×
Whatsapp
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Bilen Danışmanlık
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?

Ev işlerine yardımcılar

Ev işlerine yardımcılar Ev yardımcısı Yatılı mı olmalı gündüzlü mü ?

Ev yardımcısı alırken birçok ailenin aklında olan sorulardan bir tanesi yatılı mı almalıyım gündüzlü mü?  Burada temel unsur ailenin ihtiyacı ve beklentisidir. Aşağıda bahsettiğimiz avantaj ve dezavantajlar konusu karar vermeniz için fayda sağlayacaktır.

 

Yatılı Bakıcının Avantajları ve Dezavantajları

- Bebek / çocuk bakımı dışında ayrıntılı ev işlerinde destek almak istiyorsanız, yatılı bir yardımcı çok daha destek sağlayacaktır. Aynı zamanda işten geldikten sonra annenin yemek servis gibi şeylerle uğramaması için iyi bir seçenek olabilir.

- Yatılı bebek bakıcılarının haftanın 6 günü aktif olarak çalışıyor olmaları hem ev işlerinde hem de çocuk bakımında daha fazla fayda sağlar.

- Yatılı çalışan kişilerin bebek bakımında çok büyük fayda sağlar, gece kalkıyor olmaları çalışan annelerin kurtarıcısı olabilir

- Yatılı bakıcılar haftanın 6 günü çalışır 24 saat izin kullanırlar. İzin günleri hafta içi veya hafta sonu ailenin iş durumu ve personelin beklentisin göre değişebilir.

- Yatılı bakıcının dezavantaj olarak söyleyebileceğimiz bir durumu ise evde bir kişini kalıyor olması bazı ailelerimiz için bu durum önemli sayılmazken bazı ailelerimiz için vazgeçme sebebi olabiliyor burada tamamen ailenin beklentisi ihtiyacı büyük bir etkendir

- Yatılı çalışanların ücretleri, hasta bakımı, bebek/çocuk bakıcısına göre değişir ancak yine de gündüzlü yardımcıya göre daha fazla bütçe ayrılmalı.

- Yatılı çalışanlarda genel olarak Özbekistan ve Türkmenistanlı personeller mevcuttur ancak ailenin beklentisine göre çalışmalar yapılır. Türk, Filipinli, vb. adaylar için ayrı çalışmalar yapılmalı. Özellikle deneyimli ve referanslı olan adaylar için .

 

Gündüzlü Yardımcının avantaj ve dezavantajları nelerdir ?

- Gündüzlü çalışanların belirli bir saat kısıtlaması olması bazı aileler için avantaj iken bazı aileler için dezavantajdır.

- Gündüzlü çalışan adaylar 08:00 18 :00 arası da  5 gün Çalışırlar. Ancak ailenin beklentisine göre değişkenlik gösterebilir.

- Gündüzlü çalışanlar aksam evde olmadığı sonrasında olabilecek, yemek hazırlanması, servis gibi işlerde destek olmaları mümkün değil

- Gündüzlü çalışan kişiler çocuk bakımı, temizlik, hasta bakımına göre görev tanımları değişir ancak temizlik için birisini almadığınız sürece günlük toparlama da destek sağlayabilirler

- Gündüzlü çalışan, evde birilerinin olmasını istemeyen aileler için ideal bir seçenektir.

 Saygılarımızla

İlayda