×
Whatsapp
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Bilen Danışmanlık
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?

Filipinli Bakıcı Ajansı

Filipinli Bakıcı Ajansı

            FİLİPİNLİ BEBEK BAKICISI

 

  Yeni bebek sahibi ve bakıcı arayışında olan insanlara Filipinli bebek bakıcısı fikri doğru gelmeyebilir. Tüm bu önyargıların arasından sıyrılıp bu yazıyı okumaya devam edersen ne kadar yanıldığını anlayacağına eminim. Bir bebeğin fiziksel ve zihinsel gelişimi özellikle ilk aylarda tahmin dahi edemeyeceğiniz kadar hızlı olacaktır. Uykusu, aldığı besin, gördükleri, duydukları, bebeğinizin gelişiminde çok büyük rol oynayacaktır.

 

 Zamanınızın ne kadar çoğunu ayırmaya çalışırsanız çalışın onun hayatında çevresi fazlaca etkili olacaktır. Dünyası bizimkinden çok farklı olan hassas bebeklerimizin bakımı her ne kadar zahmetli olsa da bunu kolaylaştırabilecek birkaç seçenek mevcut.

 

  Öncelikle yapmanız gereken iyi bir bebek bakıcısı bulmak, yani bu konuda asıl yapmanız gereken iyi bir Filipinli bebek bakıcısı bulmak. Bir bebeği büyütürken nasıl uykusuna, mamasına, aşılarına dikkat ediyorsak ruhsal gelişimine de aynı ölçüde, hatta daha fazla, önem göstermeliyiz. Ona kitap okumalı, kaliteli müzikler dinletmeli, oyunlar oynamalı, onunla iletişim halinde olmalıyız.

 

Bir bebeği büyütürken karnını düzenli doyurulmalı, altını düzenli değiştirmeli ve ne sıklıkta idrar ya da kaka yaptığını takip etmelisiniz. Bebeğinizin banyosu, cilt bakımı, tırnak bakımı, yatma pozisyonu, hapşırıkları, hıçkırıkları, ağız bakımı, gazının çıkarılması, kundaklanması, giydiği kıyafetler gibi takip edilmesi gereken milyon şey sayabilirim ve siz kısıtlı vaktinizde bunlara tabi ki yetişmeyeceksiniz. 

 

Bir Filipinli bebek bakıcısı bebeğinizin hem bakıcısı hem dadısı hem oyun ablası hem de eğitmeni olabilir. Enerjisi yüksek olan Filipinli bebek bakıcıları sızlanmadan bebeğiniz ya da çocuğunuza ayak uydurabilecektir. Titiz, dış görünümüne önem veren, sabırlı ve iletişim becerileri kuvvetli olan bu dadılar için mükemmele yakın desek abartmamış oluruz.

 

Filipinli bebek bakıcısı pek çok ailenin ilk tercihleri arasında yer alıyor peki neden? Son dönemde Filipinli bebek bakıcıları daha popüler. Çok sabırlı olmalı bebek bakımında en üst derece aranan özelliklerin en başında yer alıyor, güler yüzlü olmaları Türk ailelerin tercihlerinde erken karar vermelerine sebep oluyor. Filipinli bebek bakıcılar işlerini severek yapmaları birçok Dünya ülkesinde diğer ülke dadılarını elenmesine sebep oluyor.

 

Yatılı bakıcılar da yabancılar ön plana çıkıyor ve şefkat aranan özellikler arasında birinci sırada yer alıyor. Çocukları çok fazla sevmeleri ve bebek bakıcılığı yaparken çocukları kendi çocukları gibi ilgi göstermeleri ailelerin gözlerinin arkada kalmamalarını sağlıyor. Filipinli bebek bakıcıları hem ev hem temizlik hem de çocuk yetiştirmede oldukça disiplinli çalışmaları ile bilinirler. Yatılı olmaları sanki aileden biri gibi çocuğun psikolojik olarak da yetişirken olumlu duygular katmasına neden oluyor.

Filipinli bebek bakıcılarının tercih edilme sebeplerinden biri de İngilizce bilmeleridir, çocuğun küçük yaşlarda bir yabancı dil öğrenimi bildiğiniz üzere daha kolaydır ve çocuk büyürken ek bir dil daha öğrenme potansiyeli oluyor eğer ailelerin isteği olursa.