bakıcısı ile çalışmak istiyorsanız bize ulaşabilir en doğru seçimi yapabilirsiniz.

Devamı

İntagram bakıcı bulmanızı yardımcı olabilir. Mutlaka sayada bulunan firmanın sonrasında internet sitesini incelmeniz ve belgeli bir firmamı yasal bir firmamı kontrol etmeniz gerekmektedir. Sayfa açmanın çok kolay olduğu bu zamanlarda çok dikkatli olmanızı instagram sayfası olan firmayı detaylı olarak araştırmanızı öneriyoruz.

Devamı

Filipinli bakıcı seçiminde özelikle dikkat etmeniz bakıcının referansı olması ve aynı zamanda oturma izinin tam olmasıdır. Filipinli bakıcılarda dikkat edilmesi gereken bir diğer özelik ise bakıcının İngilizce konuşma aksanı ,aksanı kötü olan bir bakıcı çocuğunuzun ileride yabancı dil konusunda daha çok zorlanmasını sağlayacaktır.

Devamı

İstanbul'da çocuk bakıcısı arayan anne babalar bu konuda çok iyi araştırma yapmalarını öneriyoruz. Çocuk bakıcısı alacağınız firma bu konuda çok büyük önem taşıyor. Bakıcı seçiminde sizi yönlendirecek sizin ile referanslı ve eğitimli bakıcıların görüşmesini sağlayacak dürüst güvenilir aynı zamanda iş kur belgesi olan firmalar ile çalışmanızı öneriyoruz.

Devamı

Çocuk bakıcısı ücretlerinin yükselmesinin ana nedenlerinden birisi çocuk bakımında çalışacak yatılı eleman açığından kaynaklanıyor. Büyük ülkelerde olduğu gibi ülkemizde bu konuda yurtdışından gelen bakıcılar yatılı olarak çalışıyorlar. Yatılı çalışan çocuk bakıcıları kendi ülkelerinden para biriktirmek için geliyorlar. Yatılı çocuk bakıcıları, Filipinli ,Afrikalı, Özbek, Türkmen ve diğer ülkelerden ülkemize geliyorlar. Bakıcı seçiminde bilen danışmanlık hizmetleri ille görüşmeden karar vermeyin.

Devamı

Bakıcı firması mutlaka iş kur belgeli olmalı. Bakıcı firmasının referanslarını kontrol etmeniz aynı zamanda bakıcı firmasının daha önce almış oldukları şikayetleri ve yorumları iyi bir şekilde okumanız gerekmektedir. Bakıcı firması olarak iş kur belgesi olmadan hizmet veren firmalar ile kesinlikle çalışmamanızı öneriyoruz. Konusunda sadece referanslı çocuk ve bebek bakıcıları ile çalışıyoruz.

Devamı

Çocuk bakıcısı ücretleri bakının özeliklerine değişmektedir. Eğitimli ve referanslı bir çocuk bakıcıları şuan 30.000 TL den başlamaktadır. Kişinin referansı ve deneyimine göre yukarıya çıkmaktadır.

Devamı

Yatılı bebek bakıcısı ücretleri çalışacak kişinin profiline ve eğitim durumuna, aynı zamanda illere göre değişkenlik göstermektedir. Yatılı çocuk bakıcısı ücreti 28.000 TL ile 35.000 TL arasında değişmektedir. Detaylı bilgiler ve güncel bakıcı ücretleri için bizi takip edin.

Devamı

İstanbul ve Türkiye'de yaşan bir çok ünlü, bebek bakıcısı, çocuk bakıcısı, Ev işlerine yardımcı, Ev aşçısı, villa eş, hasta bakıcı, bebek hemşiresi eleman temini ile ilgili olarak Bilen Danışmanlık hizmetleri ile çalışıyorlar. Bilen danışmanlık konusunda sadece referanslı veya eğitimli olan bakıcılar ile çalışmaktadır. Bakıcı seçiminde yasal ve konusunda uzman bir firma ile çalışmak isteyenlerin ilk tercih olan bilen danışmanlık ünlülerin bakıcı işe alımı konusunda ilk tercih olarak hizmet veriyor.

Devamı

 Bakıcı bulmak için ön hazırlık yapılması, Bakıcıdan beklentiniz ve tüm detayların hazırlanması, Bakıcıya ödeyeceğiniz maaş hesaplamasının yapılması. Bakıcı bulabileceğiniz mecraların belirlenmesi, bakıcı bir firmadan bulunacak ise o firmanın referanslarının kontrolü, aynı zamanda firmanın iş kur belgesi olup olmadığı kontrol edilmeli. Sürecin başlamasının akabinde bakıcı görüşmeleri, bakıcı referans kontrolü , bakıcı evrak hazırlanması , bakıcının işe başlatılması.

Devamı

 Yabancı bebek bakıcılarının tercih edilmelerinden en önemli özeliklerinden birisi yabancı bakıcıların yatılı olarak çalışıyor olmadır. Türk aile ve kültür yapısından dolayı Türkiye'de yaşayan Türk vatandaşı olan bebek bakıcıları, Çocuk bakıcıları yatılı olarak çalışmayı kabul etmiyorlar. Aynı zamanda yabancı bakıcılar daha uygun bütçeler ile çalışıyorlar. Gelişen teknoloji çağı ile birlikte yeni nesil bakıcı veya başla bir hizmet sektöründe çalışmayı çok tercih etmiyor. 

Devamı

 Bebeklerine bakıcı arayan aileler ilk önce bakıcıdan beklentilerini , çalışma saatlerini, görev tanımını ,bütçelerini çok iyi bir şekilde analiz etmeleri gerekmektedir. Bebek bakıcısı profili tamamen oluştuktan sonra arayışlarını bu doğrultuda gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Bebek bakıcısı işe alım süreçleri aşağıdaki gibi oluşmaktadır.Bebek bakıcısı profili belirlenir.Bakıcı görüşmeleri yapılır.Bakıcı referansı ile görüşülür.Bakıcının işe giriş evrakları hazırlanır.

Devamı

Özelikle gündüzlü çalışan çocuk bakıcılarına sigorta yapılması gerekmektedir. Bakıcı sigortası konusunda devletimizin sağladığı bazı teşvikler bulunmaktadır. Sizin ile uzun yıllar çalışacak bebek bakıcısı veya çocuk bakıcısı ayrılık zamanı geldiğinde neden sigorta yapmadınız veya sizi şikayet edebilir. Ayrıca işyerinde oluşabilecek kazalar veya iş yerine gelirken geçirebileceği kazaların sağlık harcamalarından işveren olarak doğrudan sorumlu durma düşmeniz kaçınılmazdır. Bu konun yasal ve cezai bir çok noktası vardır. Önerimiz bakıcınıza sigorta yaptırmanız ve bunu kesinlikle ikinci plana atmamanızdır.

Devamı

 En yakın bakıcı firması arayışında olan aileler kendilerine en yakın olan bakıcı firmasını seçmektedirler. Teknolojinin son zamanlarda çok yüksek seviyelere ulaştığı tüm internet kullanıcıları tarafından bilinmektedir. En yakın bakıcı firmasından çok en iyi hizmet alacağınız çocuk bakıcısı, bebek bakıcısı, hasta bakıcı, firmasını seçmelisiniz. Size bu konuda en iyi bakıcı adaylarını sunacak aynı zamanda sizin ile bu süreci sonuna kadar kaliteli ve güvenli şeklide sürdürecek bakıcı firması ile anlaşmanızı öneriyoruz.

Devamı

 Bakıcı arayan anneler İnternetten üzerinden araştırma yaparlar. İnternet üzerinden firmaları inceler ,firmanın iş kur belgeli olup olmadığını aynı zamanda bakıcılık firması hakkında araştırma yaparlar. Bunun sonucu olarak en doğru seçimi yaptıkları bakıcılık firması ile çalışmaya başlarlar. Bakıcılık firmasından alacağınız bebek bakıcısının, çocuk bakıcısının referanslı veya eğitimli olması çok önemlidir. Bakıcılık firmasında muhatap olduğunuz kişiler sizin ihtiyaçlarınızı anlamalı sizi en uygun bakıcı ile karşılaştırması gerekmektedir.

Devamı

Filipinli çocuk bakıcısı ücretleri 2024 yılında güncel aylık ücretleri aşağıdaki gibidir.Filipinli çocuk bakıcısını aracı bir firma ile Filipinlerden getirmek isterseniz aylık ücretleri 700 dolardır. 2 yılık anlaşma ile ülkemize gelmektedir. Çalışma izinleri yapılmaktadır. Türkiye'de olan mevcut bir Filipinli bakıcı ile çalışmak isterseniz 1300-1500 dolar aylık maaş ile çalışmaktadır. Filipinli çocuk bakıcısı seçiminde mutlaka bakıcının İngilizce konuşma aksanı tarafınızdan kontrol edilmeli. Referansları ile birebir konuşulması gerekmektedir. 

Devamı

Ataşehir annelerinin bakıcı konusunda yaşamış oldukları deneyimleri paylaşıyorlar. Bilen danışmanlık olarak Ataşehir anneleri ile çocuk bakıcısı, bebek bakıcısı, ev işlerine yardımcı konusunda görüş alışverişinde bulunuyoruz. Annelerden gelen bakıcı taleplerini karşılıyor en iyi ve en güvenli bebek bakıcısı, Çocuk bakıcısı ile çalışmalarını sağlıyoruz. 

Devamı

 Gündüzlü çalışan bebek ve çocuk bakıcılar haftanın 2 günü izin kullanırlar. Yatılı çalışan çocuk bakıcıları ise haftanın bir günü 24 saat izin kullanırlar. izin kullanan bakıcılar izin dönüşü belirlenen saat içinde geri dönmesi gerekmektedir. Örneğin Cumartesi sabah 11:00 da izine çıkan bir bakıcı Pazar günü en geç 12:00 da iş yerinde olması gerekmektedir. Bakıcınızı işe aldığınızda izin konusunu ve saatlerini günlerini çok iyi şekilde konuşmalı, imza altına almalısınız.

Devamı

Yatılı hasta bakıcı arayan aileler hastalarının durumunu doktorları ile çok iyi konuşmalı evde bakılacak hastanın bakım şartlarını çok iyi bir şekilde öğrenmelidirler. Sonrasında bakıcı seçiminde karar verme noktasında eğitimli veya referanslı bir bakıcı ile çalışmaya karar vermeleri gerekir. Hasta yatan bir durumda ise hastanın evde hastane durumunda olduğu gibi tüm konforu sağlanmalı, hijyen kurallarına dikkat edilmesi gerekmektedir.

Devamı

Filipinli bakıcılar çalışma izini ile geliyorlar. Çalışma izini ile gelmiş oldukları aile dışında başka bir ailede çalışmaları yasal değildir. Ancak çalışma süreleri ilk geldikleri ailede bitmek üzere ise çalışma izini ile başka bir aileye geçiş yapabilirler. Filipinli bakıcılar uzun süreli çalışan ve çocuğunuzun İngilizce öğrenmesini sağlayan çalışkan ve kültürlü bakıcılardır.

Devamı

Yapay zeka bakıcı seçiminde sorulması gereken sorulara kadar size yardımcı oluyor. Bu konuda yapay zekanın firma olarak bizden tek farkı yaşanmışlıklar ve tecrübelerimiz hızlı ve güvenli referanslı, eğitimli çocuk bakıcısı arıyorsanız Bilen Danışmanlık hizmetleri ile görüşmeden karar vermeyin. En doğru seçimi yapmanızı sağlıyoruz 

Devamı

Son zamanlarda artan bebek bakıcısı, çocuk bakıcısı ücretleri anne ve babaları gerçek anlamda zorlamaya başlamıştır. Bu konuda bakıcı seçiminde her anne ve baba en iyi bakıcı ile çalışmak istiyor. Bunun karşılığında gündüzlü çalışan haftanın beş günü çalışan bakıcılar 24.000 TL gibi ücretler ile çalışıyorlar, Yatılı çalışan bakıcılar ise 30.000 TL den başlıyor yukarı doğru çıkıyor. Uzun ve maliyetli bu süreçte hızlı ve referanslı, eğitimli bir bakıcı ile çalışmanızı öneriyoruz.

Devamı

İstanbul'da bir çok bakıcı sitesi vardır. Bu sitlerinin güvenirliğinden emin olmanız gerekmektedir. Bakıcı sitesi mutlaka iş kur belgeli olmalı ve yasal çalışan bir firma olmalıdır. İş kur sayfasından belge numarasını kontrol edebilirsiniz. Ayrıca adresi olmayan bakıcı şirketi olmaz. bu konularda çok dikkatli olmanızı öneriyoruz.www.atasehirbakici.comwww.bilendanismanlik.com

Devamı

Bakıcınızın nerede olduğunu görmek ve çocuğunuz ile nasıl ilgilendiğini görmek istiyorsanız, mutlaka evinize sesli bir kamera sistemi taktırmanızı öneriyoruz. Ayrıca bakıcı çocuğunuz ile birlikte parka çıktığında veya bir sosyal bir etkinliğe gider ise size whatsapp üzerinden canlı konum bilgisini paylaşması gerekmektedir.

Devamı

Çocuk bakıcısı seçiminde yapılan hatalar, bakıcı seçimi başlamadan önce  çalışmak istediğiniz bakıcının profilini çok iyi bir şekilde yazmanız gerekmektedir. Bakıcın görev tanımı, çalışma saatleri, izin günü, bakıcıdan beklentileriniz , bakıcının referansları ile görüşme tüm bu konuların üzerinde beklentileriniz çalışacağınız çocuk bakıcısı veya bebek bakıcısına uyması gerekmektedir. Bilen Danışmanlık olarak bizim ile çalışan aileleri bu konularda yönlendiriyoruz. Hatalı bir durum ile karşılaşmaması için anne ve babaların elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz.

Devamı

En çok aramaların başında bebek kıyafetleri, Body ve Zıbın, takımlar, Ayakkabılar olarak değişmektedir. İnternet üzerinden alınan eşyaların mutlaka kaliteli olmasına önem vermeniz gerekir. Nasıl ucuza alırım bakış açısı ile yaklaşmamanızı öneriyoruz. En kalitelisi ve en sağlıklısı bebeğiniz için hangi ürün ile onu tercih etmelisiniz

Devamı

Bir şeyin korunup gözlenmesi yetiştirilmesi konusunu kendine meslek edinen kişiye bakıcı denir. Bakıcı olarak görevlendiren kimse genlikle bebek bakımından çocuk bakımından hasta bakımından sorumlu olan kimsedir. Her ülke çocuk bakımı konusunda bakıcılık yapacak kişilerin bir takım özeliklerinin olmasını ister. Ülkemizde ise alaylı ve okulu olarak bakıcılar ikiye ayrılmaktadır. Alaylı olan referanslı olarak çalışmasına devam eden, okulu olanlar çocuk gelişimi bölümünden mezun olan kişilerden oluşmaktadır.

Devamı

Gündüzlü çocuk bakıcısı - Sabah 08:00 akşam 18:00 arası haftada 5 gün 23.000,00 TL-25.000,00 TL+ Sigorta  Yatılı haftanın 6 günü yatılı bir gün izinli çalışan çocuk bakıcıları haftanın 6 günü çalışır 1 gün izin kullanır. Ücret 28.000,00 TL başlar kişinin durumuna referansına göre yükselir.Yatılı Türk çocuk bakıcıları 45.000,00 TL başlar 80.000,00 TL kadar çıkar. En iyisi ve referanslı ve eğitimli bebek ve çocuk bakıcıları çalışmak için uzman bir firma ile çalışmanızı öneriyoruz.

Devamı

 Çocuk bakıcısı işe başlamadan önce mutlaka çocuk bakıcısının görevleri ve çalışma şartları ile ilgili olarak tüm istenenler yazılmalı karşılıklı olarak imza altına alınmalıdır. Bir çocuk bakıcısı kendi istediği gibi çocuğa bakmamalı. Annenin istekleri doğrultunda çocuğa bakmalıdır. Tecrübelerini anneye iletmeli anne tarafından verilen talimatlara göre işine devam etmelidir.Çocuk bakıcısının çalışma saatleri, İzin zamanları, Çocuğa bakımı sırasında hijyen kuralları gibi ana başlıklar net bir şekilde çocuk bakıcısı ile görüşülmesi gerekmektedir.

Devamı

Çocuk bakıcıları mutlaka sigortalı çalıştırılması gerekmektedir. SGK pirim ödemeleri ile ilgili ailelere bir takım destekler vermektedir. Sigortasız çalışan çocuk bakıcısı veya bebek bakıcısı kaza geçirmesi veya sağlığı ile ilgili bir sorun yaşaması durumunda iş veren olarak gözüken aileden davacı olabilir. Çocuğunuza uzun yıllar bakacak çocuk bakıcısını mutlaka sigorta yaptırılmasınız. Ayrıldığı zaman sorun yaşamanızın önüne geçmesini sağlayacaktır.Çocuk bakıcısının sigortası ile ilgili olarak SGK internet sitesinden detaylı bilgi alabilirsiniz.

Devamı

Türkiye'de bakıcı olmak için çeşitli şartlar vardır. En önemli şartlardan birisi daha önce bu konuda referansı olmak veya eğitim almaktır. Türkiye'de bulunan bakıcıların büyük bir kısmı gündüzlü çalışmaktadır. Gündüzlü çalışan bebek ve çocuk bakıcıları sabah 08:00 akşam 18:00 arası çalışmaktadır. Yatılı bebek ve çocuk bakanlar genelde farklı ülke vatandaşlarından oluşmaktadır. Gündüzlü bakıcılar yatılı bakıcılara göre daha düşük ücretler ile çalışıyorlar. Yatılı çocuk bakıcıları haftanın 6 günü yatılı bir gün izinli olarak çalışıyorlar. Dünyanın bir çok yerinde çocuk ve bebek bakıcılığı ücretleri çok yüksektir. Bebek ve çocuk bakıcısı seçiminizde mutlaka bakıcı kadar bakıcı bulacağınız bakıcı firmasının veya ajansının önemi çok büyüktür.

Devamı

Ataşehir anneleri bebek bakıcısı, Çocuk bakıcısı, Ev işlerine yardımcı konusunda her zaman özenli ve dikkatli olmayı seçmiştir. Bakıcıları işe başlatmadan önce mutlaka referansları ile kontak kurarlar. Ataşehir anneleri bebek bakıcısı konusunda birlikte çalışacakları firmanın iş kur belgesi olması gerektiğini belirtirler. 

