×
Whatsapp
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Bilen Danışmanlık
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?

İstanbul ve Türkiye'de yaşan bir çok ünlü, bebek bakıcısı, çocuk bakıcısı, Ev işlerine yardımcı, Ev aşçısı, villa eş, hasta bakıcı, bebek hemşiresi eleman temini ile ilgili olarak Bilen Danışmanlık hizmetleri ile çalışıyorlar. Bilen danışmanlık konusunda sadece referanslı veya eğitimli olan bakıcılar ile çalışmaktadır. Bakıcı seçiminde yasal ve konusunda uzman bir firma ile çalışmak isteyenlerin ilk tercih olan bilen danışmanlık ünlülerin bakıcı işe alımı konusunda ilk tercih olarak hizmet veriyor.

Devamı

 Bakıcı bulmak için ön hazırlık yapılması, Bakıcıdan beklentiniz ve tüm detayların hazırlanması, Bakıcıya ödeyeceğiniz maaş hesaplamasının yapılması. Bakıcı bulabileceğiniz mecraların belirlenmesi, bakıcı bir firmadan bulunacak ise o firmanın referanslarının kontrolü, aynı zamanda firmanın iş kur belgesi olup olmadığı kontrol edilmeli. Sürecin başlamasının akabinde bakıcı görüşmeleri, bakıcı referans kontrolü , bakıcı evrak hazırlanması , bakıcının işe başlatılması.

Devamı

 Yabancı bebek bakıcılarının tercih edilmelerinden en önemli özeliklerinden birisi yabancı bakıcıların yatılı olarak çalışıyor olmadır. Türk aile ve kültür yapısından dolayı Türkiye'de yaşayan Türk vatandaşı olan bebek bakıcıları, Çocuk bakıcıları yatılı olarak çalışmayı kabul etmiyorlar. Aynı zamanda yabancı bakıcılar daha uygun bütçeler ile çalışıyorlar. Gelişen teknoloji çağı ile birlikte yeni nesil bakıcı veya başla bir hizmet sektöründe çalışmayı çok tercih etmiyor. 

Devamı

 Bebeklerine bakıcı arayan aileler ilk önce bakıcıdan beklentilerini , çalışma saatlerini, görev tanımını ,bütçelerini çok iyi bir şekilde analiz etmeleri gerekmektedir. Bebek bakıcısı profili tamamen oluştuktan sonra arayışlarını bu doğrultuda gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Bebek bakıcısı işe alım süreçleri aşağıdaki gibi oluşmaktadır.Bebek bakıcısı profili belirlenir.Bakıcı görüşmeleri yapılır.Bakıcı referansı ile görüşülür.Bakıcının işe giriş evrakları hazırlanır.

Devamı

Özelikle gündüzlü çalışan çocuk bakıcılarına sigorta yapılması gerekmektedir. Bakıcı sigortası konusunda devletimizin sağladığı bazı teşvikler bulunmaktadır. Sizin ile uzun yıllar çalışacak bebek bakıcısı veya çocuk bakıcısı ayrılık zamanı geldiğinde neden sigorta yapmadınız veya sizi şikayet edebilir. Ayrıca işyerinde oluşabilecek kazalar veya iş yerine gelirken geçirebileceği kazaların sağlık harcamalarından işveren olarak doğrudan sorumlu durma düşmeniz kaçınılmazdır. Bu konun yasal ve cezai bir çok noktası vardır. Önerimiz bakıcınıza sigorta yaptırmanız ve bunu kesinlikle ikinci plana atmamanızdır.

Devamı

 En yakın bakıcı firması arayışında olan aileler kendilerine en yakın olan bakıcı firmasını seçmektedirler. Teknolojinin son zamanlarda çok yüksek seviyelere ulaştığı tüm internet kullanıcıları tarafından bilinmektedir. En yakın bakıcı firmasından çok en iyi hizmet alacağınız çocuk bakıcısı, bebek bakıcısı, hasta bakıcı, firmasını seçmelisiniz. Size bu konuda en iyi bakıcı adaylarını sunacak aynı zamanda sizin ile bu süreci sonuna kadar kaliteli ve güvenli şeklide sürdürecek bakıcı firması ile anlaşmanızı öneriyoruz.

Devamı

 Bakıcı arayan anneler İnternetten üzerinden araştırma yaparlar. İnternet üzerinden firmaları inceler ,firmanın iş kur belgeli olup olmadığını aynı zamanda bakıcılık firması hakkında araştırma yaparlar. Bunun sonucu olarak en doğru seçimi yaptıkları bakıcılık firması ile çalışmaya başlarlar. Bakıcılık firmasından alacağınız bebek bakıcısının, çocuk bakıcısının referanslı veya eğitimli olması çok önemlidir. Bakıcılık firmasında muhatap olduğunuz kişiler sizin ihtiyaçlarınızı anlamalı sizi en uygun bakıcı ile karşılaştırması gerekmektedir.

Devamı

Filipinli çocuk bakıcısı ücretleri 2024 yılında güncel aylık ücretleri aşağıdaki gibidir.Filipinli çocuk bakıcısını aracı bir firma ile Filipinlerden getirmek isterseniz aylık ücretleri 700 dolardır. 2 yılık anlaşma ile ülkemize gelmektedir. Çalışma izinleri yapılmaktadır. Türkiye'de olan mevcut bir Filipinli bakıcı ile çalışmak isterseniz 1300-1500 dolar aylık maaş ile çalışmaktadır. Filipinli çocuk bakıcısı seçiminde mutlaka bakıcının İngilizce konuşma aksanı tarafınızdan kontrol edilmeli. Referansları ile birebir konuşulması gerekmektedir. 

Devamı

Ataşehir annelerinin bakıcı konusunda yaşamış oldukları deneyimleri paylaşıyorlar. Bilen danışmanlık olarak Ataşehir anneleri ile çocuk bakıcısı, bebek bakıcısı, ev işlerine yardımcı konusunda görüş alışverişinde bulunuyoruz. Annelerden gelen bakıcı taleplerini karşılıyor en iyi ve en güvenli bebek bakıcısı, Çocuk bakıcısı ile çalışmalarını sağlıyoruz. 

Devamı

 Gündüzlü çalışan bebek ve çocuk bakıcılar haftanın 2 günü izin kullanırlar. Yatılı çalışan çocuk bakıcıları ise haftanın bir günü 24 saat izin kullanırlar. izin kullanan bakıcılar izin dönüşü belirlenen saat içinde geri dönmesi gerekmektedir. Örneğin Cumartesi sabah 11:00 da izine çıkan bir bakıcı Pazar günü en geç 12:00 da iş yerinde olması gerekmektedir. Bakıcınızı işe aldığınızda izin konusunu ve saatlerini günlerini çok iyi şekilde konuşmalı, imza altına almalısınız.

Devamı

Yatılı hasta bakıcı arayan aileler hastalarının durumunu doktorları ile çok iyi konuşmalı evde bakılacak hastanın bakım şartlarını çok iyi bir şekilde öğrenmelidirler. Sonrasında bakıcı seçiminde karar verme noktasında eğitimli veya referanslı bir bakıcı ile çalışmaya karar vermeleri gerekir. Hasta yatan bir durumda ise hastanın evde hastane durumunda olduğu gibi tüm konforu sağlanmalı, hijyen kurallarına dikkat edilmesi gerekmektedir.

Devamı

Filipinli bakıcılar çalışma izini ile geliyorlar. Çalışma izini ile gelmiş oldukları aile dışında başka bir ailede çalışmaları yasal değildir. Ancak çalışma süreleri ilk geldikleri ailede bitmek üzere ise çalışma izini ile başka bir aileye geçiş yapabilirler. Filipinli bakıcılar uzun süreli çalışan ve çocuğunuzun İngilizce öğrenmesini sağlayan çalışkan ve kültürlü bakıcılardır.

Devamı

Yapay zeka bakıcı seçiminde sorulması gereken sorulara kadar size yardımcı oluyor. Bu konuda yapay zekanın firma olarak bizden tek farkı yaşanmışlıklar ve tecrübelerimiz hızlı ve güvenli referanslı, eğitimli çocuk bakıcısı arıyorsanız Bilen Danışmanlık hizmetleri ile görüşmeden karar vermeyin. En doğru seçimi yapmanızı sağlıyoruz 

Devamı

Son zamanlarda artan bebek bakıcısı, çocuk bakıcısı ücretleri anne ve babaları gerçek anlamda zorlamaya başlamıştır. Bu konuda bakıcı seçiminde her anne ve baba en iyi bakıcı ile çalışmak istiyor. Bunun karşılığında gündüzlü çalışan haftanın beş günü çalışan bakıcılar 24.000 TL gibi ücretler ile çalışıyorlar, Yatılı çalışan bakıcılar ise 30.000 TL den başlıyor yukarı doğru çıkıyor. Uzun ve maliyetli bu süreçte hızlı ve referanslı, eğitimli bir bakıcı ile çalışmanızı öneriyoruz.

Devamı

İstanbul'da bir çok bakıcı sitesi vardır. Bu sitlerinin güvenirliğinden emin olmanız gerekmektedir. Bakıcı sitesi mutlaka iş kur belgeli olmalı ve yasal çalışan bir firma olmalıdır. İş kur sayfasından belge numarasını kontrol edebilirsiniz. Ayrıca adresi olmayan bakıcı şirketi olmaz. bu konularda çok dikkatli olmanızı öneriyoruz.www.atasehirbakici.comwww.bilendanismanlik.com

Devamı

Bakıcınızın nerede olduğunu görmek ve çocuğunuz ile nasıl ilgilendiğini görmek istiyorsanız, mutlaka evinize sesli bir kamera sistemi taktırmanızı öneriyoruz. Ayrıca bakıcı çocuğunuz ile birlikte parka çıktığında veya bir sosyal bir etkinliğe gider ise size whatsapp üzerinden canlı konum bilgisini paylaşması gerekmektedir.

Devamı

Çocuk bakıcısı seçiminde yapılan hatalar, bakıcı seçimi başlamadan önce  çalışmak istediğiniz bakıcının profilini çok iyi bir şekilde yazmanız gerekmektedir. Bakıcın görev tanımı, çalışma saatleri, izin günü, bakıcıdan beklentileriniz , bakıcının referansları ile görüşme tüm bu konuların üzerinde beklentileriniz çalışacağınız çocuk bakıcısı veya bebek bakıcısına uyması gerekmektedir. Bilen Danışmanlık olarak bizim ile çalışan aileleri bu konularda yönlendiriyoruz. Hatalı bir durum ile karşılaşmaması için anne ve babaların elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz.

Devamı

En çok aramaların başında bebek kıyafetleri, Body ve Zıbın, takımlar, Ayakkabılar olarak değişmektedir. İnternet üzerinden alınan eşyaların mutlaka kaliteli olmasına önem vermeniz gerekir. Nasıl ucuza alırım bakış açısı ile yaklaşmamanızı öneriyoruz. En kalitelisi ve en sağlıklısı bebeğiniz için hangi ürün ile onu tercih etmelisiniz

Devamı

Bir şeyin korunup gözlenmesi yetiştirilmesi konusunu kendine meslek edinen kişiye bakıcı denir. Bakıcı olarak görevlendiren kimse genlikle bebek bakımından çocuk bakımından hasta bakımından sorumlu olan kimsedir. Her ülke çocuk bakımı konusunda bakıcılık yapacak kişilerin bir takım özeliklerinin olmasını ister. Ülkemizde ise alaylı ve okulu olarak bakıcılar ikiye ayrılmaktadır. Alaylı olan referanslı olarak çalışmasına devam eden, okulu olanlar çocuk gelişimi bölümünden mezun olan kişilerden oluşmaktadır.

Devamı

Gündüzlü çocuk bakıcısı - Sabah 08:00 akşam 18:00 arası haftada 5 gün 23.000,00 TL-25.000,00 TL+ Sigorta  Yatılı haftanın 6 günü yatılı bir gün izinli çalışan çocuk bakıcıları haftanın 6 günü çalışır 1 gün izin kullanır. Ücret 28.000,00 TL başlar kişinin durumuna referansına göre yükselir.Yatılı Türk çocuk bakıcıları 45.000,00 TL başlar 80.000,00 TL kadar çıkar. En iyisi ve referanslı ve eğitimli bebek ve çocuk bakıcıları çalışmak için uzman bir firma ile çalışmanızı öneriyoruz.

Devamı

 Çocuk bakıcısı işe başlamadan önce mutlaka çocuk bakıcısının görevleri ve çalışma şartları ile ilgili olarak tüm istenenler yazılmalı karşılıklı olarak imza altına alınmalıdır. Bir çocuk bakıcısı kendi istediği gibi çocuğa bakmamalı. Annenin istekleri doğrultunda çocuğa bakmalıdır. Tecrübelerini anneye iletmeli anne tarafından verilen talimatlara göre işine devam etmelidir.Çocuk bakıcısının çalışma saatleri, İzin zamanları, Çocuğa bakımı sırasında hijyen kuralları gibi ana başlıklar net bir şekilde çocuk bakıcısı ile görüşülmesi gerekmektedir.

Devamı

Çocuk bakıcıları mutlaka sigortalı çalıştırılması gerekmektedir. SGK pirim ödemeleri ile ilgili ailelere bir takım destekler vermektedir. Sigortasız çalışan çocuk bakıcısı veya bebek bakıcısı kaza geçirmesi veya sağlığı ile ilgili bir sorun yaşaması durumunda iş veren olarak gözüken aileden davacı olabilir. Çocuğunuza uzun yıllar bakacak çocuk bakıcısını mutlaka sigorta yaptırılmasınız. Ayrıldığı zaman sorun yaşamanızın önüne geçmesini sağlayacaktır.Çocuk bakıcısının sigortası ile ilgili olarak SGK internet sitesinden detaylı bilgi alabilirsiniz.

Devamı

Türkiye'de bakıcı olmak için çeşitli şartlar vardır. En önemli şartlardan birisi daha önce bu konuda referansı olmak veya eğitim almaktır. Türkiye'de bulunan bakıcıların büyük bir kısmı gündüzlü çalışmaktadır. Gündüzlü çalışan bebek ve çocuk bakıcıları sabah 08:00 akşam 18:00 arası çalışmaktadır. Yatılı bebek ve çocuk bakanlar genelde farklı ülke vatandaşlarından oluşmaktadır. Gündüzlü bakıcılar yatılı bakıcılara göre daha düşük ücretler ile çalışıyorlar. Yatılı çocuk bakıcıları haftanın 6 günü yatılı bir gün izinli olarak çalışıyorlar. Dünyanın bir çok yerinde çocuk ve bebek bakıcılığı ücretleri çok yüksektir. Bebek ve çocuk bakıcısı seçiminizde mutlaka bakıcı kadar bakıcı bulacağınız bakıcı firmasının veya ajansının önemi çok büyüktür.

Devamı

Ataşehir anneleri bebek bakıcısı, Çocuk bakıcısı, Ev işlerine yardımcı konusunda her zaman özenli ve dikkatli olmayı seçmiştir. Bakıcıları işe başlatmadan önce mutlaka referansları ile kontak kurarlar. Ataşehir anneleri bebek bakıcısı konusunda birlikte çalışacakları firmanın iş kur belgesi olması gerektiğini belirtirler. 

Devamı

Bakıcı firması seçiminde öncelikle bu firmanın adresi olup olmadığını aynı zamanda bakıcı firmasının iş kur belgesi var mı ? Belge numarasının iş kur sayfasından sorgulanması gerekmektedir. Bakıcı firması özelikle , Uzmanlık alanları hakkında yazılan yorumlar ve şikayetler anne ve baba tarafından incelenmeli ve okunmalıdır. Bilen Danışmanlık hizmetleri her zaman en iyi bakıcılar ile çalışmaya önem gösteren bir firmadır.

Devamı

Almanya'da çalışacak bakıcı bulmak için öncelikle bakıcı firmalarını araştırmanız gerekmektedir. Konusunda uzman ve uzun yıllardır hizmet veren firmamız sadece nitelikli ve tecrübeli olan bakıcılar ile çalışmaktadır. Sizde en iyi bakıcı ile çalışmak isterseniz bize ulaşın. Almanya bakıcı olarak gidebilecek ülke vatandaşları AB vatandaşlarıdır. 

Devamı

Amerika için bebek bakıcısı arıyorsanız öncelikle bu konuda uzman bir firma ile çalışmanız gerekmektedir. Firma sizi bu konuda yönlendirmeli ve en uygun adaylar ile görüşmenizi sağlamalıdır. Amerika bakıcı bulmanın en kolay yolarından birisi Bilen danışmanlık  hizmetleri ile görüşmeniz akabinde en iyi aday ile çalışma fırsatını yakalamanızdır. 

Devamı

Bebeğine bakıcı arayan anne ilk önce bebek bakıcısından neler beklediğini aynı zamanda bu konu ile ilgili olarak ayırmış olduğu bütçeyi çok iyi belirlemeli. Bebek bakıcısı seçiminde ana kurallar belirlenmeli bakıcı arayışına o şekilde devam edilmelidir.Bakıcı ücreti , Bakıcı çalışma saati, Bakıcının görev tanımı , Bakıcının beklentileri daha bir çok detay bulunmaktadır.Bu konuda size doğru yolu gösterecek ve en iyi bakıcı ile çalışmanızı sağlayacak firma ile çalışmanızı öneriyoruz.

Devamı

Bebek bakımı ile ilgili yenilikler  her geçen gün değişiyor.Bebeklerin 4 ayrı dönemleri vardır.0-6 ay yeni doğan 6-12 hassas dokunuş 12+ yürüme dönemi 24+ aktif dönem 

Devamı

Son zamanlarda artan sağlık problemleri ile birlikte bu konu devamlı olarak gündeme gelmektedir. Gündüzlü bebek bakıcısı olarak çalışan bir bakıcı toplu taşıma kullanmakta sonrasında bebeğe bakmaktadır. Bakıcı bebeğe  bakılacak eve geldiğinde tüm üstünü değiştirmeli ayrıca elini bol sabunlu su ile yıkamalıdır. Kış aylarında gerekiyor ise maske takmalıdır.

