×
Whatsapp
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Bilen Danışmanlık
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Bebek Bakıcıları

Bebeğinizle çalışma hayatınızdan dolayı yeteri kadar ilgilenemediğinizi düşünüyorsanız ve aynı zaman güvenebileceğiniz bir bakıcı arıyorsanız doğru yerdesiniz.

Bebek bakıcıları sadece çocuk bakımından sorumlu olarak çalışırlar. Bebek bakıcıları temizlik konusunda destek olmayabilirler günlük toparlama ve yemekte destek olabilirler. Bunun nedeni odak noktasının bebeğinizin olmasını sağlamaktır.

 

Bebek bakıcıya ne zaman verilmeli?

Uzmanlar tarafından belirlenmiş belli bir ay olmasa da genel olarak 0-6 yaş arasında anne ile bebek arasına kimsenin girmemesi öneriliyor. Özellikle emen bir bebek için ilk 6 ay bu açıdan daha da değerli.

Devletin vermiş olduğu 4 aylık iznin üzerine 2 ay daha eklendiğinde çalışan bir anne ortalama 6 ay kadar evde kalabiliyor. Sonrasında iş hayatına geri dönülmesi gerekiyorsa bu tercihi hangi ayda yaptığınız önemli olmayabilir.

 

Bebek bakıcısı almak için en doğru zaman nedir?

Kendilerine göre en uygun tarihi iyi düşünerek hareket edilmeli. Genelde doğumdan bakıcıyı başlatmak doğru bir adımdır. Böylelikle anne tedirgin ve güven sorunu yasıyorsa, bebek doğumu gerçekleşmeden önce bebek bakıcısı adayını iyice tanıyıp daha kolay karar verilmesini sağlayacaktır.

 

Bebek bakıcısı seçerken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir  ?

 

Eğer bakıcınızı gündüzlü çalışabilecek kişilerden düşünüyorsanız, ikametgahının yakın olması önemlidir. Giriş çıkış saatlerine dikkat edilmesi gerekir. Yatılı bebek bakıcılarında ise 7/24 çalışacağı için bu konu önem arz etmemektedir.

Gündüzlü ve yatılı bakıcılarımızın her ikisinde de önemli olan hususlar şunlardır;

Hijyenine ve çalışma ortamının temiz olmasına dikkat etmelidir.

Bebeğin temizliğine dikkat etmeli ve tuvalet alışkanlığı edindirdikten sonra steril kalmasına özen gösterilmelidir.

Şefkatli olmalı ve mümkün olduğunca anne eksiliği bebeğe hissettirilmemeye çalışılmalıdır.

Sabıka kaydı temiz olmalı ve güvenilir bireyler olmalıdır.

Pozitif ve sıcakkanlı olmalıdır.

Atik olmalı ve herhangi bir sorun oluştuğunda başa çıkabilmeli, çözüm odaklı olmalıdır.

Bebeğin beslenmesine dikkat etmelidir.

Bebeğin yaşına ve gelişimine uygun aktiviteler yapılmalıdır.

Ail eve ev ortamına uyum sağlayabilen bireyler seçilmelidir.

Referanslı olmalı ve aynı zamanda daha önce aynı yaş grubu bebeklerle ilgilenmiş deneyimli kişiler olmalıdır.

 

Bebek bakıcısında şahsi tercihler neler olabilir?

Bakıcınızın eğitimli olması ve donanıma sahip olması

Yabancı dil bilmesi ve bebeğe aktarabilmesi

Ev işlerine de yardımcı olacak bakıcıların talep edilmesi

Bebeğin özel bir durumu varsa ya da sağlık problem varsa bu konuda ona uygun bakıcıların tercih edilmesi.

 

Güvenilir ve deneyimli bebek bakıcısı nasıl bulunur?

Konusunda deneyimli ve sektörde ileri gelen Bilen Danışmanlığa başvurabilirsiniz. Bizler geniş portföyümüzle istek ve dileklerinize uygun bakıcıları sizlerle buluşturmak için buradayız. Evde Yatılı Bakıcı Nedir?