Devamı

Bakıcı firması seçiminde öncelikle bu firmanın adresi olup olmadığını aynı zamanda bakıcı firmasının iş kur belgesi var mı ? Belge numarasının iş kur sayfasından sorgulanması gerekmektedir. Bakıcı firması özelikle , Uzmanlık alanları hakkında yazılan yorumlar ve şikayetler anne ve baba tarafından incelenmeli ve okunmalıdır. Bilen Danışmanlık hizmetleri her zaman en iyi bakıcılar ile çalışmaya önem gösteren bir firmadır.

Devamı

Almanya'da çalışacak bakıcı bulmak için öncelikle bakıcı firmalarını araştırmanız gerekmektedir. Konusunda uzman ve uzun yıllardır hizmet veren firmamız sadece nitelikli ve tecrübeli olan bakıcılar ile çalışmaktadır. Sizde en iyi bakıcı ile çalışmak isterseniz bize ulaşın. Almanya bakıcı olarak gidebilecek ülke vatandaşları AB vatandaşlarıdır. 

Devamı

Amerika için bebek bakıcısı arıyorsanız öncelikle bu konuda uzman bir firma ile çalışmanız gerekmektedir. Firma sizi bu konuda yönlendirmeli ve en uygun adaylar ile görüşmenizi sağlamalıdır. Amerika bakıcı bulmanın en kolay yolarından birisi Bilen danışmanlık  hizmetleri ile görüşmeniz akabinde en iyi aday ile çalışma fırsatını yakalamanızdır. 

Devamı

Bebeğine bakıcı arayan anne ilk önce bebek bakıcısından neler beklediğini aynı zamanda bu konu ile ilgili olarak ayırmış olduğu bütçeyi çok iyi belirlemeli. Bebek bakıcısı seçiminde ana kurallar belirlenmeli bakıcı arayışına o şekilde devam edilmelidir.Bakıcı ücreti , Bakıcı çalışma saati, Bakıcının görev tanımı , Bakıcının beklentileri daha bir çok detay bulunmaktadır.Bu konuda size doğru yolu gösterecek ve en iyi bakıcı ile çalışmanızı sağlayacak firma ile çalışmanızı öneriyoruz.

Devamı

Bebek bakımı ile ilgili yenilikler  her geçen gün değişiyor.Bebeklerin 4 ayrı dönemleri vardır.0-6 ay yeni doğan 6-12 hassas dokunuş 12+ yürüme dönemi 24+ aktif dönem 

Devamı

Son zamanlarda artan sağlık problemleri ile birlikte bu konu devamlı olarak gündeme gelmektedir. Gündüzlü bebek bakıcısı olarak çalışan bir bakıcı toplu taşıma kullanmakta sonrasında bebeğe bakmaktadır. Bakıcı bebeğe  bakılacak eve geldiğinde tüm üstünü değiştirmeli ayrıca elini bol sabunlu su ile yıkamalıdır. Kış aylarında gerekiyor ise maske takmalıdır.

Devamı

Gündüzlü çalışan bakıcılar sabah 07:30--09:00 'dan akşam 18:00 -19:00 kadar çalışırlar. Yatılı çalışan bakıcılar 6 gün yatılı 1 gün izinli çalışırlar. Bebek bakıcısı, Çocuk bakıcısı seçimlerinizde gündüzlü bakıcı seçimlerinde dikkat etmeniz gereken önemli bir konu bakıcının sizin evinize yakın oturmadır. 

Devamı

Bebek bakıcısı kaç yaşında olacak diye bir kural yoktur. Bebek bakıcısı bir bebeğin sorumluluğunu alacak yaşta olması gerekmektedir. Bu konuda önerimiz çocuk gelişimi eğitimi alan bakıcılar en az 22-25 arası yaşlarda olmalı. Bebeğe bakacak kişinin yaşının 55 geçmemesi gerekmektedir. Bakıcınız işe başlamadan önce mutlaka sağlık kontrolünden geçirilmelidir.

Devamı

Bebek bakıcısı, bebeklerin veya küçük çocukların bakımını üstlenen ve onların güvenliğini, beslenmesini, temizliğini ve genel ihtiyaçlarını karşılayan bir kişidir. Genellikle aileler bebek bakıcısı olarak deneyimli veya eğitimli kişileri tercih ederler. Bebek bakıcısı, bebeklerin büyümesi ve gelişmesi için önemli bir rol oynar.

Devamı

Hasta çocukların gelişimi ve eğitimi ,Çocuk eğitiminde alan çalışmaları Çocukları tanıma değerlendirme Çocuklar ile oyun İlk yardım Çocuk ruh sağlığı Psikoloji Çocuklarda eğitim felsefesi

Devamı

Bilen  Nanny Agency will do all the hard work for you! We have hundreds of experienced nannies on our Portföy, so we've almost certainly found the right one for you!

Devamı

Looking for a nanny in İstanbul  doesn't have to be stressful! We know that finding someone who is good enough to look after your children and be part of your family can be a challenge, so we are here to help you with the task! Our nannies are trustworthy, kind and reliable. Keep reading and learn more about how we can find you a nanny in İstanbul'da.

Devamı

Bu sayfaları instagram tarafından kontrol edilmektedir. Peki biz kullanıcı olarak nelere dikkat etmeliyiz. Bakıcı sayfasının veya çocuk bakıcısı sayfasının iş kur belgeli bir firma tarafından açılıp açılmadığına sayfanın sahibi olan şirketin yerel bir adresi olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Son zamanda sahte takipçi alarak sayfa açan ve bu sayfalar üzerinden çocuk ve bebek sahibi kişileri yanlış yönlendiren kötü hizmet almalarını sağlayan bir çok olay tarafımıza iletilmektedir. 

Devamı

Almanya bakıcı ücretleri Bilen Danışmanlık olarak belirlenmektedir. Almanya da bakıcı olarak çalışabilmeniz için AB vatandaşı olmanız gerekmektedir. Almanya'da çocuk bakıcısı, bebek bakıcısı, Hasta bakıcı ihtiyaçlarınız için internet sitesinden veya whatsapp hattımızdan bizim ile iletişime geçebilirsiniz. Önceliğimiz hızlı ve güvenli kaliteli hizmet sunmak Almanya'da yaşan ailelerin bu konuda tek tercih olmaktır.

Devamı

2000-2500 pound bakıcının özeliklerine ve eğitim seviyesine göre bu rakam değişmektedir. Londra, Cambridge, Oxford, Manchester, Bristol, Liverpool, York, Bath, Bournemouth, Nottingham, Brighton, Birmingham, Sheffield, Chester, Leeds, Portshmouth, Leicester, Salisbury, Conventry, Cantenbury, Derby sizde bakıcı arıyorsanız en iyi hizmeti almak istiyorsanız Bilen danışmanlık ile görüüşmeden karar vermeyin. Konusunda referanslı ve eğitimli çocuk bakıcıları ve ev işlerine yardımcılar ile çalışıyoruz.

Devamı

Amerika'da çocuk bakıcısı ücretleri 2500 dolardan başlamaktadır. Türkiye'den doğuma giden anneler yanlarında bakıcı götürmek istemekte veya bu konuda eğitimli hemşireler götürmek istemektedirler. Bilen Danışmanlık Amerika'da her bölgeye hizmet veren uluslar arası bir bakıcı ajansıdır. Anlık fiyat bilgisi ve talepleriniz için her zaman bilgi alabilirsiniz.

Devamı

Dışarıda bebek arabası ile dolaşmaları, açık hava bebekler için çok önemlidir. Temiz hava sakinleşmelerini ve uykuya dalmalarını sağlayacaktır. Emzik bebeği sakinleştirmenin tek yöntemi ise bu konuda uzmanlar emzik kullanılması önermektedir. Çocuk doktorunuzdan bebekle ilgili olarak her zaman tavsiyeler almalısınız. Çocuk doktorunuza giderken bakıcınızı da yanınızda götürmeniz bebek için çok faydalı olacaktır.

Devamı

Zor bebek diye bir şey yoktur. Bebekler dünyaya gözlerini açtıklarında ağlayarak açarlar. Bu kaçınılmaz bir olaydır. Nefes almaya başlayınca soluk alıp vermeye başlarlar. Büyüklerin aksine bebeklerde ağlama bazen mutsuzluk göstergesi  olmayabilir. Zor bebek diye bir şey yoktur. Bebeğiniz ağalar ise mutlaka yanına gidin ve kontrol edin. Bebeklerde ağlamak bir şeye ihtiyaç duyması veya sizi istemelerinin göstergesi olma olasılığı çok yüksektir.

Devamı

Bilen consultancy  services provide babysitter services in Istanbul and throughout Turkey. In addition, it is a company that works with all countries of the world and is good in its field worldwide. It is the best company that provides babysitting services. 

Devamı

Trustworthiness: Parents often rely on babysitters to be trustworthy and responsible when looking after their children.Flexibility: Being adaptable to different situations and children's needs is an important quality for a babysitter.Communication skills: Effective communication with both children and parents is key for a successful babysitting experience.Creativity: Filipino babysitters, like many others, may use creativity to engage children in fun and educational activities.

Devamı

Türkiye'de bakıcı ajansı olarak hizmet veren bir çok kurum bulunmaktadır. Alacağınız hizmetin kalitesi bu konuda çok büyük önem taşımaktadır. Bilen danışmanlık uzun yılların verdiği tecrübe ile bebek bakıcısı, Çocuk bakıcısı, hasta bakıcı konularında hizmet veriyoruz. Bakıcı hizmeti almak için hemen bizi arayın en iyi bakıcı ile çalışma fırsatı yakalayın .

Devamı

Her durumda, potansiyel bakıcıları dikkatli bir şekilde değerlendirmeniz, referansları kontrol etmeniz ve görüşmeler yapmanız önemlidir. Ayrıca, bakıcının deneyimi, eğitimi ve kişiliği sizin ihtiyaçlarınıza uygun olmalıdır. Bilen danışmanlık olarak olarak en iyi bakıcı ile çalışmanız için uzun yıllardır  hizmet veriyoruz. Bakıcı seçiminde hızlı ve kaliteli hizmetin adresi.

Devamı

Deneyim: Bakıcının deneyimi, genellikle maaşını etkiler. Daha fazla deneyime sahip olanlar genellikle daha yüksek maaş talep edebilirler.Eğitim: Bakıcının aldığı eğitim ve sertifikalar da maaşını etkileyebilir. Özellikle çocuk bakıcısı veya yaşlı bakıcısı olarak çalışanlar için bu önemli olabilir.Konum: Bakıcının çalıştığı bölge veya şehirdeki yaşam maliyetleri, maaşın belirlenmesinde büyük bir rol oynar. Büyük şehirlerde genellikle maaşlar daha yüksektir.Çalışma koşulları: Bakıcının çalışma saatleri, haftalık çalışma süresi ve ek sorumlulukları da maaş üzerinde etkilidir.İşverenin talepleri: İşverenin beklentileri ve özel talepleri, maaşın belirlenmesinde önemli bir faktör olabilir.Piyasa koşulları: Bakıcıların talep ve arz durumu da maaşları etkileyebilir. Piyasada daha fazla talep olduğunda maaşlar genellikle yükselir.

Devamı

Deneyim: Bakıcının deneyimi, genellikle maaşını etkiler. Daha fazla deneyime sahip olanlar genellikle daha yüksek maaş talep edebilirler.Eğitim: Bakıcının aldığı eğitim ve sertifikalar da maaşını etkileyebilir. Özellikle çocuk bakıcısı veya yaşlı bakıcısı olarak çalışanlar için bu önemli olabilir.Konum: Bakıcının çalıştığı bölge veya şehirdeki yaşam maliyetleri, maaşın belirlenmesinde büyük bir rol oynar. Büyük şehirlerde genellikle maaşlar daha yüksektir.Çalışma koşulları: Bakıcının çalışma saatleri, haftalık çalışma süresi ve ek sorumlulukları da maaş üzerinde etkilidir.İşverenin talepleri: İşverenin beklentileri ve özel talepleri, maaşın belirlenmesinde önemli bir faktör olabilir.Piyasa koşulları: Bakıcıların talep ve arz durumu da maaşları etkileyebilir. Piyasada daha fazla talep olduğunda maaşlar genellikle yükselir.Maaş belirleme süreci, işverenle bakıcı arasındaki görüşmelerde ve anlaşmalarda netleştirilir. Yasal olarak, çalışma koşulları ve maaş miktarı genellikle yerel iş yasa..

Devamı

Türkiye'de bulunan yabancı bakıcılar çeşitli ülkelerden vatandaşlar olabilir. Türkiye, farklı ulusal ve kültürel geçmişlere sahip birçok yabancıyı çeken bir ülke olduğu için yabancı bakıcıların çeşitliliği de oldukça geniştir. Bununla birlikte, bazı yaygın yabancı bakıcı grupları şunlar olabilir:Özbekistan, Türkmenistanlı çocuk bakıcısı , bakıcılar bulunmaktadır.Filipinler: Filipinler, Türkiye'de yaygın olarak bulunan bir yabancı bakıcı grubudur. Filipinli bakıcılar, çoğunlukla İngilizce konuşabildikleri için iletişim açısından tercih edilebilirler.Afrikalı bakıcılar bulunmaktadır. Bilen Danışmanlık olarak sadece referanslı ve eğitimli bebek ve çocuk bakıcıları ile çalışıyoruz.

Devamı

 İstanbul'da işe alım ajansları, ailelere uygun bakıcılar bulmalarında yardımcı olabilir. Bu ajanslar genellikle araştırma yaparlar ve uygun adayları sunarlar.Mülakat ve Referans Kontrolü: Bakıcı adaylarıyla mülakat yaparak onların deneyimlerini, becerilerini ve kişisel uygunluğunu değerlendirebilirsiniz. Ayrıca referanslarını kontrol etmek de önemlidir.İş Anlaşması: İşe alınacak bakıcı ile iş anlaşması yapmalısınız. Bu anlaşma, ücret, çalışma saatleri, tatil günleri ve diğer detayları içermelidir. Bilen Danışmanlık hizmetleri en iyi ve referanslı bakıcı ile çalışmanızı sağlıyoruz.

Devamı

Çocuk bakıcılar genellikle çocukların güvenliğini ve refahını sağlamakla görevlidir. İşleri şunları içerebilir:Çocukları gözlemlemek ve onların ihtiyaçlarına uygun şekilde bakmak.Oyunlar oynayarak eğlenceli aktiviteler düzenlemek.Yemek hazırlamak ve çocuklara yemek yedirmek.Temel hijyen ihtiyaçlarını karşılamak (banyo, tuvalet, giydirme).Eğitici etkinlikler ve ödev desteği sağlamak (okul çağındaki çocuklar için).Acil durumlar için hazırlıklı olmak ve güvende tutmak.Aile ile iletişimde olmak ve çocukların günlük aktivitelerini raporlamak.Çocuk bakıcılar, çocukların bakım ve gelişimine yardımcı olurken aynı zamanda ailelerin güvenilir bir yardımcıya sahip olmalarını sağlarlar.

Devamı

2024 yılında başlamak üzere çocuk bakıcısı ücretlerinde değişiklik olmuştur.Gündüzlü çocuk bakıcısı haftanın beş günü 23,000,00 TL + sigortadan başlıyor Yatılı çocuk bakıcısı haftanın 6 günü yatılı 28,000,00 TL +izin ücretinden başlıyor.Afrikalı  bakıcı ücretleri 6 gün yatılı 26.000,00 TL başlıyorDetaylı bilgi için bizlere ulaşabilirsiniz

Devamı

Bebek bakıcısı arıyorsanız bazı noktaları çok iyi analiz etmeniz gerekiyor. Bakıcı firması nasıl bir firma, İş kur belgesi var mı? bakıcı firmasının çalışma şekli nasıl.Bakıcı firmasının yeri ve konumu , bakıcı firması ile deneyim yaşayan aileler, bakıcı seçiminde referanslar ile görüşmeniz ve geri dönüş bilgilerine göre bakıcıları işe başlatmanız gerekiyor.

Devamı

Türkiye de ev hizmetleri firması olarak kendi sitesinden kendi ilanlarını başlatan bilen danışmanlık aile ve çalışanın güven noktası olarak hizmet vermeye devam ediyor. Bebek bakıcısı, Çocuk bakıcısı, Ev işlerinde yardımcı, Hasta bakıcı, Ev aşçısı konularında hizmet alabilirsiniz. İstanbul ve Türkiye bakıcı bulmak artık çok kolay.

Devamı

Çocuk bakıcısı seçiminde neler önemli ? Çocuk bakıcısı arayışında hangi firmalar ile çalışılmalı ? Çocuk Bakıcısı arayışında karşılaşacağınız zorluklar ve almanız gereken önlemler nelerdir ? Çocuk bakıcısı işe başlamadan önce istenecek evraklar ? Çocuk bakıcısı bulduğunuz firma ile yapacağınız sözleşme nasıl olmalı ? Çocuk bakıcı anne ilişkisi nasıl olmalı ?  Tüm detaylar ile ilgili bizi araya bilirsiniz. Bilen Danışmanlık hizmetleri 

Devamı

Dünya genelinde birçok farklı yemek çeşidi ve mutfak bulunmaktadır. İşte bazı ülkelerin ve bölgelerin öne çıkan yemekleri:İtalya: Pizza, makarna, risotto, lasagna gibi İtalyan yemekleri dünya genelinde popülerdir.Fransa: Fransız mutfağı ünlüdür ve croissant, coq au vin, escargot gibi lezzetler içerir.Tayland: Tayland mutfağı baharatlı ve tatlı-tuzlu lezzetlerle tanınır. Pad Thai, Tom Yum Goong gibi yemekler öne çıkar.Meksika: Meksika mutfağı taco, burrito, guacamole gibi mükemmel lezzetlere sahiptir.Japonya: Sushi, sashimi, ramen ve tempura gibi Japon yemekleri dünya çapında popülerdir.Hint: Hint mutfağı baharatlı ve çeşitlidir. Curry, tandoori, biryani gibi yemekler ön plandadır.Türkiye: Türk mutfağı döner, kebap, baklava, börek gibi özel tatlar sunar.Çin: Çin mutfağı çeşitli yemeklerle ünlüdür. Mantarlı tavuk, kung pao tavuk, dim sum gibi lezzetler öne çıkar.Yunanistan: Yunan mutfağı souvlaki, moussaka, baklava gibi geleneksel yemeklerle tanınır.Brezilya: Brezilya mutfağı churrasco (..