Devamı

Gündüzlü çalışan bakıcılar sabah 07:30--09:00 'dan akşam 18:00 -19:00 kadar çalışırlar. Yatılı çalışan bakıcılar 6 gün yatılı 1 gün izinli çalışırlar. Bebek bakıcısı, Çocuk bakıcısı seçimlerinizde gündüzlü bakıcı seçimlerinde dikkat etmeniz gereken önemli bir konu bakıcının sizin evinize yakın oturmadır. 

Devamı

Bebek bakıcısı kaç yaşında olacak diye bir kural yoktur. Bebek bakıcısı bir bebeğin sorumluluğunu alacak yaşta olması gerekmektedir. Bu konuda önerimiz çocuk gelişimi eğitimi alan bakıcılar en az 22-25 arası yaşlarda olmalı. Bebeğe bakacak kişinin yaşının 55 geçmemesi gerekmektedir. Bakıcınız işe başlamadan önce mutlaka sağlık kontrolünden geçirilmelidir.

Devamı

Bebek bakıcısı, bebeklerin veya küçük çocukların bakımını üstlenen ve onların güvenliğini, beslenmesini, temizliğini ve genel ihtiyaçlarını karşılayan bir kişidir. Genellikle aileler bebek bakıcısı olarak deneyimli veya eğitimli kişileri tercih ederler. Bebek bakıcısı, bebeklerin büyümesi ve gelişmesi için önemli bir rol oynar.

Devamı

Hasta çocukların gelişimi ve eğitimi ,Çocuk eğitiminde alan çalışmaları Çocukları tanıma değerlendirme Çocuklar ile oyun İlk yardım Çocuk ruh sağlığı Psikoloji Çocuklarda eğitim felsefesi

Devamı

Bilen  Nanny Agency will do all the hard work for you! We have hundreds of experienced nannies on our Portföy, so we've almost certainly found the right one for you!

Devamı

Looking for a nanny in İstanbul  doesn't have to be stressful! We know that finding someone who is good enough to look after your children and be part of your family can be a challenge, so we are here to help you with the task! Our nannies are trustworthy, kind and reliable. Keep reading and learn more about how we can find you a nanny in İstanbul'da.

Devamı

Bu sayfaları instagram tarafından kontrol edilmektedir. Peki biz kullanıcı olarak nelere dikkat etmeliyiz. Bakıcı sayfasının veya çocuk bakıcısı sayfasının iş kur belgeli bir firma tarafından açılıp açılmadığına sayfanın sahibi olan şirketin yerel bir adresi olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Son zamanda sahte takipçi alarak sayfa açan ve bu sayfalar üzerinden çocuk ve bebek sahibi kişileri yanlış yönlendiren kötü hizmet almalarını sağlayan bir çok olay tarafımıza iletilmektedir. 

Devamı

Almanya bakıcı ücretleri Bilen Danışmanlık olarak belirlenmektedir. Almanya da bakıcı olarak çalışabilmeniz için AB vatandaşı olmanız gerekmektedir. Almanya'da çocuk bakıcısı, bebek bakıcısı, Hasta bakıcı ihtiyaçlarınız için internet sitesinden veya whatsapp hattımızdan bizim ile iletişime geçebilirsiniz. Önceliğimiz hızlı ve güvenli kaliteli hizmet sunmak Almanya'da yaşan ailelerin bu konuda tek tercih olmaktır.

Devamı

2000-2500 pound bakıcının özeliklerine ve eğitim seviyesine göre bu rakam değişmektedir. Londra, Cambridge, Oxford, Manchester, Bristol, Liverpool, York, Bath, Bournemouth, Nottingham, Brighton, Birmingham, Sheffield, Chester, Leeds, Portshmouth, Leicester, Salisbury, Conventry, Cantenbury, Derby sizde bakıcı arıyorsanız en iyi hizmeti almak istiyorsanız Bilen danışmanlık ile görüüşmeden karar vermeyin. Konusunda referanslı ve eğitimli çocuk bakıcıları ve ev işlerine yardımcılar ile çalışıyoruz.

Devamı

Amerika'da çocuk bakıcısı ücretleri 2500 dolardan başlamaktadır. Türkiye'den doğuma giden anneler yanlarında bakıcı götürmek istemekte veya bu konuda eğitimli hemşireler götürmek istemektedirler. Bilen Danışmanlık Amerika'da her bölgeye hizmet veren uluslar arası bir bakıcı ajansıdır. Anlık fiyat bilgisi ve talepleriniz için her zaman bilgi alabilirsiniz.

Devamı

Dışarıda bebek arabası ile dolaşmaları, açık hava bebekler için çok önemlidir. Temiz hava sakinleşmelerini ve uykuya dalmalarını sağlayacaktır. Emzik bebeği sakinleştirmenin tek yöntemi ise bu konuda uzmanlar emzik kullanılması önermektedir. Çocuk doktorunuzdan bebekle ilgili olarak her zaman tavsiyeler almalısınız. Çocuk doktorunuza giderken bakıcınızı da yanınızda götürmeniz bebek için çok faydalı olacaktır.

Devamı

Zor bebek diye bir şey yoktur. Bebekler dünyaya gözlerini açtıklarında ağlayarak açarlar. Bu kaçınılmaz bir olaydır. Nefes almaya başlayınca soluk alıp vermeye başlarlar. Büyüklerin aksine bebeklerde ağlama bazen mutsuzluk göstergesi  olmayabilir. Zor bebek diye bir şey yoktur. Bebeğiniz ağalar ise mutlaka yanına gidin ve kontrol edin. Bebeklerde ağlamak bir şeye ihtiyaç duyması veya sizi istemelerinin göstergesi olma olasılığı çok yüksektir.

Devamı

Bilen consultancy  services provide babysitter services in Istanbul and throughout Turkey. In addition, it is a company that works with all countries of the world and is good in its field worldwide. It is the best company that provides babysitting services. 

Devamı

Trustworthiness: Parents often rely on babysitters to be trustworthy and responsible when looking after their children.Flexibility: Being adaptable to different situations and children's needs is an important quality for a babysitter.Communication skills: Effective communication with both children and parents is key for a successful babysitting experience.Creativity: Filipino babysitters, like many others, may use creativity to engage children in fun and educational activities.

Devamı

Türkiye'de bakıcı ajansı olarak hizmet veren bir çok kurum bulunmaktadır. Alacağınız hizmetin kalitesi bu konuda çok büyük önem taşımaktadır. Bilen danışmanlık uzun yılların verdiği tecrübe ile bebek bakıcısı, Çocuk bakıcısı, hasta bakıcı konularında hizmet veriyoruz. Bakıcı hizmeti almak için hemen bizi arayın en iyi bakıcı ile çalışma fırsatı yakalayın .

Devamı

Her durumda, potansiyel bakıcıları dikkatli bir şekilde değerlendirmeniz, referansları kontrol etmeniz ve görüşmeler yapmanız önemlidir. Ayrıca, bakıcının deneyimi, eğitimi ve kişiliği sizin ihtiyaçlarınıza uygun olmalıdır. Bilen danışmanlık olarak olarak en iyi bakıcı ile çalışmanız için uzun yıllardır  hizmet veriyoruz. Bakıcı seçiminde hızlı ve kaliteli hizmetin adresi.

Devamı

Deneyim: Bakıcının deneyimi, genellikle maaşını etkiler. Daha fazla deneyime sahip olanlar genellikle daha yüksek maaş talep edebilirler.Eğitim: Bakıcının aldığı eğitim ve sertifikalar da maaşını etkileyebilir. Özellikle çocuk bakıcısı veya yaşlı bakıcısı olarak çalışanlar için bu önemli olabilir.Konum: Bakıcının çalıştığı bölge veya şehirdeki yaşam maliyetleri, maaşın belirlenmesinde büyük bir rol oynar. Büyük şehirlerde genellikle maaşlar daha yüksektir.Çalışma koşulları: Bakıcının çalışma saatleri, haftalık çalışma süresi ve ek sorumlulukları da maaş üzerinde etkilidir.İşverenin talepleri: İşverenin beklentileri ve özel talepleri, maaşın belirlenmesinde önemli bir faktör olabilir.Piyasa koşulları: Bakıcıların talep ve arz durumu da maaşları etkileyebilir. Piyasada daha fazla talep olduğunda maaşlar genellikle yükselir.

Devamı

Deneyim: Bakıcının deneyimi, genellikle maaşını etkiler. Daha fazla deneyime sahip olanlar genellikle daha yüksek maaş talep edebilirler.Eğitim: Bakıcının aldığı eğitim ve sertifikalar da maaşını etkileyebilir. Özellikle çocuk bakıcısı veya yaşlı bakıcısı olarak çalışanlar için bu önemli olabilir.Konum: Bakıcının çalıştığı bölge veya şehirdeki yaşam maliyetleri, maaşın belirlenmesinde büyük bir rol oynar. Büyük şehirlerde genellikle maaşlar daha yüksektir.Çalışma koşulları: Bakıcının çalışma saatleri, haftalık çalışma süresi ve ek sorumlulukları da maaş üzerinde etkilidir.İşverenin talepleri: İşverenin beklentileri ve özel talepleri, maaşın belirlenmesinde önemli bir faktör olabilir.Piyasa koşulları: Bakıcıların talep ve arz durumu da maaşları etkileyebilir. Piyasada daha fazla talep olduğunda maaşlar genellikle yükselir.Maaş belirleme süreci, işverenle bakıcı arasındaki görüşmelerde ve anlaşmalarda netleştirilir. Yasal olarak, çalışma koşulları ve maaş miktarı genellikle yerel iş yasa..

Devamı

Türkiye'de bulunan yabancı bakıcılar çeşitli ülkelerden vatandaşlar olabilir. Türkiye, farklı ulusal ve kültürel geçmişlere sahip birçok yabancıyı çeken bir ülke olduğu için yabancı bakıcıların çeşitliliği de oldukça geniştir. Bununla birlikte, bazı yaygın yabancı bakıcı grupları şunlar olabilir:Özbekistan, Türkmenistanlı çocuk bakıcısı , bakıcılar bulunmaktadır.Filipinler: Filipinler, Türkiye'de yaygın olarak bulunan bir yabancı bakıcı grubudur. Filipinli bakıcılar, çoğunlukla İngilizce konuşabildikleri için iletişim açısından tercih edilebilirler.Afrikalı bakıcılar bulunmaktadır. Bilen Danışmanlık olarak sadece referanslı ve eğitimli bebek ve çocuk bakıcıları ile çalışıyoruz.

Devamı

 İstanbul'da işe alım ajansları, ailelere uygun bakıcılar bulmalarında yardımcı olabilir. Bu ajanslar genellikle araştırma yaparlar ve uygun adayları sunarlar.Mülakat ve Referans Kontrolü: Bakıcı adaylarıyla mülakat yaparak onların deneyimlerini, becerilerini ve kişisel uygunluğunu değerlendirebilirsiniz. Ayrıca referanslarını kontrol etmek de önemlidir.İş Anlaşması: İşe alınacak bakıcı ile iş anlaşması yapmalısınız. Bu anlaşma, ücret, çalışma saatleri, tatil günleri ve diğer detayları içermelidir. Bilen Danışmanlık hizmetleri en iyi ve referanslı bakıcı ile çalışmanızı sağlıyoruz.

Devamı

Çocuk bakıcılar genellikle çocukların güvenliğini ve refahını sağlamakla görevlidir. İşleri şunları içerebilir:Çocukları gözlemlemek ve onların ihtiyaçlarına uygun şekilde bakmak.Oyunlar oynayarak eğlenceli aktiviteler düzenlemek.Yemek hazırlamak ve çocuklara yemek yedirmek.Temel hijyen ihtiyaçlarını karşılamak (banyo, tuvalet, giydirme).Eğitici etkinlikler ve ödev desteği sağlamak (okul çağındaki çocuklar için).Acil durumlar için hazırlıklı olmak ve güvende tutmak.Aile ile iletişimde olmak ve çocukların günlük aktivitelerini raporlamak.Çocuk bakıcılar, çocukların bakım ve gelişimine yardımcı olurken aynı zamanda ailelerin güvenilir bir yardımcıya sahip olmalarını sağlarlar.

Devamı

2024 yılında başlamak üzere çocuk bakıcısı ücretlerinde değişiklik olmuştur.Gündüzlü çocuk bakıcısı haftanın beş günü 23,000,00 TL + sigortadan başlıyor Yatılı çocuk bakıcısı haftanın 6 günü yatılı 28,000,00 TL +izin ücretinden başlıyor.Afrikalı  bakıcı ücretleri 6 gün yatılı 26.000,00 TL başlıyorDetaylı bilgi için bizlere ulaşabilirsiniz

Devamı

Bebek bakıcısı arıyorsanız bazı noktaları çok iyi analiz etmeniz gerekiyor. Bakıcı firması nasıl bir firma, İş kur belgesi var mı? bakıcı firmasının çalışma şekli nasıl.Bakıcı firmasının yeri ve konumu , bakıcı firması ile deneyim yaşayan aileler, bakıcı seçiminde referanslar ile görüşmeniz ve geri dönüş bilgilerine göre bakıcıları işe başlatmanız gerekiyor.

Devamı

Türkiye de ev hizmetleri firması olarak kendi sitesinden kendi ilanlarını başlatan bilen danışmanlık aile ve çalışanın güven noktası olarak hizmet vermeye devam ediyor. Bebek bakıcısı, Çocuk bakıcısı, Ev işlerinde yardımcı, Hasta bakıcı, Ev aşçısı konularında hizmet alabilirsiniz. İstanbul ve Türkiye bakıcı bulmak artık çok kolay.

Devamı

Çocuk bakıcısı seçiminde neler önemli ? Çocuk bakıcısı arayışında hangi firmalar ile çalışılmalı ? Çocuk Bakıcısı arayışında karşılaşacağınız zorluklar ve almanız gereken önlemler nelerdir ? Çocuk bakıcısı işe başlamadan önce istenecek evraklar ? Çocuk bakıcısı bulduğunuz firma ile yapacağınız sözleşme nasıl olmalı ? Çocuk bakıcı anne ilişkisi nasıl olmalı ?  Tüm detaylar ile ilgili bizi araya bilirsiniz. Bilen Danışmanlık hizmetleri 

Devamı

Dünya genelinde birçok farklı yemek çeşidi ve mutfak bulunmaktadır. İşte bazı ülkelerin ve bölgelerin öne çıkan yemekleri:İtalya: Pizza, makarna, risotto, lasagna gibi İtalyan yemekleri dünya genelinde popülerdir.Fransa: Fransız mutfağı ünlüdür ve croissant, coq au vin, escargot gibi lezzetler içerir.Tayland: Tayland mutfağı baharatlı ve tatlı-tuzlu lezzetlerle tanınır. Pad Thai, Tom Yum Goong gibi yemekler öne çıkar.Meksika: Meksika mutfağı taco, burrito, guacamole gibi mükemmel lezzetlere sahiptir.Japonya: Sushi, sashimi, ramen ve tempura gibi Japon yemekleri dünya çapında popülerdir.Hint: Hint mutfağı baharatlı ve çeşitlidir. Curry, tandoori, biryani gibi yemekler ön plandadır.Türkiye: Türk mutfağı döner, kebap, baklava, börek gibi özel tatlar sunar.Çin: Çin mutfağı çeşitli yemeklerle ünlüdür. Mantarlı tavuk, kung pao tavuk, dim sum gibi lezzetler öne çıkar.Yunanistan: Yunan mutfağı souvlaki, moussaka, baklava gibi geleneksel yemeklerle tanınır.Brezilya: Brezilya mutfağı churrasco (..

Devamı

Aşçı, yemeklerin hazırlanması ve sunulmasıyla ilgilenen bir profesyoneldir. Görevleri yemek tariflerini takip etmek, malzemeleri kesmek, doğramak, pişirmek, yemeklerin sunumunu yapmak ve mutfak ekipmanlarını temizlemek gibi mutfakla ilgili işleri içerir. Ayrıca menü planlaması, malzeme siparişi verme ve mutfak hijyenine dikkat etme gibi sorumlulukları da olabilir.

Devamı

eni doğan bebeklerle ilgili bilinmesi gereken bazı önemli konular şunlar olabilir:Beslenme: Yeni doğan bebekler, anne sütü veya bebek formülü ile beslenmelidir. Anne sütü bebeğin bağışıklık sistemini güçlendiren önemli bir besin kaynağıdır.Emzirme: Bebeği düzenli aralıklarla emzirmek önemlidir. Bebekler genellikle her 2-3 saatte bir beslenmeye ihtiyaç duyarlar.Uyku: Yeni doğan bebekler çok sık uyurlar ve bu normaldir. Ancak, bebeği sırt üstü uyutmak, bebeğin güvenliği için önemlidir.Temizlik: Bebeğin altını sık sık değiştirmek ve temizlemek, pişik gibi sorunların önlenmesine yardımcı olabilir.Bağışıklık: Yenidoğan bebeklerin bağışıklık sistemi zayıf olabilir, bu nedenle bebeği hasta kişilerden uzak tutmak ve hijyen kurallarına dikkat etmek önemlidir.Doktor Ziyaretleri: Bebeğinizi düzenli olarak bir pediatriste götürmek sağlık durumunun takip edilmesine yardımcı olur.Bebeğin İşitmesi ve Görüşü: Bebekler, çevrelerindeki seslere tepki verirler ve göz teması kurabilirler. Bu, bebeğin duyul..

Devamı

Bir bakıcı firması açmak için bazı önemli adımları ve gereksinimleri takip etmeniz gerekir. İşte bakıcı firması kurma sürecinde dikkate almanız gereken bazı önemli faktörler:İş Planı Hazırlama: İş planı, işinizin nasıl işleyeceğini, hedeflerinizi ve finansal projeksiyonlarınızı içermelidir. İş planı, işinizi daha iyi anlamak ve yatırımcılar veya kredi sağlayıcılarından finansman sağlamak için önemlidir.Hukuki Yapıyı Belirleme: İşletmenizin hukuki yapısını seçmeniz gerekecektir. Bu, bir tek kişilik işletme, ortaklık, sınırlı şirket veya şirket olabilir. Hukuki yapınız, vergi, yasal sorumluluk ve işletme düzenlemeleri üzerinde etkili olacaktır.İşletme İzni ve Lisanslar: İşletme açmak için yerel, eyalet veya ulusal düzeyde gerekli olan izinleri ve lisansları almanız gerekebilir. Bakıcı hizmetleri sağladığınızda özel düzenlemelere tabi olabilirsiniz.Sigorta: Bakıcı firması işletmek, uygun sigorta kapsamına sahip olmanızı gerektirebilir. İşçi tazminatı sigortası ve işletme sigortası gibi po..

