×
Whatsapp
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Bilen Danışmanlık
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?

Filipinli Dadılar

Filipinli Dadılar

            FİLİPİNLİ DADI

   Benim çocukluğumda Dadı diye bir televizyon dizisi vardı. Komik bir dizi olmasına karşı beni hep düşündürmüştür dadı olmak bu kadar kolay mıydı rastgele girdiğin bir evde üç farklı karakterdeki çocukla hiç zorluk yaşamadan anlaşmak mümkün olabilir miydi ve kalite önemsiz miydi? Hayır tabi ki önemliydi ve Dadı sadece bir televizyon dizisinden ibaretti. Gerçek ise özellikle Filipinli dadıların işlerinde ne kadar başarılı olduğundan ibaretti.

  Zaman geçse de kalitesinden ödün vermeyerek, tam manasıyla bir marka haline gelmiştir Filipinli dadılar.

 

Herkesin hayalindeki çocuk bakıcısı modelidir Filipinli dadılar. Aldıkları çocuk gelişimi ve psikolojisi eğitimiyle işlerinde gerçek manada profesyonel olan bu kadınlar, ülkelerinden buraya para kazanmak amacıyla geldikleri için işverenlerine karşı saygısızlık etmezler ve sınırlarını daima korurlar. Tabi ki bu demek değildir ki, çocuğunuza karşı soğuk ve aşırı disiplinli davranacak. Çocuğunuza tam bir sevgi ve şefkatle yaklaşacaklarından hiç şüpheniz olmasın.

 

  Filipinli bir dadı evinizde sizinle birlikte yaşayacaksa ailenizin bir parçası haline gelecektir. Tabi Filipinli ve iyi bir eğitim almış bir dadıyı nasıl bulacağınızı da anlatmadan geçmek olmaz. İlk seçeneğimiz ülkemizde zaten bulunan çalışma vizesi almış ve ülkemizde yerleşik düzen kurmuş Filipinli bakıcılardır. Eğer Filipinler ile canlı görüşme sağlayarak istediğiniz niteliklerde bir bakıcı bulmayı tercih etmeyecekseniz buda bir seçenektir. Takdir size ve ailenize kalmış.

 

Yalnızca şunu unutmamalısınız ki ilk durumda yasal prosedürlerle uğraşmak zorunda kalmazsınız.  Bir Filipinli dadıyı kendi ülkesinden Türkiye' ye getirmek için öncelikle taraflar karşılıklı anlaşma imzalamalıdır. İşlemler için gerekli evraklar hazırlandıktan sonra ülkemizin vizesini alması lazımdır. Bu prosedürler tamamlandıktan sonra unutulmamalıdır ki Filipinli dadılar ülkemizde yalnızca sigortalı olarak çalışabilirler.

 

 İşveren ve işçi arasında yapılan sözleşmeye bağlı olarak oturum izninin süresi belirlenir ve uzatılabilir. Yazdıklarım uğraştırıcı ve zor gibi görünebilir ama emin olun bu işlemleri iyi bir danışmanlık ajansı sayesinde çok daha kolay halledebilirsiniz. Bu ufak emek emin olun çocuklarınız için değecektir.

 

 

Filipinli dadıların kendi ülkelerinde resmi ikinci dili İngilizce olduğundan dolayı eğer çocuk yetişirken extra olarak İngilizce öğrenmesini istiyorsanız bu evladınızınız gelecekte daha iyi yerlere gelmesi ve kendini daha iyi yetiştirmesi için harika bir zemin hazırlığı olacaktır.

Filipinli dadılar çocukların eğitimi sürecinde oyunlar ile karışık gelişim süreçlerini daha eğlenceli olarak alt yapı hazırlıklarını yapması ülkemizde Filipinli dadı isteğini zirveye çıkartma sebeplerinden bir tanesidir. Çocuklar ile oyuncaklar ile oynarken İngilizce öğrenimini pekiştirerek çocukluk döneminde aksan ve kelime havuzunu da genişletiyorlar.

 

Ülkemizde çocuk yetiştirirken genelde yapılan en büyük yanlış çocuklarımızı televizyon karşısına koymamız oluyor, deneyimli ve işini bilen bir dadı bu yanlışın önüne geçmesi için bir çok internet web sitesi ve kurum ve kuruluşlar aracılığı ile kolay bir şekilde bulabilisiniz.