Devamı

Aşçı, yemeklerin hazırlanması ve sunulmasıyla ilgilenen bir profesyoneldir. Görevleri yemek tariflerini takip etmek, malzemeleri kesmek, doğramak, pişirmek, yemeklerin sunumunu yapmak ve mutfak ekipmanlarını temizlemek gibi mutfakla ilgili işleri içerir. Ayrıca menü planlaması, malzeme siparişi verme ve mutfak hijyenine dikkat etme gibi sorumlulukları da olabilir.

Devamı

eni doğan bebeklerle ilgili bilinmesi gereken bazı önemli konular şunlar olabilir:Beslenme: Yeni doğan bebekler, anne sütü veya bebek formülü ile beslenmelidir. Anne sütü bebeğin bağışıklık sistemini güçlendiren önemli bir besin kaynağıdır.Emzirme: Bebeği düzenli aralıklarla emzirmek önemlidir. Bebekler genellikle her 2-3 saatte bir beslenmeye ihtiyaç duyarlar.Uyku: Yeni doğan bebekler çok sık uyurlar ve bu normaldir. Ancak, bebeği sırt üstü uyutmak, bebeğin güvenliği için önemlidir.Temizlik: Bebeğin altını sık sık değiştirmek ve temizlemek, pişik gibi sorunların önlenmesine yardımcı olabilir.Bağışıklık: Yenidoğan bebeklerin bağışıklık sistemi zayıf olabilir, bu nedenle bebeği hasta kişilerden uzak tutmak ve hijyen kurallarına dikkat etmek önemlidir.Doktor Ziyaretleri: Bebeğinizi düzenli olarak bir pediatriste götürmek sağlık durumunun takip edilmesine yardımcı olur.Bebeğin İşitmesi ve Görüşü: Bebekler, çevrelerindeki seslere tepki verirler ve göz teması kurabilirler. Bu, bebeğin duyul..

Devamı

Bir bakıcı firması açmak için bazı önemli adımları ve gereksinimleri takip etmeniz gerekir. İşte bakıcı firması kurma sürecinde dikkate almanız gereken bazı önemli faktörler:İş Planı Hazırlama: İş planı, işinizin nasıl işleyeceğini, hedeflerinizi ve finansal projeksiyonlarınızı içermelidir. İş planı, işinizi daha iyi anlamak ve yatırımcılar veya kredi sağlayıcılarından finansman sağlamak için önemlidir.Hukuki Yapıyı Belirleme: İşletmenizin hukuki yapısını seçmeniz gerekecektir. Bu, bir tek kişilik işletme, ortaklık, sınırlı şirket veya şirket olabilir. Hukuki yapınız, vergi, yasal sorumluluk ve işletme düzenlemeleri üzerinde etkili olacaktır.İşletme İzni ve Lisanslar: İşletme açmak için yerel, eyalet veya ulusal düzeyde gerekli olan izinleri ve lisansları almanız gerekebilir. Bakıcı hizmetleri sağladığınızda özel düzenlemelere tabi olabilirsiniz.Sigorta: Bakıcı firması işletmek, uygun sigorta kapsamına sahip olmanızı gerektirebilir. İşçi tazminatı sigortası ve işletme sigortası gibi po..

Devamı

Çocuklar için evcil hayvanlarla iletişim, duygusal, sosyal ve fiziksel gelişimlerine olumlu katkıda bulunabilir. İşte çocukların evcil hayvanlarla iletişim kurmalarına yardımcı olacak bazı önemli noktalar:Sorumluluk Bilinci: Evcil hayvanlar, çocuklara sorumluluk duygusu kazandırabilir. Çocuklar, evcil hayvanlarının bakımı ve ihtiyaçları konusunda eğitilmelidir.Empati Gelişimi: Evcil hayvanlarla vakit geçirmek, çocukların empati yeteneklerini geliştirebilir. Hayvanların duygusal ihtiyaçlarını anlamak ve onlara saygı göstermek, çocuklara empati yapma fırsatı sunar.Sosyal Beceriler: Evcil hayvanlarla oynarken veya onlara bakarken, çocuklar sosyal becerilerini geliştirebilirler. İletişim, paylaşma ve takım çalışması gibi beceriler bu şekilde güçlenebilir.Duygusal Destek: Evcil hayvanlar, çocuklar için duygusal destek kaynakları olabilir. Çocuklar, hayvanlarıyla vakit geçirerek stresi azaltabilir ve rahatlayabilirler.Fiziksel Aktivite: Evcil hayvanlar, çocukların fiziksel aktivitelerini art..

Devamı

Bebeklerin dışkı çıkarması, bebek sağlığı açısından önemli bir konudur. Bebeklerin dışkı çıkarmasıyla ilgili bazı önemli bilgiler şunlardır:Sık Dışkı Çıkarma: Yenidoğan bebekler sık sık dışkı yaparlar, hatta her beslenmeden sonra dışkı çıkarabilirler. Bu normal bir durumdur çünkü bebeklerin sindirim sistemi yeni doğduklarında hala olgunlaşmamıştır.Dışkı Rengi: Yenidoğan bebeklerin dışkısı genellikle sarı veya sarımsı yeşil renktedir. Bu, mekonyum adı verilen ilk dışkının yerini giderek daha fazla anne sütü veya mama aldıkça değişebilir.Koku: Yenidoğan bebeklerin dışkısı genellikle çok fazla kokusuzdur. Ancak beslenme alışkanlıkları değiştikçe, dışkının kokusu da değişebilir.Kıvam: Yenidoğan bebeklerin dışkısı genellikle sıvıdır. Ancak anne sütü alan bebeklerin dışkısı daha sıvı olabilirken, biberonla beslenen bebeklerin dışkısı daha katı olabilir.Frekansta Değişiklik: Bebeklerin dışkı yapma sıklığı ve kıvamı zaman içinde değişebilir. Bu, beslenme alışkanlıkları ve büyümeyle ilgilidir. ..

Devamı

Öğretmen-çocuk ilişkisi, çocukların eğitim ve gelişimi açısından son derece önemlidir. İşte bu ilişkiyi olumlu bir şekilde etkileyen faktörler:Güven ve İlgilenme: Öğretmenlerin çocuklarına güven vermeleri ve onlara ilgi göstermeleri, çocukların güvenli ve desteklenmiş hissetmelerini sağlar.Empati: Öğretmenler, öğrencilerin duygusal ihtiyaçlarını anlamaya ve empati yapmaya çalışmalıdır. Öğrencilerin duygusal deneyimlerine saygı göstermek önemlidir.İletişim: Açık ve etkili iletişim, öğretmen ve öğrenci arasındaki ilişkinin temelidir. Öğretmenler, öğrencileriyle anlayışlı ve destekleyici bir iletişim kurmalıdır.Motivasyon: Öğretmenler, öğrencilerin motivasyonunu artırmak için ilgi çekici öğrenme materyalleri ve etkileşimli öğrenme yöntemleri kullanmalıdır.Öğrenci Merkezli Yaklaşım: Öğretmenler, öğrencilerin bireysel öğrenme ihtiyaçlarına ve farklı öğrenme stillerine saygı göstermelidir. Öğrenci merkezli bir yaklaşım, öğrencilerin daha iyi öğrenmelerini sağlayabilir.Sorun Çözme: Öğretmenle..

Devamı

Annelerin çocuklarına davranışları, çocukların fiziksel, duygusal ve zihinsel gelişimini etkileyebilir. İşte annelerin çocuklarına olumlu bir şekilde davranabilecekleri bazı önemli davranışlar:Sevgi ve İlgi Gösterme: Çocuklara sevgi, şefkat ve ilgi göstermek, onların duygusal güvenlerini inşa eder ve sağlıklı ilişkiler geliştirmelerine yardımcı olur.Sınırlar ve Kurallar Belirleme: Çocuklar, sınırlar ve kurallarla kendilerini daha güvende hissederler. Anneler, mantıklı ve tutarlı kurallar belirlemeli ve bunları açık bir şekilde iletmelidir.Empati: Anneler, çocukların duygusal ihtiyaçlarını anlamaya ve empati yapmaya çalışmalıdır. Çocukların duygusal deneyimlerine saygı göstermek önemlidir.İletişim: Açık ve sağlıklı iletişim kurmak, çocukların düşüncelerini ve duygularını ifade etmelerine yardımcı olur. Anneler, çocuklarının konuşmalarını dinlemeli ve onlara destek vermelidir.Model Olma: Anneler, çocuklarına olumlu davranışları modelleyerek onlara iyi bir örnek olabilirler. Kendi duygusa..

Devamı

Çocuklar için zeka oyunları, zihinsel becerilerini geliştirmelerine yardımcı olabilir. İşte çocuklar için bazı zeka oyunları:Bulmacalar: Mantık, dikkat ve problem çözme becerilerini geliştirmek için çocuklara bulmacalar sunabilirsiniz. Jigsaw bulmacalar veya mantık bulmacaları gibi farklı türlerde bulmacalar kullanabilirsiniz.Satranç: Satranç, strateji, planlama ve düşünme becerilerini geliştiren harika bir zeka oyunudur. Çocuklarınıza satranç öğretmek, stratejik düşünme yeteneklerini artırabilir.Lego ve Yapı Taşları: Çocuklar için yapı taşları, hayal gücünü teşvik ederken problem çözme ve inşa becerilerini geliştirmelerine yardımcı olabilir.Bellek Oyunları: Kart eşleştirme oyunları veya hafıza oyunları, çocukların konsantrasyonlarını artırabilir ve belleklerini güçlendirebilir.Sudoku ve Mantık Bulmacaları: Bu tür bulmacalar, mantıklı düşünme ve matematik becerilerini geliştirmeye yardımcı olabilir.Kelime Oyunları: Kelime bulmacaları, çocukların kelime dağarcığını genişletebilir ve oku..

Devamı

Çocuklarda dikkat eksikliği, dikkat eksikliği hiperaktivite bozukluğu (DEHB) olarak da bilinir ve genellikle çocukluk döneminde başlar. Bu durum, dikkatin zorlanması, hiperaktivite ve dürtüsel davranışlarla karakterizedir. Eğer çocuğunuzda bu tür belirtiler görüyorsanız, bir uzmana danışmanız önemlidir. Bir uzman, çocuğunuzun durumunu değerlendirerek uygun tedavi ve yönetim seçeneklerini önerebilir. Tedavi genellikle terapi, eğitim destekleri ve bazen ilaçlar içerebilir. Unutmayın ki her çocuğun durumu farklıdır, bu yüzden bireysel bir değerlendirme önemlidi

Devamı

Etilerde çalışan çocuk bakıcıları gündüzlü ve yatılı olarak 2 bölüme ayrılmaktadır. Etilerde oturan ailelerimiz daha çok yatılı bakıcı konusunda istek yapmaktadırlar. Etilerde oturan ailelerin bakıcı seçiminde öncelikleri,Bakıcının çalışma şekli Bakıcının yaş aralığı Bakıcının referansları Bakıcının eğitimi gibi konulardan oluşmaktadır. Bakıcı seçiminde çalıştığınız firmanın iş kur belgeli olması konusunda mutlaka dikkatli olmanızı öneriyoruz.

Devamı

Çocukların günlük bakımı ve ihtiyaçlarının karşılanmasıEğitici ve eğlenceli etkinlikler düzenlemekYemek hazırlığı ve beslenme düzenlemeleriEvcil hayvanlarla ilgilenmek (bir köpek)Aranan Nitelikler:İngilizce dilini ileri düzeyde konuşabilmeÇocuk bakımı konusunda deneyimliReferanslar sunabilmeEvcil hayvanlara karşı olumlu bir tutumİstanbul'da ikamet eden veya kolayca ulaşım sağlayabilen şeklinde ilanı düzenleyebilirsiniz. Daha fazla detay için bizi arayın lütfen.

Devamı

Aile İpuçları: Arkadaşlarınızdan, aile üyelerinizden veya tanıdıklarınızdan bakıcı tavsiyeleri alabilirsiniz. Bu, güvenilir bir bakıcı bulmanıza yardımcı olabilir.Belediye veya Topluluk Merkezleri: Bazı belediyeler veya topluluk merkezleri, yerel hizmetleri bulmanıza yardımcı olabilecek kaynaklar sağlayabilir.Çevrimiçi Topluluklar: İstanbul'daki çeşitli çevrimiçi topluluklara katılabilirsiniz. Bu topluluklarda yerel öneriler ve deneyimler paylaşılıyor olabilir.Referans Kontrolü: Bakıcı adaylarıyla görüşmeden önce mutlaka referans kontrolü yapın ve geçmiş iş deneyimlerini değerlendirin.İş İntervyu: İş görüşmeleri sırasında adayın deneyimlerini, yeteneklerini ve kişilik özelliklerini değerlendirin. Aynı zamanda uygunluklarını ve çocuklarınıza uygun biri olup olmadıklarını değerlendirmek için sorular sorun.Bir bakıcı seçerken dikkatli olun ve çocuklarınızın güvenliği ve ihtiyaçları en önemli öncelikleriniz olsun...

Devamı

Bakıcı, genellikle yaşlı insanlar, çocuklar veya özel ihtiyaçları olan bireyler için bakım ve destek sağlayan kişiyi ifade eder. Bakıcılar, temel ihtiyaçları karşılamaktan, ev işlerine yardımcı olmaktan, ilaç vermekten veya kişisel bakım hizmetleri sunmaktan sorumlu olabilirler. Bakıcılar, aile üyeleri, profesyonel bakıcılar veya bakım kurumları aracılığıyla istihdam edilebilirler. Bakıcılar, ihtiyaç duyulan destek ve bakımı sağlamak için eğitim almış olabilirler. Bakıcı seçimin de uzman bir firma ile çalışmak çok önemlidir.

Devamı

Bebek bakıcısı olmanın sorumlulukları ve görevleri, bebeklerin sağlığı, güvenliği ve gelişimi için önemlidir. İşte bebek bakıcısının genel sorumlulukları ve görevleri:Bebek Temel Bakımı: Bebeğin temel ihtiyaçlarını karşılamak, bu da beslenme, giydirme, beşik bakımı ve hijyen gereksinimlerini içerir.Beslenme: Bebeğin yemeklerini hazırlamak ve beslenme saatlerini takip etmek, süt vermek veya mamayı beslemek gibi görevleri içerir.Emniyet: Bebeğin güvenliği için evde tehlikeli nesneleri uzaklaştırmak, bebek beşiğinin güvenli olmasını sağlamak ve bebekle ilgilenirken dikkatli olmak önemlidir.Uyku Rutini: Bebeğin düzenli bir uyku rutini oluşturmak ve uyku sırasında gözlem yapmak.Oyun ve Eğlence: Bebeği eğlendirmek, oyunlar oynamak, etkileşimde bulunmak ve gelişimine destek olmak.Temizlik ve Hijyen: Bebeğin altını değiştirmek, banyo yapmak ve bebek giysilerini temizlemek gibi hijyenik görevleri yerine getirmek.Gelişim İzlemek: Bebeğin büyüme ve gelişimini izlemek, gelişimsel kilometre taşları..

Devamı

 Afrikalı bakıcılar, İstanbul'da özellikle çalışan anne ve babalar tarafından tercih edilen bakıcılardan biridir. Afrikalı bakıcıların öne çıkan özellikleri şunlardır: çalışkandırlar. Afrikalı bakıcılar, genellikle kendi ülkelerinde de çocuk bakıcılığı konusunda eğitim alırlar. Bu nedenle, disiplinli ve çalışkan olmaları beklenir.Sevgi dolu ve şefkatlidirler. Afrikalı bakıcılar, genellikle çocuklarını kendi çocukları gibi sever ve onlara şefkatle bakarlar.İngilizce konuşurlar. Afrikalı bakıcıların çoğu, İngilizce konuşabilir. Bu, ailelerin çocuklarının İngilizce öğrenmelerine yardımcı olabilir.Farklı kültürlere ve yaşam tarzlarına uyum sağlarlar. Afrikalı bakıcılar, farklı kültürlere ve yaşam tarzlarına uyum sağlama konusunda genellikle başarılıdırlar. Bu nedenle, ailenin yaşam tarzına kolayca uyum sağlayabilirler. 

Devamı

Acil bakıcı arayanlar, aşağıdaki yerlere başvurabilirler:Bakıcı bulma siteleri ve uygulamaları: Bakıcı bulma siteleri ve uygulamaları, acil bakıcı arayan aileler için özel kategoriler oluştururlar. Bu kategorilerde, acil olarak bakıcı arayan ailelere ulaşabilirsiniz.Bakıcı ajansları: Bakıcı ajansları, acil bakıcı ihtiyacı olan ailelere bakıcı bulma konusunda yardımcı olurlar. Ajanslar, ellerinde bulunan bakıcı adaylarını ailelerin ihtiyaçlarına göre değerlendirir ve uygun olan bakıcı adaylarını ailelere sunarlar. Bilen danışmanlık hizmetleri olarak en kısa zamanda en iyi bakıcı ile çalışma imkanı sağlıyoruz. Bu konuda hemen bizim ile iletişime geçebilirsiniz. İnternet sitemizden talep formu doldurabilirsiniz.

Devamı

Türkiye'de bakıcı bulmak için kullanılabilecek bazı siteler şunlardır: www.bilendanismanlik.com www.atasehirbakici.com www.acilbakici.net Türkye'nin en büyük bakıcı sitelerinden bakıcı, bebek bakıcısı, Çocuk Bakıcısı, Hasta bakıcı, Ev işlerine yardımcı bulabilirsiniz.

Devamı

2023 yılı itibarıyla İstanbul'da bakıcı ücretleri, bakıcı türüne, deneyimine, eğitim durumuna, yabancı dil bilgisine ve çalışacağı saatlere göre değişiklik göstermektedir.Çocuk bakıcıları için aylık ücretler, 16.000 TL ile 20.000 TL arasında değişmektedir. Yatılı bakıcı ücretleri, gündüzlü bakıcı ücretlerinden daha yüksektir. Yatılı bakıcı ücretleri 25.000 TL -30.000 TL arasında değişmektedir.Yatılı yaşlı bakıcıları için aylık ücretler, 20.000 TL ile 25.000 TL arasında değişmektedir.Ev ve villa personeli olarak çalışan bakıcı ücretleri, 30.000 TL ile 35.000 TL arasında değişmektedir. Ev ve villa personeli, temizlik, yemek pişirme ve ütü gibi ev işlerinin yanı sıra, çocuk bakımı ve yaşlı bakımı gibi konularda da hizmet verebilir.Bakıcı ücretleri, ailenin ihtiyaçlarına ve beklentilerine göre de değişebilir. Örneğin, bakıcıdan belirli bir dil veya beceri seviyesine sahip olması istenmesi durumunda, ücret daha yüksek olabilir. Detaylı bilgi almanız için bize her zaman ulaşabilirsiniz...