Evde yatılı bakıcı kişilerin oldukça sık talep ettiği hizmetlerin başın da gelmektedir. Evde yatılı bakıcı genellikle gece geç saatlere kadar çalışan kişilerin tercih ettiği bir türüdür. Gece geç saatlere kadar anne babalar çocuklarına bakmaları için yatılı bakıcılara teslim etmektedir. Yatılı bakıcılar aynı zaman da evin bir ferdi konumundadır. Yatılı bakıcı hem gündüz hem gece çalışmaktadır.

Bakıcılar son derece profesyonelce çalışmaktadır. Aynı zaman da ev yatılı bakıcı olarak çalışan kişiler ihtisas sahibi kişilerdir. Çocukların beslenmesinden, uyutulmasından kısacası çocukların gün içerisindeki bütün aktivitelerinden sorumlu olan kişilerdir. Bakıcılar son derece sorumluluk sahibi kişilerdir. Çocuğunuzun bütün işlemlerinde yanında olurlar.

Evde yatılı bakıcı hizmetleri son zamanlarda geniş kapsamlı bir faaliyetin merkezinde yer almaktadır. Özellikle evde bakıcı hizmeti almak isteyenlerin sayısında ciddi oranda bir artış yaşanılmaktadır. Evde yatılı bakıcı almak isteyenler gündeme geldiği zaman, bu tür hizmetlerin her zaman profesyonellerce yapılmasının gerekli olduğu gerçeği karşımıza çıkaktadır. Bütün bu bilgiler ışığında evde yatılı bakıcı ne iş yapar? İşte detaylar!

Evde Yatılı Bakıcı Ne İş Yapar?

Yatılı bakıcılar ev içerisin de çocukların bütün işlemlerinden sorumlu kişidir. Çocukların yetiştirilmesin de aktif rol oynarlar. Yatılı bakıcılar çocukların uyku saatlerinden sorumlu olan kişilerdir. Gündüz ve gece çocukların beslenmesinden yatılı bakıcılar sorumludur. Ayrıca çocukların gezdirilmesini sağlamaktadır. Yatıcılı bakıcılar 7/24 çocukların başında bekler. Anne ve babalarının yokluğunu aratmayacak düzeyde çocuklara hizmet sunarlar. Son derece özveri isteyen bir iş olan evde yatılı bakıcı sektörünün oldukça profesyonel bir faaliyet alanına sahip olduğunu ifade etmek mümkün olmaktadır.

Evde Yatılı Bakıcı Ücretleri Ne Kadardır?

Evde yatılı ücretleri ebeveynler tarafından sıklıkla araştırılan konuların başın da gelmektedir. Evde yatılı bakıcı fiyatları bakımından net brüt bir fiyat aralığı bulunmamaktadır. Fiyatlar kişiden kişiye değişkenlik göstermektedir. Profesyonel hizmet standartlarında hizmet veren tecrübeli kişilerin fiyatları daha yüksektir. Evde yatılı bakıcı fiyatları normal bakıcılara oranla daha çok çalıştıkları için fiyatları daha yüksek düzeydedir.

Evde Yatılı Bakıcı Hizmeti Nereden Alınır?

Bakıcı hizmeti almak günümüz de oldukça basit düzeydedir. Evde yatılı bakıcı hizmeti almak istiyorsanız, internet platformunda geniş çaplı bir araştırmanın içerisinde bulunmanız gerekmektedir. Evde yatılı bakıcı hizmeti almanın en iyi yolu iş ilanlarına göz atmaktadır. İnternet ortamında yatılı bakıcı hizmeti altında birçok kişi iş ilanı vermektedir. Kişilerin iletişim numaralarından kişilere ulaşarak hizmete geçebilirsiniz.

Evde Yatılı Bakıcı Özellikleri Nasıl Olmalıdır?

Bakıcı hizmetine ihtiyaç duyuyorsanız mutlaka profesyonel kişilerle çalışmayı tercih etmeniz gerekir. Evde yatılı bakıcı hizmeti verecek olan kişinin çocukları sevmesi gerekmektedir. İletişim becerileri, sosyallik becerileri yüksek düzeyde olmalıdır. Ayrıca bakıcı olarak hizmet verecek olan kişinin sorumluluk sahibi olması gerekmektedir. Çocukların beslenmesinden, uyku düzenine, banyo düzenine kadar bütün sorumluluk yatılı bakıcıların üstündedir