×
Whatsapp
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Bilen Danışmanlık
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?

Bir anne gözünden bakıcı seçimi:

Bir anne gözünden bakıcı seçimi:

ÇOCUK BAKICISI SEÇERKEN;

Günümüzde pek çok anne baba çalışmak zorunda olduğu için çocuklarını emanet edecekleri kişiyi bulmakta zorlanıyorlar. Özellikle birden fazla çocuğu olanlar bu konuda kendini daha çok çaresiz hissediyorlar. Hem kaliteli hem de güvenilir bir bakıcı bulmak elbette ki kolay bir durum değil. Peki öyleyse ne yapmalısınız? Öncelikle İşkur’a bağlı resmi bir firmanın insan kaynaklarından destek istemelisiniz. Bizde BİLEN DANIŞMANLIK olarak İşkur’a bağlı bir firmayız ve çocuk bakıcılığı konusunda hizmet vermekteyiz.  

Bilen Danışmanlık olarak çocuk bakıcısı seçerken öncelikli olarak bakıcı adaylarının tecrübeli ve referanslı olmalarına dikkat ediyoruz. Bunun yanı sıra bakıcı adaylarının kişisel hijyenine önem vermelerine (diş temizliği,  saçlarının bakımlı olması, tırnaklarının kısa olması, kılık kıyafetinin derli toplu olması… gibi) çocuk gelişimi konusunda herhangi bir eğitim alıp almadıklarına, Türkçelerinin akışkan ve diksiyonlarının düzgün olmasına, annelik tecrübesinin olmasına, çocuklarla arasının iyi olmasına ve sevgi dolu bireyler olmasına dikkat ediyoruz. Özellikle çocuk gelişimi mezunu, anaokulu öğretmeni ya da bebek hemşireliği yapmış olan çocuk bakıcıları konusunda daha deneyimli ve profesyonel oldukları için aileler açısından daha kaliteli profillerdir.

Aileler  bakıcıyı tercih edeceklerse çocuğun güvenliği açısından İşkur’a bağlı firmaların önemi büyüktür. Kaçak bakıcılar belki ailelerin bütçesi açısından daha makul bir ücret talep edebilirler ve bu da aileye cazip gelebilir fakat unutulmamalıdır ki emanet edeceğiniz kişi çocuklarınızdır ve bu anlamda kaçak durumdaki bir bakıcıya güvenmek ne kadar sağlıklı olabilir? Bu acıdan kesinlikle  Türk Vatandaşı oturma ya da çalışma izni olan deneyimli ve referanslı yabancı uyruklu bakıcıları tercih etmelisiniz.

Bakıcı seçerken adaylar ile yapacağınız görüşmelerde beklentilerinizi açıkça dile getirmeli net ve dürüst davranmalısınız. Bakıcı adayına konusu dışında ekstra görevler yüklememeli ve bu anlamda beklentiye girmekten kaçınmalısınız. Çünkü çocuk bakıcılarının asli görevi çocukla ilgili her konuda size destek olmaktır.

Bakıcı seçerken dikkat etmeniz gereken bir diğer hususta şudur ki bu yola girmeden önce muhakkak bir ev ziyareti gerçekleştirmelisiniz. Hem bakıcı çalışacağı ortamı görmeli hem de siz bakıcının evine bir ziyarette bulunarak bakıcının aile ortamını görmelisiniz. Ayrıca muhakkak evinize kamera sistemi taktırmalı ve personeli de bu konuda bilgilendirmelisiniz.

Doğru bakıcıyı seçen aileler tedirgin olmadan kariyerlerine devam eder ve daha kaliteli vakit geçirirler.

 

BİLEN DANIŞMANLIK