Devamı

Ayazağa MahallesiBahçeköy MahallesiBaltalimanı MahallesiBüyükdere MahallesiCumhuriyet MahallesiÇamlıtepe MahallesiÇayırbaşı MahallesiEmirgan MahallesiFatih MahallesiFerahevler Mahallesiİstinye MahallesiKazım Karabekir Paşa MahallesiKireçburnu MahallesiKocataş MahallesiMaden MahallesiMerkez MahallesiPınar MahallesiPoligon MahallesiPTT Evleri MahallesiReşit Paşa MahallesiRumeli Kavağı MahallesiRumeli Hisarı MahallesiTarabya MahallesiYeniköy MahallesiYenimahalle Mahallesi

Devamı

Abdurrahmangazi MahallesiAkpınar MahallesiAtatürk MahallesiEmek MahallesiEyüp Sultan MahallesiFatih MahallesiHilal Mahallesiİnönü MahallesiSafa MahallesiSamandıra MahallesiSarıgazi Mahallesi

Devamı

Acarlar MahallesiAkbaba MahallesiAlibahadır MahallesiAnadolufeneri MahallesiAnadolu Hisarı MahallesiAnadolu Kavağı MahallesiBaklacı MahallesiBozhane MahallesiÇubuklu Mahallesiİncirköy MahallesiKanlıca MahallesiKavacık MahallesiKaynarca MahallesiKılıçlı MahallesiKiraztepe MahallesiKüçüksu MahallesiMahmut Şevket Paşa MahallesiMehmet Akif MahallesiOrtaçeşme MahallesiPaşabahçe MahallesiRüzgarlıbahçe MahallesiSahilköy MahallesiTokatköy MahallesiYalıköy MahallesiYavuz Selim Mahallesi

Devamı

AlemdağAtatürk MahallesiÇamlık MahallesiÇekmeköy Merkez MahallesiDudulluEsenşehirFevzi Çakmak MahallesiGüngören MahallesiHamitbey Mahallesiİhsaniye MahallesiKüçükçekmece MahallesiMehmet Akif MahallesiMimarsinan MahallesiNakkaş MahallesiOrhanlıSaklıgöl MahallesiSultanbeyli MahallesiTaşdelenYayla MahallesiYeşilbağlar Mahallesi

Devamı

Aydınlı MahallesiBağlarbaşı MahallesiCevizlik MahallesiEsenyalı MahallesiGüllübağlar Mahallesiİçmeler MahallesiKazım Karabekir MahallesiOrhanlı MahallesiPostane MahallesiSahil MahallesiŞifa MahallesiTuzla Merkez MahallesiYarımburgaz Mahallesi

Devamı

Altayçeşme MahallesiAltıntepe MahallesiAydınevler MahallesiBağlarbaşı MahallesiBaşıbüyük MahallesiBüyükbakkalköy MahallesiCevizli MahallesiÇınar MahallesiDoğanevler MahallesiFevzi Çakmak MahallesiGülsuyu Mahallesiİdealtepe MahallesiKüçükyalı MahallesiSahil MahallesiYalı Mahallesi

Devamı

Atalar MahallesiCevizli MahallesiCumhuriyet MahallesiÇarşı MahallesiÇavuşoğlu MahallesiEsentepe MahallesiFerhat Paşa MahallesiGümüşpınar MahallesiHürriyet MahallesiKarlıktepe MahallesiKordonboyu MahallesiOrhantepe MahallesiOrta MahallesiPetrol İş MahallesiRahmanlar MahallesiSoğanlık MahallesiYalı MahallesiYeni MahallesiUğur Mumcu MahallesiYakacık MahallesiYeşilbağlar MahallesiYukarı Mahallesi

Devamı

Meşrutiyet MahallesiTeşvikiye MahallesiOsmanbey MahallesiBeşiktaş MahallesiHarbiye MahallesiMaçka MahallesiNişantaşı Mahallesi

Devamı

Ataköy: 1. Kısım, 2. Kısım, 3. Kısım, 4. Kısım, 5. Kısım, 6. Kısım, 7. Kısım, 8. Kısım, 9. Kısım, 10. Kısım , Bakıcı hizmeti veriliyor.Basınköy Bakıcı hizmeti veriliyor.Cevizlik, Bakıcı hizmeti veriliyor.Kartaltepe Bakıcı hizmeti veriliyor.Osmaniye bakıcı hizmeti veriliyor.Sakızağacı bakıcı hizmeti veriliyor.Şenlikköy bakıcı hizmeti veriliyor.Yenimahalle bakıcı hizmeti veriliyor.Ataköy bakıcı hizmeti veriliyor.Florya bakıcı hizmeti veriliyor.İncirli bakıcı hizmeti veriliyor.Yeşilköy bakıcı hizmeti veriliyor.

Devamı

Abbasağa Mahallesi  Bakıcı Hizmeti Akat Mahallesi  Bakıcı Hizmeti Arnavutköy Mahallesi Bakıcı Hizmeti Balmumcu Mahallesi  Bakıcı Hizmeti Bebek Mahallesi  Bakıcı HizmetiCihannüma Mahallesi  Bakıcı HizmetiDikilitaş Mahallesi  Bakıcı Hizmeti Etiler Mahallesi Bakıcı Hizmeti Levazım Mahallesi Bakıcı Hizmeti Levent Mahallesi Bakıcı Hizmeti Mecidiye Mahallesi Bakıcı Hizmeti Muradiye Mahallesi Bakıcı Hizmeti Nisbetiye Mahallesi  Bakıcı Hizmeti Ortaköy Mahallesi Bakıcı Hizmeti Sinanpaşa Mahallesi Bakıcı Hizmeti Türkali Mahallesi  Bakıcı Hizmeti Ulus Mahallesi  Bakıcı Hizmteti Vişnezade Mahallesi Bakıcı Hizmeti 

Devamı

19 Mayıs Mahallesi Bakıcı hizmeti Acıbadem Mahallesi Bakıcı Hizmeti Bostancı Mahallesi Bakıcı Hizmeti Caddebostan Mahallesi Bakıcı Hizmeti Caferağa Mahallesi Bakıcı Hizmeti Dumlupınar Mahallesi Bakıcı Hizmeti Eğitim Mahallesi Bakıcı Hizmeti Erenköy Mahallesi Bakıcı Hizmeti Fikirtepe Mahallesi  Bakıcı Hizmeti Göztepe Mahallesi  Bakıcı HizmetiHasanpaşa Mahallesi Bakıcı Hizmeti Koşuyolu Mahallesi  Bakıcı Hizmeti Kozyatağı Mahallesi  Bakıcı Hizmeti Merdivenköy Mahallesi Bakıcı Hizmeti Osmanağa Mahallesi Bakıcı Hizmeti Rasimpaşa Mahallesi  Bakıcı Hizmeti Şaşkınbakkal Mahallesi  Bakıcı Hizmeti 

Devamı

Aşık Veysel MahallesiAtatürk MahallesiBarbaros MahallesiEsatpaşa MahallesiFerhatpaşa MahallesiFetih Mahallesiİçerenköy Mahallesiİnönü MahallesiKüçükbakkalköy MahallesiMevlana MahallesiMimar Sinan MahallesiMustafa Kemal MahallesiÖrnek MahallesiYeni Çamlıca MahallesiYeni Sahra MahallesiYenişehir Mahallesi

Devamı

Ümraniye, İstanbul'un Anadolu yakasında yer alan bir ilçedir. İlçe, nüfus yoğunluğu bakımından İstanbul'un en büyük ilçelerinden biridir. Ümraniye'de yaşayan ve çalışan aileler için bakıcı bulmak önemli bir ihtiyaçtır.Ümraniye'de faaliyet gösteren birçok bakıcı şirketi bulunmaktadır. Bu şirketler, ailelere farklı yaş grupları ve ihtiyaçlara uygun bakıcı bulma konusunda yardımcı olmaktadır.Bilen Danışmanlık hizmetleri olarak  ümraniye'de bakıcı, bebek bakıcısı, çocuk bakıcısı, hasta bakıcı, ev işlerine yardımcı konusunda hizmet verdiğimiz yerler Adem yavuz , Bakıcı Hizmeti Altın şehir , Bakıcı Hizmeti Armağan Evler, Bakıcı Hizmeti Aşağı Dudulu mahallesi Hizmeti Atakent mahallesi Bakıcı Hizmeti Atatürk Mahallesi Bakıcı Hizmeti Çemil Meriç Mahallesi Bakıcı Hizmeti Çakmak Mahalesi Bakıcı Hizmeti Çamlık Mahallesi Bakıcı Hizmeti Dumlu Pınar Bakıcı Hizmeti Elmalı Kent mahallesi Bakıcı hizmeti Esen Evler mahallesi Bakıcı hizmeti Esenkent mahallesi Bakıcı hizmeti Finans Kent mahallesi bakı..

Devamı

Ataşehir İstanbul Anadolu yakasında yer alan bir ilçedir. İş merkezlerinin alış veriş merkezlerinin aynı zamanda konutların olduğu bir bölgedir. Çocuk bakıcısı, Bebek bakıcısı, Bakıcı hizmeti almak isteyen aileler genelde kendilerine yakın olan bakıcı şirketleri ile çalışmak isterler. Bilen Danışmanlık hizmetleri İstanbul'da ataşehir'de  hizmet vermektedir.

Devamı

Bakıcı arayan insanların en yaygın kullandığı terimler Bakıcı arıyorum Bakıcı ücretleriBakıcı şirketleriYaşlı bakıcı Hasta bakıcı Gündüzlü bakıcı Yatılı bakıcı Bebek bakıcısı  şeklinde değişmektedir. Türkçe yazılan ve aramalarda kullanılan bu terimler ile kişiler kendirlerine bakıcı bulmaya çalışıyorlar. Bakıcı bulmanın en güvenli yolu belgeli ve yasal bir firma ile çalışmaktan geçer. En iyi bakıcı ile çalışmak için doğru  ve kaliteli çalışan bakıcı şirketleri ile çalışmanızı öneriyoruz.

Devamı

Bakıcı ilanlarına başvuru yapılması için, ilan sayfasının İş kur'a bağlı olup olmadığı tarafınızdan araştırmalı. Bakıcı ilanında geçen özelikler sizin için uygun olmalıdır. Bu özelikler , Çalışma şekli, Yaş kriteri, referans beklentisi, Çalışma saatleri, Görev tanımı, Çalışma yerine olan uzaklık bu gibi belirtilen özeliklerin size uygun olması gerekmektedir. Başvuru yaptığınız işin başlangıç zamanı tarafınızdan çok iyi bilinmesi gerekmektedir.

Devamı

Anne-bakıcı ilişkisi, çocuğun bakımı ve gelişimi için çok önemlidir. Bu ilişkide, anne ve bakıcı, çocuğun ihtiyaçları doğrultusunda işbirliği yapmalıdır.Anne-bakıcı ilişkisinin sağlıklı olması için, aşağıdaki noktalara dikkat edilmelidir:İletişim: Anne ve bakıcı, çocuğun bakımı ve gelişimi hakkında düzenli olarak iletişim kurmalıdır. Bu iletişim, çocuğun ihtiyaçlarının karşılandığından emin olmak için önemlidir.Güven: Anne ve bakıcı, birbirlerine güvenmelidir. Bu güven, çocuğun güvenliği ve huzuru için önemlidir.Saygı: Anne ve bakıcı, birbirlerine saygı duymalıdır. Bu saygı, çocuğun gelişimi için önemlidir.İşbirliği: Anne ve bakıcı, çocuğun bakımı ve gelişimi için işbirliği yapmalıdır. Bu işbirliği, çocuğun en iyi şekilde büyümesi için önemlidir.Anne-bakıcı ilişkisi, çocuğun bakımı ve gelişimi için çok önemlidir. Bu ilişkiyi sağlıklı bir şekilde kurmak için, yukarıdaki noktalara dikkat edilmelidir.İşte anne-bakıcı ilişkisini geliştirmek için bazı ipuçları:Bakıcıyı i..

Devamı

ilipinli bakıcılar, birçok aile tarafından tercih edilmektedir. Bunun başlıca nedenleri şunlardır:Filipinliler, İngilizceyi akıcı bir şekilde konuşurlar. Bu, aileler için iletişim açısından büyük bir avantajdır.Filipinliler, çocuk bakımı konusunda deneyimlidirler. Filipinler'de, çocuk bakımı yaygın bir meslektir ve Filipinli bakıcılar, bu alanda uzun yıllar deneyime sahiptirler.Filipinliler, sevgi dolu ve şefkatlidirler. Filipinliler, çocuklara karşı sevgi dolu ve şefkatli davranırlar ve çocukların kendilerini güvende ve mutlu hissetmelerini sağlarlar.Filipinliler, ekonomik açıdan uygundurlar. Filipinli bakıcılar, diğer ülkelerden gelen bakıcılara göre daha düşük ücret talep ederler. Bu, aileler için önemli bir avantajdır.Filipinli bakıcılar, birçok aile için ideal bir seçenektir. Eğer siz de bir Filipinli bakıcı arıyorsanız, Bilen Danışmanlık ile iletişime geçebilirsiniz.

Devamı

Anadolu YakasıBeykozÜsküdarKadıköyÜmraniyeKartalPendikMaltepeSancaktepeSultanbeyliŞileAvrupa YakasıBeşiktaşBeyoğluŞişliSarıyerKağıthaneBeylikdüzüEsenyurtAvcılarBakırköyGüngörenBağcılarFatihZeytinburnuBayrampaşaEsenlerKüçükçekmeceBaşakşehirBüyükçekmeceEyüpsultanGaziosmanpaşaSultangaziArnavutköyAtaşehirMaltepeBilen Danışmanlık hizmetlerinden hemen bakıcı hizmeti alabilirsiniz.

Devamı

"bakıcı""dadı""bebek bakıcısı""çocuk bakıcısı""yardımcı""ev yardımcısı""temizlikçi""yardımcı""kayıtlı hemşire""yaşlı bakıcısı, Bilen danışmanlık hizmetleri ile çalışmak için hemen başvuru yapabilirsiniz.

Devamı

İstanbul'da bakıcı bulmak için birçok farklı yol vardır. İşte birkaç öneri:Arkadaşlarınızdan, aile üyelerinizden ve komşularınızdan tavsiye alın. Onlar, sizin için uygun bir bakıcı bulmanıza yardımcı olabilirler.İnternette bakıcı arayan anneler forumlarına göz atın. Bu forumlarda, diğer ebeveynlerin bakıcı deneyimlerini okuyabilir ve tavsiye alabilirsiniz.Bakıcı ajanslarına başvurun. Bakıcılar, genellikle bakıcı ajansları aracılığıyla iş ararlar. Bakıcılarla yüz yüze görüşme yapmak için ajanslara gidebilir veya internet üzerinden bakıcı ilanlarına göz atabilirsiniz.İlgili belediyelere veya sosyal yardım kurumlarına başvurun. Belediyeler veya sosyal yardım kurumları, maddi durumu iyi olmayan ailelere bakıcı desteği sağlayabilirler.Bakıcı seçerken, dikkat etmeniz gereken bazı önemli noktalar:Bakıcının çocuk bakımı konusunda deneyimli olması gerekir.Bakıcının güvenilir olması gerekir.Bakıcının sabırlı ve şefkatli olması gerekir.Bakıcının hijyen konusunda dikkatli olmas..

Devamı

Demans, beynin zamanla hasar görmesi ve işlevlerini yerine getirememesi sonucunda ortaya çıkan bir hastalıktır. Demans hastaları, hafıza, düşünme, davranış ve günlük işlevlerinde sorunlar yaşayabilirler. Demans hastalığının tedavisi yoktur, ancak semptomların kontrol altına alınmasına yardımcı olan ilaçlar ve tedaviler vardır.Demans hastasına bakarken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar şunlardır:Hastanın güvenliğini sağlayın: Demans hastaları, unutkanlık ve dikkatsizlik nedeniyle kazalara daha yatkındırlar. Bu nedenle, hastanın güvenliğini sağlamak için gerekli önlemleri alın. Örneğin, hastanın evini düşmelere karşı güvenli hale getirin, hastanın ilaçlarını düzenli olarak verin ve hastanın evde yalnız kalmamasına dikkat edin.Hastanın sosyalleşmesini teşvik edin: Demans hastaları, sosyalleşmekten fayda görürler. Hastanın sosyalleşmesini teşvik etmek için, hastayı aile ve arkadaşlarıyla vakit geçirmeye teşvik edin, hastayı sosyal etkinliklere götürün ve hastayla birlikte yen..

Devamı

Parkinson hastalığı, beyindeki dopamin üreten hücrelerin kaybından kaynaklanan bir sinir sistemi hastalığıdır. Parkinson hastalığı, hareket yavaşlığı, titreme, kaslarda sertlik ve duruş bozukluğu gibi semptomlara neden olur. Parkinson hastalığı için bir tedavi yoktur, ancak semptomların kontrol altına alınmasına yardımcı olan ilaçlar ve tedaviler vardır.Parkinson hastalığı, dört evreye ayrılır:1. Evre (hafif evre): Bu evrede, hastalar genellikle tek bir tarafta titreme, hareket yavaşlığı ve kaslarda sertlik gibi semptomlar yaşarlar. Semptomlar, günlük yaşam aktivitelerini etkilemez.2. Evre (orta evre): Bu evrede, hastalar her iki tarafta titreme, hareket yavaşlığı ve kaslarda sertlik gibi semptomlar yaşarlar. Semptomlar, günlük yaşam aktivitelerini etkilemeye başlar.3. Evre (ileri evre): Bu evrede, hastalar şiddetli titreme, hareket yavaşlığı ve kaslarda sertlik gibi semptomlar yaşarlar. Semptomlar, günlük yaşam aktivitelerini önemli ölçüde etkiler. Hastalar, bağımsız ol..

