×
Whatsapp
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Bilen Danışmanlık
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
bebek bakıcısı

BEBEK BAKICISI

Bebek Bakıcısı, Çocuk Bakıcısı ,  Bebek Bakıcısı, Anne yardımcısı, İkiz Çocuk, Bebek Bakıcıları, Bebek Hemşiresi , Çocuk Gelişimi Mezunu Bakıcılar,  İngilizce Bilen Çocuk Bakıcıları, Dadı  Oyun ablası, Filipinli  bakıcılar

Çocuk Bakıcısı Bebek bakıcısı seçiminde dikkat edilmesi gerekenler.

Çocuk bakıcısının görevleri nelerdir?
Çocuk bakıcısının görevi, beslenme ,öz bakım, oda kontrolü, çocuğun çamaşır ve ütülerinin yapılması olarak sıralayabiliriz. Çocuk bakıcısı sabah işe başladığında, anneden çocuğu teslim aldığı anda, mutlaka çocuk ile ilgili 10 dakika konuşmalıdır. Anneden gecenin özetini almalıdır. Anne ve bakıcı mutlaka evde bir iletişim defteri tutmalıdır. Bu iletişim defterine, bakıcı gün içindeki gelişmeleri kaydetmelidir. Örnek olarak uyku saati aynı zamanda yemek durumu aktivite durumunu kaydetmeleri çocuk ile ilgili olarak tüm bilgileri kısaca ve özet olarak yazmalıdır. Aile çocuğunu doktora götürdüğünde mutlaka çocuk bakıcısı da aile ile gitmelidir. Akşam bakıcı anneye çocuğu teslim ettiğinde yine 10 dakika değerlendirme görüşmesi yapması gerekmektedir. Çocuk bakıcısının önemli görevlerinden biride, çocuğun kişisel gelişimine, oluşacak olan karakter yapısına katkıda bulunmaktadır. Bu konuda çocuk psikoloğundan bilgi alınmalı, çocuk bakıcısına aktarılmalıdır.

Bazı çocuk bakımı personelleri çalışan annelerin ev derleme toplama ve yemek yapımı gibi konularda yardımcı olmaktadır. Bu aileler mutlaka bakıcılarına görevlerinin öncelik çocuk bakımı olduğunu net bir şekilde belirtmelidir.


Çocuk bakıcısı ile ilgili en çok yaşanan sorunlar nelerdir?

    Bakıcının ailenin değil, kendi kurallarını çocuk üzerinde uygulamaya çalışmaları.
    Kişisel hijyen eksikliği.
    Cep telefonu ile çok konuşulması.
    Evde televizyonun çok açılması.
    Mesai saatlerine uyum.
    Bakıcıya aneane ve babaannelerin (akrabaların) müdahalesi .
    Ailenin bakıcı üzerinde yönetim etkinliğini kaybetmesi.


Tabi ki bu sorunlar kuralların koyulmaması ve İletişim eksikliğinden kaynaklanıyor olabilir. Kurallar çok iyi belirlenirse ve sürekli olarak saygı ve sevgi çerçevesi içinde konuşulursa bu sorunlar ortadan kalkacaktır.

Çocuk bakıcısı işe başlamadan önce hangi evraklar istenmeli. Hangi testler yapılmalı?

    Nüfus cüzdan fotokopisi
    Sabıka Kaydı
    İkametgah
    Sağlı Raporu(Hepatit B,C, HIV Testi, Akciğer Filmi)Ailelerin talebi doğrultusunda daha ayrıntılı testlerde yaptırılabilir.
    İşe başlamadan önce aile mutlaka çocuk bakıcısını kendi evinde ziyaret etmelidir.


Çocuk bakıcısı ile aile iletişimi nasıl olmalı?

Her zaman açık ve net olunmalıdır. Her iki tarafta ne istediğini bilir ve karalı olursa sorunlar en aza indirgenerek huzur dolu bir ortamda en değerli varlıklarımız yetişebilir. Karşılıklı olarak güven sağlayabilmek zamanla gelişebilecek bir konudur. Yeni bebek sahibi olmuş annelerin çok şüpheci ve tedirgin olmaları kaçınılmazdır. Haklı olarak canlarından olan bir parçayı nasıl emanet edeceklerini bilemezler. Doğru kişiyi bulduklarında hem kariyerlerine devam ederler hem de çocuklarını sağlıklı bakımı ve gelişimi sağlandığında daha kaliteli vakit geçirerek evlatlarını büyütürler. Anne ve baba bakıcı ile ilgili konularda mutlaka kendi kuralarını belirlemeli bakıcı konusunda aile büyüklerinin görüşlerini almalı fakat asla müdahalelerine izin vermemelidirler. Ailenin unutmaması gereken ücret karşılığında bir hizmet aldığıdır. Bakıcının yönlendirilmesinde ve yönetilmesinde işveren ve çalışan durumu asla unutulmamalı. Gerektiği durumlarda aile çok fazla olmamak kaydı ile duyguları ile hareket etmelidir. Mantıklı ve yönetimi elden bırakmamalıdır. Bebek Bakıcıları Nedir?