Devamı

Çocuklar için evcil hayvanlarla iletişim, duygusal, sosyal ve fiziksel gelişimlerine olumlu katkıda bulunabilir. İşte çocukların evcil hayvanlarla iletişim kurmalarına yardımcı olacak bazı önemli noktalar:Sorumluluk Bilinci: Evcil hayvanlar, çocuklara sorumluluk duygusu kazandırabilir. Çocuklar, evcil hayvanlarının bakımı ve ihtiyaçları konusunda eğitilmelidir.Empati Gelişimi: Evcil hayvanlarla vakit geçirmek, çocukların empati yeteneklerini geliştirebilir. Hayvanların duygusal ihtiyaçlarını anlamak ve onlara saygı göstermek, çocuklara empati yapma fırsatı sunar.Sosyal Beceriler: Evcil hayvanlarla oynarken veya onlara bakarken, çocuklar sosyal becerilerini geliştirebilirler. İletişim, paylaşma ve takım çalışması gibi beceriler bu şekilde güçlenebilir.Duygusal Destek: Evcil hayvanlar, çocuklar için duygusal destek kaynakları olabilir. Çocuklar, hayvanlarıyla vakit geçirerek stresi azaltabilir ve rahatlayabilirler.Fiziksel Aktivite: Evcil hayvanlar, çocukların fiziksel aktivitelerini art..

Devamı

Bebeklerin dışkı çıkarması, bebek sağlığı açısından önemli bir konudur. Bebeklerin dışkı çıkarmasıyla ilgili bazı önemli bilgiler şunlardır:Sık Dışkı Çıkarma: Yenidoğan bebekler sık sık dışkı yaparlar, hatta her beslenmeden sonra dışkı çıkarabilirler. Bu normal bir durumdur çünkü bebeklerin sindirim sistemi yeni doğduklarında hala olgunlaşmamıştır.Dışkı Rengi: Yenidoğan bebeklerin dışkısı genellikle sarı veya sarımsı yeşil renktedir. Bu, mekonyum adı verilen ilk dışkının yerini giderek daha fazla anne sütü veya mama aldıkça değişebilir.Koku: Yenidoğan bebeklerin dışkısı genellikle çok fazla kokusuzdur. Ancak beslenme alışkanlıkları değiştikçe, dışkının kokusu da değişebilir.Kıvam: Yenidoğan bebeklerin dışkısı genellikle sıvıdır. Ancak anne sütü alan bebeklerin dışkısı daha sıvı olabilirken, biberonla beslenen bebeklerin dışkısı daha katı olabilir.Frekansta Değişiklik: Bebeklerin dışkı yapma sıklığı ve kıvamı zaman içinde değişebilir. Bu, beslenme alışkanlıkları ve büyümeyle ilgilidir. ..

Devamı

Öğretmen-çocuk ilişkisi, çocukların eğitim ve gelişimi açısından son derece önemlidir. İşte bu ilişkiyi olumlu bir şekilde etkileyen faktörler:Güven ve İlgilenme: Öğretmenlerin çocuklarına güven vermeleri ve onlara ilgi göstermeleri, çocukların güvenli ve desteklenmiş hissetmelerini sağlar.Empati: Öğretmenler, öğrencilerin duygusal ihtiyaçlarını anlamaya ve empati yapmaya çalışmalıdır. Öğrencilerin duygusal deneyimlerine saygı göstermek önemlidir.İletişim: Açık ve etkili iletişim, öğretmen ve öğrenci arasındaki ilişkinin temelidir. Öğretmenler, öğrencileriyle anlayışlı ve destekleyici bir iletişim kurmalıdır.Motivasyon: Öğretmenler, öğrencilerin motivasyonunu artırmak için ilgi çekici öğrenme materyalleri ve etkileşimli öğrenme yöntemleri kullanmalıdır.Öğrenci Merkezli Yaklaşım: Öğretmenler, öğrencilerin bireysel öğrenme ihtiyaçlarına ve farklı öğrenme stillerine saygı göstermelidir. Öğrenci merkezli bir yaklaşım, öğrencilerin daha iyi öğrenmelerini sağlayabilir.Sorun Çözme: Öğretmenle..

Devamı

Annelerin çocuklarına davranışları, çocukların fiziksel, duygusal ve zihinsel gelişimini etkileyebilir. İşte annelerin çocuklarına olumlu bir şekilde davranabilecekleri bazı önemli davranışlar:Sevgi ve İlgi Gösterme: Çocuklara sevgi, şefkat ve ilgi göstermek, onların duygusal güvenlerini inşa eder ve sağlıklı ilişkiler geliştirmelerine yardımcı olur.Sınırlar ve Kurallar Belirleme: Çocuklar, sınırlar ve kurallarla kendilerini daha güvende hissederler. Anneler, mantıklı ve tutarlı kurallar belirlemeli ve bunları açık bir şekilde iletmelidir.Empati: Anneler, çocukların duygusal ihtiyaçlarını anlamaya ve empati yapmaya çalışmalıdır. Çocukların duygusal deneyimlerine saygı göstermek önemlidir.İletişim: Açık ve sağlıklı iletişim kurmak, çocukların düşüncelerini ve duygularını ifade etmelerine yardımcı olur. Anneler, çocuklarının konuşmalarını dinlemeli ve onlara destek vermelidir.Model Olma: Anneler, çocuklarına olumlu davranışları modelleyerek onlara iyi bir örnek olabilirler. Kendi duygusa..

Devamı

Çocuklar için zeka oyunları, zihinsel becerilerini geliştirmelerine yardımcı olabilir. İşte çocuklar için bazı zeka oyunları:Bulmacalar: Mantık, dikkat ve problem çözme becerilerini geliştirmek için çocuklara bulmacalar sunabilirsiniz. Jigsaw bulmacalar veya mantık bulmacaları gibi farklı türlerde bulmacalar kullanabilirsiniz.Satranç: Satranç, strateji, planlama ve düşünme becerilerini geliştiren harika bir zeka oyunudur. Çocuklarınıza satranç öğretmek, stratejik düşünme yeteneklerini artırabilir.Lego ve Yapı Taşları: Çocuklar için yapı taşları, hayal gücünü teşvik ederken problem çözme ve inşa becerilerini geliştirmelerine yardımcı olabilir.Bellek Oyunları: Kart eşleştirme oyunları veya hafıza oyunları, çocukların konsantrasyonlarını artırabilir ve belleklerini güçlendirebilir.Sudoku ve Mantık Bulmacaları: Bu tür bulmacalar, mantıklı düşünme ve matematik becerilerini geliştirmeye yardımcı olabilir.Kelime Oyunları: Kelime bulmacaları, çocukların kelime dağarcığını genişletebilir ve oku..

Devamı

Çocuklarda dikkat eksikliği, dikkat eksikliği hiperaktivite bozukluğu (DEHB) olarak da bilinir ve genellikle çocukluk döneminde başlar. Bu durum, dikkatin zorlanması, hiperaktivite ve dürtüsel davranışlarla karakterizedir. Eğer çocuğunuzda bu tür belirtiler görüyorsanız, bir uzmana danışmanız önemlidir. Bir uzman, çocuğunuzun durumunu değerlendirerek uygun tedavi ve yönetim seçeneklerini önerebilir. Tedavi genellikle terapi, eğitim destekleri ve bazen ilaçlar içerebilir. Unutmayın ki her çocuğun durumu farklıdır, bu yüzden bireysel bir değerlendirme önemlidi

Devamı

Etilerde çalışan çocuk bakıcıları gündüzlü ve yatılı olarak 2 bölüme ayrılmaktadır. Etilerde oturan ailelerimiz daha çok yatılı bakıcı konusunda istek yapmaktadırlar. Etilerde oturan ailelerin bakıcı seçiminde öncelikleri,Bakıcının çalışma şekli Bakıcının yaş aralığı Bakıcının referansları Bakıcının eğitimi gibi konulardan oluşmaktadır. Bakıcı seçiminde çalıştığınız firmanın iş kur belgeli olması konusunda mutlaka dikkatli olmanızı öneriyoruz.

Devamı

Çocukların günlük bakımı ve ihtiyaçlarının karşılanmasıEğitici ve eğlenceli etkinlikler düzenlemekYemek hazırlığı ve beslenme düzenlemeleriEvcil hayvanlarla ilgilenmek (bir köpek)Aranan Nitelikler:İngilizce dilini ileri düzeyde konuşabilmeÇocuk bakımı konusunda deneyimliReferanslar sunabilmeEvcil hayvanlara karşı olumlu bir tutumİstanbul'da ikamet eden veya kolayca ulaşım sağlayabilen şeklinde ilanı düzenleyebilirsiniz. Daha fazla detay için bizi arayın lütfen.

Devamı

Aile İpuçları: Arkadaşlarınızdan, aile üyelerinizden veya tanıdıklarınızdan bakıcı tavsiyeleri alabilirsiniz. Bu, güvenilir bir bakıcı bulmanıza yardımcı olabilir.Belediye veya Topluluk Merkezleri: Bazı belediyeler veya topluluk merkezleri, yerel hizmetleri bulmanıza yardımcı olabilecek kaynaklar sağlayabilir.Çevrimiçi Topluluklar: İstanbul'daki çeşitli çevrimiçi topluluklara katılabilirsiniz. Bu topluluklarda yerel öneriler ve deneyimler paylaşılıyor olabilir.Referans Kontrolü: Bakıcı adaylarıyla görüşmeden önce mutlaka referans kontrolü yapın ve geçmiş iş deneyimlerini değerlendirin.İş İntervyu: İş görüşmeleri sırasında adayın deneyimlerini, yeteneklerini ve kişilik özelliklerini değerlendirin. Aynı zamanda uygunluklarını ve çocuklarınıza uygun biri olup olmadıklarını değerlendirmek için sorular sorun.Bir bakıcı seçerken dikkatli olun ve çocuklarınızın güvenliği ve ihtiyaçları en önemli öncelikleriniz olsun...

Devamı

Bakıcı, genellikle yaşlı insanlar, çocuklar veya özel ihtiyaçları olan bireyler için bakım ve destek sağlayan kişiyi ifade eder. Bakıcılar, temel ihtiyaçları karşılamaktan, ev işlerine yardımcı olmaktan, ilaç vermekten veya kişisel bakım hizmetleri sunmaktan sorumlu olabilirler. Bakıcılar, aile üyeleri, profesyonel bakıcılar veya bakım kurumları aracılığıyla istihdam edilebilirler. Bakıcılar, ihtiyaç duyulan destek ve bakımı sağlamak için eğitim almış olabilirler. Bakıcı seçimin de uzman bir firma ile çalışmak çok önemlidir.

Devamı

Bebek bakıcısı olmanın sorumlulukları ve görevleri, bebeklerin sağlığı, güvenliği ve gelişimi için önemlidir. İşte bebek bakıcısının genel sorumlulukları ve görevleri:Bebek Temel Bakımı: Bebeğin temel ihtiyaçlarını karşılamak, bu da beslenme, giydirme, beşik bakımı ve hijyen gereksinimlerini içerir.Beslenme: Bebeğin yemeklerini hazırlamak ve beslenme saatlerini takip etmek, süt vermek veya mamayı beslemek gibi görevleri içerir.Emniyet: Bebeğin güvenliği için evde tehlikeli nesneleri uzaklaştırmak, bebek beşiğinin güvenli olmasını sağlamak ve bebekle ilgilenirken dikkatli olmak önemlidir.Uyku Rutini: Bebeğin düzenli bir uyku rutini oluşturmak ve uyku sırasında gözlem yapmak.Oyun ve Eğlence: Bebeği eğlendirmek, oyunlar oynamak, etkileşimde bulunmak ve gelişimine destek olmak.Temizlik ve Hijyen: Bebeğin altını değiştirmek, banyo yapmak ve bebek giysilerini temizlemek gibi hijyenik görevleri yerine getirmek.Gelişim İzlemek: Bebeğin büyüme ve gelişimini izlemek, gelişimsel kilometre taşları..

Devamı

 Afrikalı bakıcılar, İstanbul'da özellikle çalışan anne ve babalar tarafından tercih edilen bakıcılardan biridir. Afrikalı bakıcıların öne çıkan özellikleri şunlardır: çalışkandırlar. Afrikalı bakıcılar, genellikle kendi ülkelerinde de çocuk bakıcılığı konusunda eğitim alırlar. Bu nedenle, disiplinli ve çalışkan olmaları beklenir.Sevgi dolu ve şefkatlidirler. Afrikalı bakıcılar, genellikle çocuklarını kendi çocukları gibi sever ve onlara şefkatle bakarlar.İngilizce konuşurlar. Afrikalı bakıcıların çoğu, İngilizce konuşabilir. Bu, ailelerin çocuklarının İngilizce öğrenmelerine yardımcı olabilir.Farklı kültürlere ve yaşam tarzlarına uyum sağlarlar. Afrikalı bakıcılar, farklı kültürlere ve yaşam tarzlarına uyum sağlama konusunda genellikle başarılıdırlar. Bu nedenle, ailenin yaşam tarzına kolayca uyum sağlayabilirler. 

Devamı

Acil bakıcı arayanlar, aşağıdaki yerlere başvurabilirler:Bakıcı bulma siteleri ve uygulamaları: Bakıcı bulma siteleri ve uygulamaları, acil bakıcı arayan aileler için özel kategoriler oluştururlar. Bu kategorilerde, acil olarak bakıcı arayan ailelere ulaşabilirsiniz.Bakıcı ajansları: Bakıcı ajansları, acil bakıcı ihtiyacı olan ailelere bakıcı bulma konusunda yardımcı olurlar. Ajanslar, ellerinde bulunan bakıcı adaylarını ailelerin ihtiyaçlarına göre değerlendirir ve uygun olan bakıcı adaylarını ailelere sunarlar. Bilen danışmanlık hizmetleri olarak en kısa zamanda en iyi bakıcı ile çalışma imkanı sağlıyoruz. Bu konuda hemen bizim ile iletişime geçebilirsiniz. İnternet sitemizden talep formu doldurabilirsiniz.

Devamı

Türkiye'de bakıcı bulmak için kullanılabilecek bazı siteler şunlardır: www.bilendanismanlik.com www.atasehirbakici.com www.acilbakici.net Türkye'nin en büyük bakıcı sitelerinden bakıcı, bebek bakıcısı, Çocuk Bakıcısı, Hasta bakıcı, Ev işlerine yardımcı bulabilirsiniz.

Devamı

2023 yılı itibarıyla İstanbul'da bakıcı ücretleri, bakıcı türüne, deneyimine, eğitim durumuna, yabancı dil bilgisine ve çalışacağı saatlere göre değişiklik göstermektedir.Çocuk bakıcıları için aylık ücretler, 16.000 TL ile 20.000 TL arasında değişmektedir. Yatılı bakıcı ücretleri, gündüzlü bakıcı ücretlerinden daha yüksektir. Yatılı bakıcı ücretleri 25.000 TL -30.000 TL arasında değişmektedir.Yatılı yaşlı bakıcıları için aylık ücretler, 20.000 TL ile 25.000 TL arasında değişmektedir.Ev ve villa personeli olarak çalışan bakıcı ücretleri, 30.000 TL ile 35.000 TL arasında değişmektedir. Ev ve villa personeli, temizlik, yemek pişirme ve ütü gibi ev işlerinin yanı sıra, çocuk bakımı ve yaşlı bakımı gibi konularda da hizmet verebilir.Bakıcı ücretleri, ailenin ihtiyaçlarına ve beklentilerine göre de değişebilir. Örneğin, bakıcıdan belirli bir dil veya beceri seviyesine sahip olması istenmesi durumunda, ücret daha yüksek olabilir. Detaylı bilgi almanız için bize her zaman ulaşabilirsiniz...