Devamı

Parkinson hastalığı, beyindeki dopamin üreten hücrelerin kaybından kaynaklanan bir sinir sistemi hastalığıdır. Parkinson hastalığı, hareket yavaşlığı, titreme, kaslarda sertlik ve duruş bozukluğu gibi semptomlara neden olur. Parkinson hastalığı için bir tedavi yoktur, ancak semptomların kontrol altına alınmasına yardımcı olan ilaçlar ve tedaviler vardır.Parkinson hastasına bakarken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar şunlardır:Hastanın güvenliğini sağlayın: Parkinson hastaları, düşme ve yaralanma riski altındadır. Bu nedenle, hastanın evini güvenli hale getirin ve hastanın yalnız kalmamasına dikkat edin.Hastanın günlük aktivitelerine yardımcı olun: Parkinson hastaları, günlük aktivitelerini yerine getirmekte zorlanabilirler. Bu nedenle, hastaya yemek yeme, giyinme, banyo yapma ve ev işlerinde yardımcı olun.Hastanın sosyalleşmesini teşvik edin: Parkinson hastaları, sosyalleşmekten fayda görürler. Hastanın sosyalleşmesini teşvik etmek için, hastayı aile ve arkadaşlarıyla..

Devamı

Alzheimer hastalığı, beyindeki sinir hücrelerinin (nöronların) zamanla zarar görmesine ve ölmesine neden olan bir demans türüdür. Alzheimer hastalığı, demans vakalarının yaklaşık %60-70'ini oluşturur.Alzheimer hastalığının dört evresi vardır:1. Evre (hafif evre): Bu evrede hastalar, günlük yaşamda bazı zorluklar yaşamaya başlarlar. Örneğin, yeni şeyler öğrenmekte, hatırlamakta ve planlama yapmakta zorluk çekebilirler. Ayrıca, eşyalarını kaybedebilir, aynı soruyu tekrar tekrar sorabilir ve basit görevleri yerine getirmede zorlanabilirler.2. Evre (orta evre): Bu evrede hastalar, günlük yaşamda daha fazla desteğe ihtiyaç duymaya başlarlar. Örneğin, yemek yeme, giyinme ve banyo yapma gibi temel işlevleri yerine getirmekte zorlanırlar. Ayrıca, halüsinasyonlar, deliryum ve anksiyete gibi duygusal sorunlar yaşayabilirler.3. Evre (ileri evre): Bu evrede hastalar, yatağa bağımlı hale gelirler ve iletişim kurmakta zorluk çekerler. Ayrıca, yutma ve solunum sorunları yaşayabilirler...

Devamı

Alzheimer hastalığı, beyindeki sinir hücrelerinin hasar görmesinden kaynaklanan bir demans türüdür. Alzheimer hastaları, hafıza, düşünme, davranış ve günlük işlevlerinde sorunlar yaşayabilirler. Alzheimer hastalığının tedavisi yoktur, ancak hastalığın ilerlemesini yavaşlatmaya yardımcı olan bazı ilaçlar vardır.Alzheimer hastasına bakmak, hem hasta hem de hasta yakını için zor olabilir. Alzheimer hastasına bakarken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar şunlardır:Hastanın güvenliğini sağlayın: Alzheimer hastaları, unutkanlık ve dikkatsizlik nedeniyle kazalara daha yatkındırlar. Bu nedenle, hastanın güvenliğini sağlamak için gerekli önlemleri alın. Örneğin, hastanın evini düşmelere karşı güvenli hale getirin, hastanın ilaçlarını düzenli olarak verin ve hastanın evde yalnız kalmamasına dikkat edin.Hastanın sosyalleşmesini teşvik edin: Alzheimer hastaları, sosyalleşmekten fayda görürler. Hastanın sosyalleşmesini teşvik etmek için, hastayı aile ve arkadaşlarıyla vakit geçirmeye teş..

Devamı

Bebek-çocuk bakıcısı seçiminde dikkat edilmesi gerekenler:Deneyim: Bakıcının, bebek ve çocuk bakımı deneyimi olmalıdır. Bakıcının, çocuk gelişimi ve davranışları hakkında bilgi sahibi olması gerekir.Eğitim: Bakıcının, çocuk gelişimi ve davranışları hakkında eğitim almış olması gerekir. Bakıcının, ilk yardım eğitimi almış olması da önemlidir.Referanslar: Bakıcının, referansları olmalıdır. Referanslar, bakıcının geçmiş performansını ve güvenilirliğini değerlendirebilmenize yardımcı olur.Kişilik: Bakıcının, sizin ve çocuğunuzla uyumlu olması önemlidir. Bakıcının, sabırlı, şefkatli ve anlayışlı olması gerekir.Fiyat: Bakıcının ücreti, deneyimi, eğitimi ve referansları gibi faktörlere göre değişir.Bebek-çocuk bakıcısı seçerken, ailenin ihtiyaçlarına göre karar vermek gerekir. Ailenin bütçesine ve ihtiyaçlarına uygun bir bakıcı seçmek önemlidir.Bebek-çocuk bakıcısı seçerken, aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:Bakıcılarla görüşün. Bakıcılarla, deneyimleri, eğitimleri,..

Devamı

Yatılı bakıcı ve gündüzlü bakıcı arasındaki en önemli fark, yatılı bakıcıların ailenin evinde yaşaması, gündüzlü bakıcıların ise sadece gündüzleri gelmesidir. Yatılı bakıcılar, genellikle daha fazla sorumluluk alır ve daha fazla ücret alır.Yatılı bakıcı, ailenin evinde yaşar ve çocuklara gündüz ve gece boyunca bakar. Yatılı bakıcı, genellikle çocuklara yemek verir, onları banyo yaptırır, uyutur, onlara oyun oynatır ve ödevlerinde yardımcı olur. Yatılı bakıcı, ayrıca aileye ev işlerinde de yardımcı olabilir.Gündüzlü bakıcı, ailenin evine sadece gündüzleri gelir ve çocuklara bakar. Gündüzlü bakıcı, genellikle çocuklara yemek verir, onları banyo yaptırır, uyutur, onlara oyun oynatır ve ödevlerinde yardımcı olur. Gündüzlü bakıcı, ayrıca aileye ev işlerinde de yardımcı olabilir.Yatılı bakıcılar, genellikle daha fazla sorumluluk alır ve daha fazla ücret alır. Bunun nedeni, yatılı bakıcıların ailenin evinde yaşaması ve çocuklara 24 saat boyunca bakmasıdır. Gündüzlü bakıcılar ise, sadece gündü..

Devamı

Güvenilir bir bakıcı seçmek, çocuğunuzun sağlığı ve güvenliği için çok önemlidir. Güvenilir bir bakıcı seçerken, aşağıdaki faktörleri göz önünde bulundurmalısınız:Deneyim: Bakıcının çocuk bakımı deneyimi olmalıdır. Bakıcının, çocuk gelişimi ve davranışları hakkında bilgi sahibi olması gerekir.Eğitim: Bakıcının, çocuk gelişimi ve davranışları hakkında eğitim almış olması gerekir. Bakıcının, ilk yardım eğitimi almış olması da önemlidir.Referanslar: Bakıcının, referansları olmalıdır. Referanslar, bakıcının geçmiş performansını ve güvenilirliğini değerlendirebilmenize yardımcı olur.Kişilik: Bakıcının, sizin ve çocuğunuzla uyumlu olması önemlidir. Bakıcının, sabırlı, şefkatli ve anlayışlı olması gerekir.Güvenilir bir bakıcı seçmek için, aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:Bakıcılarla görüşün. Bakıcılarla, deneyimleri, eğitimleri, referansları ve kişilikleri hakkında konuşun.Bakıcıları, çocuğunuzla tanıştırın. Bakıcılar, çocuğunuzla uyumlu olmalıdır.Bakıcılarla, çalışma k..

Devamı

Hasta ilaç takibi, hastaların reçete edilen ilaçlarını doğru şekilde ve zamanında almalarını sağlamak için yapılan bir işlemdir. İlaç takibi, hastaların ilaçlardan en iyi şekilde faydalanmalarını ve ilaçlara bağlı istenmeyen etkileri en aza indirmeyi amaçlar.İlaç takibi, aşağıdakiler gibi çeşitli yöntemlerle yapılabilir:Hastanın ilaçlarını düzenli olarak kontrol etmekHastaya ilaçlarını nasıl alacağı konusunda eğitim vermekHastanın ilaçlarını almasını kolaylaştırmakHastanın ilaçlarına bağlı istenmeyen etkileri izlemekİlaç takibi, hastaların sağlıklarının korunması ve yaşam kalitesinin iyileştirilmesi için önemli bir işlemdir. Hastalar, ilaçlarını doğru şekilde ve zamanında almaları için doktorları veya eczacıları ile birlikte çalışmalıdırlar.İlaç takibinin bazı faydaları şunlardır:Hastaların ilaçlardan en iyi şekilde faydalanmalarını sağlarİlaçlara bağlı istenmeyen etkileri en aza indirirHastaların tedaviye uyumunu artırırHastaların yaşam kalitesini iyileştirirHastaların hastanede yatış..

Devamı

Palyatif bakım, yaşamı tehdit eden bir hastalıktan muzdarip hastaların ve ailelerinin yaşam kalitesini iyileştirmeyi amaçlayan bir bakım türüdür. Palyatif bakım ekibi, hastanın fiziksel, duygusal, sosyal ve ruhsal ihtiyaçlarını ele alır.Palyatif bakımda dikkat edilmesi gereken bazı noktalar şunlardır:Ağrı yönetimi: Palyatif bakımın en önemli hedeflerinden biri, ağrıyı etkili bir şekilde yönetmektir. Ağrının etkin bir şekilde yönetilmesi, hastanın yaşam kalitesini önemli ölçüde artırabilir.Semptom yönetimi: Palyatif bakım ekibi, hastanın diğer semptomlarını da yönetmeye yardımcı olur. Bu semptomlar arasında yorgunluk, bulantı, kusma, ishal, nefes darlığı ve uyku bozuklukları yer alır.Destek: Palyatif bakım ekibi, hasta ve ailesine destek sağlar. Bu destek, psikolojik, sosyal ve ruhsal açıdan olabilir. Palyatif bakım ekibi, hasta ve ailesine hastalığın seyri, tedavi seçenekleri ve bakım planı hakkında bilgi verir. Ayrıca, hasta ve ailesine duygusal destek sağlar ve onlara ..

Devamı

Hasta hakları, hastaların sağlık hizmetlerinden yararlanırken sahip oldukları haklar olarak tanımlanabilir. Hasta hakları, uluslararası sözleşmeler, ulusal yasalar ve yönetmeliklerle güvence altına alınmıştır.Türkiye'de hasta hakları, 1998 yılında çıkarılan Hasta Hakları Yönetmeliği ile düzenlenmiştir. Yönetmelik, hastaların sağlık hizmetlerinden yararlanırken sahip oldukları hakların neler olduğunu ve bu hakların nasıl kullanılacağını belirlemektedir.Hasta hakları, aşağıdaki başlıklar altında toplanabilir:Bilgi alma hakkı: Hastalar, sağlık durumu ve tedavi seçenekleri hakkında tam ve doğru bilgi alma hakkına sahiptir.Rıza hakkı: Hastalar, sağlık hizmetlerine rıza verme veya vermeme hakkına sahiptir. Rıza, bilgilendirilmiş rıza olmalıdır.Mahremiyet hakkı: Hastalar, sağlık bilgilerinin gizli tutulması hakkına sahiptir.İnsan onuru hakkı: Hastalar, sağlık hizmetlerine insan onuruna uygun bir şekilde ulaşma hakkına sahiptir.Katılım hakkı: Hastalar, sağlık hizmetler..

Devamı

Ankara'da bakıcı bulmak için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:İnternetten bakıcı arama sitelerini kullanabilirsiniz. Bu siteler, size Ankara'da bulunan bakıcıları listeler. Bakıcı adaylarının fotoğraflarını, özgeçmişlerini ve referanslarını inceleyebilirsiniz.Yerel gazetelere ve sosyal medya platformlarına bakıcı ilanı verebilirsiniz. Bu ilanlarla, Ankara'da yaşayan ve bakıcı arayan kişilere ulaşabilirsiniz.Arkadaşlarınız, aileniz ve komşularınızdan bakıcı tavsiyesi alabilirsiniz. Onlar, size Ankara'da güvenilir bakıcıları tavsiye edebilirler.Bakıcı ajanslarına danışabilirsiniz. Bakıcı ajansları, size Ankara'da bulunan bakıcıları listeler. Bakıcı adaylarını sizin için değerlendirebilirler.Bakıcı seçerken, aşağıdaki noktalara dikkat edin:Bakıcı adayının deneyimini ve eğitim durumunu inceleyin.Bakıcı adayının referanslarını kontrol edin.Bakıcı adayının sizinle ve ailenizle uyumlu olduğundan emin olun.Bakıcı adayının ücretini belirleyin.Bakıcı seçerken, dikkatli olu..

Devamı

Bakıcı ilanı vermek için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:İhtiyaçlarınız hakkında düşünün. Bakıcıya hangi görevleri yaptırmak istiyorsunuz? Bakıcıya ne kadar ödeme yapabilirsiniz?İlanı oluşturun. İlanda, bakıcıya yaptırmak istediğiniz görevleri, bakıcıya ne kadar ödeme yapacağınızı ve bakıcıdan beklediğiniz nitelikleri belirtin.İlanı yayınlayın. İlanı, internette, yerel gazetelerde ve sosyal medya platformlarında yayınlayabilirsiniz.Başvuruları değerlendirin. Başvuruları dikkatlice değerlendirin ve bakıcı adaylarını görüşmeye çağırın.Bakıcı seçin. Görüşmelerden sonra, bakıcı adaylarından birini seçin ve onunla sözleşme imzalayın.Bakıcı ilanı verirken, aşağıdaki noktalara dikkat edin:İlanı açık ve net bir şekilde yazın.İlanda, bakıcıya yaptırmak istediğiniz görevleri tam olarak belirtin.Bakıcıya ne kadar ödeme yapacağınızı belirtin.Bakıcıdan beklediğiniz nitelikleri belirtin.İlanı, doğru kişilere ulaştırın.Başvuruları dikkatlice değerlendirin.Bakıcı seçerken, bakıcı adaylarını iyi ta..

Devamı

İyi bir hasta bakıcının sahip olması gereken bazı özellikler şunlardır:Yardımseverlik: İyi bir hasta bakıcısı, hastalarına yardım etmeye istekli ve hevesli olmalıdır.Sabır: İyi bir hasta bakıcısı, hastalarının ve ailelerinin zor zamanlardan geçtiğini anlayabilmeli ve onlara sabırlı davranabilmelidir.Duyarlılık: İyi bir hasta bakıcısı, hastalarının duygularını anlayabilmeli ve onlara şefkatli davranabilmelidir.İletişim becerisi: İyi bir hasta bakıcısı, hastaları ve aileleri ile etkili bir şekilde iletişim kurabilmeli ve onlara bilgi verebilmelidir.Öz disiplin: İyi bir hasta bakıcısı, yoğun iş temposuna ayak uydurabilmeli ve öz disiplinli olmalıdır.Ekip çalışması: İyi bir hasta bakıcısı, diğer sağlık çalışanları ile birlikte çalışabilmeli ve ekip çalışması yapabilmelidir.Öğrenme isteği: İyi bir hasta bakıcısı, sürekli öğrenmeye istekli olmalı ve yeni bilgi ve beceriler edinmelidir.Bu özellikler, iyi bir hasta bakıcının sahip olması gereken en önemli öze..

Devamı

Çalışma izni için gereken evraklar, kişinin uyruğuna, eğitim durumuna ve çalışacağı iş yerine göre değişmektedir. Genel olarak, çalışma izni için gereken evraklar şunlardır:PasaportVizeDiplomaTranskriptSağlık raporuİş sözleşmesiİkametgah belgesiSabıka kaydıNüfus cüzdanı fotokopisi2 adet fotoğrafÇalışma izni başvurusu, kişinin çalışacağı ildeki Göç İdaresi Müdürlüğü'ne yapılır. Başvuru sırasında, yukarıdaki evraklar eksiksiz olarak teslim edilmelidir. Çalışma izni başvurusu, genellikle 10 iş günü içinde sonuçlanır.Çalışma izni, kişinin çalışacağı iş yerindeki pozisyona göre değişmektedir. Genel olarak, çalışma izni süresi 1 yıldır. Çalışma izni süresi, kişinin performansına göre uzatılabilir.Çalışma izni, kişinin Türkiye'de çalışmasını ve oturum izni almasını sağlar. Çalışma izni sahibi, Türkiye'de istediği yerde çalışabilir ve istediği yerde ikamet edebilir.

Devamı

Çocuk gelişimi eğitimi, çocukların fiziksel, bilişsel, sosyal ve duygusal gelişimlerini desteklemek için gerekli bilgi ve becerileri kazandırmayı amaçlayan bir eğitim programıdır. Bu program, çocuklarla çalışmak için gerekli olan temel becerileri ve teorileri öğretir.Çocuk gelişimi eğitimi programlarında genellikle aşağıdaki konular yer alır:Çocuk gelişiminin temelleriÇocukların gelişimsel dönemleriÇocukların öğrenme ve bilişsel gelişimiÇocukların sosyal ve duygusal gelişimiÇocukların sağlığı ve beslenmesiÇocukların oyun ve gelişimiÇocukların aile ve toplumla ilişkileriÇocukların eğitiminde kullanılan yöntemlerÇocukların eğitiminde yaşanan sorunlar ve çözümleriÇocuk gelişimi eğitimi programları, genellikle iki yıllık ön lisans programlarıdır. Bu programları tamamlayan öğrenciler, çocuk gelişimi uzmanı olarak çalışabilirler. Çocuk gelişimi uzmanları, kreş, anaokulu, okul öncesi eğitim kurumları gibi kurumlarda çalışabilirler. Ayrıca, ailelere ve topluma çocuk gelişimi konusunda danışman..

Devamı

İyi bir CV hazırlamak için şu adımları izleyin:Hedefinizi belirleyin. CV'nizi hangi iş için hazırladığınızı belirleyin. Bu, CV'nizi daha alakalı ve ilgi çekici hale getirecektir.Bilgilerinizi doğru ve özlü bir şekilde yazın. CV'nizdeki bilgiler doğru ve güncel olmalıdır. Bilgilerinizi özlü bir şekilde yazın, gereksiz ayrıntılara girmeyin.Anahtar kelimeleri kullanın. CV'nizdeki anahtar kelimeleri, başvurduğunuz iş ilanında geçen anahtar kelimelerle eşleştirin. Bu, CV'nizin işveren tarafından daha kolay bulunmasını sağlayacaktır.CV'nizi gözden geçirin. CV'nizi bir arkadaşınıza veya aile üyenize okuyun ve geri bildirim alın. CV'nizdeki herhangi bir hata veya eksikliği düzeltin.CV'nizi farklı formatlarda kaydedin. CV'nizi PDF, Word ve diğer formatlarda kaydedin. Bu, işverenin CV'nizi kolayca açmasını sağlayacaktır.İşte iyi bir CV'nin içermesi gerekenler:Kişisel bilgiler: Adınız, soyadınız, doğum tarihiniz, adresiniz, telefon numaranız ve e-posta adresiniz.Amaç..

