×
Whatsapp
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Bilen Danışmanlık
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?

Bakıcıların COVID-19 -Corona Aşısı olmaları gerekiyor

Bakıcıların  COVID-19 -Corona Aşısı olmaları gerekiyor

Bakıcıların  COVID-19  aşısı olmaları gerekiyor Evde çocuk bakımı yapacak, Hasta bakımı yapacak veya ev işlerine yardımcı olarak çalışacak bakıcıların mutlaka aşı olmalarını öneriyoruz. İşe başlamadan önce test yapılmasını aynı zamanda kişinin kendini koruması için hijyen kurallarına uyması konusunda  önerilerimizi bakıcılar ile paylaşıyoruz.

 

 Çin’in Wuhan  Şehirinde  , 2019 yılı Aralık ayında görülmeye başladı. Bölgedeki yetkililer tarafından tanımlandığı için gayri resmi Wuhan koronavirüsü adıyla da bilinen yeni koronavirüs solunum yolu enfeksiyonuna neden olan ve insandan insana geçebilen bulaşıcı bir virüstür.

 

Dünya Sağlık Örgütü (WHO) tarafından virüsün resmi adı SARS-CoV-2 (Şiddetli Akut Solunum Sendromu-Koronavirus-2) olarak belirlenmiştir. Dünya Sağlık Örgütü virüsün neden olduğu hastalığı tanımlamak için COVID-19 terimini kullanmaktadır.

 

30 Ocak 2020'de CoViD-19, Dünya Sağlık Örgütü tarafından küresel bir sağlık acil durumu ilan edilmiştir. 11 Mart 2020 tarihinde ise virüs pandemi, yani küresel salgın hastalık olarak ilan edilmiştir.