×
Whatsapp
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Bilen Danışmanlık
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Evde hasta bakıcı

 

Hasta bakıcıları eğer hastamız varsa evde bakılması gerekiyorsa aile bireyleri ile eş değer bir öneme sahip olabilmektedir.Hastanın mutluluğu,tedavisi ve psikoloji açısından evde hasta bakıcımızın donanımlı ve sorumluluk sahibi kişilerden olmasıda önem arz etmektedir.

 

Evde hasta bakıcı hizmetimizin görevleri nelerdir?

 

Hastanın fiziksel,sosyal ve ruhsal yönden bakım gereksinimlerini değerlendirmek

Yaşam alanının kaza riski ve güvenliği yönünden değerlendirmesini yapmak

Uzman tarafından uygulanacak tedavilerini takibini yapmak

Kişisel bakım ve temizlik konusunda hastaya yardımcı olmak

 

 

•Evde hasta bakıcı hizmetimizin amacı; konusunda eğitimli ve işinde profesyonel kişiler ile beklentinizi tam karşılayacak şekilde sizlere yardımcı olmak aynı zamanda yaşam kalitenizi arttırmaya destek olmaktır.

 Hastamızın ev ortamında rahatına ve hijyenine önem vererek bakılması önemlidir. Moralin yüksek olması ve bunun için sıcak davranması gerekir.

 

Evde hasta bakıcı hizmetimizde önem verdiğimiz başlıca konular şunlardır;

- İhtiyacınızın yatılı, gündüzlü, part-time ve dönemsel olarak belirlenip bu doğrultuda çalışma gerçekleşmesi.

-Deneyimli ve referansı olan kişilerin ayırt edilmesi.

-Hastaya karşı güler yüzlü ve sevecen olması.

-Sertifika ya da diploması olması.

-Hasta ihtiyacını karşılarken tam verim ile karşılayabilmesi.

-Kullanılan ilaç varsa takibinin gerçekleşmesi.

-Uzun vadede size tam destek verecek kişiler ile iyi bir çalışma ortamı oluşması.

Hasta Bakıcı Nasıl Bulunur?

Hasta bakıcıları günümüz de en çok ihtiyaç duyulan meslek gruplarının başın da gelmektedir. Çalışan bireyler ailelerindeki yaşlı kişileri hasta bakıcılara bırakmaktadır. Hasta bakıcı nasıl bulunur? Hasta bakıcı iş ilanı başlığı altında birçok iş ilanı bulunmaktadır. Hasta bakıcı ilanlarına bakarak hasta bakıcılarıyla iletişime geçebilirsiniz. Hasta bakıcılığı son derece ihtisas gerektiren bir hizmet türüdür.

Hasta bakıcı nasıl bulunur? diye soranlar, öncelik olarak bu alanda olumlu bir şekilde referansa sahip olanlarla görüşmeleri önerilmektedir. Günümüzde özellikle felç hastaları için hasta bakıcılara yoğun talep gösterilmektedir. Bu noktada profesyonel hasta bakıcısı bulmak her zaman beraberinde önemli avantajları da getirmektedir.

Felçli bireyler bütün kişisel işlerini yapmaktan aciz durumdadırlar. Bu tarz hastalıklara sahip kişilere hasta bakıcılar en etkili hizmeti sunmaktadır. Hasta bakıcılığı tecrübe isteyen bir iş sahasıdır. Dolayısıyla mutlaka alanın da tecrübeli kişilerden hizmet almanız gerekmektedir. Peki, hasta bakıcısının görevleri nelerdir? İşte ayrıntılar!

Hasta Bakıcının Görevleri Nelerdir?

Hasta bakıcının günümüz de birçok görevi bulunmaktadır. Hasta bakıcı hastanın ailesinin yanın da olmadığı zaman hastanın bütün faaliyetlerinden sorumlu olan kişidir. Hasta bakıcısı hastaya yemek hazırlayarak, hastaya yemeğini yedirir. Aynı zaman da hastanın tuvalet ihtiyacına da yardımcı olmaktadır. Ayrıca hastanın banyo ihtiyacına da yardımcı olduğu bilinmektedir. Hastanın çamaşırlarını yıkanmasından da hasta bakıcı sorumludur.

Hasta Bakıcı Ücretleri Ne Kadardır?

Aileler tarafından en merak edilen soru başlıklarından birisi de hasta bakıcı fiyatlarıdır. Hasta bakıcı ücretleri konusunda günümüzde kesin bir fiyat bilgisi bulunmamaktadır. Fiyatlar tamamen kişilerden kişilere farklılık göstermektedir. Fiyatlar üzerinde şehirlerde etkili olmaktadır. Hasta bakıcı fiyatları kişinin tecrübe durumuna göre şekillenmektedir. Elbette ki hasta bakıcısı ücreti konusunda geniş kapsamlı bir araştırma yapmak; bu tür hizmetlere avantajlı bir şekilde sahip olmayı da mümkün kılacaktır!

Hasta Bakıcı Nasıl Olmalıdır?

Hasta bakıcıda bulunması gereken birçok özellik bulunmaktadır. Hasta bakıcı olacak olan kişinin mutlaka sabırlı bir kişi olması gerekmektedir. Ayrıca kişinin sorumluluk sahibi olması da oldukça önemli bir etmendir. Hasta bakıcı olan kişinin güler yüzlü, etkili iletişim becerilerine sahip, arkadaş canlısı bir kişi olması gereklidir. Özellikle profesyonel bir hasta bakıcısı her zaman işini severek yapan güvenilir insanlardır.

Hasta Bakıcı Nasıl Olmaktadır?

Hasta bakıcı olmak herhangi bir üniversite mezunu olunmasına ihtiyaç duyulmamaktadır. Hasta bakıcı nasıl bulunur, sorusunun yanında hasta bakıcı nasıl olunur sorusu da oldukça fazla sorulmaktadır. Hasta bakıcı olmak isteyen kişilerin mutlaka insan canlısı, iletişim becerileri yüksek bir kişi olması gereklidir.

Ayrıca yaşlı bakımı bölümlerinden mezun olan kişiler de hasta bakıcılığı yapabilmektedir. Hasta bakıcılığı son derece tecrübe isteyen bir hizmet sahasıdır. Hasta bakıcı olacak olan kişinin eğitimli bir birey olması hastanın ailesine birçok avantajı beraberinde getirmektedir