Devamı

Ayazağa MahallesiBahçeköy MahallesiBaltalimanı MahallesiBüyükdere MahallesiCumhuriyet MahallesiÇamlıtepe MahallesiÇayırbaşı MahallesiEmirgan MahallesiFatih MahallesiFerahevler Mahallesiİstinye MahallesiKazım Karabekir Paşa MahallesiKireçburnu MahallesiKocataş MahallesiMaden MahallesiMerkez MahallesiPınar MahallesiPoligon MahallesiPTT Evleri MahallesiReşit Paşa MahallesiRumeli Kavağı MahallesiRumeli Hisarı MahallesiTarabya MahallesiYeniköy MahallesiYenimahalle Mahallesi

Devamı

Abdurrahmangazi MahallesiAkpınar MahallesiAtatürk MahallesiEmek MahallesiEyüp Sultan MahallesiFatih MahallesiHilal Mahallesiİnönü MahallesiSafa MahallesiSamandıra MahallesiSarıgazi Mahallesi

Devamı

Acarlar MahallesiAkbaba MahallesiAlibahadır MahallesiAnadolufeneri MahallesiAnadolu Hisarı MahallesiAnadolu Kavağı MahallesiBaklacı MahallesiBozhane MahallesiÇubuklu Mahallesiİncirköy MahallesiKanlıca MahallesiKavacık MahallesiKaynarca MahallesiKılıçlı MahallesiKiraztepe MahallesiKüçüksu MahallesiMahmut Şevket Paşa MahallesiMehmet Akif MahallesiOrtaçeşme MahallesiPaşabahçe MahallesiRüzgarlıbahçe MahallesiSahilköy MahallesiTokatköy MahallesiYalıköy MahallesiYavuz Selim Mahallesi

Devamı

AlemdağAtatürk MahallesiÇamlık MahallesiÇekmeköy Merkez MahallesiDudulluEsenşehirFevzi Çakmak MahallesiGüngören MahallesiHamitbey Mahallesiİhsaniye MahallesiKüçükçekmece MahallesiMehmet Akif MahallesiMimarsinan MahallesiNakkaş MahallesiOrhanlıSaklıgöl MahallesiSultanbeyli MahallesiTaşdelenYayla MahallesiYeşilbağlar Mahallesi

Devamı

Aydınlı MahallesiBağlarbaşı MahallesiCevizlik MahallesiEsenyalı MahallesiGüllübağlar Mahallesiİçmeler MahallesiKazım Karabekir MahallesiOrhanlı MahallesiPostane MahallesiSahil MahallesiŞifa MahallesiTuzla Merkez MahallesiYarımburgaz Mahallesi

Devamı

Altayçeşme MahallesiAltıntepe MahallesiAydınevler MahallesiBağlarbaşı MahallesiBaşıbüyük MahallesiBüyükbakkalköy MahallesiCevizli MahallesiÇınar MahallesiDoğanevler MahallesiFevzi Çakmak MahallesiGülsuyu Mahallesiİdealtepe MahallesiKüçükyalı MahallesiSahil MahallesiYalı Mahallesi

Devamı

Atalar MahallesiCevizli MahallesiCumhuriyet MahallesiÇarşı MahallesiÇavuşoğlu MahallesiEsentepe MahallesiFerhat Paşa MahallesiGümüşpınar MahallesiHürriyet MahallesiKarlıktepe MahallesiKordonboyu MahallesiOrhantepe MahallesiOrta MahallesiPetrol İş MahallesiRahmanlar MahallesiSoğanlık MahallesiYalı MahallesiYeni MahallesiUğur Mumcu MahallesiYakacık MahallesiYeşilbağlar MahallesiYukarı Mahallesi

Devamı

Meşrutiyet MahallesiTeşvikiye MahallesiOsmanbey MahallesiBeşiktaş MahallesiHarbiye MahallesiMaçka MahallesiNişantaşı Mahallesi

Devamı

Ataköy: 1. Kısım, 2. Kısım, 3. Kısım, 4. Kısım, 5. Kısım, 6. Kısım, 7. Kısım, 8. Kısım, 9. Kısım, 10. Kısım , Bakıcı hizmeti veriliyor.Basınköy Bakıcı hizmeti veriliyor.Cevizlik, Bakıcı hizmeti veriliyor.Kartaltepe Bakıcı hizmeti veriliyor.Osmaniye bakıcı hizmeti veriliyor.Sakızağacı bakıcı hizmeti veriliyor.Şenlikköy bakıcı hizmeti veriliyor.Yenimahalle bakıcı hizmeti veriliyor.Ataköy bakıcı hizmeti veriliyor.Florya bakıcı hizmeti veriliyor.İncirli bakıcı hizmeti veriliyor.Yeşilköy bakıcı hizmeti veriliyor.

Devamı

Abbasağa Mahallesi  Bakıcı Hizmeti Akat Mahallesi  Bakıcı Hizmeti Arnavutköy Mahallesi Bakıcı Hizmeti Balmumcu Mahallesi  Bakıcı Hizmeti Bebek Mahallesi  Bakıcı HizmetiCihannüma Mahallesi  Bakıcı HizmetiDikilitaş Mahallesi  Bakıcı Hizmeti Etiler Mahallesi Bakıcı Hizmeti Levazım Mahallesi Bakıcı Hizmeti Levent Mahallesi Bakıcı Hizmeti Mecidiye Mahallesi Bakıcı Hizmeti Muradiye Mahallesi Bakıcı Hizmeti Nisbetiye Mahallesi  Bakıcı Hizmeti Ortaköy Mahallesi Bakıcı Hizmeti Sinanpaşa Mahallesi Bakıcı Hizmeti Türkali Mahallesi  Bakıcı Hizmeti Ulus Mahallesi  Bakıcı Hizmteti Vişnezade Mahallesi Bakıcı Hizmeti 

Devamı

19 Mayıs Mahallesi Bakıcı hizmeti Acıbadem Mahallesi Bakıcı Hizmeti Bostancı Mahallesi Bakıcı Hizmeti Caddebostan Mahallesi Bakıcı Hizmeti Caferağa Mahallesi Bakıcı Hizmeti Dumlupınar Mahallesi Bakıcı Hizmeti Eğitim Mahallesi Bakıcı Hizmeti Erenköy Mahallesi Bakıcı Hizmeti Fikirtepe Mahallesi  Bakıcı Hizmeti Göztepe Mahallesi  Bakıcı HizmetiHasanpaşa Mahallesi Bakıcı Hizmeti Koşuyolu Mahallesi  Bakıcı Hizmeti Kozyatağı Mahallesi  Bakıcı Hizmeti Merdivenköy Mahallesi Bakıcı Hizmeti Osmanağa Mahallesi Bakıcı Hizmeti Rasimpaşa Mahallesi  Bakıcı Hizmeti Şaşkınbakkal Mahallesi  Bakıcı Hizmeti 

Devamı

Aşık Veysel MahallesiAtatürk MahallesiBarbaros MahallesiEsatpaşa MahallesiFerhatpaşa MahallesiFetih Mahallesiİçerenköy Mahallesiİnönü MahallesiKüçükbakkalköy MahallesiMevlana MahallesiMimar Sinan MahallesiMustafa Kemal MahallesiÖrnek MahallesiYeni Çamlıca MahallesiYeni Sahra MahallesiYenişehir Mahallesi

Devamı

Ümraniye, İstanbul'un Anadolu yakasında yer alan bir ilçedir. İlçe, nüfus yoğunluğu bakımından İstanbul'un en büyük ilçelerinden biridir. Ümraniye'de yaşayan ve çalışan aileler için bakıcı bulmak önemli bir ihtiyaçtır.Ümraniye'de faaliyet gösteren birçok bakıcı şirketi bulunmaktadır. Bu şirketler, ailelere farklı yaş grupları ve ihtiyaçlara uygun bakıcı bulma konusunda yardımcı olmaktadır.Bilen Danışmanlık hizmetleri olarak  ümraniye'de bakıcı, bebek bakıcısı, çocuk bakıcısı, hasta bakıcı, ev işlerine yardımcı konusunda hizmet verdiğimiz yerler Adem yavuz , Bakıcı Hizmeti Altın şehir , Bakıcı Hizmeti Armağan Evler, Bakıcı Hizmeti Aşağı Dudulu mahallesi Hizmeti Atakent mahallesi Bakıcı Hizmeti Atatürk Mahallesi Bakıcı Hizmeti Çemil Meriç Mahallesi Bakıcı Hizmeti Çakmak Mahalesi Bakıcı Hizmeti Çamlık Mahallesi Bakıcı Hizmeti Dumlu Pınar Bakıcı Hizmeti Elmalı Kent mahallesi Bakıcı hizmeti Esen Evler mahallesi Bakıcı hizmeti Esenkent mahallesi Bakıcı hizmeti Finans Kent mahallesi bakı..

Devamı

Ataşehir İstanbul Anadolu yakasında yer alan bir ilçedir. İş merkezlerinin alış veriş merkezlerinin aynı zamanda konutların olduğu bir bölgedir. Çocuk bakıcısı, Bebek bakıcısı, Bakıcı hizmeti almak isteyen aileler genelde kendilerine yakın olan bakıcı şirketleri ile çalışmak isterler. Bilen Danışmanlık hizmetleri İstanbul'da ataşehir'de  hizmet vermektedir.

Devamı

Bakıcı arayan insanların en yaygın kullandığı terimler Bakıcı arıyorum Bakıcı ücretleriBakıcı şirketleriYaşlı bakıcı Hasta bakıcı Gündüzlü bakıcı Yatılı bakıcı Bebek bakıcısı  şeklinde değişmektedir. Türkçe yazılan ve aramalarda kullanılan bu terimler ile kişiler kendirlerine bakıcı bulmaya çalışıyorlar. Bakıcı bulmanın en güvenli yolu belgeli ve yasal bir firma ile çalışmaktan geçer. En iyi bakıcı ile çalışmak için doğru  ve kaliteli çalışan bakıcı şirketleri ile çalışmanızı öneriyoruz.

Devamı

Bakıcı ilanlarına başvuru yapılması için, ilan sayfasının İş kur'a bağlı olup olmadığı tarafınızdan araştırmalı. Bakıcı ilanında geçen özelikler sizin için uygun olmalıdır. Bu özelikler , Çalışma şekli, Yaş kriteri, referans beklentisi, Çalışma saatleri, Görev tanımı, Çalışma yerine olan uzaklık bu gibi belirtilen özeliklerin size uygun olması gerekmektedir. Başvuru yaptığınız işin başlangıç zamanı tarafınızdan çok iyi bilinmesi gerekmektedir.

Devamı

Anne-bakıcı ilişkisi, çocuğun bakımı ve gelişimi için çok önemlidir. Bu ilişkide, anne ve bakıcı, çocuğun ihtiyaçları doğrultusunda işbirliği yapmalıdır.Anne-bakıcı ilişkisinin sağlıklı olması için, aşağıdaki noktalara dikkat edilmelidir:İletişim: Anne ve bakıcı, çocuğun bakımı ve gelişimi hakkında düzenli olarak iletişim kurmalıdır. Bu iletişim, çocuğun ihtiyaçlarının karşılandığından emin olmak için önemlidir.Güven: Anne ve bakıcı, birbirlerine güvenmelidir. Bu güven, çocuğun güvenliği ve huzuru için önemlidir.Saygı: Anne ve bakıcı, birbirlerine saygı duymalıdır. Bu saygı, çocuğun gelişimi için önemlidir.İşbirliği: Anne ve bakıcı, çocuğun bakımı ve gelişimi için işbirliği yapmalıdır. Bu işbirliği, çocuğun en iyi şekilde büyümesi için önemlidir.Anne-bakıcı ilişkisi, çocuğun bakımı ve gelişimi için çok önemlidir. Bu ilişkiyi sağlıklı bir şekilde kurmak için, yukarıdaki noktalara dikkat edilmelidir.İşte anne-bakıcı ilişkisini geliştirmek için bazı ipuçları:Bakıcıyı i..

Devamı

ilipinli bakıcılar, birçok aile tarafından tercih edilmektedir. Bunun başlıca nedenleri şunlardır:Filipinliler, İngilizceyi akıcı bir şekilde konuşurlar. Bu, aileler için iletişim açısından büyük bir avantajdır.Filipinliler, çocuk bakımı konusunda deneyimlidirler. Filipinler'de, çocuk bakımı yaygın bir meslektir ve Filipinli bakıcılar, bu alanda uzun yıllar deneyime sahiptirler.Filipinliler, sevgi dolu ve şefkatlidirler. Filipinliler, çocuklara karşı sevgi dolu ve şefkatli davranırlar ve çocukların kendilerini güvende ve mutlu hissetmelerini sağlarlar.Filipinliler, ekonomik açıdan uygundurlar. Filipinli bakıcılar, diğer ülkelerden gelen bakıcılara göre daha düşük ücret talep ederler. Bu, aileler için önemli bir avantajdır.Filipinli bakıcılar, birçok aile için ideal bir seçenektir. Eğer siz de bir Filipinli bakıcı arıyorsanız, Bilen Danışmanlık ile iletişime geçebilirsiniz.

Devamı

Anadolu YakasıBeykozÜsküdarKadıköyÜmraniyeKartalPendikMaltepeSancaktepeSultanbeyliŞileAvrupa YakasıBeşiktaşBeyoğluŞişliSarıyerKağıthaneBeylikdüzüEsenyurtAvcılarBakırköyGüngörenBağcılarFatihZeytinburnuBayrampaşaEsenlerKüçükçekmeceBaşakşehirBüyükçekmeceEyüpsultanGaziosmanpaşaSultangaziArnavutköyAtaşehirMaltepeBilen Danışmanlık hizmetlerinden hemen bakıcı hizmeti alabilirsiniz.

Devamı

"bakıcı""dadı""bebek bakıcısı""çocuk bakıcısı""yardımcı""ev yardımcısı""temizlikçi""yardımcı""kayıtlı hemşire""yaşlı bakıcısı, Bilen danışmanlık hizmetleri ile çalışmak için hemen başvuru yapabilirsiniz.

Devamı

İstanbul'da bakıcı bulmak için birçok farklı yol vardır. İşte birkaç öneri:Arkadaşlarınızdan, aile üyelerinizden ve komşularınızdan tavsiye alın. Onlar, sizin için uygun bir bakıcı bulmanıza yardımcı olabilirler.İnternette bakıcı arayan anneler forumlarına göz atın. Bu forumlarda, diğer ebeveynlerin bakıcı deneyimlerini okuyabilir ve tavsiye alabilirsiniz.Bakıcı ajanslarına başvurun. Bakıcılar, genellikle bakıcı ajansları aracılığıyla iş ararlar. Bakıcılarla yüz yüze görüşme yapmak için ajanslara gidebilir veya internet üzerinden bakıcı ilanlarına göz atabilirsiniz.İlgili belediyelere veya sosyal yardım kurumlarına başvurun. Belediyeler veya sosyal yardım kurumları, maddi durumu iyi olmayan ailelere bakıcı desteği sağlayabilirler.Bakıcı seçerken, dikkat etmeniz gereken bazı önemli noktalar:Bakıcının çocuk bakımı konusunda deneyimli olması gerekir.Bakıcının güvenilir olması gerekir.Bakıcının sabırlı ve şefkatli olması gerekir.Bakıcının hijyen konusunda dikkatli olmas..

Devamı

Demans, beynin zamanla hasar görmesi ve işlevlerini yerine getirememesi sonucunda ortaya çıkan bir hastalıktır. Demans hastaları, hafıza, düşünme, davranış ve günlük işlevlerinde sorunlar yaşayabilirler. Demans hastalığının tedavisi yoktur, ancak semptomların kontrol altına alınmasına yardımcı olan ilaçlar ve tedaviler vardır.Demans hastasına bakarken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar şunlardır:Hastanın güvenliğini sağlayın: Demans hastaları, unutkanlık ve dikkatsizlik nedeniyle kazalara daha yatkındırlar. Bu nedenle, hastanın güvenliğini sağlamak için gerekli önlemleri alın. Örneğin, hastanın evini düşmelere karşı güvenli hale getirin, hastanın ilaçlarını düzenli olarak verin ve hastanın evde yalnız kalmamasına dikkat edin.Hastanın sosyalleşmesini teşvik edin: Demans hastaları, sosyalleşmekten fayda görürler. Hastanın sosyalleşmesini teşvik etmek için, hastayı aile ve arkadaşlarıyla vakit geçirmeye teşvik edin, hastayı sosyal etkinliklere götürün ve hastayla birlikte yen..

Devamı

Parkinson hastalığı, beyindeki dopamin üreten hücrelerin kaybından kaynaklanan bir sinir sistemi hastalığıdır. Parkinson hastalığı, hareket yavaşlığı, titreme, kaslarda sertlik ve duruş bozukluğu gibi semptomlara neden olur. Parkinson hastalığı için bir tedavi yoktur, ancak semptomların kontrol altına alınmasına yardımcı olan ilaçlar ve tedaviler vardır.Parkinson hastalığı, dört evreye ayrılır:1. Evre (hafif evre): Bu evrede, hastalar genellikle tek bir tarafta titreme, hareket yavaşlığı ve kaslarda sertlik gibi semptomlar yaşarlar. Semptomlar, günlük yaşam aktivitelerini etkilemez.2. Evre (orta evre): Bu evrede, hastalar her iki tarafta titreme, hareket yavaşlığı ve kaslarda sertlik gibi semptomlar yaşarlar. Semptomlar, günlük yaşam aktivitelerini etkilemeye başlar.3. Evre (ileri evre): Bu evrede, hastalar şiddetli titreme, hareket yavaşlığı ve kaslarda sertlik gibi semptomlar yaşarlar. Semptomlar, günlük yaşam aktivitelerini önemli ölçüde etkiler. Hastalar, bağımsız ol..

Devamı

Parkinson hastalığı, beyindeki dopamin üreten hücrelerin kaybından kaynaklanan bir sinir sistemi hastalığıdır. Parkinson hastalığı, hareket yavaşlığı, titreme, kaslarda sertlik ve duruş bozukluğu gibi semptomlara neden olur. Parkinson hastalığı için bir tedavi yoktur, ancak semptomların kontrol altına alınmasına yardımcı olan ilaçlar ve tedaviler vardır.Parkinson hastasına bakarken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar şunlardır:Hastanın güvenliğini sağlayın: Parkinson hastaları, düşme ve yaralanma riski altındadır. Bu nedenle, hastanın evini güvenli hale getirin ve hastanın yalnız kalmamasına dikkat edin.Hastanın günlük aktivitelerine yardımcı olun: Parkinson hastaları, günlük aktivitelerini yerine getirmekte zorlanabilirler. Bu nedenle, hastaya yemek yeme, giyinme, banyo yapma ve ev işlerinde yardımcı olun.Hastanın sosyalleşmesini teşvik edin: Parkinson hastaları, sosyalleşmekten fayda görürler. Hastanın sosyalleşmesini teşvik etmek için, hastayı aile ve arkadaşlarıyla..

Devamı

Alzheimer hastalığı, beyindeki sinir hücrelerinin (nöronların) zamanla zarar görmesine ve ölmesine neden olan bir demans türüdür. Alzheimer hastalığı, demans vakalarının yaklaşık %60-70'ini oluşturur.Alzheimer hastalığının dört evresi vardır:1. Evre (hafif evre): Bu evrede hastalar, günlük yaşamda bazı zorluklar yaşamaya başlarlar. Örneğin, yeni şeyler öğrenmekte, hatırlamakta ve planlama yapmakta zorluk çekebilirler. Ayrıca, eşyalarını kaybedebilir, aynı soruyu tekrar tekrar sorabilir ve basit görevleri yerine getirmede zorlanabilirler.2. Evre (orta evre): Bu evrede hastalar, günlük yaşamda daha fazla desteğe ihtiyaç duymaya başlarlar. Örneğin, yemek yeme, giyinme ve banyo yapma gibi temel işlevleri yerine getirmekte zorlanırlar. Ayrıca, halüsinasyonlar, deliryum ve anksiyete gibi duygusal sorunlar yaşayabilirler.3. Evre (ileri evre): Bu evrede hastalar, yatağa bağımlı hale gelirler ve iletişim kurmakta zorluk çekerler. Ayrıca, yutma ve solunum sorunları yaşayabilirler...

