×
Whatsapp
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Bilen Danışmanlık
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Gölge Öğretmen

Gölge öğretmen nedir?

Temel olarak otizmli çocukların sosyalleşmesine yardımcı olma,kaynaştırma eğitimine destek olma,ev,okul ve dışardakini gelişimlerini aileyle paylaşma gerekirse uzmanlarla paylaşarak tedavi aşamasına destek olma konusunda görev yapan kişilerdir.

Kimler gölge öğretmen olabilir?

Üniversite,yüksekokul veya liselerin çocuk gelişimi bölümünden mezun olan ya da psikoloji ve özel eğitim bölümlerini tamamlamış kişiler gölge öğretmen olabilirler.

Gölge öğretmen hizmetimizin amacı nedir?

 Konusunda eğitimli ve işinde profesyonel kişiler ile beklentinizi tam karşılayacak şekilde sizlere yardımcı olmak aynı zamanda yaşam kalitenizi arttırmaya destek olmaktır.
 Bu tarz özel öğretmenler zaten donanımlı olacağı için beklenilen şey iletişimi iyi sağlaması ve ilgili kişiye iyi bir eğitim vermesi olacaktır.
 

Gölge öğretmen nasıl olmalıdırve görevleri nelerdir?

Gölge öğretmen özel çocuklarla çalışacağı için daha anlayışlı ve daha sabırlı olmalıdır.Sıcaklığını ve sevgisini yansıtabilmelidir.Okul ortamında yanında bulunur ve gözlem yapar.Çocuğun gidermekte zorlandığı ihtiyaçlarını gidermesine yardımcı olur.Sosyalleşme ve iletişim becerisini geliştirmesine katkı sağlar.

Gölge öğretmen ne gibi faydalar sağlar?

Gölge öğretmen çocuğun gelişimi ve düzelmesine fayda sağlayabileceği gibi ailesinede önemli katkılar da bulunmaktadır.Çocuğun gündelik işleri yapma konusunda yaşadığı zorluklarda onunla beraber üstesinden gelmekte ve onu geliştirmektedir.Aynı zamanda gölge öğretmen çocuğunuza nasıl davranmanız konusunda size yol gösterici olacaktır.

Gölge öğretmen hizmetimizde önem verdiğimiz başlıca konular şunlardır;

1- İhtiyacınızın yatılı,gündüzlü,part-time ve dönemsel olarak belirlenip bu doğrultuda çalışma gerçekleşmesi.
2-Deneyimli ve referansı olan kişilerin ayırt edilmesi.
3-Özel çocuklar için eğitim almış olması.
4-Çocukların kendi pedagogları ile iletişim halinde olarak kişisel gelişimini takip edebilmesi.
5-Bu özel çocuklar için daha sevecen olabilmesi ve kuvvetli iletişim kurabilmesi.
5-Uzun vadede size tam destek verecek kişiler ile iyi bir çalışma ortamı oluşması.