×
Whatsapp
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Bilen Danışmanlık
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?

İkiz bebek bakıcısı

İkiz bebek bakıcısı

İkiz bebek bakıcısı arıyorsanız bilen danışmanlık olarak bizim ile görüşmeden karar vermeyin.

İkiz bebek  bakıcısının görevleri nelerdir?
 İkiz çocuk bakıcısının görevi, beslenme ,öz bakım, oda kontrolü, çocuğun çamaşır ve ütülerinin yapılması olarak sıralayabiliriz. İkiz bebek  bakıcısı sabah işe başladığında, anneden çocukları  teslim aldığı anda, mutlaka çocuk ile ilgili 10 dakika konuşmalıdır. Anneden gecenin özetini almalıdır. Anne ve bakıcı mutlaka evde bir iletişim defteri tutmalıdır. Bu iletişim defterine, bakıcı gün içindeki gelişmeleri kaydetmelidir. Örnek olarak uyku saati aynı zamanda yemek durumu aktivite durumunu kaydetmeleri çocuk ile ilgili olarak tüm bilgileri kısaca ve özet olarak yazmalıdır. Aile çocuğunu doktora götürdüğünde mutlaka çocuk bakıcısı da aile ile gitmelidir. Akşam bakıcı anneye çocuğu teslim ettiğinde yine 10 dakika değerlendirme görüşmesi yapması gerekmektedir. Çocuk bakıcısının önemli görevlerinden biride, çocuğun kişisel gelişimine, oluşacak olan karakter yapısına katkıda bulunmaktadır. Bu konuda çocuk psikoloğundan bilgi alınmalı, çocuk bakıcısına aktarılmalıdır. 

Bazı çocuk bakımı personelleri çalışan annelerin ev derleme toplama ve yemek yapımı gibi konularda yardımcı olmaktadır. Bu aileler mutlaka bakıcılarına görevlerinin öncelik çocuk bakımı olduğunu net bir şekilde belirtmelidir.

İkiz bebek bakıcısı seçiminde annenin çalışmaya ne zaman başlayacağını iyi belirlemelidir.Ayrıca tek başına bir kişi ikizlere verimli bir şeklilde bakamayacağından dolayı bakıcının veya annenin mutlaka bir yardımıcısı olmasını öneriyoruz.