Devamı

Alzheimer hastalığı, beyindeki sinir hücrelerinin hasar görmesinden kaynaklanan bir demans türüdür. Alzheimer hastaları, hafıza, düşünme, davranış ve günlük işlevlerinde sorunlar yaşayabilirler. Alzheimer hastalığının tedavisi yoktur, ancak hastalığın ilerlemesini yavaşlatmaya yardımcı olan bazı ilaçlar vardır.Alzheimer hastasına bakmak, hem hasta hem de hasta yakını için zor olabilir. Alzheimer hastasına bakarken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar şunlardır:Hastanın güvenliğini sağlayın: Alzheimer hastaları, unutkanlık ve dikkatsizlik nedeniyle kazalara daha yatkındırlar. Bu nedenle, hastanın güvenliğini sağlamak için gerekli önlemleri alın. Örneğin, hastanın evini düşmelere karşı güvenli hale getirin, hastanın ilaçlarını düzenli olarak verin ve hastanın evde yalnız kalmamasına dikkat edin.Hastanın sosyalleşmesini teşvik edin: Alzheimer hastaları, sosyalleşmekten fayda görürler. Hastanın sosyalleşmesini teşvik etmek için, hastayı aile ve arkadaşlarıyla vakit geçirmeye teş..

Devamı

Bebek-çocuk bakıcısı seçiminde dikkat edilmesi gerekenler:Deneyim: Bakıcının, bebek ve çocuk bakımı deneyimi olmalıdır. Bakıcının, çocuk gelişimi ve davranışları hakkında bilgi sahibi olması gerekir.Eğitim: Bakıcının, çocuk gelişimi ve davranışları hakkında eğitim almış olması gerekir. Bakıcının, ilk yardım eğitimi almış olması da önemlidir.Referanslar: Bakıcının, referansları olmalıdır. Referanslar, bakıcının geçmiş performansını ve güvenilirliğini değerlendirebilmenize yardımcı olur.Kişilik: Bakıcının, sizin ve çocuğunuzla uyumlu olması önemlidir. Bakıcının, sabırlı, şefkatli ve anlayışlı olması gerekir.Fiyat: Bakıcının ücreti, deneyimi, eğitimi ve referansları gibi faktörlere göre değişir.Bebek-çocuk bakıcısı seçerken, ailenin ihtiyaçlarına göre karar vermek gerekir. Ailenin bütçesine ve ihtiyaçlarına uygun bir bakıcı seçmek önemlidir.Bebek-çocuk bakıcısı seçerken, aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:Bakıcılarla görüşün. Bakıcılarla, deneyimleri, eğitimleri,..

Devamı

Yatılı bakıcı ve gündüzlü bakıcı arasındaki en önemli fark, yatılı bakıcıların ailenin evinde yaşaması, gündüzlü bakıcıların ise sadece gündüzleri gelmesidir. Yatılı bakıcılar, genellikle daha fazla sorumluluk alır ve daha fazla ücret alır.Yatılı bakıcı, ailenin evinde yaşar ve çocuklara gündüz ve gece boyunca bakar. Yatılı bakıcı, genellikle çocuklara yemek verir, onları banyo yaptırır, uyutur, onlara oyun oynatır ve ödevlerinde yardımcı olur. Yatılı bakıcı, ayrıca aileye ev işlerinde de yardımcı olabilir.Gündüzlü bakıcı, ailenin evine sadece gündüzleri gelir ve çocuklara bakar. Gündüzlü bakıcı, genellikle çocuklara yemek verir, onları banyo yaptırır, uyutur, onlara oyun oynatır ve ödevlerinde yardımcı olur. Gündüzlü bakıcı, ayrıca aileye ev işlerinde de yardımcı olabilir.Yatılı bakıcılar, genellikle daha fazla sorumluluk alır ve daha fazla ücret alır. Bunun nedeni, yatılı bakıcıların ailenin evinde yaşaması ve çocuklara 24 saat boyunca bakmasıdır. Gündüzlü bakıcılar ise, sadece gündü..

Devamı

Güvenilir bir bakıcı seçmek, çocuğunuzun sağlığı ve güvenliği için çok önemlidir. Güvenilir bir bakıcı seçerken, aşağıdaki faktörleri göz önünde bulundurmalısınız:Deneyim: Bakıcının çocuk bakımı deneyimi olmalıdır. Bakıcının, çocuk gelişimi ve davranışları hakkında bilgi sahibi olması gerekir.Eğitim: Bakıcının, çocuk gelişimi ve davranışları hakkında eğitim almış olması gerekir. Bakıcının, ilk yardım eğitimi almış olması da önemlidir.Referanslar: Bakıcının, referansları olmalıdır. Referanslar, bakıcının geçmiş performansını ve güvenilirliğini değerlendirebilmenize yardımcı olur.Kişilik: Bakıcının, sizin ve çocuğunuzla uyumlu olması önemlidir. Bakıcının, sabırlı, şefkatli ve anlayışlı olması gerekir.Güvenilir bir bakıcı seçmek için, aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:Bakıcılarla görüşün. Bakıcılarla, deneyimleri, eğitimleri, referansları ve kişilikleri hakkında konuşun.Bakıcıları, çocuğunuzla tanıştırın. Bakıcılar, çocuğunuzla uyumlu olmalıdır.Bakıcılarla, çalışma k..

Devamı

Hasta ilaç takibi, hastaların reçete edilen ilaçlarını doğru şekilde ve zamanında almalarını sağlamak için yapılan bir işlemdir. İlaç takibi, hastaların ilaçlardan en iyi şekilde faydalanmalarını ve ilaçlara bağlı istenmeyen etkileri en aza indirmeyi amaçlar.İlaç takibi, aşağıdakiler gibi çeşitli yöntemlerle yapılabilir:Hastanın ilaçlarını düzenli olarak kontrol etmekHastaya ilaçlarını nasıl alacağı konusunda eğitim vermekHastanın ilaçlarını almasını kolaylaştırmakHastanın ilaçlarına bağlı istenmeyen etkileri izlemekİlaç takibi, hastaların sağlıklarının korunması ve yaşam kalitesinin iyileştirilmesi için önemli bir işlemdir. Hastalar, ilaçlarını doğru şekilde ve zamanında almaları için doktorları veya eczacıları ile birlikte çalışmalıdırlar.İlaç takibinin bazı faydaları şunlardır:Hastaların ilaçlardan en iyi şekilde faydalanmalarını sağlarİlaçlara bağlı istenmeyen etkileri en aza indirirHastaların tedaviye uyumunu artırırHastaların yaşam kalitesini iyileştirirHastaların hastanede yatış..

Devamı

Palyatif bakım, yaşamı tehdit eden bir hastalıktan muzdarip hastaların ve ailelerinin yaşam kalitesini iyileştirmeyi amaçlayan bir bakım türüdür. Palyatif bakım ekibi, hastanın fiziksel, duygusal, sosyal ve ruhsal ihtiyaçlarını ele alır.Palyatif bakımda dikkat edilmesi gereken bazı noktalar şunlardır:Ağrı yönetimi: Palyatif bakımın en önemli hedeflerinden biri, ağrıyı etkili bir şekilde yönetmektir. Ağrının etkin bir şekilde yönetilmesi, hastanın yaşam kalitesini önemli ölçüde artırabilir.Semptom yönetimi: Palyatif bakım ekibi, hastanın diğer semptomlarını da yönetmeye yardımcı olur. Bu semptomlar arasında yorgunluk, bulantı, kusma, ishal, nefes darlığı ve uyku bozuklukları yer alır.Destek: Palyatif bakım ekibi, hasta ve ailesine destek sağlar. Bu destek, psikolojik, sosyal ve ruhsal açıdan olabilir. Palyatif bakım ekibi, hasta ve ailesine hastalığın seyri, tedavi seçenekleri ve bakım planı hakkında bilgi verir. Ayrıca, hasta ve ailesine duygusal destek sağlar ve onlara ..

Devamı

Hasta hakları, hastaların sağlık hizmetlerinden yararlanırken sahip oldukları haklar olarak tanımlanabilir. Hasta hakları, uluslararası sözleşmeler, ulusal yasalar ve yönetmeliklerle güvence altına alınmıştır.Türkiye'de hasta hakları, 1998 yılında çıkarılan Hasta Hakları Yönetmeliği ile düzenlenmiştir. Yönetmelik, hastaların sağlık hizmetlerinden yararlanırken sahip oldukları hakların neler olduğunu ve bu hakların nasıl kullanılacağını belirlemektedir.Hasta hakları, aşağıdaki başlıklar altında toplanabilir:Bilgi alma hakkı: Hastalar, sağlık durumu ve tedavi seçenekleri hakkında tam ve doğru bilgi alma hakkına sahiptir.Rıza hakkı: Hastalar, sağlık hizmetlerine rıza verme veya vermeme hakkına sahiptir. Rıza, bilgilendirilmiş rıza olmalıdır.Mahremiyet hakkı: Hastalar, sağlık bilgilerinin gizli tutulması hakkına sahiptir.İnsan onuru hakkı: Hastalar, sağlık hizmetlerine insan onuruna uygun bir şekilde ulaşma hakkına sahiptir.Katılım hakkı: Hastalar, sağlık hizmetler..

Devamı

Ankara'da bakıcı bulmak için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:İnternetten bakıcı arama sitelerini kullanabilirsiniz. Bu siteler, size Ankara'da bulunan bakıcıları listeler. Bakıcı adaylarının fotoğraflarını, özgeçmişlerini ve referanslarını inceleyebilirsiniz.Yerel gazetelere ve sosyal medya platformlarına bakıcı ilanı verebilirsiniz. Bu ilanlarla, Ankara'da yaşayan ve bakıcı arayan kişilere ulaşabilirsiniz.Arkadaşlarınız, aileniz ve komşularınızdan bakıcı tavsiyesi alabilirsiniz. Onlar, size Ankara'da güvenilir bakıcıları tavsiye edebilirler.Bakıcı ajanslarına danışabilirsiniz. Bakıcı ajansları, size Ankara'da bulunan bakıcıları listeler. Bakıcı adaylarını sizin için değerlendirebilirler.Bakıcı seçerken, aşağıdaki noktalara dikkat edin:Bakıcı adayının deneyimini ve eğitim durumunu inceleyin.Bakıcı adayının referanslarını kontrol edin.Bakıcı adayının sizinle ve ailenizle uyumlu olduğundan emin olun.Bakıcı adayının ücretini belirleyin.Bakıcı seçerken, dikkatli olu..

Devamı

Bakıcı ilanı vermek için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:İhtiyaçlarınız hakkında düşünün. Bakıcıya hangi görevleri yaptırmak istiyorsunuz? Bakıcıya ne kadar ödeme yapabilirsiniz?İlanı oluşturun. İlanda, bakıcıya yaptırmak istediğiniz görevleri, bakıcıya ne kadar ödeme yapacağınızı ve bakıcıdan beklediğiniz nitelikleri belirtin.İlanı yayınlayın. İlanı, internette, yerel gazetelerde ve sosyal medya platformlarında yayınlayabilirsiniz.Başvuruları değerlendirin. Başvuruları dikkatlice değerlendirin ve bakıcı adaylarını görüşmeye çağırın.Bakıcı seçin. Görüşmelerden sonra, bakıcı adaylarından birini seçin ve onunla sözleşme imzalayın.Bakıcı ilanı verirken, aşağıdaki noktalara dikkat edin:İlanı açık ve net bir şekilde yazın.İlanda, bakıcıya yaptırmak istediğiniz görevleri tam olarak belirtin.Bakıcıya ne kadar ödeme yapacağınızı belirtin.Bakıcıdan beklediğiniz nitelikleri belirtin.İlanı, doğru kişilere ulaştırın.Başvuruları dikkatlice değerlendirin.Bakıcı seçerken, bakıcı adaylarını iyi ta..

Devamı

İyi bir hasta bakıcının sahip olması gereken bazı özellikler şunlardır:Yardımseverlik: İyi bir hasta bakıcısı, hastalarına yardım etmeye istekli ve hevesli olmalıdır.Sabır: İyi bir hasta bakıcısı, hastalarının ve ailelerinin zor zamanlardan geçtiğini anlayabilmeli ve onlara sabırlı davranabilmelidir.Duyarlılık: İyi bir hasta bakıcısı, hastalarının duygularını anlayabilmeli ve onlara şefkatli davranabilmelidir.İletişim becerisi: İyi bir hasta bakıcısı, hastaları ve aileleri ile etkili bir şekilde iletişim kurabilmeli ve onlara bilgi verebilmelidir.Öz disiplin: İyi bir hasta bakıcısı, yoğun iş temposuna ayak uydurabilmeli ve öz disiplinli olmalıdır.Ekip çalışması: İyi bir hasta bakıcısı, diğer sağlık çalışanları ile birlikte çalışabilmeli ve ekip çalışması yapabilmelidir.Öğrenme isteği: İyi bir hasta bakıcısı, sürekli öğrenmeye istekli olmalı ve yeni bilgi ve beceriler edinmelidir.Bu özellikler, iyi bir hasta bakıcının sahip olması gereken en önemli öze..

Devamı

Çalışma izni için gereken evraklar, kişinin uyruğuna, eğitim durumuna ve çalışacağı iş yerine göre değişmektedir. Genel olarak, çalışma izni için gereken evraklar şunlardır:PasaportVizeDiplomaTranskriptSağlık raporuİş sözleşmesiİkametgah belgesiSabıka kaydıNüfus cüzdanı fotokopisi2 adet fotoğrafÇalışma izni başvurusu, kişinin çalışacağı ildeki Göç İdaresi Müdürlüğü'ne yapılır. Başvuru sırasında, yukarıdaki evraklar eksiksiz olarak teslim edilmelidir. Çalışma izni başvurusu, genellikle 10 iş günü içinde sonuçlanır.Çalışma izni, kişinin çalışacağı iş yerindeki pozisyona göre değişmektedir. Genel olarak, çalışma izni süresi 1 yıldır. Çalışma izni süresi, kişinin performansına göre uzatılabilir.Çalışma izni, kişinin Türkiye'de çalışmasını ve oturum izni almasını sağlar. Çalışma izni sahibi, Türkiye'de istediği yerde çalışabilir ve istediği yerde ikamet edebilir.

Devamı

Çocuk gelişimi eğitimi, çocukların fiziksel, bilişsel, sosyal ve duygusal gelişimlerini desteklemek için gerekli bilgi ve becerileri kazandırmayı amaçlayan bir eğitim programıdır. Bu program, çocuklarla çalışmak için gerekli olan temel becerileri ve teorileri öğretir.Çocuk gelişimi eğitimi programlarında genellikle aşağıdaki konular yer alır:Çocuk gelişiminin temelleriÇocukların gelişimsel dönemleriÇocukların öğrenme ve bilişsel gelişimiÇocukların sosyal ve duygusal gelişimiÇocukların sağlığı ve beslenmesiÇocukların oyun ve gelişimiÇocukların aile ve toplumla ilişkileriÇocukların eğitiminde kullanılan yöntemlerÇocukların eğitiminde yaşanan sorunlar ve çözümleriÇocuk gelişimi eğitimi programları, genellikle iki yıllık ön lisans programlarıdır. Bu programları tamamlayan öğrenciler, çocuk gelişimi uzmanı olarak çalışabilirler. Çocuk gelişimi uzmanları, kreş, anaokulu, okul öncesi eğitim kurumları gibi kurumlarda çalışabilirler. Ayrıca, ailelere ve topluma çocuk gelişimi konusunda danışman..

Devamı

İyi bir CV hazırlamak için şu adımları izleyin:Hedefinizi belirleyin. CV'nizi hangi iş için hazırladığınızı belirleyin. Bu, CV'nizi daha alakalı ve ilgi çekici hale getirecektir.Bilgilerinizi doğru ve özlü bir şekilde yazın. CV'nizdeki bilgiler doğru ve güncel olmalıdır. Bilgilerinizi özlü bir şekilde yazın, gereksiz ayrıntılara girmeyin.Anahtar kelimeleri kullanın. CV'nizdeki anahtar kelimeleri, başvurduğunuz iş ilanında geçen anahtar kelimelerle eşleştirin. Bu, CV'nizin işveren tarafından daha kolay bulunmasını sağlayacaktır.CV'nizi gözden geçirin. CV'nizi bir arkadaşınıza veya aile üyenize okuyun ve geri bildirim alın. CV'nizdeki herhangi bir hata veya eksikliği düzeltin.CV'nizi farklı formatlarda kaydedin. CV'nizi PDF, Word ve diğer formatlarda kaydedin. Bu, işverenin CV'nizi kolayca açmasını sağlayacaktır.İşte iyi bir CV'nin içermesi gerekenler:Kişisel bilgiler: Adınız, soyadınız, doğum tarihiniz, adresiniz, telefon numaranız ve e-posta adresiniz.Amaç..

Devamı

Bebeklerin hijyeni, onların sağlıklı büyümesi ve gelişmesi için çok önemlidir. Bebeklerin ciltleri çok hassastır ve kolayca tahriş olabilir. Bu nedenle, bebeklerin hijyeninde dikkatli olmak gerekir.Bebeklerin hijyeni için dikkat edilmesi gereken bazı noktalar şunlardır:Bebeğin cildini her gün yıkayın.Bebeğin cildini yıkarken, yumuşak bir sabun ve su kullanın.Bebeğin cildini fazla ovalamayın.Bebeğin cildini temizledikten sonra, iyice kurulayın.Bebeğin cildini nemlendirin.Bebeğin genital bölgesini her gün temizleyin.Bebeğin genital bölgesini temizlerken, özel bir bebek şampuanı kullanın.Bebeğin genital bölgesini fazla ovalamayın.Bebeğin genital bölgesini temizledikten sonra, iyice kurulayın.Bebeğin tırnaklarını her hafta kesin.Bebeğin tırnaklarını keserken, keskin bir tırnak makası kullanın.Bebeğin tırnaklarını keserken, çok dikkatli olun, bebeğin parmaklarını kesmeyin.Bebeğin saçını her gün yıkayın.Bebeğin saçını yıkarken, yumuşak bir şampuan kullanın.Bebeğin saçını fazla ovalamayın.Beb..

