×
Whatsapp
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Bilen Danışmanlık
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?

İyi bakıcı özelikleri

İyi bakıcı özelikleri

 Bakıcı Ajansları ;Danışmanlık şirketleri  

 

İyi bakıcı ;

bakıcınızı seçerken nelere dikkat edilmesi gerektiğini anlatıyor değil mi? Daha görüşmelere başlamadan kendinizi yorulmuş hissediyorsdanız, durun. Derin bir nefes alın. Bakıcı seçmek her annenin asli vazifelerinden biridir ve hepimiz bu proses sırasında yoruluyoruz. Kısaca yalnız değilsiniz önce bunu bilin istedik. Şimdi doğru bakıcıyı seçmek için Bilen Danışmanlık ile görüşmeniz bebeğinizin ve sizin güvende olacağını sağlayacaktır. 

Aileler, bakıcı işe alırken yapılan görüşmelerin ne kadar tatmin edici olduğunu; bakıcıya ne kadar güvenebileceklerini kestiremeyebilirler. Bilen Danışmanlık olarak size bu konuda danışmanlık hizmeti veriyoruz.Bebeğinize ya da çocuğunuza bakıcı seçerken gösteremezsiniz. “Ebeveyn” olmanın ömür boyu süren, zorlu bir iş olduğunu söylemiş miydik?

Dolayısıyla, kafanızdaki karar mekanizmasını daha hızlı ve pratik şekilde harekete geçirecek kimi anahtar yollara başvurmakta fayda var. Sıralayacak oursak:

 • İyi bir bakıcı; tam zamanlı, profesyonel çocuk bakıcılığı yapmayı kariyer olarak hedeflemiş kişidir çünkü çocukları gerçekten sever.Referansı veya bu konularda eğitimi vardır.  
 • İyi bir bakıcı; Anne ile birlikte çalışır,Kendi istediği gibi değil annenin istediği gibi çocuğa bakar.Ailenin neyin nasıl yapılmasını istediğine dair tüm detayları bilmek ister; onlar evde olmadığı zaman çocuk(lar)la neler yaptıklarıyla ilgili olarak onları bilgilendirir.    
 • İyi bir bakıcı; Anne ve baba ile devamlı iletişim halinde olur.çocukla dışarı çıktıklarında nerede, ne yaptıklarını, kaçta döneceklerini aileye bildirir. Her zaman ulaşılır durumda olur.
 • İyi bir bakıcı, bakmakla sorumlu olduğu çocuğun/çocukların arkasını toplar; bunun için sizin bir şey söylemenize gerek yoktur.  Çocuğa dair her şey – oyuncakların/odasının toplanması, yemeği, banyosu vs – onun görev tanımına girer.
 • İyi bir bakıcının acil durumlarda ulaşacakları kişilerin teelfon listesi ve ne gibi konulara kendisinin müdale edebileceğini bilen bakıcıdır. ilk yardım sertifikası vardır; yoksa da öğrenme konusunda isteklidir.   
 • İyi bir bakıcı; Çocuk gelişimi ile ilgili yeni yayınları ve bilgileri devamlı takp eder.Kendini geliştiri.Çocuk gelişim aşamalarına hakimdir. Bebeklerle de çocuklarla da nasıl ilgilenilmesi ve oyunlara nasıl dahil edilmeleri gerektiğini bilir.
 • İyi bir bakıcı, Aile içinde yaşanan bir takım olayları dışarıya yansıtmaz.Ailenin mahremiyetine saygı duyar ve doğabilecek ailevi meselelere karşı duyarlıdır.
 • İyi bir bakıcı mesai saatine zamanında gelir.Geç kaldığı çok nadirdir. Hasta olduğu zamanlarda bile olabildiğince görevini yerine getirmeye çalışır. (Hasta olan bakıcılar mümkünse o gün izinli olmalıdır.)
 • İyi bir bakıcının, Çocuk ile ilgilenecek onun ile oyanacak kısacası ona yetecek kadar enerjisi olmalıdır..
 • İyi bir bakıcı, çocukların ahngi ayda veya yaşta nasıl gıdalar ile beslenesi gerektiğini aynı zamanda bu tür yemekleri yapmayı bilen kişidir..  
 • İyi bir bakıcı; çocuğun durumunu takip eder, onunla ilgili konuşulması gereken bir şey varsa konuşur. Fakat son sözün daima ailede olduğunu bilir.
 • İyi bir bakıcının iyi referansları vardır ve aileyle ömür boyu sürecek olan bir ilişki kurmanın bilincindedir, amacı da budur.  
 • İyi bakıcı bulmak isterseniz bizi aramnızı tafsiye ederiz.Bilen Danışmanlık