Devamı

Bebeklerin hijyeni, onların sağlıklı büyümesi ve gelişmesi için çok önemlidir. Bebeklerin ciltleri çok hassastır ve kolayca tahriş olabilir. Bu nedenle, bebeklerin hijyeninde dikkatli olmak gerekir.Bebeklerin hijyeni için dikkat edilmesi gereken bazı noktalar şunlardır:Bebeğin cildini her gün yıkayın.Bebeğin cildini yıkarken, yumuşak bir sabun ve su kullanın.Bebeğin cildini fazla ovalamayın.Bebeğin cildini temizledikten sonra, iyice kurulayın.Bebeğin cildini nemlendirin.Bebeğin genital bölgesini her gün temizleyin.Bebeğin genital bölgesini temizlerken, özel bir bebek şampuanı kullanın.Bebeğin genital bölgesini fazla ovalamayın.Bebeğin genital bölgesini temizledikten sonra, iyice kurulayın.Bebeğin tırnaklarını her hafta kesin.Bebeğin tırnaklarını keserken, keskin bir tırnak makası kullanın.Bebeğin tırnaklarını keserken, çok dikkatli olun, bebeğin parmaklarını kesmeyin.Bebeğin saçını her gün yıkayın.Bebeğin saçını yıkarken, yumuşak bir şampuan kullanın.Bebeğin saçını fazla ovalamayın.Beb..

Devamı

Çocuk doktorları, çocuklara ve bebeklere tıbbi bakım sağlayan doktorlardır. Çocuk doktorları, tıp fakültesinden mezun olduktan sonra, dört yıllık bir pediatri uzmanlık eğitimi alırlar. Bu eğitim sırasında, çocuk hastalıkları, çocuk gelişimi ve çocuk sağlığı ile ilgili tüm konuları öğrenirler. Çocuk doktorları, bebeklerin doğumundan ergenlik dönemine kadar tüm yaş gruplarındaki çocuklara tıbbi bakım sağlarlar. Çocuk doktorları, bebeklerin ve çocukların büyüme ve gelişmesini takip eder, aşılarını yapar, hastalıkların teşhis ve tedavisini yapar ve çocukların sağlıklı bir şekilde büyümesine ve gelişmesine yardımcı olurlar.Çocuk doktorları, bebeklerin ve çocukların sağlığını korumak için önemli bir role sahiptirler. Çocuk doktorları, bebeklerin ve çocukların sağlıklı bir şekilde büyümesine ve gelişmesine yardımcı olmak için, ailelere ve topluma da danışmanlık yaparlar.

Devamı

Hamilelik, bir kadının hayatındaki en önemli dönemlerden biridir. Bu dönemde, kadının vücudu büyük değişiklikler geçirir ve bebeğin sağlıklı bir şekilde büyümesi ve gelişmesi için gerekli olan tüm desteği sağlamak önemlidir.Hamile annelerin bilmesi gereken bazı önemli noktalar şunlardır:Sağlıklı beslenme: Hamilelik döneminde sağlıklı beslenme, bebeğin sağlıklı gelişimi için çok önemlidir. Anne adayları, günde en az 5 porsiyon meyve ve sebze yemeli, tam tahıllar, yağsız proteinler ve az yağlı süt ürünleri tüketmelidir.Bol su içmek: Hamilelik döneminde su, bebeğin ve annenin sıvı ihtiyacını karşılar. Anne adayları, günde en az 8 bardak su içmelidir.Düzenli egzersiz yapmak: Hamilelik döneminde düzenli egzersiz yapmak, bebeğin sağlıklı gelişimini destekler ve anne adayının doğuma hazırlanmasına yardımcı olur. Anne adayları, doktorunun onayını alarak, haftada en az 3 kez 30 dakikalık orta şiddette egzersiz yapmalıdır.Stresten uzak durmak: Stres, hamilelik döneminde hem anne hem de bebek içi..

Devamı

Bakıcından işe girmeden istenen evraklar, işverene ve bakıcının deneyimine göre değişebilir. Ancak, genellikle istenen evraklar şunlardır:Nüfus cüzdanı fotokopisiİkametgah belgesiSağlık raporuAdli sicil kaydıDiploma veya sertifikaReferans mektubuBazı işverenler, bakıcılara ayrıca ilkyardım eğitimi, CPR eğitimi veya çocuk gelişimi eğitimi gibi ek eğitimleri de talep edebilirler.

Devamı

Evde yaşlı bakıcı ücretleri, bakıcı adayının deneyimi, eğitimi, görev tanımı ve yaşlının ihtiyaçları gibi faktörlere bağlı olarak değişmektedir. Genel olarak, evde yaşlı bakıcı ücretleri, saatlik 20-30 TL arasındadır. Ancak, bu ücretler, yaşlının özel ihtiyaçlarına göre daha yüksek olabilir.Evde yaşlı bakıcı ücretlerini etkileyen bazı faktörler şunlardır:Bakıcının deneyimi: Tecrübeli bakıcı ücretleri, daha az deneyimli bakıcı ücretlerine göre daha yüksektir.Bakıcının eğitimi: Bakıcının eğitim düzeyi, ücretini etkileyebilir. Örneğin, hemşire ya da sağlık meslek liseli bakıcı ücretleri, daha az eğitimli bakıcı ücretlerine göre daha yüksektir.Görev tanımı: Bakıcının görev tanımı, ücretini etkileyebilir. Örneğin, sadece kişisel bakım işlerini yapan bakıcı ücretleri, hem kişisel bakım hem de ev işlerini yapan bakıcı ücretlerine göre daha düşüktür.Yaşlının ihtiyaçları: Yaşlının ihtiyaçları, ücretini etkileyebilir. Örneğin, yatalak ya da demanslı yaşlılara bakmak, daha az bakıma ihtiyaç duyan..

Devamı

Filipinli bakıcı bulmak için birçok yol vardır. Bilen Danışmanlık hizmetleri bu konuda güvenli ve hızlı hizmet sunar.Çocuk bakıcılığı ajansları: Çocuk bakıcılığı ajansları, Filipinli ve diğer ülkelerden bakıcıları bulmanıza yardımcı olabilir. Ajanslar, bakıcı adaylarının özgeçmişlerini, referanslarını ve eğitimlerini kontrol eder. Ayrıca, ajanslar, bakıcı adaylarını aileleriyle yüz yüze görüştürerek, onların kişiliklerini ve yeteneklerini değerlendirir.Sosyal medya: Sosyal medya, Filipinli bakıcı bulmak için başka bir yoldur. Facebook, Instagram ve Twitter gibi platformlarda, Filipinli bakıcı adaylarını bulmak için gruplar ve sayfalar bulunmaktadır.Filipinli arkadaşlar ve aile: Filipinli arkadaşlar ve aile, Filipinli bakıcı bulmanıza yardımcı olabilir. Onlar, Filipinli bakıcı adaylarını size tavsiye edebilirler.Filipinli bakıcı ararken, dikkat edilmesi gereken bazı noktalar şunlardır:Bakıcı adayının deneyimi: Bakıcı adayının, çocuk bakıcılığı konusunda deneyimli olm..

Devamı

Çocuk gelişimi, doğumdan ergenliğe kadar olan süreyi kapsar. Bu süre içinde, çocuklar fiziksel, zihinsel, duygusal ve sosyal olarak hızlı bir şekilde gelişirler. Çocuk gelişimi, genel olarak dört ana evrede incelenir:Bebeklik dönemi (0-2 yaş): Bebeklik dönemi, çocukların en hızlı büyüdükleri ve geliştikleri dönemdir. Bu dönemde, çocuklar motor becerilerini, dil becerilerini ve sosyal becerilerini geliştirirler.Çocukluk dönemi (3-6 yaş): Çocukluk dönemi, çocukların okul öncesi eğitim aldıkları dönemdir. Bu dönemde, çocuklar okuma, yazma ve matematik gibi temel becerileri öğrenirler. Ayrıca, bu dönemde, çocuklar sosyalleşme ve arkadaş edinme becerilerini geliştirirler.Okula hazırlık dönemi (7-12 yaş): Okula hazırlık dönemi, çocukların ilkokul çağıdır. Bu dönemde, çocuklar akademik olarak daha fazla zorlanırlar. Ayrıca, bu dönemde, çocuklar duygusal olarak daha bağımsız hale gelirler.Ergenlik dönemi (13-18 yaş): Ergenlik dönemi, çocukların fiziksel, zihinsel ve duygusal olarak büyük değiş..

Devamı

Bakıcı-anne ilişkisi, çocuğun sağlıklı gelişimi için çok önemlidir. Bakıcı, çocuğun bakımını üstlenen kişidir ve bu nedenle, anne ile birlikte çocuğuna en çok vakit geçiren kişidir. Bakıcı ve anne, çocuğun ihtiyaçlarını iyi anlayabilmeli ve ona uygun bir şekilde bakım sağlayabilmelidir. Ayrıca, bakıcı ve anne, çocuğun gelişimini takip edebilmeli ve gerektiğinde anneye bilgi verebilmelidir.Bakıcı-anne ilişkisinin sağlıklı olması için, aşağıdaki noktalara dikkat edilmelidir:İletişim: Bakıcı ve anne, çocuğun bakımıyla ilgili konularda açık ve net bir şekilde iletişim kurmalıdır. Anne, bakıcıya çocuğun ihtiyaçlarını ve tercihlerini anlatmalıdır. Bakıcı da anneye çocuğun gelişimi hakkında bilgi vermelidir.Güven: Bakıcı ve anne, birbirlerine güvenmelidir. Bakıcı, çocuğunun güvenliğinden emin olmalı ve anne de bakıcıya çocuğunu emanet edebilmelidir.Saygı: Bakıcı ve anne, birbirlerine saygı duymalıdır. Bakıcı, anneye bir meslektaş olarak saygı duymalıdır. Anne de bakıcıya çocuğu..

Devamı

Deneyiminiz nedir?Daha önce kaç çocuk baktınız?Çocuk gelişimi hakkındaki bilginiz nedir?Çocuklara nasıl yaklaşırsınız?Çocuklara nasıl oyun oynatırsınız?Çocuklara nasıl yemek yedirirsiniz?Çocuklara nasıl banyo yaptırırsınız?Çocuklara nasıl uyutursunuz?Olası acil durumlarda ne yaparsınız?Çocuklar hakkındaki inançlarınız nelerdir?Çocuklar hakkındaki sınırlarınız nelerdir?Çocuklar hakkındaki beklentileriniz nelerdir?Çocuklar hakkındaki hayalleriniz nelerdir?Bu sorular, bebek bakıcısının niteliklerini ve deneyimlerini değerlendirmenize yardımcı olacaktır. Ayrıca, bebek bakıcısının sizin ve ailenizle uyumlu olup olmadığını da değerlendirmenize yardımcı olacaktır.

Devamı

Yatılı bakıcı, ailenin evinde yaşayan ve çocukların bakımını üstlenen kişidir. Yatılı bakıcı, genellikle sabahları çocukları uyandırır, onları okula hazırlar, öğle yemeği hazırlar, çocukları okuldan alır, onlara yemek yedirir, oyun oynar, ödevlerine yardım eder, banyo yaptırır ve onları yatağına yatırır. Yatılı bakıcı, ailenin ihtiyaçlarına göre diğer görevleri de üstlenebilir, örneğin ev işlerini yapabilir, yemek pişirebilir, alışveriş yapabilir, hasta bakabilir, evcil hayvanları besleyebilir, vb.Yatılı bakıcı olmak için, genellikle çocuk gelişimi ve psikolojisi hakkında bilgi sahibi olmak gerekir. Ayrıca, çocuklarla iletişim kurabilme, onları motive edebilme, onları eğlendirebilme ve onlara güvenli bir ortam sağlayabilme gibi beceriler de gereklidir.Yatılı bakıcı olmak, hem aileler için hem de bakıcı için avantajlı bir durumdur. Aileler, yatılı bakıcı sayesinde, çocuklarına daha fazla zaman ayırabilir, işlerini daha rahat yapabilir ve daha huzurlu bir yaşam sürebilirler. Bakıcı ise, ..

Devamı

İstanbul'da bakıcı bulmak için birçok yol var. Aşağıda, en yaygın yöntemlerden bazıları verilmiştir:Arkadaş ve aileden tavsiye alın. Arkadaşlarınız ve aileniz, İstanbul'da bakıcı arayan diğer ailelerden haberdar olabilirler.Çevrimiçi ilanlar verin. Çevrimiçi olarak, İstanbul'da bakıcı arayan birçok ilan bulabilirsiniz.Bir bakıcı ajansı kullanın. Bakıcı ajansları, İstanbul'da bakıcı arayan ailelere bakıcı bulma konusunda yardımcı olurlar.Çocuk bakım merkezlerine başvurun. Çocuk bakım merkezleri, İstanbul'da bakıcı arayan ailelere bakıcı bulma konusunda yardımcı olabilirler.İstanbul'da bakıcı ararken, aşağıdakileri göz önünde bulundurun:Bakıcının deneyimi. Bakıcının çocuk bakma konusunda deneyimli olması önemlidir.Bakıcının nitelikleri. Bakıcının çocuk gelişimi hakkında bilgi sahibi olması önemlidir.Bakıcının referansları. Bakıcının referanslarını kontrol etmek önemlidir.Bakıcının ücreti. Bakıcının ücreti, sizin için uygun olmalıdır.İstanbul'da bak..

Devamı

Filipinli çocuk bakıcılar, genellikle iyi eğitimli, deneyimli ve sevgi doludur. Filipinler'de çocuk bakımı, bir kariyer olarak çok saygın bir meslektir ve Filipinli çocuk bakıcılar, çocuklarına en iyi şekilde bakmak için gerekli eğitimi alırlar. Filipinli çocuk bakıcılar, genellikle çok esnektir ve farklı çalışma saatlerine uyum sağlayabilirler. Ayrıca, Filipinli çocuk bakıcılar, genellikle çok kültürlüdür ve farklı kültürlerden çocuklarla iletişim kurmakta zorlanmazlar.Filipinli çocuk bakıcılar, genellikle çok uygun fiyatlıdır ve bu da onları, bütçesi sınırlı olan aileler için harika bir seçenek haline getirir. Filipinli çocuk bakıcılar, genellikle çok sadıktır ve uzun yıllar boyunca aileleriyle birlikte çalışırlar.Filipinli çocuk bakıcılar, genellikle çok iyi bir seçimdir ve çocuğunuz için mükemmel bir bakıcı olabilirler. Ancak, herhangi bir çocuk bakıcısı seçerken, mutlaka referanslarını kontrol edin ve onunla bir görüşme yapın...

Devamı

Bebek bakıcısı arıyorsanız, aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:Bebek bakıcısı bulmak için bir yöntem seçin. Bebek bakıcısı bulmanın birçok yolu vardır. En yaygın yöntemler arasında, arkadaşlar ve aileden tavsiye istemek, çevrimiçi ilanlar vermek veya bir bebek bakıcısı ajansı kullanmak yer alır.Bebek bakıcısı adaylarını değerlendirin. Bebek bakıcısı adaylarını değerlendirirken, deneyimleri, nitelikleri ve referanslarına dikkat edin. Ayrıca, sizinle ve ailenizle uyumlu olup olmadıklarına da karar verin.Bebek bakıcısı ile sözleşme yapın. Bebek bakıcısı ile sözleşme yapmak, olası anlaşmazlıkları önlemeye yardımcı olacaktır. Sözleşmede, çalışma saatleri, maaş, izinler ve diğer önemli konular yer almalıdır.Bebek bakıcısını işe alın. Bebek bakıcısını işe aldıktan sonra, ona işe başlamadan önce gerekli belgeleri verin. Ayrıca, bebek bakıcısının ilk gününü planlayın ve ona neler beklemesi gerektiğini anlatın.Bebek bakıcısı ararken dikkat etmeniz gereken bazı önemli noktala..

Devamı

Hasta bakıcı seçiminde daha önce çalışmış olan ve bu konuda eğitimi ve referansı olan adayların tercih edilmesi büyük önem taşımaktadır. Hasta bakıcı seçiminde bir önceki referansı ile görüşülmeli, referansından mutlaka çalışma saatlerine uyum ile ilgili olarak bilgi alınmalıdır. Hasta bakıcı yabancı ile mutlaka oturma izini veya çalışma izini olmasına dikkat etmelisiniz. En iyi bakıcı ile çalışmak için hemen bizim ile iletişime geçebilirsiniz.

Devamı

Yabancı bakıcıların öncelikle oturma izinleri olması gerekmektedir. Oturma izini olmayan bir bakıcı ile çalışmanız yasal değildir. Ayrıca çalışacağınız firmanın yasal bir firma olması gerekmektedir.Bakıcı seçiminde Referans , Oturma izini mutlaka tarafınızdan kontrol edilmeli. Bilen Danışmanlık hizmetleri konusunda deneyimli ve yasal elemanlar ile çalışmaktadır.

Devamı

Oyun sırasında çocuğun bazı hareketleri sürekli olarak tekrar etmesi onun doğal olarak kas gelişimini hızlandırmaktadır. Ayrıca, koşma, atlama, sıçrama, tırmanma, sürünme gibi fiziki güç gerektiren oyunlar da çocuğun solunum, dolaşım, sindirim ve boşaltım gibi sistemlerinin düzenli çalışmasını sağlamaktadır. Bu sayede de oksijen alımı artmakta, kan dolaşımı ve dokulara besin taşınması hızlanmaktadır. Bu tür hareketli oyunlar ayrıca çocuğun çevresini tanımasına ve keşfetmesine de olanak sağlamaktadır. Çocukların yürüme, koşma, atlama, tırmanma, kayma, inme, çıkma, fırlatma, yakalama, sıçrama, zıplama, sallanma gibi eylemlerle sürekli hareket halinde olmaları onların büyük kas gelişimini desteklemekte ve etkilemektedir. Çocukların el ve parmak kaslarının gelişimi olan küçük kasların gelişimi ise tutma, koparma, kesme, bağlama, çözme, düğümlenme, yoğurma, delme, boyama, dikme, örme gibi etkinliklerin tekrarlanması oranında artmaktadır...