Devamı

Çocuk doktorları, çocuklara ve bebeklere tıbbi bakım sağlayan doktorlardır. Çocuk doktorları, tıp fakültesinden mezun olduktan sonra, dört yıllık bir pediatri uzmanlık eğitimi alırlar. Bu eğitim sırasında, çocuk hastalıkları, çocuk gelişimi ve çocuk sağlığı ile ilgili tüm konuları öğrenirler. Çocuk doktorları, bebeklerin doğumundan ergenlik dönemine kadar tüm yaş gruplarındaki çocuklara tıbbi bakım sağlarlar. Çocuk doktorları, bebeklerin ve çocukların büyüme ve gelişmesini takip eder, aşılarını yapar, hastalıkların teşhis ve tedavisini yapar ve çocukların sağlıklı bir şekilde büyümesine ve gelişmesine yardımcı olurlar.Çocuk doktorları, bebeklerin ve çocukların sağlığını korumak için önemli bir role sahiptirler. Çocuk doktorları, bebeklerin ve çocukların sağlıklı bir şekilde büyümesine ve gelişmesine yardımcı olmak için, ailelere ve topluma da danışmanlık yaparlar.

Devamı

Hamilelik, bir kadının hayatındaki en önemli dönemlerden biridir. Bu dönemde, kadının vücudu büyük değişiklikler geçirir ve bebeğin sağlıklı bir şekilde büyümesi ve gelişmesi için gerekli olan tüm desteği sağlamak önemlidir.Hamile annelerin bilmesi gereken bazı önemli noktalar şunlardır:Sağlıklı beslenme: Hamilelik döneminde sağlıklı beslenme, bebeğin sağlıklı gelişimi için çok önemlidir. Anne adayları, günde en az 5 porsiyon meyve ve sebze yemeli, tam tahıllar, yağsız proteinler ve az yağlı süt ürünleri tüketmelidir.Bol su içmek: Hamilelik döneminde su, bebeğin ve annenin sıvı ihtiyacını karşılar. Anne adayları, günde en az 8 bardak su içmelidir.Düzenli egzersiz yapmak: Hamilelik döneminde düzenli egzersiz yapmak, bebeğin sağlıklı gelişimini destekler ve anne adayının doğuma hazırlanmasına yardımcı olur. Anne adayları, doktorunun onayını alarak, haftada en az 3 kez 30 dakikalık orta şiddette egzersiz yapmalıdır.Stresten uzak durmak: Stres, hamilelik döneminde hem anne hem de bebek içi..

Devamı

Bakıcından işe girmeden istenen evraklar, işverene ve bakıcının deneyimine göre değişebilir. Ancak, genellikle istenen evraklar şunlardır:Nüfus cüzdanı fotokopisiİkametgah belgesiSağlık raporuAdli sicil kaydıDiploma veya sertifikaReferans mektubuBazı işverenler, bakıcılara ayrıca ilkyardım eğitimi, CPR eğitimi veya çocuk gelişimi eğitimi gibi ek eğitimleri de talep edebilirler.

Devamı

Evde yaşlı bakıcı ücretleri, bakıcı adayının deneyimi, eğitimi, görev tanımı ve yaşlının ihtiyaçları gibi faktörlere bağlı olarak değişmektedir. Genel olarak, evde yaşlı bakıcı ücretleri, saatlik 20-30 TL arasındadır. Ancak, bu ücretler, yaşlının özel ihtiyaçlarına göre daha yüksek olabilir.Evde yaşlı bakıcı ücretlerini etkileyen bazı faktörler şunlardır:Bakıcının deneyimi: Tecrübeli bakıcı ücretleri, daha az deneyimli bakıcı ücretlerine göre daha yüksektir.Bakıcının eğitimi: Bakıcının eğitim düzeyi, ücretini etkileyebilir. Örneğin, hemşire ya da sağlık meslek liseli bakıcı ücretleri, daha az eğitimli bakıcı ücretlerine göre daha yüksektir.Görev tanımı: Bakıcının görev tanımı, ücretini etkileyebilir. Örneğin, sadece kişisel bakım işlerini yapan bakıcı ücretleri, hem kişisel bakım hem de ev işlerini yapan bakıcı ücretlerine göre daha düşüktür.Yaşlının ihtiyaçları: Yaşlının ihtiyaçları, ücretini etkileyebilir. Örneğin, yatalak ya da demanslı yaşlılara bakmak, daha az bakıma ihtiyaç duyan..

Devamı

Filipinli bakıcı bulmak için birçok yol vardır. Bilen Danışmanlık hizmetleri bu konuda güvenli ve hızlı hizmet sunar.Çocuk bakıcılığı ajansları: Çocuk bakıcılığı ajansları, Filipinli ve diğer ülkelerden bakıcıları bulmanıza yardımcı olabilir. Ajanslar, bakıcı adaylarının özgeçmişlerini, referanslarını ve eğitimlerini kontrol eder. Ayrıca, ajanslar, bakıcı adaylarını aileleriyle yüz yüze görüştürerek, onların kişiliklerini ve yeteneklerini değerlendirir.Sosyal medya: Sosyal medya, Filipinli bakıcı bulmak için başka bir yoldur. Facebook, Instagram ve Twitter gibi platformlarda, Filipinli bakıcı adaylarını bulmak için gruplar ve sayfalar bulunmaktadır.Filipinli arkadaşlar ve aile: Filipinli arkadaşlar ve aile, Filipinli bakıcı bulmanıza yardımcı olabilir. Onlar, Filipinli bakıcı adaylarını size tavsiye edebilirler.Filipinli bakıcı ararken, dikkat edilmesi gereken bazı noktalar şunlardır:Bakıcı adayının deneyimi: Bakıcı adayının, çocuk bakıcılığı konusunda deneyimli olm..

Devamı

Çocuk gelişimi, doğumdan ergenliğe kadar olan süreyi kapsar. Bu süre içinde, çocuklar fiziksel, zihinsel, duygusal ve sosyal olarak hızlı bir şekilde gelişirler. Çocuk gelişimi, genel olarak dört ana evrede incelenir:Bebeklik dönemi (0-2 yaş): Bebeklik dönemi, çocukların en hızlı büyüdükleri ve geliştikleri dönemdir. Bu dönemde, çocuklar motor becerilerini, dil becerilerini ve sosyal becerilerini geliştirirler.Çocukluk dönemi (3-6 yaş): Çocukluk dönemi, çocukların okul öncesi eğitim aldıkları dönemdir. Bu dönemde, çocuklar okuma, yazma ve matematik gibi temel becerileri öğrenirler. Ayrıca, bu dönemde, çocuklar sosyalleşme ve arkadaş edinme becerilerini geliştirirler.Okula hazırlık dönemi (7-12 yaş): Okula hazırlık dönemi, çocukların ilkokul çağıdır. Bu dönemde, çocuklar akademik olarak daha fazla zorlanırlar. Ayrıca, bu dönemde, çocuklar duygusal olarak daha bağımsız hale gelirler.Ergenlik dönemi (13-18 yaş): Ergenlik dönemi, çocukların fiziksel, zihinsel ve duygusal olarak büyük değiş..

Devamı

Bakıcı-anne ilişkisi, çocuğun sağlıklı gelişimi için çok önemlidir. Bakıcı, çocuğun bakımını üstlenen kişidir ve bu nedenle, anne ile birlikte çocuğuna en çok vakit geçiren kişidir. Bakıcı ve anne, çocuğun ihtiyaçlarını iyi anlayabilmeli ve ona uygun bir şekilde bakım sağlayabilmelidir. Ayrıca, bakıcı ve anne, çocuğun gelişimini takip edebilmeli ve gerektiğinde anneye bilgi verebilmelidir.Bakıcı-anne ilişkisinin sağlıklı olması için, aşağıdaki noktalara dikkat edilmelidir:İletişim: Bakıcı ve anne, çocuğun bakımıyla ilgili konularda açık ve net bir şekilde iletişim kurmalıdır. Anne, bakıcıya çocuğun ihtiyaçlarını ve tercihlerini anlatmalıdır. Bakıcı da anneye çocuğun gelişimi hakkında bilgi vermelidir.Güven: Bakıcı ve anne, birbirlerine güvenmelidir. Bakıcı, çocuğunun güvenliğinden emin olmalı ve anne de bakıcıya çocuğunu emanet edebilmelidir.Saygı: Bakıcı ve anne, birbirlerine saygı duymalıdır. Bakıcı, anneye bir meslektaş olarak saygı duymalıdır. Anne de bakıcıya çocuğu..

Devamı

Deneyiminiz nedir?Daha önce kaç çocuk baktınız?Çocuk gelişimi hakkındaki bilginiz nedir?Çocuklara nasıl yaklaşırsınız?Çocuklara nasıl oyun oynatırsınız?Çocuklara nasıl yemek yedirirsiniz?Çocuklara nasıl banyo yaptırırsınız?Çocuklara nasıl uyutursunuz?Olası acil durumlarda ne yaparsınız?Çocuklar hakkındaki inançlarınız nelerdir?Çocuklar hakkındaki sınırlarınız nelerdir?Çocuklar hakkındaki beklentileriniz nelerdir?Çocuklar hakkındaki hayalleriniz nelerdir?Bu sorular, bebek bakıcısının niteliklerini ve deneyimlerini değerlendirmenize yardımcı olacaktır. Ayrıca, bebek bakıcısının sizin ve ailenizle uyumlu olup olmadığını da değerlendirmenize yardımcı olacaktır.

Devamı

Yatılı bakıcı, ailenin evinde yaşayan ve çocukların bakımını üstlenen kişidir. Yatılı bakıcı, genellikle sabahları çocukları uyandırır, onları okula hazırlar, öğle yemeği hazırlar, çocukları okuldan alır, onlara yemek yedirir, oyun oynar, ödevlerine yardım eder, banyo yaptırır ve onları yatağına yatırır. Yatılı bakıcı, ailenin ihtiyaçlarına göre diğer görevleri de üstlenebilir, örneğin ev işlerini yapabilir, yemek pişirebilir, alışveriş yapabilir, hasta bakabilir, evcil hayvanları besleyebilir, vb.Yatılı bakıcı olmak için, genellikle çocuk gelişimi ve psikolojisi hakkında bilgi sahibi olmak gerekir. Ayrıca, çocuklarla iletişim kurabilme, onları motive edebilme, onları eğlendirebilme ve onlara güvenli bir ortam sağlayabilme gibi beceriler de gereklidir.Yatılı bakıcı olmak, hem aileler için hem de bakıcı için avantajlı bir durumdur. Aileler, yatılı bakıcı sayesinde, çocuklarına daha fazla zaman ayırabilir, işlerini daha rahat yapabilir ve daha huzurlu bir yaşam sürebilirler. Bakıcı ise, ..

Devamı

İstanbul'da bakıcı bulmak için birçok yol var. Aşağıda, en yaygın yöntemlerden bazıları verilmiştir:Arkadaş ve aileden tavsiye alın. Arkadaşlarınız ve aileniz, İstanbul'da bakıcı arayan diğer ailelerden haberdar olabilirler.Çevrimiçi ilanlar verin. Çevrimiçi olarak, İstanbul'da bakıcı arayan birçok ilan bulabilirsiniz.Bir bakıcı ajansı kullanın. Bakıcı ajansları, İstanbul'da bakıcı arayan ailelere bakıcı bulma konusunda yardımcı olurlar.Çocuk bakım merkezlerine başvurun. Çocuk bakım merkezleri, İstanbul'da bakıcı arayan ailelere bakıcı bulma konusunda yardımcı olabilirler.İstanbul'da bakıcı ararken, aşağıdakileri göz önünde bulundurun:Bakıcının deneyimi. Bakıcının çocuk bakma konusunda deneyimli olması önemlidir.Bakıcının nitelikleri. Bakıcının çocuk gelişimi hakkında bilgi sahibi olması önemlidir.Bakıcının referansları. Bakıcının referanslarını kontrol etmek önemlidir.Bakıcının ücreti. Bakıcının ücreti, sizin için uygun olmalıdır.İstanbul'da bak..

Devamı

Filipinli çocuk bakıcılar, genellikle iyi eğitimli, deneyimli ve sevgi doludur. Filipinler'de çocuk bakımı, bir kariyer olarak çok saygın bir meslektir ve Filipinli çocuk bakıcılar, çocuklarına en iyi şekilde bakmak için gerekli eğitimi alırlar. Filipinli çocuk bakıcılar, genellikle çok esnektir ve farklı çalışma saatlerine uyum sağlayabilirler. Ayrıca, Filipinli çocuk bakıcılar, genellikle çok kültürlüdür ve farklı kültürlerden çocuklarla iletişim kurmakta zorlanmazlar.Filipinli çocuk bakıcılar, genellikle çok uygun fiyatlıdır ve bu da onları, bütçesi sınırlı olan aileler için harika bir seçenek haline getirir. Filipinli çocuk bakıcılar, genellikle çok sadıktır ve uzun yıllar boyunca aileleriyle birlikte çalışırlar.Filipinli çocuk bakıcılar, genellikle çok iyi bir seçimdir ve çocuğunuz için mükemmel bir bakıcı olabilirler. Ancak, herhangi bir çocuk bakıcısı seçerken, mutlaka referanslarını kontrol edin ve onunla bir görüşme yapın...

Devamı

Bebek bakıcısı arıyorsanız, aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:Bebek bakıcısı bulmak için bir yöntem seçin. Bebek bakıcısı bulmanın birçok yolu vardır. En yaygın yöntemler arasında, arkadaşlar ve aileden tavsiye istemek, çevrimiçi ilanlar vermek veya bir bebek bakıcısı ajansı kullanmak yer alır.Bebek bakıcısı adaylarını değerlendirin. Bebek bakıcısı adaylarını değerlendirirken, deneyimleri, nitelikleri ve referanslarına dikkat edin. Ayrıca, sizinle ve ailenizle uyumlu olup olmadıklarına da karar verin.Bebek bakıcısı ile sözleşme yapın. Bebek bakıcısı ile sözleşme yapmak, olası anlaşmazlıkları önlemeye yardımcı olacaktır. Sözleşmede, çalışma saatleri, maaş, izinler ve diğer önemli konular yer almalıdır.Bebek bakıcısını işe alın. Bebek bakıcısını işe aldıktan sonra, ona işe başlamadan önce gerekli belgeleri verin. Ayrıca, bebek bakıcısının ilk gününü planlayın ve ona neler beklemesi gerektiğini anlatın.Bebek bakıcısı ararken dikkat etmeniz gereken bazı önemli noktala..

Devamı

Hasta bakıcı seçiminde daha önce çalışmış olan ve bu konuda eğitimi ve referansı olan adayların tercih edilmesi büyük önem taşımaktadır. Hasta bakıcı seçiminde bir önceki referansı ile görüşülmeli, referansından mutlaka çalışma saatlerine uyum ile ilgili olarak bilgi alınmalıdır. Hasta bakıcı yabancı ile mutlaka oturma izini veya çalışma izini olmasına dikkat etmelisiniz. En iyi bakıcı ile çalışmak için hemen bizim ile iletişime geçebilirsiniz.

Devamı

Yabancı bakıcıların öncelikle oturma izinleri olması gerekmektedir. Oturma izini olmayan bir bakıcı ile çalışmanız yasal değildir. Ayrıca çalışacağınız firmanın yasal bir firma olması gerekmektedir.Bakıcı seçiminde Referans , Oturma izini mutlaka tarafınızdan kontrol edilmeli. Bilen Danışmanlık hizmetleri konusunda deneyimli ve yasal elemanlar ile çalışmaktadır.

Devamı

Oyun sırasında çocuğun bazı hareketleri sürekli olarak tekrar etmesi onun doğal olarak kas gelişimini hızlandırmaktadır. Ayrıca, koşma, atlama, sıçrama, tırmanma, sürünme gibi fiziki güç gerektiren oyunlar da çocuğun solunum, dolaşım, sindirim ve boşaltım gibi sistemlerinin düzenli çalışmasını sağlamaktadır. Bu sayede de oksijen alımı artmakta, kan dolaşımı ve dokulara besin taşınması hızlanmaktadır. Bu tür hareketli oyunlar ayrıca çocuğun çevresini tanımasına ve keşfetmesine de olanak sağlamaktadır. Çocukların yürüme, koşma, atlama, tırmanma, kayma, inme, çıkma, fırlatma, yakalama, sıçrama, zıplama, sallanma gibi eylemlerle sürekli hareket halinde olmaları onların büyük kas gelişimini desteklemekte ve etkilemektedir. Çocukların el ve parmak kaslarının gelişimi olan küçük kasların gelişimi ise tutma, koparma, kesme, bağlama, çözme, düğümlenme, yoğurma, delme, boyama, dikme, örme gibi etkinliklerin tekrarlanması oranında artmaktadır...