Hemen hemen her çalışan annenin tercih ettikleri hizmetlerin başında bebek bakıcıları hizmeti gelmektedir. Bebek bakıcısı olan kişiler alanında son derece profesyonel çalışan kişilerdir. Bebek bakıcıları bebeğinizin gün içerisin de bütün sorumluluğuyla ilgilenmektedir. Başta bebeğinizin beslenmesinden sorumludurlar. Aynı zaman da bebeklerinizin uyku saatlerinden de sorumludur. Bebek bakıcıları son derece deneyim sahibi kişilerdir.

Bebek bakıcısı olmak için herhangi bir diplomaya ihtiyaç bulunmamaktadır. Bebek bakıcılığı tamimiyle kişilerin kendisini geliştirmesi alakalıdır. Bebek bakıcılığı oldukça sabır gerektiren bir hizmet sahasıdır. Dolayısıyla mutlaka alanın da sabır ve sorumluluk sahibi kişilerden hizmet almanız gerekir. Bebek bakıcılığı hizmeti alacaksınız kesinlikle kapsamlı bir araştırma sahasının içerisin de olmanız gerekir.

Bebek bakıcısı arayanlar gündeme geldiği zaman karşımıza son derece detay gerektiren bir süreç çıkar! Çünkü hemen herkes, bebeklerini emanet edeceği güvenli bakıcı ister! Bundan dolayıdır ki bebek bakıcısı seçerken mutlaka özenli davranmak şarttır. Özellikle profesyonel bebek bakıcıları ile çalışmak her zaman önerilmektedir. Bu kapsamda bebek bakıcıları ne iş yaparlar? İşte detaylar!

Bebek Bakıcıları Ne İş Yapar?

Bebek bakıcıları geniş kapsamlı çalışma potansiyeline sahiptir. Bebek bakıcıları bebeklerinizin bütün sorumluluğuyla yakından ilgilenen kişilerdir. Bebek bakıcıları bebeğinizin uyku saatini düzenlemektedir. Ayrıca bebeğinizin bütün beslenme faaliyetlerinden bebek bakıcıları sorumludur. Bebek bakıcıları anne ve babaların evde olmadıkları zaman da üst düzey profesyonellikte hizmet sunmaktadır. Elbette ki bebek bakıcısı ücretleri gündeme geldiği zaman karşımıza farklı seçenekler çıkar!

Bebek Bakıcıları Ücretleri Ne Kadar?

Anne ve babaların Google arama motorunda en çok arattıkları sorulardan birisi de bebek bakıcıları fiyatlarıdır. Bebek bakıcıları fiyatları birçok faktöre bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Bebek bakıcılarının fiyatlarında şehirden şehre farklılık gözlemlendiği görülmektedir. Bebek bakıları birbirlerinden bağımsız fiyat aralığında çalışmaktadır. Bebek bakıcılarının fiyatları konusunda kesin net bir fiyat bilgisi günümüzde bulunmamaktadır. Bebek bakıcı ücretleri konusunda kapsamlı bir şekilde araştırma yapmak her zaman önerilmektedir.

Bebek Bakıcısı Nasıl Olunur?

Bebek bakıcısı olmak için kişilerin herhangi bir yüksek okul mezunu olmaları gerekmemektedir. Bebek bakıcı olmak için kişilerin kendisini iyi bir şekilde eğitmeleri gerekir. Kişinin iletişim becerileri oldukça yüksek olmalıdır. Bebek bakıcısı olmak için kişilerin sabır ve sorumluluk sahibi olmaları gerekir. Bebek bakıcılarının bebeklerle arasının iyi olması gerekir. Ayrıca kişilerin bebekleri sevmeleri gerekmektedir.

Bebek Bakıcısı Deneyimi

Evinizde olmadığınız zamanlarda gözünüzün arka kalmasını önleyen bebek bakıcıları oldukça profesyonel çalışmaktadır. Bebek bakıcısı bebeğinizin bütün günlük rutin faaliyetlerinden sorumludur. Bebeğinizin gün içerisindeki bütün temizlik işlemlerini yapmaktadır. Bebek bakıcıları bebeklerinizin uyku saatine dikkat ederek bebeklerinizi belirlenen saatlerde uyutmaktadır. Aynı zaman da bebek bakıcıları bebeklerinizin karnını en iyi şekilde doyurur. Bebek bakıcısı olacak olan kişinin bebeklerin dilinden anlaması oldukça önemli bir özelliktir. Bebek bakıcılığı her şeyden önce sevgi isteyen bir iştir!