Devamı

Etilerde çocuk bakıcısı, Bebek bakıcısı, Hasta Bakıcı, Ev işine yardımcı arıyorsanız, hemen Bilen Danışmanlık hizmetlerine başvuru yapabilirsiniz. Bakıcı seçiminde sizin ile birlikte deneyimini paylaşan ve en güvenli , referanslı bakıcı ile çalışmanızı sağlıyoruz. Yetki belgeli olarak hizmet veren Bilen Danışmanlık hizmetleri Etiler ve bölgesine aynı gün içinde hizmet vermektedir. Etiler Bebek bakıcısı, Etiler çocuk bakıcısı, Etiler hasta bakıcı, Etiler ev işine yardımcı 

Devamı

yaşlılar genellikle yeterli ilgi ve özen gösterilmeden evde yalnız bırakılırlar. Evde sağlık yardımcıları, yaşlıların bakımında çeşitli görevleri yerine getirir. Bunlar, günlük görevlere yardımcı olmayı ve arkadaşlık sağlamayı içerir. Ayrıca yaşlıların aileleri - özellikle çocukları - yardımcı ve cesaretlendirici olmalıdır. Çocuklar için yaşlanan ebeveynlerinin evde tek başına mücadele etmesini izlemek zor olabilir, ancak mümkün olduğunda denemelidirler.Yaşlı bir kişi, fiziksel veya zihinsel sınırlamalar nedeniyle evde ekstra ilgiye ihtiyaç duyabilir. Fiziksel yardımlar arasında yürüme veya tımar etme; zihinsel yardımlar ise problem çözme veya tıbbi kararlar verme konusunda yardım içerir. Ayrıca, yaşlı bir kişi, azalan zihinsel yetenekleri nedeniyle ekstra ilgiye ihtiyaç duyabilir. Bu alanlardaki azalma, yaşlıyı yardım almadan günlük işlerini yapamaz hale getirebilir.

Devamı

İnternet üzerinden aram motoruna giriş yaptığınızda çok fazla bakıcı firması reklamları ile karşılaşacaksınız. Çalışacağınız  firmanın bilinen aynı zamanda yasal iş kur belgesi olan firma olması gerekiyor. Bakıcı konusunda uzun yıllardır hizmet veren Bilen Danışmanlık firması konusunda sadece uzman, referanslı, eğitimi bakıcılar hizmet vermektedir. Hızlı ve güvenli bir bakıcı hizmeti almak istiyorsanız, bizim ile görüşebilirsiniz.

Devamı

Bakıcı ilanlarına başvuru yapabilmeniz için mutlaka bakıcılık konusunda referansınız olmalı veya bu konuda eğitim almanız gerekiyor. Bebek bakıcısı, Çocuk bakıcısı, Hasta bakıcı, Yaşlı bakıcısı başvurularınız için başvuru formunu çok iyi bir şekilde doldurmanız sonrasında başvurunuz hakkında telefon ile bilgi almanız gerekmektedir. Başvuru yaptığınız işler gündüzlü  olması durumunda evinize uzaklık mesafesini göz önüne almanız gerekmektedir. Bilen Danışmanlık hizmetleri olarak devamlı internet sitemizden güncel bakıcı ilanlarını takip edebilirsiniz.

Devamı

Afrikalı bakıcı ücretleri diğer bakıcı ücretlerine göre daha uygun bir durumda, Bunun başlıca nedenlerinden birisi Türkiye de ilk defa çalışıyor olmaları, aynı zamanda referansların olmaması veya çok kısa olmasından kaynaklanıyor. Genelde İngilizce bilen bu bakıcılar ücret konusunda diğer ülke vatandaşlarına göre uygun ücretlere çalışıyorlar. Afrikalı bakıcı konusunda taleplerinizi bizim ile paylaşabilir en kısa zamanda çözüm bulabilirsiniz.

Devamı

Gündüzlü bebek bakıcıları sabah 08:00 akşam 19:00 arası çalışırlar. Gündüzlü bebek bakıcısı seçiminde bakıcının ailenin  evine yakın oturması gerekmektedir. daha önce mutlaka referansı veya konusunda eğitimli olması gerekmektedir. Haftanın 5 günü çalışırlar. Bebek öz bakımı ve beslenmesinden sorumludurlar. Anne işe giderken bebeği teslim bakıcıya teslim eder. Gün içinde tüm sorumluluk bebek bakıcısı tarafından yerine getirilir. Bilen Danışmanlık hizmetleri olarak konusunda referanslı ve eğitimli bakıcılar ile hizmet veriyoruz. Aile ve çalışanın güven noktası Bilen Danışmanlık hizmetleri 

Devamı

Hasta bakıcının görevleri, hastanın günlük takip edilmesi şeker, tansiyon , solunum ,ateş değerlerinin not edilmesi ve takip edilmesi. Doktor veya hemşire tarafından belirtilen aralıklarda gerekli ölçümlerin yapılması ve not ederler. Hasta bakıcılar hastaların alması gereken ilaçları günlük not edildiği gibi almasını sağlar. Hasta bakıcıların bir diğer görevi hastanın banyosunun yaptırılması ve hastanın bezlenmesi ve tuvalet bakım ihtiyaçlarının karşılanması. Ayrıca yatalak olan hastalara belirlenen saatler aralığında pozisyon verilmeleri gerekmektedir. Bilen Danışmanlık olarak referanslı veya eğitimli hasta bakıcılar ile hizmet veriyoruz.

Devamı

Büyüklerimizin yaşlanma nedeni ile zorlandığı ev işleri ,yemek ve diğer günlük ihtiyaçları karşılarlar. Daha önce bu konuda çalışmış deneyimi ve referansı olan  kişilerdir. Gündüzlü veya yatılı çalışabilirler. Güvenilir yaşlı bakıcı hizmeti almak isterseniz Bilen Danışmanlık hizmetlerini arayabilirsiniz. Yatılı hasta bakıcı, Gündüzlü hasta bakıcı, Bayan hasta bakıcı, Erkek hasta bakıcı temini ile ilgili hemen başvuru yapabilirsiniz.

Devamı

2023 yılında ücretlerin artışının sebepleri dolar artışıdır. Ancak Özbekistan ve Türkmenistan devletinin kapıları kapatması giriş çıkışlarda şartları zorlamış olması Türkiye'deki personel sayısını etkilemiştir.Personellerin bu durumda ücretlerinin artması ile şuanda minimum 14.000 TL olarak belirlendi. Bu rakamı yüksek bulan ailelerimiz gündüzlü personel tercih etmeye başladı. Gündüzlü Yabancı adayların ücretleri 10.000 TL Gündüzlü Türk adayların ücretleri 10.000 TL + Sgk şeklinde belirlenmiştir. Bu rakamın üzerinde isteyen personellerin özgeçmiş ve referansları detaylı kontrol edilmelidir. 

Devamı

Filipinli Bakıcı ücretleri 2022 ocak ayından başlamak üzere dolarda yaşanan dalgalanma ile birlikte 800 USD - 1200 USD arasında değişkenlik gösteriyor.Filipinli bakıcıların diğer bakıcılardan ayıran özelik İngilizce konuşmaları ve daha enerji seviyeleri yüksek olmaları Filipinli bakıcı işe başlatmadan önce mutlaka İnsan Kaynakları uzmanlarımız ile görüşmenizi bu konuda bilgi almanızı öneriyoruz.

Devamı

2022 Bakıcı ücretleri  ocak ayından başlamak üzere asgari ücrete zam gelmesi ile birlikte bakıcı ücretleri beklenenden yüksek bir artış olmuştur.Gündüzlü çalışan Bebek Bakıcıları ücretleri haftanın 5 günü için 5000.00 TL +sigortan başlıyor kişinin referansı ve eğitimine göre yükseliyor.Yatılı Bebek bakıcısı ücretleri  6 gün 7000.000 TL başlıyor 15.000,00 TL kadar yükseliyor. Kişinin referansı ve özeliklerine göre değişkenlik gösteriyor Yatılı Hasta Bakıcı ücretleri 6 gün  6000,00 TL den başlıyor hastanın durumu ve hasta bakıcının referans ve eğitimine göre yukarı çıkıyor.En güncel bilgileri almak için bizim ile iletişime geçebilirsiniz.

Devamı

Çocuk Bakıcısı seçiminde en doğru seçimi yapmak adına sizin ile görüşüyoruz. İhtiyacınızı birlikte gözden geçiriyor. En iyi çocuk bakıcısı ile çalışmanızı sağlıyoruz. Bilen Danışmanlık Hizmetleri sadece referansı ve eğitimli çocuk bakıcıları ile çalışmaktadır. Çocuk bakıcısı seçiminde aile ve çalışanın güven noktası olarak hizmet vermektedir.

Devamı

Bilen Danışmanlık olarak çocuk bakıcısı seçerken öncelikli olarak bakıcı adaylarının tecrübeli ve referanslı olmalarına dikkat ediyoruz. Bunun yanı sıra bakıcı adaylarının kişisel hijyenine önem vermelerine (diş temizliği,  saçlarının bakımlı olması, tırnaklarının kısa olması, kılık kıyafetinin derli toplu olması… gibi) çocuk gelişimi konusunda herhangi bir eğitim alıp almadıklarına, Türkçelerinin akışkan ve diksiyonlarının düzgün olmasına, annelik tecrübesinin olmasına, çocuklarla arasının iyi olmasına ve sevgi dolu bireyler olmasına dikkat ediyoruz. Özellikle çocuk gelişimi mezunu, anaokulu öğretmeni ya da bebek hemşireliği yapmış olan çocuk bakıcıları konusunda daha deneyimli ve profesyonel oldukları için aileler açısından daha kaliteli profillerdir.

Devamı

Hasta Bakıcı, Refakatçi, Hemşire Bilen Danışmanlık olarak deneyimli ,referanslı, kendi konusunda eğitimli elemanlar ile çalışmaktadır. Bu konuda talepte bulunan ailelerimiz bakım yapılacak kişi ile ilgili detaylı bir şekilde bilmelidir. Bu konuda her zaman ileriyi düşünerek bakıcı işe alınmalıdır. Günümüzde insanların başına gelmediği sürece bu konularda bilgileri çok olmadığından çoğu zaman işe başlatmış oldukları bakıcılar ile kısa zamanda yollarını ayrılmaktadır.. Bilen Danışmanlık olarak ,müşteri temsilcimiz ile görüşmenizde hastanızın durumuna ve yaşam şartlarına göre Müşteri temsilcimiz sizi en iyi şekilde yönlendirecektir.  Hizmetlerimiz; 1- Yatalak Hasta Bakımı (Ev ,Hastane ,Bakım evi ) 2- Ayakta Hasta Bakımı (Ev, Hastane, Bakım evi )

Devamı

Bilen danışmanlık hizmetleri uzun yılardır  çocuk bakıcısı ilanlarını kendi internet sitelerinde yayınlamaktadır. Kendi oluşturmuş olduğu veri tabanında Çocuk bakıcısı, Bebek bakıcısı, Ev işlerine yardımcı gibi konularda Türkiye nin en büyük veri tabanına sahip olan Bilen Danışmanlık konusunda sadece eğitimli ,referanslı çocuk bakıcıları ile çalışmaktadır. Aile ve çalışanın güven noktası olarak hizmet veren Bilen danışmanlık hizmetleri bakıcı konusunda butik hizmet veren sektörünün lider firması olarak 14 yıldır hizmet vermektedir. Bakıcı konusunda uzmanlaşan firmamız Türkiye'de tanındığı kadar dünya ülkelerinde kendi alanındaki firmalara öncülük etmektedir.

Devamı

Pek çok anne baba çalışmak zorunda olduğu için çocuklarını emanet edecek kişiyi bulmakta oldukça zorlanıyorlar. Özellikle de birden fazla çocuğu olanlar bu konuda daha da çaresiz olduklarını hissediyorlar. Hem güvenilir hem de işinde profesyonel bir bakıcı bulmak aslında hiç kolay değil. Öyleyse anne babalar ne yapmalılar? Öncelikle iş kur’ a bağlı resmi bir firmadan destek istemelisiniz. Biz de Bilen Danışmanlık olarak işkura bağlı bir firmayız ve bu anlamda size destek olmak adına buradayız. Bilen Danışmanlık olarak bu konuda nelere dikkat ettiğimizden bahsetmek istiyorum sizlere. Biz çalışmak isteyen çocuk bakıcılarının deneyimli ve referanslı olmasına, referanslarının güvenilirliğine, kişinin kişisel hijyenine dikkat edip etmediğine, bu anlamda diş temizliği, tırnaklarının kısa olması, saçlarının bakımlı olmasına, diksiyonunun düzgün olmasına, çocuk gelişimi konusunda herhangi bir eğitim alıp almadığına, kendi çocukları var mı varsa kaç yaşında ve ne durumda olduklarına ve ço..

Devamı

Çocuk Bakıcısı, anne olmadı zamanlarda annenin vermiş olduğu görev tanımı  bilgilendirmesi doğrultusunda çocuklara bakan kimse olarak kısaca tanımlayabiliriz. Günümüzde büyük kent hayatının başlaması ve kadınların iş hayatına atılması ile birlikte tüm dünyada çocuk bakıcısı sektörü oluşmuştur. Çocuk bakıcısı seçiminde bilen danışmanlık hizmetleri tüm Türkiye ve dünya ülkelerine hizmet vermektedir. Bakıcı seçiminde yanlış yapmamak ve ilk seferde doğru çocuk bakıcısı ile çalışmak adına bizi aramanız ve bizim ile iletişime geçmeniz yeterli olacaktır. Çocuk bakıcısı kadar çocuk bakıcısı hizmeti aldığınız firmanın da önemli olduğunu belirtmek isteriz.  

Devamı

10 gün süreden fazla ev hizmetlerinde çalışan elemanlar  teşvik kapsamında olup olmadığına göre ödenek prim tutarları farklılık göstermektedir. Brüt asgari ücret 2018 tutarının belirlenmesi ile birlikte 01 Ocak 2018 tarihi ile 31 Aralık 2018 tarihleri arası ödenecek ev hizmetleri sgk prim tutarı şu şekilde olacaktır: Eğer prim borçlarınızı düzenli ödemiyorsanız indirimsiz olarak günlük çalışma için ödeyeceğiniz tutar 25,36 TL, aylık ise 761,06 TL olacaktır. Eğer prim borçlarınızı düzenli ödüyorsanız ve son ödeme vadesi geçmiş sigorta prim borcunuz yoksa 5510 yüzde 5 ‘lik indirimden yararlanırsınız. Bu durumda asgari ücret desteği ile beraber günlük 18,65  TL aylık olarak ise 559,58 TL ödeme yaparsınız. Eğer 10 günden fazla çalışanınız 4447/10. madde sigorta prim indirim şartlarını sağlıyorsa, prim borçlarınızı düzenli ödüyorsanız ve son ödeme vadesi geçmiş sigorta prim borcunuz yoksa bu durumda asgari ücret desteği ile beraber günlük olarak 8,16 TL, aylık ise 24..

Devamı

Çocuk Bakıcısı işe başlamadan önce mutlaka işe başlamadan önce özel bir hastanede  Hepatit B ve C,Hiv testlerinin yapılmasını öneriyoruz.Bilen Danışmanlık Hizmetleri olarak sağlıklı olan bir bakıcı ile çalışmanızı öneriyoruz. konua hakkında detaylı bilgi almak isterseniz bizi arayabilirsiniz.Aile ve çalışanın güven noktası Bilen Danışmanlık   

Devamı

Çocuk Bakıcısı ücretleri bakıcının eğitim durumu ve referansı profiline göre değişmektedir. Gündüzlü çocuk bakıcısı ücretleri 5 gün: 1900 TL +sigorta ücretinden başlayarak kişinin referansı ve eğitimine göre yukarı doğru çıkmatadır. Yatılı çocuk bakıcısı ücretleri  gün yatılı bir gün izinli 2800-3000 TL aralığından başlayarak yukarı doğru çıkmaktadır. Gücncel çocuk bakıcısı,Bebek bakıcısı,Ev işlerine yardımcı,Hasta bakıcı,Bebek hemşiresi,aşçı ücretleri hakkında bilgi almak için bizi arayabilirsiniz. çocuk bakıcısı bebek bakıcısı hasta bakıcı bakıcı çoçuk bakıcısı iş ilanı çocuk bakımı bakıcı arıyorum yaşlı bakıcısı bebek bakımı çoçuk bakıcısı fiyatları bakıcı ilanları çoçuk bakıcısı arıyorum yatılı bakıcı bebek bakıcı ilanları evde çoçuk bakımı ilanları bebek bakıcısı fiyatları cocuk bakicisi bebek bakıcısı arıyorum hasta bakımı yatılı hasta bakıcı yaşlı bakımı kendi evimde çoçuk bakımı ilanları hasta ba..

Devamı

Bakıcı değiştiren ailelerimizde yaptığımız gözlemler sonucunda  1- Çocuk bakıcısı seçimlerinde hatalı davrandıkları. 2- Bir arkadaşlarının veya akrabalarının bakıcılarını işe aldıkları. 3- Bakıcı seçimi yaparken beklentilerini tam olarak analiz etmediklerini. 4- Bakıcı işe başlatamadan önce referansı ile konuşmadıklarını. 5- Çocuk Bakıcısı ve diğer bakıcı alanlarında Bilen Danışmanlık gibi uzman bir bir firmadan yardım alamadıklarını. 6- Anne dışında diğer bireylerin bakıcı üzerinde uygulamış oldukları baskı. 7- Bakıcnın sağlık durumu ile ilgili işe başlatmadan önce bilgi almadıkları. 8- Bakıcı konusunda kurumsal bir firma ile çalışmadıklarını. Daha bir çok önemli detay olduğunu siz değerli ailelerimize belirtmek isteriz.Hayatınızın en değerli varlıkları olan çocuklarınızın emin ellerde büyümesi ve çocuk bakıcısı konusunda doğru bir karar verebilmeniz adına bizim ile çalışmanızı öneriyoruz.Sektörünün öncü ve lider firması olan Bilen Danışmanlık Hizmetler..

Devamı

Bebek bakıcıları gündüz-yatılı veya yarım gün olarak üçe  ayrılır. Bebek bakıcısı bebeğin bakımından , tüm işlerinden, odasından sorumludur. Bunun yanı sıra rutin ufak tefek işlerde katkıda bulunabilirler. Yemek yapabilirler. Kimi ailelerimiz hem bebek bakan hem de ev işlerini yapan bir bakıcı talebinde bulunmaktadırlar. Bu şekilde çalışan bir bakıcı ile çalışmanızı önermiyoruz. Bilen Danışmanlık Hizmetleri olarak genel ev işlerini yapanlar, ile çocuk bakıcıların iki ayrı profil olduğunu belirtmek isteriz.