Devamı

Etilerde çocuk bakıcısı, Bebek bakıcısı, Hasta Bakıcı, Ev işine yardımcı arıyorsanız, hemen Bilen Danışmanlık hizmetlerine başvuru yapabilirsiniz. Bakıcı seçiminde sizin ile birlikte deneyimini paylaşan ve en güvenli , referanslı bakıcı ile çalışmanızı sağlıyoruz. Yetki belgeli olarak hizmet veren Bilen Danışmanlık hizmetleri Etiler ve bölgesine aynı gün içinde hizmet vermektedir. Etiler Bebek bakıcısı, Etiler çocuk bakıcısı, Etiler hasta bakıcı, Etiler ev işine yardımcı 

Devamı

yaşlılar genellikle yeterli ilgi ve özen gösterilmeden evde yalnız bırakılırlar. Evde sağlık yardımcıları, yaşlıların bakımında çeşitli görevleri yerine getirir. Bunlar, günlük görevlere yardımcı olmayı ve arkadaşlık sağlamayı içerir. Ayrıca yaşlıların aileleri - özellikle çocukları - yardımcı ve cesaretlendirici olmalıdır. Çocuklar için yaşlanan ebeveynlerinin evde tek başına mücadele etmesini izlemek zor olabilir, ancak mümkün olduğunda denemelidirler.Yaşlı bir kişi, fiziksel veya zihinsel sınırlamalar nedeniyle evde ekstra ilgiye ihtiyaç duyabilir. Fiziksel yardımlar arasında yürüme veya tımar etme; zihinsel yardımlar ise problem çözme veya tıbbi kararlar verme konusunda yardım içerir. Ayrıca, yaşlı bir kişi, azalan zihinsel yetenekleri nedeniyle ekstra ilgiye ihtiyaç duyabilir. Bu alanlardaki azalma, yaşlıyı yardım almadan günlük işlerini yapamaz hale getirebilir.

Devamı

İnternet üzerinden aram motoruna giriş yaptığınızda çok fazla bakıcı firması reklamları ile karşılaşacaksınız. Çalışacağınız  firmanın bilinen aynı zamanda yasal iş kur belgesi olan firma olması gerekiyor. Bakıcı konusunda uzun yıllardır hizmet veren Bilen Danışmanlık firması konusunda sadece uzman, referanslı, eğitimi bakıcılar hizmet vermektedir. Hızlı ve güvenli bir bakıcı hizmeti almak istiyorsanız, bizim ile görüşebilirsiniz.

Devamı

Bakıcı ilanlarına başvuru yapabilmeniz için mutlaka bakıcılık konusunda referansınız olmalı veya bu konuda eğitim almanız gerekiyor. Bebek bakıcısı, Çocuk bakıcısı, Hasta bakıcı, Yaşlı bakıcısı başvurularınız için başvuru formunu çok iyi bir şekilde doldurmanız sonrasında başvurunuz hakkında telefon ile bilgi almanız gerekmektedir. Başvuru yaptığınız işler gündüzlü  olması durumunda evinize uzaklık mesafesini göz önüne almanız gerekmektedir. Bilen Danışmanlık hizmetleri olarak devamlı internet sitemizden güncel bakıcı ilanlarını takip edebilirsiniz.

Devamı

Afrikalı bakıcı ücretleri diğer bakıcı ücretlerine göre daha uygun bir durumda, Bunun başlıca nedenlerinden birisi Türkiye de ilk defa çalışıyor olmaları, aynı zamanda referansların olmaması veya çok kısa olmasından kaynaklanıyor. Genelde İngilizce bilen bu bakıcılar ücret konusunda diğer ülke vatandaşlarına göre uygun ücretlere çalışıyorlar. Afrikalı bakıcı konusunda taleplerinizi bizim ile paylaşabilir en kısa zamanda çözüm bulabilirsiniz.

Devamı

Gündüzlü bebek bakıcıları sabah 08:00 akşam 19:00 arası çalışırlar. Gündüzlü bebek bakıcısı seçiminde bakıcının ailenin  evine yakın oturması gerekmektedir. daha önce mutlaka referansı veya konusunda eğitimli olması gerekmektedir. Haftanın 5 günü çalışırlar. Bebek öz bakımı ve beslenmesinden sorumludurlar. Anne işe giderken bebeği teslim bakıcıya teslim eder. Gün içinde tüm sorumluluk bebek bakıcısı tarafından yerine getirilir. Bilen Danışmanlık hizmetleri olarak konusunda referanslı ve eğitimli bakıcılar ile hizmet veriyoruz. Aile ve çalışanın güven noktası Bilen Danışmanlık hizmetleri 

Devamı

Hasta bakıcının görevleri, hastanın günlük takip edilmesi şeker, tansiyon , solunum ,ateş değerlerinin not edilmesi ve takip edilmesi. Doktor veya hemşire tarafından belirtilen aralıklarda gerekli ölçümlerin yapılması ve not ederler. Hasta bakıcılar hastaların alması gereken ilaçları günlük not edildiği gibi almasını sağlar. Hasta bakıcıların bir diğer görevi hastanın banyosunun yaptırılması ve hastanın bezlenmesi ve tuvalet bakım ihtiyaçlarının karşılanması. Ayrıca yatalak olan hastalara belirlenen saatler aralığında pozisyon verilmeleri gerekmektedir. Bilen Danışmanlık olarak referanslı veya eğitimli hasta bakıcılar ile hizmet veriyoruz.

Devamı

Büyüklerimizin yaşlanma nedeni ile zorlandığı ev işleri ,yemek ve diğer günlük ihtiyaçları karşılarlar. Daha önce bu konuda çalışmış deneyimi ve referansı olan  kişilerdir. Gündüzlü veya yatılı çalışabilirler. Güvenilir yaşlı bakıcı hizmeti almak isterseniz Bilen Danışmanlık hizmetlerini arayabilirsiniz. Yatılı hasta bakıcı, Gündüzlü hasta bakıcı, Bayan hasta bakıcı, Erkek hasta bakıcı temini ile ilgili hemen başvuru yapabilirsiniz.

Devamı

2023 yılında ücretlerin artışının sebepleri dolar artışıdır. Ancak Özbekistan ve Türkmenistan devletinin kapıları kapatması giriş çıkışlarda şartları zorlamış olması Türkiye'deki personel sayısını etkilemiştir.Personellerin bu durumda ücretlerinin artması ile şuanda minimum 14.000 TL olarak belirlendi. Bu rakamı yüksek bulan ailelerimiz gündüzlü personel tercih etmeye başladı. Gündüzlü Yabancı adayların ücretleri 10.000 TL Gündüzlü Türk adayların ücretleri 10.000 TL + Sgk şeklinde belirlenmiştir. Bu rakamın üzerinde isteyen personellerin özgeçmiş ve referansları detaylı kontrol edilmelidir. 

Devamı

Filipinli Bakıcı ücretleri 2022 ocak ayından başlamak üzere dolarda yaşanan dalgalanma ile birlikte 800 USD - 1200 USD arasında değişkenlik gösteriyor.Filipinli bakıcıların diğer bakıcılardan ayıran özelik İngilizce konuşmaları ve daha enerji seviyeleri yüksek olmaları Filipinli bakıcı işe başlatmadan önce mutlaka İnsan Kaynakları uzmanlarımız ile görüşmenizi bu konuda bilgi almanızı öneriyoruz.

Devamı

2022 Bakıcı ücretleri  ocak ayından başlamak üzere asgari ücrete zam gelmesi ile birlikte bakıcı ücretleri beklenenden yüksek bir artış olmuştur.Gündüzlü çalışan Bebek Bakıcıları ücretleri haftanın 5 günü için 5000.00 TL +sigortan başlıyor kişinin referansı ve eğitimine göre yükseliyor.Yatılı Bebek bakıcısı ücretleri  6 gün 7000.000 TL başlıyor 15.000,00 TL kadar yükseliyor. Kişinin referansı ve özeliklerine göre değişkenlik gösteriyor Yatılı Hasta Bakıcı ücretleri 6 gün  6000,00 TL den başlıyor hastanın durumu ve hasta bakıcının referans ve eğitimine göre yukarı çıkıyor.En güncel bilgileri almak için bizim ile iletişime geçebilirsiniz.

Devamı

Çocuk Bakıcısı seçiminde en doğru seçimi yapmak adına sizin ile görüşüyoruz. İhtiyacınızı birlikte gözden geçiriyor. En iyi çocuk bakıcısı ile çalışmanızı sağlıyoruz. Bilen Danışmanlık Hizmetleri sadece referansı ve eğitimli çocuk bakıcıları ile çalışmaktadır. Çocuk bakıcısı seçiminde aile ve çalışanın güven noktası olarak hizmet vermektedir.

Devamı

Bilen Danışmanlık olarak çocuk bakıcısı seçerken öncelikli olarak bakıcı adaylarının tecrübeli ve referanslı olmalarına dikkat ediyoruz. Bunun yanı sıra bakıcı adaylarının kişisel hijyenine önem vermelerine (diş temizliği,  saçlarının bakımlı olması, tırnaklarının kısa olması, kılık kıyafetinin derli toplu olması… gibi) çocuk gelişimi konusunda herhangi bir eğitim alıp almadıklarına, Türkçelerinin akışkan ve diksiyonlarının düzgün olmasına, annelik tecrübesinin olmasına, çocuklarla arasının iyi olmasına ve sevgi dolu bireyler olmasına dikkat ediyoruz. Özellikle çocuk gelişimi mezunu, anaokulu öğretmeni ya da bebek hemşireliği yapmış olan çocuk bakıcıları konusunda daha deneyimli ve profesyonel oldukları için aileler açısından daha kaliteli profillerdir.

Devamı

Hasta Bakıcı, Refakatçi, Hemşire Bilen Danışmanlık olarak deneyimli ,referanslı, kendi konusunda eğitimli elemanlar ile çalışmaktadır. Bu konuda talepte bulunan ailelerimiz bakım yapılacak kişi ile ilgili detaylı bir şekilde bilmelidir. Bu konuda her zaman ileriyi düşünerek bakıcı işe alınmalıdır. Günümüzde insanların başına gelmediği sürece bu konularda bilgileri çok olmadığından çoğu zaman işe başlatmış oldukları bakıcılar ile kısa zamanda yollarını ayrılmaktadır.. Bilen Danışmanlık olarak ,müşteri temsilcimiz ile görüşmenizde hastanızın durumuna ve yaşam şartlarına göre Müşteri temsilcimiz sizi en iyi şekilde yönlendirecektir.  Hizmetlerimiz; 1- Yatalak Hasta Bakımı (Ev ,Hastane ,Bakım evi ) 2- Ayakta Hasta Bakımı (Ev, Hastane, Bakım evi )

Devamı

Bilen danışmanlık hizmetleri uzun yılardır  çocuk bakıcısı ilanlarını kendi internet sitelerinde yayınlamaktadır. Kendi oluşturmuş olduğu veri tabanında Çocuk bakıcısı, Bebek bakıcısı, Ev işlerine yardımcı gibi konularda Türkiye nin en büyük veri tabanına sahip olan Bilen Danışmanlık konusunda sadece eğitimli ,referanslı çocuk bakıcıları ile çalışmaktadır. Aile ve çalışanın güven noktası olarak hizmet veren Bilen danışmanlık hizmetleri bakıcı konusunda butik hizmet veren sektörünün lider firması olarak 14 yıldır hizmet vermektedir. Bakıcı konusunda uzmanlaşan firmamız Türkiye'de tanındığı kadar dünya ülkelerinde kendi alanındaki firmalara öncülük etmektedir.

Devamı

Pek çok anne baba çalışmak zorunda olduğu için çocuklarını emanet edecek kişiyi bulmakta oldukça zorlanıyorlar. Özellikle de birden fazla çocuğu olanlar bu konuda daha da çaresiz olduklarını hissediyorlar. Hem güvenilir hem de işinde profesyonel bir bakıcı bulmak aslında hiç kolay değil. Öyleyse anne babalar ne yapmalılar? Öncelikle iş kur’ a bağlı resmi bir firmadan destek istemelisiniz. Biz de Bilen Danışmanlık olarak işkura bağlı bir firmayız ve bu anlamda size destek olmak adına buradayız. Bilen Danışmanlık olarak bu konuda nelere dikkat ettiğimizden bahsetmek istiyorum sizlere. Biz çalışmak isteyen çocuk bakıcılarının deneyimli ve referanslı olmasına, referanslarının güvenilirliğine, kişinin kişisel hijyenine dikkat edip etmediğine, bu anlamda diş temizliği, tırnaklarının kısa olması, saçlarının bakımlı olmasına, diksiyonunun düzgün olmasına, çocuk gelişimi konusunda herhangi bir eğitim alıp almadığına, kendi çocukları var mı varsa kaç yaşında ve ne durumda olduklarına ve ço..

Devamı

Çocuk Bakıcısı, anne olmadı zamanlarda annenin vermiş olduğu görev tanımı  bilgilendirmesi doğrultusunda çocuklara bakan kimse olarak kısaca tanımlayabiliriz. Günümüzde büyük kent hayatının başlaması ve kadınların iş hayatına atılması ile birlikte tüm dünyada çocuk bakıcısı sektörü oluşmuştur. Çocuk bakıcısı seçiminde bilen danışmanlık hizmetleri tüm Türkiye ve dünya ülkelerine hizmet vermektedir. Bakıcı seçiminde yanlış yapmamak ve ilk seferde doğru çocuk bakıcısı ile çalışmak adına bizi aramanız ve bizim ile iletişime geçmeniz yeterli olacaktır. Çocuk bakıcısı kadar çocuk bakıcısı hizmeti aldığınız firmanın da önemli olduğunu belirtmek isteriz.  

Devamı

10 gün süreden fazla ev hizmetlerinde çalışan elemanlar  teşvik kapsamında olup olmadığına göre ödenek prim tutarları farklılık göstermektedir. Brüt asgari ücret 2018 tutarının belirlenmesi ile birlikte 01 Ocak 2018 tarihi ile 31 Aralık 2018 tarihleri arası ödenecek ev hizmetleri sgk prim tutarı şu şekilde olacaktır: Eğer prim borçlarınızı düzenli ödemiyorsanız indirimsiz olarak günlük çalışma için ödeyeceğiniz tutar 25,36 TL, aylık ise 761,06 TL olacaktır. Eğer prim borçlarınızı düzenli ödüyorsanız ve son ödeme vadesi geçmiş sigorta prim borcunuz yoksa 5510 yüzde 5 ‘lik indirimden yararlanırsınız. Bu durumda asgari ücret desteği ile beraber günlük 18,65  TL aylık olarak ise 559,58 TL ödeme yaparsınız. Eğer 10 günden fazla çalışanınız 4447/10. madde sigorta prim indirim şartlarını sağlıyorsa, prim borçlarınızı düzenli ödüyorsanız ve son ödeme vadesi geçmiş sigorta prim borcunuz yoksa bu durumda asgari ücret desteği ile beraber günlük olarak 8,16 TL, aylık ise 24..

Devamı

Çocuk Bakıcısı işe başlamadan önce mutlaka işe başlamadan önce özel bir hastanede  Hepatit B ve C,Hiv testlerinin yapılmasını öneriyoruz.Bilen Danışmanlık Hizmetleri olarak sağlıklı olan bir bakıcı ile çalışmanızı öneriyoruz. konua hakkında detaylı bilgi almak isterseniz bizi arayabilirsiniz.Aile ve çalışanın güven noktası Bilen Danışmanlık   

Devamı

Çocuk Bakıcısı ücretleri bakıcının eğitim durumu ve referansı profiline göre değişmektedir. Gündüzlü çocuk bakıcısı ücretleri 5 gün: 1900 TL +sigorta ücretinden başlayarak kişinin referansı ve eğitimine göre yukarı doğru çıkmatadır. Yatılı çocuk bakıcısı ücretleri  gün yatılı bir gün izinli 2800-3000 TL aralığından başlayarak yukarı doğru çıkmaktadır. Gücncel çocuk bakıcısı,Bebek bakıcısı,Ev işlerine yardımcı,Hasta bakıcı,Bebek hemşiresi,aşçı ücretleri hakkında bilgi almak için bizi arayabilirsiniz. çocuk bakıcısı bebek bakıcısı hasta bakıcı bakıcı çoçuk bakıcısı iş ilanı çocuk bakımı bakıcı arıyorum yaşlı bakıcısı bebek bakımı çoçuk bakıcısı fiyatları bakıcı ilanları çoçuk bakıcısı arıyorum yatılı bakıcı bebek bakıcı ilanları evde çoçuk bakımı ilanları bebek bakıcısı fiyatları cocuk bakicisi bebek bakıcısı arıyorum hasta bakımı yatılı hasta bakıcı yaşlı bakımı kendi evimde çoçuk bakımı ilanları hasta ba..

Devamı

Bakıcı değiştiren ailelerimizde yaptığımız gözlemler sonucunda  1- Çocuk bakıcısı seçimlerinde hatalı davrandıkları. 2- Bir arkadaşlarının veya akrabalarının bakıcılarını işe aldıkları. 3- Bakıcı seçimi yaparken beklentilerini tam olarak analiz etmediklerini. 4- Bakıcı işe başlatamadan önce referansı ile konuşmadıklarını. 5- Çocuk Bakıcısı ve diğer bakıcı alanlarında Bilen Danışmanlık gibi uzman bir bir firmadan yardım alamadıklarını. 6- Anne dışında diğer bireylerin bakıcı üzerinde uygulamış oldukları baskı. 7- Bakıcnın sağlık durumu ile ilgili işe başlatmadan önce bilgi almadıkları. 8- Bakıcı konusunda kurumsal bir firma ile çalışmadıklarını. Daha bir çok önemli detay olduğunu siz değerli ailelerimize belirtmek isteriz.Hayatınızın en değerli varlıkları olan çocuklarınızın emin ellerde büyümesi ve çocuk bakıcısı konusunda doğru bir karar verebilmeniz adına bizim ile çalışmanızı öneriyoruz.Sektörünün öncü ve lider firması olan Bilen Danışmanlık Hizmetler..

Devamı

Bebek bakıcıları gündüz-yatılı veya yarım gün olarak üçe  ayrılır. Bebek bakıcısı bebeğin bakımından , tüm işlerinden, odasından sorumludur. Bunun yanı sıra rutin ufak tefek işlerde katkıda bulunabilirler. Yemek yapabilirler. Kimi ailelerimiz hem bebek bakan hem de ev işlerini yapan bir bakıcı talebinde bulunmaktadırlar. Bu şekilde çalışan bir bakıcı ile çalışmanızı önermiyoruz. Bilen Danışmanlık Hizmetleri olarak genel ev işlerini yapanlar, ile çocuk bakıcıların iki ayrı profil olduğunu belirtmek isteriz.

Devamı

Bilen Danışmanlık Hizmetleri ile çalışmak sizin daha iyi bir aile ve gerçek anlamda size uygun bir işe girmenizi sağlayacaktır. Bilen Danışmanlık Hizmetlerine internet üzerinden başvurunuzu yapmanız akabinde, sizi ofisimize davet ediyoruz. Detaylı bir görüşme sonrasında en uygun işi bulmanızı sağlıyoruz. Güvenli ve dürüst ve kaliteli bir hizmet için bizim ile çalışmanızı öneriyoruz. Bilen Danışmanlık hizmetleri 4904 sayılı kanun gereği iş arayanlardan ücret, komisyon almıyor.

Devamı

Çocuk bakıcısı arıyorum diyenler Bilen Danışmanlığı tercih ediyor. Bilen Danışmanlık sadece referanslı ve eğitimli çocuk bakıcıları ile çalışmaktadır. Çocuk Bakıcısı arıyorum diyen anne babalara,  önerimiz iyi çocuk bakıcısı iyi firmada bulunur. Çalıştığınız firmanızın özel İstihdam bürosu olması ve size nasıl ve ne şartlarda hizmet vereceğini iyi bir şekilde sorgulamanızı öneriyoruz. çocuk bakıcısı bebek bakıcısı hasta bakıcı bakıcı çoçuk bakıcısı iş ilanı çocuk bakımı bakıcı arıyorum yaşlı bakıcısı bebek bakımı çoçuk bakıcısı fiyatları bakıcı ilanları çoçuk bakıcısı arıyorum yatılı bakıcı bebek bakıcı ilanları evde çoçuk bakımı ilanları bebek bakıcısı fiyatları cocuk bakicisi bebek bakıcısı arıyorum hasta bakımı yatılı hasta bakıcı yaşlı bakımı kendi evimde çoçuk bakımı ilanları hasta bakıcı iş ilanları hasta bakıcı ücretleri filipinli bakıcı yatılı çoçuk bakıcı bakıcı iş ilanları cocuk bakimi ..

Devamı

Yaşlanma, karmaşık bir biyo-psiko-sosyal süreçtir. Yaşlı nüfus, dünyada ve Türkiye de son zamanlarda büyük bir  artış göstermiştir. Ülkemizde yaşlı nüfusun, genel nüfusa göre oranının yıllar içinde  daha da artacağı gözükmektedir... Bu hastalıkların toplum ve hasta yakınları için ciddi bir bakım ve tedavi yükünün artmasına  neden olur. Bilen Danışmanlık Hizmetleri evde hasta bakıcı-yaşlı bakıcı konusunda İstanbul'da yaşan ailelerimize hizmet vermektedir. Bilen Danışmanlık Hizmetleri konusunda referanslı-eğitimli yatılı-gündüzlü hasta bakıcılar ve hemşireler ile çalışmaktadır.

Devamı

Çocuk bakıcısı seçiminde aile ilk önce kendi çalışma şartlarını iyi bir şekilde.. Bakıcı seçimi yapılmadan önce çocuk bakıcısından beklentilerin belirlenmesi gerekmektedir .Firmamıza başvuran  ailelerimiz bir kısmı  bakıcı seçiminde yapmış olduğu hatalardan dolayı çeşitli sıkıntılar yaşayan ailelerimizdir. Önerimiz: Çalışacağınız bakıcı mutlaka referanslı veya eğitimli  olmalıdır. Başka bir arkadaşınız veya tanıdığınız bir bakıcı size faydalı olmayabilir. Her ailenin kendi içinde özellikleri  vardır. Sizde kendi çalışma şartlarınıza uygun bir bakıcı ile çalışmak istiyorsanız Bilen Danışmanlık Hizmetlerinden yardım almalısınız. Bilen Danışmanlık Hizmetleri konusunda eğitimli ve referanslı bakıcılar ile çalışmaktadır. İlk seferde doğru, güvenli, Çocuk Bakıcısı, Ev yardımcısı, Hasta Bakıcı ile çalışmak için uzman ve yetki belgeli bir firma ile çalışmanızı öneriyoruz...

Devamı

Çocuk bakıcısı olarak işe alacağınız  kişi mutlaka referanslı veya eğitimli olmalı. Bakıcı veya İnsan kaynakları firması tarafından size belirtilen referans numarasını aradığınızda kişinin doğru referans olduğundan emin olmanız gerekmektedir. Referans görüşmesinde çalışma süresi, çalışan bakıcının görev sorumlulukları konusunda görüşmelisiniz.. Ayrıca referansın doğrulunu çalışma süresi, neden ayrıldı, kişinin iyi yönleri, kişinin zayıf yönleri olarak sorguladığınızda bu konuşma sizi referans dan emin olma sürecine götürecektir. Bilen Danışmanlık hizmetleri olarak hizmet vermiş olduğumuz bakıcıların bir çoğunun referans iletişim bilgilerinin dışında Çocuk bakıcılarının, Yardımcıların, Hasta bakıcıların, yazılı referans mektupları bulunmaktadır.

Devamı

Çocuk bakıcısı veya bebek bakıcısı işe başlamadan önce mutlaka Hepatit B ve C ,kan testlerini yaptırmalıdır. Çocuk bakıcısı işe başlamadan önce çocuk doktorunuza danışmanızı, bakıcınız ile ilgili ne gibi testler yaptırmanız gerektiğini konusunda  görüş almanız gerekmektedir. Bilen Danışmanlık Hizmetleri olarak  bebek ve çocuk bakıcısı olarak işe başlayacak kişinin sağlık raporu ve diğer testlerini yaptırmanızı öneriyoruz.  

Devamı

Çocuk bakıcısı aylık ücreti belirlenmesinde, bakıcının profili, eğitimi, referansı, çalışma şekli, çalışacak il , semt, çalışma saatleri, iş tanımına göre değişkenlik göstermektedir. Bakıcı talebinde bulunmadan önce bakıcı ile ilgili olarak bütçenizi net olarak belirlemenizi öneriyoruz. Bilen Danışmanlık hizmetleri prensip olarak aile ve çalışanın güven noktası olarak hizmet vermektedir .Bakıcı talebinin  gerçekleşmesi akabinde İnsan Kaynakları uzmanlarımız tarafından bu konularda net olarak ailelerimiz bilgilendirilmektedir. Bilen Danışmanlık Hizmetleri  bakıcı seçme ve yerleştirme konusunda uzman , sektörün lider firması olarak  İstanbul'da hizmet vermektedir. çocuk bakıcısı bebek bakıcısı hasta bakıcı bakıcı çoçuk bakıcısı iş ilanı çocuk bakımı bakıcı arıyorum yaşlı bakıcısı bebek bakımı çoçuk bakıcısı fiyatları bakıcı ilanları çoçuk bakıcısı arıyorum yatılı bakıcı bebek bakıcı ilanları evde çoçuk bakımı..

Devamı

Günümüzde bir çok insan kaynakları firması çeşitli garanti süreleri vermektedir .Bilen Danışmanlık Hizmetleri 60 gün garanti süresi vermektedir.60 gün içinde işveren tarafından bakıcı değişikliği yapılmak istenir ise ! işe giriş yapan bakıcı haricinde iki eleman değişikliği yapılır. Garanti süresinin aslında bir önemi olmadığını belirtmek istiyoruz. Garanti süresi içinde değişiklik yapmak istediğinizde belirtmiş olduğunuz kriterlerden bakıcı adayları ile görüşme yapmanız her şey den önemlidir. İstemiş olduğunuz bakıcı kriterleri karşınıza çıkmaması durumunda garanti süresinin bir önemi yoktur. Bilen Danışmanlık tarafından  işe başlayan bakıcıların işlerine  devam etme oranının  %99 olduğunu belirtmek isteriz.

Devamı

Bilen Danışmanlık Hizmetlerine başvuru yapan aile, süreci başlatmak için İnternet sitemizden aramış olduğu bakıcı ile ilgili olarak aile talep formunu detaylı bir şekilde doldurur. Veya whatsappdan detaylı bir şekilde gönderir.  istenilen elemanın görev tanımı; Çocuk Bakıcısı, Ev işlerine yardımcı, Hasta bakıcı, Ev aşçısı  Bakılacak kişinin yaşı, cinsiyeti, görev tanımı, istenilen bakıcının  yaş aralığı ,çalışma saatleri ve günleri, yatılı ise izin günü, evinizin adresi, acilyet durumunuz, evinizde kamera sistemi var mı? Anne ve babanın mesleği, bakıcı ile ilgili aylık ücret bütçeniz gibi detaylar eksiksiz olarak yazılır. Bilen Danışmanlık Hizmetleri aile talep formunu değerlendirmesini yapar. Uygun ise bakıcı talebi yapan aileye dönüş yapar. Belirlemiş olduğu bakıcı adayları ile ilgili olarak, bakıcı talebinde bulunan aileye, bakıcı adayları  ile ilgili detaylı bilgi verir. Bilen Danışmanlık Hizmetleri işe yerleştirmiş olduğu eleman ile ilgili olarak iki&n..

Devamı

İşe başlatacağınız çocuk bakıcısının referansı ile mutlaka görüşmelisiniz. Görüşme sırasında karşı tarafın doğru kişi olduğundan emin olmak için çeşitli sorular sorabilirsiniz. İşe başlatmayı düşündüğünüz bakıcının ne kadar süre çalıştığı, nelerden sorumlu olduğu, neden ayrıldığını detaylı bir şekilde görüşmeniz gerekmektedir. Referans görüşmesi yapmadığınız bir adayı kesinlikle işe başlatmayın. Bilen Danışmanlık olarak referansı veya eğitimi olmayan çocuk bakıcıları ile çalışmıyoruz.

Devamı

Seçtiğiniz bakıcı ile iletişim problemi yaşamamamız için bakıcıya evinizin düzenini bizzat kendiniz anlatmalı ve kendi kurallarınızdan bahsetmelisiniz. Aynı şekilde aile büyüklerinin de sizden farklı kurallar koymamasına özen göstermeli ve bu anlamda bakıcının kafasının karışmamasını sağlamalısınız. Aile büyükleriniz kendi evinizin düzenine çok fazla müdahaleci tutum sergilememelidir. Unutulmamalıdır ki sizin eviniz ve sizin kurallarınız geçerlidir. Bakıcı da bu anlamda sizden aldığı direktifler doğrultusunda hareket edecektir.

Devamı

Seçtiğiniz bakıcının aile yapısı çocuklarıyla ve eşiyle olan iletişimi sizin için önemlidir. Bu sayede kendi aile yapınıza da kolay uyum sağlayıp sağlayamayacağını anlamış olursunuz. En çok da bakıcının kendi çocuklarıyla olan iletişimi kuvvetli mi bu noktada iyi gözlemlemelisiniz. İyi bir anne aynı zamanda iyi bir de bakıcıdır. Seçeceğiniz bakıcı çocukların dilinden anlayan ve çocukları seven bir yapıda olmalıdır. Bakıcınız kendi çocuklarının eğitim öğretim hayatını ne kadar yakından takip ediyor, çocuklarına karşı ne kadar ilgili alakalı bir anne, çocuklarına yeteri kadar sevgi ve şevkat gösterebiliyor mu bunlar da seçeceğiniz bakıcıda dikkat etmeniz gereken konulardır.

Devamı

Çocuk bakıcısı çocuk odaklı olmalıdır. Çocukla ilgili her konuda destek vermeli ve çocuk dışında çok fazla beklentiye girilmemelidir. Çocuk bakıcıları bu anlamda profesyonelce çalışırlar ve çoğunun da kendi aile yapısı ve çocukları vardır. Kendi çocuklarından da deneyimli birer annelerdir. Bakıcının odak noktası karışırsa dikkati dağılır ve konu çocuklarınız olduğu için istenmeyen sonuçları beraberinde getirmesini istemezsiniz. Ailelerin bu anlamda en çok yanılgıya düştükleri nokta bakıcıdan temizlik beklentisine girmelerinden kaynaklanmaktadır. Bakıcılar zaten günlük toparlama adına aileye yardımcı olmaktadırlar ve bundan daha fazla bir beklenti hem bakıcıyı yorar hem de çocuğa olan dikkat dağınıklığına sebebiyet verir.

Devamı

En çok yaşanılan durum çocuğun yeni gelen bakıcıyı kabullenmek istememesidir. Sürekli değişen ev düzeni çocukta tedirginlik hali yaratabilir. Adaptasyon süresi uzar ve bakıcıya kötü davranabilir. Önceki bakısına çok düşkün olan çocuklarda ise hırçınlık ve daha farklı davranışlar gözlemlenebilir. Çocuğun gerek uyku düzeni gerekse yemek yeme alışkanlığında değişimler meydana gelebilir. Bu tip durumların önüne geçebilmek için kendisinden tam olarak emin olamadığınız bakıcı adaylarını evinize almamalı ve sık sık bakıcı değiştirmelerin önüne geçmelisiniz. Bunun yanı sıra anneanne ya da babaanne faktörüyle devam edip ilk defa bakıcı alacak ailelerin çocuklarında ise içe kapanıklık hissedilebilir. Yeni bir yüze alışmak onunla iletişime geçmek onun elinden yemek yemek ve onun uyutmasıyla uyumak çocuk için büyük bir değişimdir. Ve hızlı adaptasyon beklenmemelidir.

Devamı

Her şeyden önce ev içerisinde tehlike yaratabilecek noktalar tespit edilmelidir. Örneğin masa ya da sehpa kenarları, kolay devrilebilecek ünite, konsül ve TV seti gibi eşyalar, cam kenarları vazolar prizler varsa kaygan halı kilimler bu tip eşyalara dikkat edilmelidir. Bakıcı çocuk odaklı olmalı ve dikkatinin çocuk üzerinde asla ayırmamalıdır. Bu tesbit ettiği noktalardan da çocuğu mümkün mertebe uzaklaştırmalıdır. Çocuk oyuncaklarıyla oynarken de boyutları minik lego olabilir çabuk yutulabilecek ya da çocuğun burnuna girebilecek oyuncaklar olabilir bunlara dikkat edilmeli ve kontrollü oyun oynaması sağlanmalıdır. Bunun yanı sıra çocuğun yemek yedirilmesi sırasında eğer çocuğa yemek yeme alışkanlığı kazandırılıyorsa çatal kaşık kullanımına dikkat edilmesi çok önemlidir.

Devamı

Her şeyden önce her iki tarafta açık ve net olmalıdır. Taraflar ne istediğini bilmeli kararlı bir şekilde yola çıkılmalıdır. İletişimleri karşılıklı empati kurularak sağlıklı bir üslup temelinde gerçekleşmelidir. Karşılıklı güven sağlanabilmesi zamanla yerine oturacak bir durumdur. Yeni anne olmuş ve ilk defa bakıcı çalıştıracak annelerin çok şüpheci ve aşırı tedirgin olmaları normal bir durumdur. Anne ve baba çocuklarına bakacak kişiyi seçtiklerinde bu yola girerken her şeyden önce mutlaka kendi kurallarını bakıcıya anlatmalı ve evin düzeninden bahsetmelidirler. İşleyişin bakıcıyla paylaşılması adaptasyon süresini kısaltır ve daha sağlıklı bir yol izlenmiş olur. Bakıcının yönlendirilmesinde işveren ve çalışan durumu asla unutulmamalıdır. Ailenin unutmaması gereken durumlardan birisi de bakıcının belli bir ücret karşılığında bu hizmeti kendilerine verdiğidir. Aileler doğru kişiyi bulduklarında hem kariyerlerine devam etmiş olurlar hem de çocuklarının sağlıklı bir şekilde kişisel gelişi..

Devamı

Çocuk bakıcısı çocuğun beslenmesi, öz bakımı, oda kontrolü, uyku ve yeme düzeni, çocuğun tüm çamaşırlarının yıkanıp ütülerinin yapılması ve her şeyden önce çocuğun güvenliğinden sorumlu olan kişidir. Çocuk bakıcısı her sabah işe başlamadan önce anne ya da babadan çocuğu teslim alırken mutlaka çocukla ilgili 10 dk konuşması gerekir. Bir önceki akşamın özetinin dinlemelidir. Aile ile çocuk bakıcısı arasında mutlaka bir iletişim defteri olmalı ve bu defter günlük işlenmelidir. Örneğin uyku saatleri düzenli mi? Bebeğin iştahı yerinde mi? Çocuğun günlük yemek programı nedir? Gün içerisinde çocukla yapılan aktiviteler nelerdir? Bunların hepsi iletişim defterine kaydedilmelidir. Bu sayede ailelerde çocukları ile ilgili günlük ilerleyişten daha sağlıklı bir şekilde haberdar olur ve çocuklarının gelişimlerini daha yakından takip etmiş olurlar. Aileler çocuklarını doktor kontrolüne götürdüklerinde bakıcıyı da götürebilir ya da daha sonradan doktor ile konuşulanları bakıcı ile de paylaşıp kend..

Devamı

Pek çok anne baba çalışmak zorunda olduğu için çocuklarını emanet edecek kişiyi bulmakta oldukça zorlanıyorlar. Özellikle de birden fazla çocuğu olanlar bu konuda daha da çaresiz olduklarını hissediyorlar. Hem güvenilir hem de işinde profesyonel bir bakıcı bulmak aslında hiç kolay değil. Öyleyse anne babalar ne yapmalılar? Öncelikle iş kur’ a bağlı resmi bir firmadan destek istemelisiniz. Biz de Bilen Danışmanlık olarak işkura bağlı bir firmayız ve bu anlamda size destek olmak adına buradayız. Bilen Danışmanlık olarak bu konuda nelere dikkat ettiğimizden bahsetmek istiyorum sizlere. Biz çalışmak isteyen çocuk bakıcılarının deneyimli ve referanslı olmasına, referanslarının güvenilirliğine, kişinin kişisel hijyenine dikkat edip etmediğine, bu anlamda diş temizliği, tırnaklarının kısa olması, saçlarının bakımlı olmasına, diksiyonunun düzgün olmasına, çocuk gelişimi konusunda herhangi bir eğitim alıp almadığına, kendi çocukları var mı varsa kaç yaşında ve ne durumda olduklarına ve ço..

Devamı