Devamı

Bilen Danışmanlık Hizmetleri ile çalışmak sizin daha iyi bir aile ve gerçek anlamda size uygun bir işe girmenizi sağlayacaktır. Bilen Danışmanlık Hizmetlerine internet üzerinden başvurunuzu yapmanız akabinde, sizi ofisimize davet ediyoruz. Detaylı bir görüşme sonrasında en uygun işi bulmanızı sağlıyoruz. Güvenli ve dürüst ve kaliteli bir hizmet için bizim ile çalışmanızı öneriyoruz. Bilen Danışmanlık hizmetleri 4904 sayılı kanun gereği iş arayanlardan ücret, komisyon almıyor.

Devamı

Çocuk bakıcısı arıyorum diyenler Bilen Danışmanlığı tercih ediyor. Bilen Danışmanlık sadece referanslı ve eğitimli çocuk bakıcıları ile çalışmaktadır. Çocuk Bakıcısı arıyorum diyen anne babalara,  önerimiz iyi çocuk bakıcısı iyi firmada bulunur. Çalıştığınız firmanızın özel İstihdam bürosu olması ve size nasıl ve ne şartlarda hizmet vereceğini iyi bir şekilde sorgulamanızı öneriyoruz. çocuk bakıcısı bebek bakıcısı hasta bakıcı bakıcı çoçuk bakıcısı iş ilanı çocuk bakımı bakıcı arıyorum yaşlı bakıcısı bebek bakımı çoçuk bakıcısı fiyatları bakıcı ilanları çoçuk bakıcısı arıyorum yatılı bakıcı bebek bakıcı ilanları evde çoçuk bakımı ilanları bebek bakıcısı fiyatları cocuk bakicisi bebek bakıcısı arıyorum hasta bakımı yatılı hasta bakıcı yaşlı bakımı kendi evimde çoçuk bakımı ilanları hasta bakıcı iş ilanları hasta bakıcı ücretleri filipinli bakıcı yatılı çoçuk bakıcı bakıcı iş ilanları cocuk bakimi ..

Devamı

Yaşlanma, karmaşık bir biyo-psiko-sosyal süreçtir. Yaşlı nüfus, dünyada ve Türkiye de son zamanlarda büyük bir  artış göstermiştir. Ülkemizde yaşlı nüfusun, genel nüfusa göre oranının yıllar içinde  daha da artacağı gözükmektedir... Bu hastalıkların toplum ve hasta yakınları için ciddi bir bakım ve tedavi yükünün artmasına  neden olur. Bilen Danışmanlık Hizmetleri evde hasta bakıcı-yaşlı bakıcı konusunda İstanbul'da yaşan ailelerimize hizmet vermektedir. Bilen Danışmanlık Hizmetleri konusunda referanslı-eğitimli yatılı-gündüzlü hasta bakıcılar ve hemşireler ile çalışmaktadır.

Devamı

Çocuk bakıcısı seçiminde aile ilk önce kendi çalışma şartlarını iyi bir şekilde.. Bakıcı seçimi yapılmadan önce çocuk bakıcısından beklentilerin belirlenmesi gerekmektedir .Firmamıza başvuran  ailelerimiz bir kısmı  bakıcı seçiminde yapmış olduğu hatalardan dolayı çeşitli sıkıntılar yaşayan ailelerimizdir. Önerimiz: Çalışacağınız bakıcı mutlaka referanslı veya eğitimli  olmalıdır. Başka bir arkadaşınız veya tanıdığınız bir bakıcı size faydalı olmayabilir. Her ailenin kendi içinde özellikleri  vardır. Sizde kendi çalışma şartlarınıza uygun bir bakıcı ile çalışmak istiyorsanız Bilen Danışmanlık Hizmetlerinden yardım almalısınız. Bilen Danışmanlık Hizmetleri konusunda eğitimli ve referanslı bakıcılar ile çalışmaktadır. İlk seferde doğru, güvenli, Çocuk Bakıcısı, Ev yardımcısı, Hasta Bakıcı ile çalışmak için uzman ve yetki belgeli bir firma ile çalışmanızı öneriyoruz...

Devamı

Çocuk bakıcısı olarak işe alacağınız  kişi mutlaka referanslı veya eğitimli olmalı. Bakıcı veya İnsan kaynakları firması tarafından size belirtilen referans numarasını aradığınızda kişinin doğru referans olduğundan emin olmanız gerekmektedir. Referans görüşmesinde çalışma süresi, çalışan bakıcının görev sorumlulukları konusunda görüşmelisiniz.. Ayrıca referansın doğrulunu çalışma süresi, neden ayrıldı, kişinin iyi yönleri, kişinin zayıf yönleri olarak sorguladığınızda bu konuşma sizi referans dan emin olma sürecine götürecektir. Bilen Danışmanlık hizmetleri olarak hizmet vermiş olduğumuz bakıcıların bir çoğunun referans iletişim bilgilerinin dışında Çocuk bakıcılarının, Yardımcıların, Hasta bakıcıların, yazılı referans mektupları bulunmaktadır.

Devamı

Çocuk bakıcısı veya bebek bakıcısı işe başlamadan önce mutlaka Hepatit B ve C ,kan testlerini yaptırmalıdır. Çocuk bakıcısı işe başlamadan önce çocuk doktorunuza danışmanızı, bakıcınız ile ilgili ne gibi testler yaptırmanız gerektiğini konusunda  görüş almanız gerekmektedir. Bilen Danışmanlık Hizmetleri olarak  bebek ve çocuk bakıcısı olarak işe başlayacak kişinin sağlık raporu ve diğer testlerini yaptırmanızı öneriyoruz.  

Devamı

Çocuk bakıcısı aylık ücreti belirlenmesinde, bakıcının profili, eğitimi, referansı, çalışma şekli, çalışacak il , semt, çalışma saatleri, iş tanımına göre değişkenlik göstermektedir. Bakıcı talebinde bulunmadan önce bakıcı ile ilgili olarak bütçenizi net olarak belirlemenizi öneriyoruz. Bilen Danışmanlık hizmetleri prensip olarak aile ve çalışanın güven noktası olarak hizmet vermektedir .Bakıcı talebinin  gerçekleşmesi akabinde İnsan Kaynakları uzmanlarımız tarafından bu konularda net olarak ailelerimiz bilgilendirilmektedir. Bilen Danışmanlık Hizmetleri  bakıcı seçme ve yerleştirme konusunda uzman , sektörün lider firması olarak  İstanbul'da hizmet vermektedir. çocuk bakıcısı bebek bakıcısı hasta bakıcı bakıcı çoçuk bakıcısı iş ilanı çocuk bakımı bakıcı arıyorum yaşlı bakıcısı bebek bakımı çoçuk bakıcısı fiyatları bakıcı ilanları çoçuk bakıcısı arıyorum yatılı bakıcı bebek bakıcı ilanları evde çoçuk bakımı..

Devamı

Günümüzde bir çok insan kaynakları firması çeşitli garanti süreleri vermektedir .Bilen Danışmanlık Hizmetleri 60 gün garanti süresi vermektedir.60 gün içinde işveren tarafından bakıcı değişikliği yapılmak istenir ise ! işe giriş yapan bakıcı haricinde iki eleman değişikliği yapılır. Garanti süresinin aslında bir önemi olmadığını belirtmek istiyoruz. Garanti süresi içinde değişiklik yapmak istediğinizde belirtmiş olduğunuz kriterlerden bakıcı adayları ile görüşme yapmanız her şey den önemlidir. İstemiş olduğunuz bakıcı kriterleri karşınıza çıkmaması durumunda garanti süresinin bir önemi yoktur. Bilen Danışmanlık tarafından  işe başlayan bakıcıların işlerine  devam etme oranının  %99 olduğunu belirtmek isteriz.

Devamı

Bilen Danışmanlık Hizmetlerine başvuru yapan aile, süreci başlatmak için İnternet sitemizden aramış olduğu bakıcı ile ilgili olarak aile talep formunu detaylı bir şekilde doldurur. Veya whatsappdan detaylı bir şekilde gönderir.  istenilen elemanın görev tanımı; Çocuk Bakıcısı, Ev işlerine yardımcı, Hasta bakıcı, Ev aşçısı  Bakılacak kişinin yaşı, cinsiyeti, görev tanımı, istenilen bakıcının  yaş aralığı ,çalışma saatleri ve günleri, yatılı ise izin günü, evinizin adresi, acilyet durumunuz, evinizde kamera sistemi var mı? Anne ve babanın mesleği, bakıcı ile ilgili aylık ücret bütçeniz gibi detaylar eksiksiz olarak yazılır. Bilen Danışmanlık Hizmetleri aile talep formunu değerlendirmesini yapar. Uygun ise bakıcı talebi yapan aileye dönüş yapar. Belirlemiş olduğu bakıcı adayları ile ilgili olarak, bakıcı talebinde bulunan aileye, bakıcı adayları  ile ilgili detaylı bilgi verir. Bilen Danışmanlık Hizmetleri işe yerleştirmiş olduğu eleman ile ilgili olarak iki&n..

Devamı

İşe başlatacağınız çocuk bakıcısının referansı ile mutlaka görüşmelisiniz. Görüşme sırasında karşı tarafın doğru kişi olduğundan emin olmak için çeşitli sorular sorabilirsiniz. İşe başlatmayı düşündüğünüz bakıcının ne kadar süre çalıştığı, nelerden sorumlu olduğu, neden ayrıldığını detaylı bir şekilde görüşmeniz gerekmektedir. Referans görüşmesi yapmadığınız bir adayı kesinlikle işe başlatmayın. Bilen Danışmanlık olarak referansı veya eğitimi olmayan çocuk bakıcıları ile çalışmıyoruz.

Devamı

Seçtiğiniz bakıcı ile iletişim problemi yaşamamamız için bakıcıya evinizin düzenini bizzat kendiniz anlatmalı ve kendi kurallarınızdan bahsetmelisiniz. Aynı şekilde aile büyüklerinin de sizden farklı kurallar koymamasına özen göstermeli ve bu anlamda bakıcının kafasının karışmamasını sağlamalısınız. Aile büyükleriniz kendi evinizin düzenine çok fazla müdahaleci tutum sergilememelidir. Unutulmamalıdır ki sizin eviniz ve sizin kurallarınız geçerlidir. Bakıcı da bu anlamda sizden aldığı direktifler doğrultusunda hareket edecektir.

Devamı

Seçtiğiniz bakıcının aile yapısı çocuklarıyla ve eşiyle olan iletişimi sizin için önemlidir. Bu sayede kendi aile yapınıza da kolay uyum sağlayıp sağlayamayacağını anlamış olursunuz. En çok da bakıcının kendi çocuklarıyla olan iletişimi kuvvetli mi bu noktada iyi gözlemlemelisiniz. İyi bir anne aynı zamanda iyi bir de bakıcıdır. Seçeceğiniz bakıcı çocukların dilinden anlayan ve çocukları seven bir yapıda olmalıdır. Bakıcınız kendi çocuklarının eğitim öğretim hayatını ne kadar yakından takip ediyor, çocuklarına karşı ne kadar ilgili alakalı bir anne, çocuklarına yeteri kadar sevgi ve şevkat gösterebiliyor mu bunlar da seçeceğiniz bakıcıda dikkat etmeniz gereken konulardır.

Devamı

Çocuk bakıcısı çocuk odaklı olmalıdır. Çocukla ilgili her konuda destek vermeli ve çocuk dışında çok fazla beklentiye girilmemelidir. Çocuk bakıcıları bu anlamda profesyonelce çalışırlar ve çoğunun da kendi aile yapısı ve çocukları vardır. Kendi çocuklarından da deneyimli birer annelerdir. Bakıcının odak noktası karışırsa dikkati dağılır ve konu çocuklarınız olduğu için istenmeyen sonuçları beraberinde getirmesini istemezsiniz. Ailelerin bu anlamda en çok yanılgıya düştükleri nokta bakıcıdan temizlik beklentisine girmelerinden kaynaklanmaktadır. Bakıcılar zaten günlük toparlama adına aileye yardımcı olmaktadırlar ve bundan daha fazla bir beklenti hem bakıcıyı yorar hem de çocuğa olan dikkat dağınıklığına sebebiyet verir.

Devamı

En çok yaşanılan durum çocuğun yeni gelen bakıcıyı kabullenmek istememesidir. Sürekli değişen ev düzeni çocukta tedirginlik hali yaratabilir. Adaptasyon süresi uzar ve bakıcıya kötü davranabilir. Önceki bakısına çok düşkün olan çocuklarda ise hırçınlık ve daha farklı davranışlar gözlemlenebilir. Çocuğun gerek uyku düzeni gerekse yemek yeme alışkanlığında değişimler meydana gelebilir. Bu tip durumların önüne geçebilmek için kendisinden tam olarak emin olamadığınız bakıcı adaylarını evinize almamalı ve sık sık bakıcı değiştirmelerin önüne geçmelisiniz. Bunun yanı sıra anneanne ya da babaanne faktörüyle devam edip ilk defa bakıcı alacak ailelerin çocuklarında ise içe kapanıklık hissedilebilir. Yeni bir yüze alışmak onunla iletişime geçmek onun elinden yemek yemek ve onun uyutmasıyla uyumak çocuk için büyük bir değişimdir. Ve hızlı adaptasyon beklenmemelidir.

Devamı

Her şeyden önce ev içerisinde tehlike yaratabilecek noktalar tespit edilmelidir. Örneğin masa ya da sehpa kenarları, kolay devrilebilecek ünite, konsül ve TV seti gibi eşyalar, cam kenarları vazolar prizler varsa kaygan halı kilimler bu tip eşyalara dikkat edilmelidir. Bakıcı çocuk odaklı olmalı ve dikkatinin çocuk üzerinde asla ayırmamalıdır. Bu tesbit ettiği noktalardan da çocuğu mümkün mertebe uzaklaştırmalıdır. Çocuk oyuncaklarıyla oynarken de boyutları minik lego olabilir çabuk yutulabilecek ya da çocuğun burnuna girebilecek oyuncaklar olabilir bunlara dikkat edilmeli ve kontrollü oyun oynaması sağlanmalıdır. Bunun yanı sıra çocuğun yemek yedirilmesi sırasında eğer çocuğa yemek yeme alışkanlığı kazandırılıyorsa çatal kaşık kullanımına dikkat edilmesi çok önemlidir.

Devamı

Her şeyden önce her iki tarafta açık ve net olmalıdır. Taraflar ne istediğini bilmeli kararlı bir şekilde yola çıkılmalıdır. İletişimleri karşılıklı empati kurularak sağlıklı bir üslup temelinde gerçekleşmelidir. Karşılıklı güven sağlanabilmesi zamanla yerine oturacak bir durumdur. Yeni anne olmuş ve ilk defa bakıcı çalıştıracak annelerin çok şüpheci ve aşırı tedirgin olmaları normal bir durumdur. Anne ve baba çocuklarına bakacak kişiyi seçtiklerinde bu yola girerken her şeyden önce mutlaka kendi kurallarını bakıcıya anlatmalı ve evin düzeninden bahsetmelidirler. İşleyişin bakıcıyla paylaşılması adaptasyon süresini kısaltır ve daha sağlıklı bir yol izlenmiş olur. Bakıcının yönlendirilmesinde işveren ve çalışan durumu asla unutulmamalıdır. Ailenin unutmaması gereken durumlardan birisi de bakıcının belli bir ücret karşılığında bu hizmeti kendilerine verdiğidir. Aileler doğru kişiyi bulduklarında hem kariyerlerine devam etmiş olurlar hem de çocuklarının sağlıklı bir şekilde kişisel gelişi..

Devamı

Çocuk bakıcısı çocuğun beslenmesi, öz bakımı, oda kontrolü, uyku ve yeme düzeni, çocuğun tüm çamaşırlarının yıkanıp ütülerinin yapılması ve her şeyden önce çocuğun güvenliğinden sorumlu olan kişidir. Çocuk bakıcısı her sabah işe başlamadan önce anne ya da babadan çocuğu teslim alırken mutlaka çocukla ilgili 10 dk konuşması gerekir. Bir önceki akşamın özetinin dinlemelidir. Aile ile çocuk bakıcısı arasında mutlaka bir iletişim defteri olmalı ve bu defter günlük işlenmelidir. Örneğin uyku saatleri düzenli mi? Bebeğin iştahı yerinde mi? Çocuğun günlük yemek programı nedir? Gün içerisinde çocukla yapılan aktiviteler nelerdir? Bunların hepsi iletişim defterine kaydedilmelidir. Bu sayede ailelerde çocukları ile ilgili günlük ilerleyişten daha sağlıklı bir şekilde haberdar olur ve çocuklarının gelişimlerini daha yakından takip etmiş olurlar. Aileler çocuklarını doktor kontrolüne götürdüklerinde bakıcıyı da götürebilir ya da daha sonradan doktor ile konuşulanları bakıcı ile de paylaşıp kend..

Devamı

Pek çok anne baba çalışmak zorunda olduğu için çocuklarını emanet edecek kişiyi bulmakta oldukça zorlanıyorlar. Özellikle de birden fazla çocuğu olanlar bu konuda daha da çaresiz olduklarını hissediyorlar. Hem güvenilir hem de işinde profesyonel bir bakıcı bulmak aslında hiç kolay değil. Öyleyse anne babalar ne yapmalılar? Öncelikle iş kur’ a bağlı resmi bir firmadan destek istemelisiniz. Biz de Bilen Danışmanlık olarak işkura bağlı bir firmayız ve bu anlamda size destek olmak adına buradayız. Bilen Danışmanlık olarak bu konuda nelere dikkat ettiğimizden bahsetmek istiyorum sizlere. Biz çalışmak isteyen çocuk bakıcılarının deneyimli ve referanslı olmasına, referanslarının güvenilirliğine, kişinin kişisel hijyenine dikkat edip etmediğine, bu anlamda diş temizliği, tırnaklarının kısa olması, saçlarının bakımlı olmasına, diksiyonunun düzgün olmasına, çocuk gelişimi konusunda herhangi bir eğitim alıp almadığına, kendi çocukları var mı varsa kaç yaşında ve ne durumda olduklarına ve ço..

Devamı